Gece lambası yıldızlı gökyüzü

Gece gökyüzünü sadece sokakta veya şeffaf tavanlı bir kulübede izleyebilirsiniz.. Gece lambası “Yıldızlı gökyüzü”, evinizin herhangi bir yerinde kozmik büyünün keyfini çıkarmanızı sağlar.

özellikler

Odanın tavanında ve duvarlarında bulunan milyarlarca yıldız eşsiz bir atmosfer yaratır.. Harika bir etkiye sahip orijinal bir cihaz hem bir çocuk hem de bir yetişkin için unutulmaz bir deneyim yaşatabilir.. Karanlık bir odada gece lambasını açmanız yeterli, uzayın tüm güzelliğini keşfedeceksiniz. Projektörü kreşe koyabilirsiniz ve küçük çocuğunuz her geceyi tavandaki yıldızlarla birlikte yumuşak ışıklarının altında tatlı bir şekilde uykuya dalarak geçirecektir. Ya da oturma odasına yerleştirebilir ve gece gökyüzünün güzelliğinin tadını çıkararak sevdiklerinizle romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz..

Uzak gezegenlerin projeksiyonuna sahip bir cihaz, onlara alışılmadık bir hediye vermeye karar verirseniz arkadaşlarınızı şaşırtacaktır. Ayrıca kendinizi memnun edebilir ve bu mucize cihazı ruh halinize göre açabilirsiniz..

Lamba cihazı

 • Yıldızlı gökyüzünü simüle eden cihaz oldukça sade bir tasarıma sahip.. Cihazın gövdesi genellikle yarı saydam plastikten yapılır. Yüzeyindeki çok sayıda delik, optik bir illüzyon yaratmaya yardımcı olur.
 • Deliklerin şekli farklı olabilir. Cihazın ortasındaki ampullerden yayılan ışık, bunların içinden geçerek belirli bir şekle sahip hedeflenmiş ışık akışları oluşturur. Tavan ve duvarlarda projeksiyon bu şekilde gerçekleştirilir..
 • Bazı modellerin gövdesi dönerek yıldızların “hareketini” sağlar. Ayrıca birçok lamba türü, aydınlatmanın rengini değiştirmenize ve müziği açmanıza olanak tanır..
 • Bu tip lambalar AA pillerle çalışır.. Ayrıca bir prize takılabilir veya bir USB kablosuna bağlanabilirler..
 • Işık kaynağı olarak LED ampuller kullanılır. Enerji tasarrufu sınıfına aittirler ve tamamen güvenlidirler. Bu tür ampuller plastik gövdeyi ısıtmaz ve renkli aydınlatmaya izin verir..

Avantajlar

“Yıldızlı Gökyüzü” gece lambasının avantajlarını abartmak zor.

 • güzellik. Gece lambası kapatıldığında bile çok güzel görünüyor ve çalışır vaziyette inanılmaz güzel bir ışıltılı kaba dönüşüyor. Büyülü projeksiyonu sayesinde dönüşen oda hakkında ne söyleyebiliriz?.
 • Atmosfer. Böyle bir lambanın yardımıyla herhangi bir atmosfer yaratabilirsiniz. Rahatlatıcı bir rahatlama, romantizm veya eğlenceli bir tatil olabilir – her durumda yıldızlı gökyüzünün taklidi uygun olacaktır..
 • çok yönlülük. Akşamları rahatlık yaratmak için cihazı açabilir veya normal bir gece lambası olarak kullanabilirsiniz..
 • Uykusuzluk çekiyorsanız, sadece lambayı açın ve yumuşak ve gizemli yıldız ışığı altında kolayca uykuya dalabilirsiniz.. Bu durumda, cihazı kapatma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Çalışmanın başlamasından bir saat sonra otomatik olarak kapanacaktır. Böyle bir lamba, karanlıktan korkan bebekli aileler için de kullanışlı olacaktır..
 • Fayda. Çocuk odasında muhteşem bir atmosfer yaratmanın yanı sıra, çocuğunuza bilgi için susuzluk aşılayabilirsiniz. İncelemelere bakılırsa, en basit “yıldız” lamba modelleri bile güneş sisteminin yapısıyla ilgilenmeye başlayan çocukları büyüler. Ve tüm takımyıldızları tavana yansıtabilen projektörler, çocukların astronomiyi kendi odalarında öğrenmeye başlamalarını sağlıyor..
 • Her yerde çalışabilme. Kompakt boyut ve pillerle çalışabilme özelliği, cihazı yalnızca odada veya mutfakta değil, aynı zamanda banyoda, kırda ve hatta turist çadırında açmanıza olanak tanır..

Türler

Modern üreticiler “yıldız” armatürler için çeşitli seçenekler sunar. Sadece vücut şeklinde değil, aynı zamanda üretilen etkide de farklılık gösterirler..

Çocuk

Küçükler için kaplumbağa, uğur böceği, salyangoz, fil ve diğer eğlenceli oyuncaklar şeklinde gece lambaları üretilmektedir. Böyle bir lambanın üst kısmı plastikten yapılmıştır. O aynı zamanda ışık kaynağıdır..

Bu tür cihazlar, fidanlığın tavanına ve duvarlarına temiz yıldızlar ve bir ay yansıtır. Aydınlatmanın yumuşak ve göze çarpmayan olduğu ortaya çıkıyor, odada muhteşem bir rahat atmosfer yaratıyor ve çocuklar gerçekten seviyor.

Modellerin çoğu, ışık ve müzik efektleri ile birlikte verilir. Yıldızlar renklerini değiştirebilir ve doğanın ninni sesleri ve melodik ninniler bebeğin sağlıklı ve dinlendirici bir uyku çekmesine katkıda bulunur. Ayrıca, bu tür modeller uygun bir zamanlayıcı ve ses kontrolü ile donatılmıştır..

Dönen

Dönme işlevine sahip silindir veya top şeklinde yapılan cihazların farklı bir etkisi vardır. Böyle bir cihazla aydınlatılan duvarlar ve tavan, uzaydan gelen fotoğrafları veya bir gece kulübünün ışık ve müziğini daha çok andırıyor..

Böyle bir lambayı açarak gerçekçi takımyıldızları da görmeyeceksiniz. Dönen bir gece lambası, gövdesi döndükçe hareket edecek olan duvarlara çok sayıda ışık noktası yansıtacaktır.. Modele bağlı olarak yıldız hatları keskin veya bulanık görünebilir.. Bazı lambalar yalnızca yıldızları ve bir ayı değil, aynı zamanda kalpleri ve diğer görüntüleri de yansıtır..

Bu tür modeller genellikle renk değiştirme ve döndürme modları işleviyle donatılmıştır. Ayrıca müzikal olabilirler, yerleşik bir saate, alarma ve hatta bir mp3 çalara sahip olabilirler..

Bu lamba daha büyük çocuklar için uygundur. Yetişkinler de bu modelleri sever.

Ev planetaryum

Evde gerçek bir yıldızlı gökyüzünü yeniden yaratmak istiyorsanız, bir planetaryum projektörü seçebilirsiniz. Bu tür modeller çok daha pahalıdır, ancak işlevleri geleneksel lambaların yeteneklerini çok aşmaktadır..

Böyle bir gece lambası, şimdiki zamanla tamamen tutarlı olan gerçekçi takımyıldızları yansıtma yeteneğine sahiptir. Gökyüzü haritasını belirli aylar için özelleştirebilir, odanızın rahatlığında çocuğunuzla astronomi öğrenmenin keyfini çıkarabilirsiniz..

Bazı projektörler Ay’ı ve hatta Dünyamızı uzaydaki çeşitli noktalardan da yansıtabilir. Birçok model uzayla ilgili eğitici filmler gösterme işleviyle donatılmıştır. Ayrıca kit, bir takımyıldız haritası, bir lazer işaretçi ve diğer faydalı eklentileri içerebilir..

Ev planetaryumunun eğitim amaçlı kullanılması gerekmez. Bir gece lambası olarak, daha az iyi değil.

Gerçek gece gökyüzünün sessiz ve huzurlu manzarasını titreyen renkli ışıklara tercih ediyorsanız, bu seçenek tam size göre..

Ayrıca bazı planetaryumlar doğanın huzur veren seslerini yeniden üretir. Ve bazı modeller, yıldızlı gökyüzüne ek olarak, pitoresk gün batımını veya muhteşem kuzey ışıklarını hayranlıkla izlemenizi sağlar.

çıkartmalar

Tavanda parlayan yıldızların etkisini sadece özel bir lamba yardımıyla elde edebilirsiniz. Ay, Ay, kuyruklu yıldızlar, yıldızlar veya tüm takımyıldızlar şeklinde floresan çıkartmalar, aynı derecede büyülü bir atmosfer yaratabilir.

Nasıl seçilir?

 • Bir lamba seçerken, her şeyden önce, amaçlanan kişinin yaşına odaklanmalısınız.. Küçükler için müzikli bir gece lambası oyuncağı en iyi seçim olacaktır. Daha büyük çocuklar için dönen bir cihaz veya gerçek bir planetaryum satın alabilirsiniz..
 • Yetişkin bir arkadaş için orijinal bir hediye yapmak istiyorsanız, renk değiştirme işlevine sahip özlü bir tasarıma sahip ucuz bir gece lambası en iyi seçim olacaktır.. Ayrıca yerleşik bir çalar saat veya oynatıcı olması da iyidir..
 • Kendi yatak odanız için bir lamba satın almak istiyorsanız, fiyata, ek seçeneklerin mevcudiyetine ve kişisel tercihlere odaklanın..
 • Cihazın çalışma şekline dikkat edin. Ev kullanımı için elektrik prizine bağlama seçeneği uygundur. Piller, cihazı her yerde kullanmanıza izin verecektir. Ayrıca, çocuk model için otonom çalışma tercih edilir..
 • Ayrıca cihazın garanti kapsamında olup olmadığını kontrol edin.. Bu özellikle pahalı modeller için geçerlidir..
 • Çevrimiçi mal sipariş ederken, insanların yorumlarını okumak daha iyidir., Bu üreticinin ürünlerini zaten satın almış ve gece lambasının fotoğrafını / videosunu çalışırken görenler.

kendin nasıl yapılır?

Eldeki malzemeleri kullanarak paradan tasarruf edebilir ve kendiniz orijinal bir lamba yapabilirsiniz. Yıldızlı gökyüzü projektörü oluşturmak için 3 seçenek vardır.

Bir teneke kutudan

Bu yöntem en kolay ve en hızlı olanıdır. Boş ve temiz bir teneke kutu hazırlayın. Lambanın duracağı oda ne kadar geniş olursa, bankanın o kadar büyük olması gerektiğini düşünmeye değer..

Yangın riskini ortadan kaldırmak için kağıt etiketi çıkardığınızdan emin olun. Kutunun yüzeyinde delikler açmak için bir çivi, bız veya başka bir keskin nesne kullanın. Onları yıldızlara dönüştürebilirsen, harika. Ancak rastgele aralıklı yuvarlak delikler veya tanıdık takımyıldızlar şeklindeki yuvalar da işe yarayacaktır..

Kutuyu ısıya dayanıklı boya ile boyayın. Işık kaynağını bununla örtün. Abajursuz bir masa lambası olabilir, ancak ağ bağlantısı gerektirmeyen bir cihaz seçmek daha iyidir. Bir mum, el feneri veya başka bir şey yapacaktır..

Gece lambası modellerinden birinin genel görünümü aşağıdaki videoda görülebilir..

folyo ile

Bu durumda, folyoda delikler kesilir. Ardından temiz bir cam kavanoz alınır. Uygun boyutta bir folyo tabakası bir tüpe sarılır ve içine yerleştirilir. Folyoya önceden uygulanan yapıştırıcı, onu kenarlarda sabitler. Daha sonra içine bir mum yerleştirilir ve kavanoz bir kapakla kapatılır. ışık hazır.

LED’ler ile

Bu yöntem daha karmaşık ve maliyetlidir. Burada, bir ışık kaynağı olarak bir LED şerit kullanılabilir. Folyo kaplı aynı teneke, armatür gövdesi olarak işlev görebilir. Yapının çalışması için, tel için kavanozda bir delik açmanız gerekir..

nasıl açılır?

Projeksiyon gece lambasını bağımsız olarak kullanmayı planlıyorsanız, gerekli sayıda AA pil (lamba modeline bağlı olarak 2, 3 veya 4 adet) satın alın. Bunları enstrümanın tabanının altında bulunan bölmeye yerleştirin..

Projektörü uygun kapasitede bir güç adaptörüne de bağlayabilirsiniz (cihazla birlikte verilmemişse, kendiniz de satın almanız gerekecektir).

Yıldızlı gökyüzünün projeksiyonunu görmek için güç düğmesine (LED, STAR) basın. Bazı modellerde birden fazla düğme bulunur. Beyaz yıldızların bir izdüşümü sağlanabilir. Bir diğeri, gölgelerin değiştirilmesini içerebilir..

En İyi Modeller

Lamba projektörü “Kaplumbağa”

En ünlü sert kabuklu kaplumbağa projektörlerinden biri çok popülerdir..

Oyuncak çeşitli renklerde mevcuttur. Lamba 8 takımyıldızın görüntüsünü yeniden üretir, 4 melodi çalar. Otomatik kapanma (45 dakika sonra), cihazı kapatma konusunda endişelenmeden “yıldızlı gökyüzü” altında uykuya dalmanızı sağlar..

Arka aydınlatma için 4 renk seçeneği, modları ayarlama yeteneği vardır. İş piller kullanılarak gerçekleştirilir. USB şarjı mümkün.

“Yaz Bebek”

Bebekler için kelebek, uğur böceği, arı veya fil şeklinde bir dizi sevimli gece lambası – genç anneler için gerçek bir keşif.

Armatür sadece farklı renkteki yıldızları yansıtmaz. Odayı melodik tonlarla dolduran müzikal efektlerle donatılmıştır. Hacim ayarlanabilir. 15, 30, 45 dakikalık bir zamanlayıcı vardır. 2 pil dahildir.

“Yıldız ustası”

Bu ünlü model silindir şeklindedir. Armatür geleneksel olabilir veya bir döndürme işleviyle donatılabilir.

Üretici, gece lambasının tüm odayı çeşitli renklerde yıldızlarla dolduracağını iddia ediyor. Gerçekte, duvarlardaki ve tavandaki izdüşüm net değildir. Ne bir çocuk lambası gibi parlak yıldızlar ne de gerçekçi takımyıldızlar, bu cihazı açtığınızda görmeyeceksiniz..

Cihaz, odayı yumuşak bir ışıkla doldurur ve ayı tahmin edebileceğiniz ışık noktaları, birkaç yıldız ve bir dizi parlak noktayı çevreleyen yüzeylere yansıtır. Etki, tavanların yüksekliğine ve odanın boyutuna bağlıdır. Oda ne kadar küçükse, projeksiyon o kadar net ve parlak olacaktır..

Cihazın 2 modu vardır – beyaz ve renkli. Şebekeden ve pillerden çalışır.

AstroEye

Bu ev planetaryumu küçük, kompakt, dairesel bir alettir..

2 değiştirilebilir projeksiyon diski içerir. Biri, yıldızlı gökyüzünün gerçekçi bir görüntüsünü tavanda görüntülemenizi sağlar. İkincisi, astronominin temellerini görsel olarak incelemenize izin veren 31 takımyıldızı gösterir. Kesin tarih ve saat için yıldız haritasını ayarlama işlevi vardır. Ayrıca, cihaz bilişsel bir kitapla desteklenmiştir..

Güçlü LED aydınlatma, gerçekçi bir gece gökyüzünün tam yanılsamasını sağlar. Bu etki hem romantik bir ortamda hem de çocuk odasında uygundur. Cihaz otomatik kapanma özelliğine sahiptir, AA pil ile çalışır.

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org