bronz avizeler

Pek çok kişiye göre, bronz bir avize gibi bir iç unsur, Orta Çağ’dan beri bilindiği gibi, kullanışlılığını uzun süredir yitirmiştir. Yine de bu görüş yanlış, çünkü zamanımızda bu etkileyici sarkıt lambaların tasarımcıları ve üreticileri onlara yeni bir soluk getirebildiler..

Görünüşe göre bronz sadece ağır ve görkemli değil, aynı zamanda zarif ve rafine olabilir. Bugün, hemen hemen her birimiz evine gerçek bir bronz avize alabiliriz ve büyük olasılıkla bu, dairenizin içi için en kötü seçim olmayacaktır..

özellikler

Bronz avizelerin ana ayırt edici özellikleri ihtişam, görsel kütle, hatların zarafet ve pürüzsüzlüğü, gereksiz parlaklık ve parlaklığı bastıran asil ve hoş mat bir yüzeydir. Tamamen estetik bir bakış açısıyla, bu tür lambaların, modern tasarımdaki alaka düzeyini henüz kaybetmemiş olan renk ve alçakgönüllü klasikleri birleştirdiğini söylemek güvenlidir. Bronz avizelerin büyük konakları ve sarayları dekore edebileceğini varsaymayın, çünkü birçok model sıradan bir daire için çok uygundur..

Ana malzeme olarak bronzun kalitesinden de bahsetmeliyiz. En tuhaf şekilleri oluşturmanıza izin verecek kadar esnektir, ancak aynı zamanda güçlü ve dayanıklıdır. Dıştan, altına benzeyen asil sarımsı bir renk tonu vardır. Genel olarak, bronzun görsel özellikleri, aynı zamanda ürünün kalitesini de gösteren, alaşımdaki kalay ile diğer elementlerin oranına bağlıdır. Bronzun ana avantajı, diğer malzemelerden farklı olarak, orijinal rengini asla kaybetmemesi ve normal cilalamadan sonra kolayca restore edilmesidir..

Üretim teknolojisi, en farklı görünümü elde etmenizi sağlar. Mağazalarda, bağlantı elemanları için büyük ve etkileyici bir tabana sahip avizeler veya tam tersi, zarif, kavisli, hoş bir çiçek süslemeli avizeler görebilirsiniz. Gerçek şamdan şeklinde gölgeli avizeler de bir tür klasiktir. Antik çağı daha da anımsatan görünmek için patina ile tedavi edilebilirler..

Süslemeden bahsetmişken, muazzam çeşitliliğinden bahsetmemek mümkün değil. Tabii ki, sık sık çelenk şeklinde bir tür klasik görebilirsiniz, sarmaşıklar ve yapraklar, çeşitli çiçek tomurcukları, örneğin kameolar ekleyin. Daha görkemli motiflere sahip bronz avizeler de popülerdir – melekler, aslanlar ve hatta griffinler, deniz kabukları.

Ayrıca bronz diğer malzemelerle iyi gider. Genellikle mat porselenden kristal, cam ve tonlardan ek süslemeler yapılabilir. Işığın bu tür sanat eserleri aracılığıyla kırılması, odaya özel bir şenlik havası verir..

Görüntüleme

Çok çeşitli bronz avizeler, asma ve tavan olmak üzere çeşitli tiplere ayrılabilir..

Genel olarak kabul edilir ki bronz armatürlerin klasik versiyonu sarkıt tiptir. Bu şekli ile avize stilize bir zincir vasıtasıyla tavana sabitlenir. Böyle bir modelin tavan seviyesinden biraz çıkacağı ve odada ek yer kaplayacağı açıktır. Bu nedenle yüksek tavanlı oldukça geniş odalarda sarkıt avizeler kullanılmaktadır..

Kural olarak, askıya alınmış sürümlerin boyutu da daha büyüktür. Bunlar, iki veya daha fazla gölgeli avizeler veya hatta büyük bir salonu veya yemek odasını aydınlatabilen çok sayıda ampullü gerçek çok katmanlı devler olabilir. Aynı zamanda, iç kompozisyonun merkezini oluştururlar ve çevredeki boş alanı yetkin bir şekilde kullanmayı mümkün kılabilirler..

Çok daha mütevazı bir seçenek tavan modelleri.. Onların özelliği, özel bağlantı elemanları kullanarak tavana doğrudan sabitlemede yatmaktadır. Bu sayede, iç mekanın bu elemanı pratik olarak tavan seviyesinin üzerine çıkmaz ve bu nedenle, hareket ederken gereksiz problemler yaratmadan odanızdaki tüm alanı korur..

Tavan avizeleri de yapıları ve genel tasarımları nedeniyle daha kompakttır. Çoğu zaman bunlar, alçak tavanlı bir odanın rahat bir şekilde aydınlatılması için oldukça yeterli olan bir veya iki gölgeye sahip oldukça mütevazı modellerdir. Ayrıca iyi seçilmiş bir tavan avizesi, doğru ayarlanmış ışık nedeniyle alanı artırma etkisi yaratır..

Avize tipine karar vermek o kadar zor değilse, odanın boş alanını doğru bir şekilde değerlendirmek yeterli olduğundan, stil seçimi çok daha önemlidir. Yukarıda bahsedildiği gibi bronz çok plastik ve itaatkar bir malzemedir, bu nedenle bu tür avizeler bildiğimiz hemen hemen her tarzda yapılabilir..

Klasik bronz avize, kraliyet ve göze batmayan kitleselliği temsil ediyor. Eğrelti otu yaprakları veya çiçekler şeklindeki figürler standart dekor haline gelebilir ve gölgeler basit, muhtemelen hafif kavisli bir yapıya sahiptir. Bu askıya alınmış bir versiyonsa, zincir ana sabitleme elemanı olarak kalabilir. Böyle bir klasik, evler veya geniş salonlar için en uygun olanıdır, ancak minimum boyutlarda, genel iç mekanlarının böyle bir aydınlatma unsuru için uygun olması koşuluyla, sıradan bir salonda veya yatak odasında da harika görünebilir..

Empire stili daha sofistike bir stildir. Böyle bir avize, görünümü lüksü vurguladığı için çoğunlukla antik tarzda stilize edilir. Biraz uzun şekiller karakteristik bir özelliktir. Örneğin, plafondlar, uzun kavisli bacakları olan uzun şamdanlardır. İmparatorluk tarzındaki bronz avizeler, kristal veya porselen ile süslenmiş, iki veya üç katmana kadar, çoğunlukla daha büyüktür. Çoğu zaman, birçok desene sahip devasa bir antika avize de olabilir..

Daha modern stil seçeneklerinden modern, dikkat çekicidir.. Bu tasarım yönü, düz çizgiler, keskin köşelerin olmaması ve gözle görülür bir görsel hafiflik ile karakterizedir. Aslında klasik, vintage ve daha modern trendleri bir araya getiriyor. Bugün, bronzdan yapılmış olanlar da dahil olmak üzere Art Nouveau avizeler, çok yönlülükleri ve yüksek teknoloji de dahil olmak üzere hemen hemen tüm diğer stiller ile kombinasyonları nedeniyle oldukça büyük popülerlik kazanıyor..

Avizenin boyutu gibi bir konuya dokunursanız, bunların büyük ölçüde gölge sayısına bağlı olduğu hemen belirtilmelidir. Yukarıda bahsedildiği gibi, en kompakt lambalar yalnızca bir gölgeye sahipken, büyük avizeler birkaç dairesel ampul katmanından oluşabilir..

Aydınlatma kalitesi büyük ölçüde avizenin boyutuna bağlıdır. Büyük bir salonu aydınlatmak için bir veya iki tonlu klasik bir tavan avizesi kullanmak mantıklı değil, ancak mütevazı bir koridor için bu doğru..

Nasıl seçilir?

Bronz bir avize seçerken tamamen kendi zevk duygunuz tarafından yönlendirilebilirsiniz. Ama aynı zamanda, elbette, dairenizde unutulmaz bir atmosfer yaratmanıza izin verecek bazı incelikleri de unutmamak daha iyidir:

  • Avize, tüm iç mekanın merkezi olabilir. ve dikkat çekmek, ancak sıradan bir daire için Empire tarzı gibi şatafatlı tarzı terk etmek daha iyidir. Örneğin, hafif bir dekorasyon olarak kristalli seçeneği seçmek en iyisidir;
  • Odanız vintage bir tarzda dekore edilmişse, herhangi bir vintage veya antika model idealdir.. Bunlar genellikle bronzun yanı sıra pirinç kullanan avizelerdir. Bu antika görünüm, herhangi bir klasik oturma odası tasarımıyla da iyi çalışır;
  • yatak odası için, genel çevresine bağlı olarak, daha yumuşak ve iddialı bir şey yapabilir. Örneğin, yumuşak ve hoş bir aydınlatma yaratan abajurlu bronz tabanlı avizeler popüler;
  • Odanın büyüklüğünü asla unutmayın.. Bu nedenle, alçak tavanlar için, örneğin Art Nouveau tarzında az sayıda gölgeli tavan modellerini seçmek en iyisidir. Ancak geniş ve ferah salonlar için, büyük bir bronz tabana sahip kristal çok katmanlı modeller daha uygundur;
  • Üreticiye dikkat edin. Günümüzde bir şirketin itibarı genellikle tamamen ürünlerinin kalitesiyle belirlenir. Citilux, Garda Decor, Bohemia yabancı markalar arasında popüler. Ayrıca Rus yapımı iyi bir bronz avizeyi kolayca bulabilirsiniz..

İç seçenekler

Çoğu durumda, bronz avizeler, iç tasarımda, hoş bir mat parlaklığın uygun olduğu antik, imparatorluk veya klasik tarzlarda kullanılır. Tabii ki, böyle bir aydınlatma elemanı, geniş ve ferah yemek odalarının, oturma odalarının oranına en uygun olanıdır. En uygun seçenek, bir zincire asılarak oda boyunca ihtişam, lüks ve zarafet tonunu ayarlayacak olan kolye tipidir..

Modern üreticiler tarafından sunulan çok çeşitli bronz avizeler, evinizdeki tüm iç mekanın mükemmel bir merkezi olacak seçeneği tam olarak seçmeyi kolaylaştırır..

Eski bir avizeniz varsa, lambayı bronzdan restore ederek ona ikinci bir hayat verebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı videoda gösterilmiştir..

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org