Deniz tarzı avizeler

Deniz her zaman çağırır, kendine çeker, büyüler ve kimseyi kayıtsız bırakmaz. Bu nedenle birçok insan evde bu öğeyi anımsatan bir iç mekan yaratmaya karar verir. Deniz tarzında bir tasarım oluştururken dekoratif unsurlara özellikle dikkat etmek önemlidir. Özellikle aydınlatma armatürlerinin tasarımı. Bu makalede tartışılacak olan onlar hakkında..

Deniz tarzında güzel ve orijinal bir avize, bir dairenin veya ayrı bir odanın genel iç kısmına mükemmel bir katkı olacaktır. Odanın neye yönelik olduğuna bağlı olarak aydınlatma armatürlerinin tarzının değişeceğini anlamak önemlidir. Belirli bir alan için hangi avizenin doğru olduğunu anlamanıza yardımcı olacak bazı yararlı ipuçları..

çocuk odası için

Bir çocuk odasını deniz tarzında dekore ediyorsanız, gerçekten dolaşacak bir yeriniz var! Bir çocuk için, bir korsan gemisi şeklinde bir odanın tasarımı idealdir, çünkü çocukluktaki birçok erkek kahraman olmayı hayal eder, heyecan verici maceralara katılır..

Uygun bir avize seçerken, ampullerin mutlaka çok miktarda ışık vermesi gerektiği unutulmamalıdır..

Çocuk odasında okuyacak, çizecek, oynayacak – tüm bunlar çocuğun görüşünü bozmamak için iyi bir aydınlatma gerektirir. Beyaz opak enerji tasarruflu lambalar idealdir. Ancak ek aydınlatma ve tasarıma özgünlük kazandırmak için renkli tavan ledleri de tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun sevineceği garantilidir.

Deniz temalı bir oda için ideal çözüm, küçük bir tekne şeklinde bir avize veya çapa ve direksiyon şeklinde aydınlatma armatürleri olacaktır.. Bunlar deniz tarzı avizeler için en yaygın seçeneklerdir, ancak her zaman orijinal görünürler ve her iç mekana uyarlar..

Genç bir bayan odası için bir lamba satın almanız gerekiyorsa, biraz farklı bir yaklaşım izlemelisiniz. Bir kız için deniz tarzındaki iç mekan daha romantik, hafif, büyülü. Bu nedenle, deniz kabukları, inciler, denizyıldızı ile süslenmiş cihazlara daha yakından bakın. Ana tavan aydınlatmasına ek olarak, istiridye şeklinde yapılmış küçük zarif aplikler de alabilirsiniz. Ve incinin yerine parlak bir ampul olabilir.

Odaya bazı temalı dekoratif öğeler ekleyin ve çocuğunuz sonuçtan memnun kalacak. Böyle bir odada çocuklar her zaman misafir olmaktan ve misafir olmaktan mutluluk duyacaktır..

ofis için

İş yeri için aydınlatma armatürleri seçerken tasarımından çok işlevselliğine özellikle dikkat etmelisiniz. Daha kısıtlı bir lamba tasarımı seçmek daha iyidir, ancak kendinizi zevklerden mahrum etmemelisiniz. Gemi gereçlerine benzeyen ferforje detaylı avizeler satın alın.

Avizenin daha önce bahsedilen ahşap direksiyon simidi versiyonunun kesinlikle her oda için uygun olduğunu belirtmekte fayda var..

Armatür, üzerine yerleştirilmiş birkaç küçük ampul ile zemine dik olarak yerleştirilecektir. Bu arada, ampuller mum şeklinde seçilebilir. Doğal, çok parlak olmayan renkleri seçmek daha iyidir. Ana şey, avizenin odanın genel tarzıyla uyumlu olması ve onu etkili bir şekilde tamamlaması ve dikkati dağıtmamasıdır..

Ve böyle bir odada çalışmanızı daha da kolaylaştırmak için masaya veya ofise deniz tarzında küçük bir lamba koyun. Böylece odanın içi daha eksiksiz ve aynı zamanda çok hafif görünecek..

banyo için

Banyoyu deniz tarzında dekore etmek belki de en popüler seçenektir. Tüm dairenin tasarımı ne olursa olsun, birçok kişi banyoyu Akdenizli olarak görmek istiyor. Zor bir günün ardından ılık suyu içinize çekmek, harika güney manzaralarını ve deniz dalgalarını hayal etmek çok güzel..

Deniz kabukları, boncuklar, gerçek ipler ve deniz kıyısını anımsatan her şeyle süslenmiş avizeler ve aplikler seçin..

Küçük bir banyonuz varsa ve hacimli bir avize sığmayacaksa, birkaç alternatif seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.. Öncelikle mavi, mavi, turkuaz renklerde tavan diyot lambaları harika görünecek. Bu tür aydınlatma güzel, pratik ve modern bir seçenektir. Veya sıra dışı duvar lambaları veya eşleşen aplikleri tercih edin. O zaman kendinizle baş başa geçirdiğiniz dakikalar size gerçek bir haz verecektir..

oturma odası için

Evdeki diğer odalar için belirli kurallar ve kısıtlamalar varsa, oturma odası ile ilgili olarak her şey çok daha basit ve daha ilginçtir. Burada tüm fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz. Tavandan sarkan büyük bir sıradışı avize, böyle bir oda için idealdir.. Deniz dekorunun diğer unsurlarını vurgulamak için yeterli ışık sağlayacak ve evin sakinleri ve misafirler için en konforlu aydınlatmayı sağlayacaktır..

Antika gemiler ve retro lambalar şeklindeki armatürleri seçin. Bazen ahtapot, balık ve derin denizin diğer sakinleri şeklinde avizeler bile vardır..

Tasarımcılar, tekstil tarzına uygun ipler, direksiyonlar, balık ağları için her türlü uygulamayı yaratır. Metal, kumaş, ahşap ve diğer unsurları ustaca güzel bir kompozisyonda birleştirin.

Modern aydınlatma mağazalarında çok sayıda farklı lamba ve armatür sunulmaktadır. Kendiniz için uygun bir seçeneği kolayca bulabilirsiniz.

mutfak için

Mutfağınızı deniz tarzında dekore etmeye karar verirseniz, odayı gerçek bir gemide mutfakmış gibi dekore etmek en iyisidir. Ve aydınlatma uygun şekilde seçilmelidir. Antika lambalara veya çapalara benzeyen metal armatürler satın alın veya mavi tonlarında dekore edilmiş veya uyumlu bir dekorla tamamlanan normal avizeleri tercih edin. Ayrıca kumaştan yapılmış bir abajur, balık ağı, halat ipleri ile bir tavan avizesi takabilirsiniz. Coğrafi bir haritadaki abajurlar çok orijinal görünüyor.

Temel seçim kuralları

Bu nedenle, belirli bir avizenin ne tür odalar için uygun olduğunu ayrıntılı olarak inceledik. Şimdi, aydınlatma armatürü seçiminde kaçırmamanıza yardımcı olacak birkaç basit ipucunu listeliyoruz:

  • Aydınlatma verimliliğinizi izleyin. Bir avize ne kadar güzel olursa olsun, her şeyden önce böyle bir cihazın pratik bir işlevi olduğunu her zaman hatırlamalısınız. İç mekanın çekiciliği uğruna görme rahatlığını ve sağlığını feda etmemelisiniz. Ampullerin yeri hakkında dikkatlice düşünün. Çalışma alanlarının uygun şekilde aydınlatıldığından emin olun. Bu sorunu kendi başınıza çözebileceğinizden emin değilseniz, profesyonel yardım alın..

  • Odanın genel tarzını düşünün. Deniz stilinin ana renkleri mavi ve mavi, turkuaz, pembe, kum, beyazın tüm tonlarıdır. Kırmızı da bu iç mekanda harika görünüyor, stile kontrast katıyor, ancak aynı zamanda uyumsuzluk ve iddialılık yaratmıyor. Ancak, tüm parlak renkler bu etkiyi tekrarlayamaz. Örneğin, turuncu bir avize, denizcilikle ilgili bir oturma odasında tamamen yerinden çıkacaktır. Her detayın diğerini tamamladığı ve süslediği odanın uyumlu bir görüntüsünü oluşturmaya çalışın..

  • Unutmayın ki her şey ölçülü olarak iyidir. Tabii ki, deniz stili çok sıradışı ve çok yönlü. Ve bir odayı dekore ederken, çok fazla dekoratif unsur eklemenin cazibesine yenik düşmek çok kolaydır. Ama bunu yapmamak daha iyidir. Odada çok fazla dekor varsa, avize mümkün olduğunca özlü ve basit olmalıdır. Mobilya ve duvarlar oldukça kısıtlı bir şekilde dekore edilmişse, ancak o zaman çeşitli unsurlarla süslenmiş parlak bir avize kurmayı göze alabilirsiniz. Aksi takdirde, her şey tatsız görünecek ve iç mekanınızı gerçekten şık hale getirmek isteyen siz sadece tam tersi bir etki elde edeceksiniz..

  • Lambalara dikkat edin. Modern enerji tasarruflu ampulleri takmak en iyisidir. Bu, elektrik faturalarınızdan çok tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, çeşitli açık ve kapalı modlarda, çeşitli aydınlatma gücü ayarı seviyelerinin ayarlanmasını sağlamak da faydalıdır. Sıcak ışığa ihtiyacınız varsa, klasik akkor ampulleri tercih edin. Serin bir gölge sevenler, halojen, ışıldayan, LED seçeneklerini seçmelidir. Ayrıca kullanımları oldukça ekonomiktir..

Aşağıdaki videoda pek çok deniz içi dekorasyon örneğini görebilirsiniz, özellikle deniz temasındaki avizeler nelerdir?.