LED lambalar en popüler iç dekorasyon öğelerinden biri haline geldi. Piyasada çok sayıda yabancı ve yerli marka sunulmaktadır. Bellson, Brille, Electrum, Enerlight, Intelite, Realux, Eurosvet, Optima, Lezard ve diğerlerinin ürünleri, gergi tavanlı herhangi bir odada yüksek kaliteli ve etkili aydınlatma sorunlarını çözmeye yardımcı olacaktır. Üzerinde “plaka” tipi lambalar için yer yoktur, ancak LED’li nokta, gömme, sarkıt avizeler mükemmel bir şekilde “kök alır”.

özellikler

Modern LED gergi tavan armatürlerinde tasarım veya şekil kısıtlaması yoktur. Bununla birlikte, PVC film profilinin kendisine zarar vermemek için kullanılan lambaların watt değerini hesaba katmak önemlidir. Bu malzeme, düşük sıcaklık direnci ile karakterize edilir, bu nedenle panel 50 ° C’ye kadar sıcaklıklara dayanabilir. Aksi takdirde sararır, elastikiyetini kaybeder ve üzeri çatlaklarla kaplanır..

LED armatürlerin halojen ve geleneksel akkor lambalara göre önemli bir farkı vardır. Akımı ışık radyasyonuna dönüştürürler, enerji tasarrufu sağlarlar ve hangi iç mekan stilini seçerseniz seçin inanılmaz bir konfor etkisi sağlarlar..

Bu tür lambaların ana avantajları şunlardır:

 • %70’e varan enerji verimliliği;

 • germe tavanlar söz konusu olduğunda bile kolay kurulum;

 • sarımsı veya soğuk beyaz ışık için ideal ve hoş;

 • sarf malzemelerinden tasarruf, çünkü uzun hizmet ömrü nedeniyle diyotları düzenli olarak değiştirmeye gerek yoktur (50-60 bin saate kadar kesintisiz çalışma);

 • ekolojik temizlik;

 • besleme voltajını azaltarak aydınlatma derecesini kontrol etme yeteneği;

 • yüksek güvenilirlik, güvenlik, titreşim direnci;

 • düşük frekanslı titreşimlerin zararlı etkisi yok.

Yüksek kaliteli led tavan lambaları, dekorasyon olarak plastik ve diğer yanıcı malzemelerin kullanıldığı apartmanlar, evler için tercih edilir. Bu, germe tavanlı odalar için mükemmel bir çözümdür..

Diyot modelleri, çalışma sırasında neredeyse hiç ısı üretmez, bu da PVC filme zarar vermedikleri anlamına gelir..

Hem evde, hem ofiste hem de endüstriyel tesislerde, alışveriş merkezinde, eğlence kulübünde kurulabilirler. Bu, geleneksel akkor ampullere göre gözle görülür bir avantajdır. Cihazlar en iyi şekilde yerleşimin güçlü yanlarını, iç mekanın iç dekorasyonunu vurgular. Fonksiyonel armatürler, ışığı belirli bir açıyla dağıtma yeteneğine sahiptir. Bir dairenin veya kır evinin atmosferine sıcaklık ve rahatlık hissi getirecekler..

Ürünlerin kendine has özellikleri düşük güçtür (3 ila 40 W arası), ancak geleneksel lambalarla aynı miktarda ışık üretirler (400 W).

Ofisler, kamu binaları, reklam amaçlı kullanım için nötr, soğuk renkli, yatak odası, oturma odası için daha yumuşak tonlarda led ışıklar seçmeye çalışın..

Görüntüleme

Çok çeşitli LED gergi tavan modelleri vardır.. Bu tür cihazların ana türleri, yerleşik, yüzeye monte ve askıya alınmış.

 • Son yılların mutlak başarısı, neredeyse hiç yer kaplamayan ve bakımı kolay ankastre cihazlardır. Gergi, plastik, alçıpan tavanlar, Armstrong yapıları için modeller gerçek bir nimet haline geldi.

 • Yerden, hatta tepeden tasarruf etmeyi sevenler için, düşük ağırlık, boyutlar, kompakt diyotlar ile tavan lambaları satın almak daha iyidir..

 • Asma numuneler ise yüksek tavanlı odalar için uygundur. Ayrıca çalıştırılması ve bakımı kolaydır..

Halojen, enerji tasarruflu lambalar kumaş kumaş için de uygunsa, PVC film için sadece LED lambalar uygundur. Kumaş yüksek sıcaklıklara daha iyi dayanır. Difüzörlü ve prizmatik kırılma elemanlarına sahip modeller oldukça ilginç görünüyor..

Asma led lambalar, düşük gergi tavanlı odalar için ilginç bir tasarım olacaktır. Onların yardımıyla, bir odayı veya ofisi özgün bir şekilde dekore edebilir, yalnızca belirli alanları aydınlatabilirsiniz, alanı bölmek ilginçtir. Tasarımları, optimum sıcaklığı 4000 K olan birkaç lambaya sahip olabilir. Genellikle ofislere, mutfağa veya banyolara kurulurlar..

Monte edilmiş modellerin fiyatı gövde malzemesine göre değişir: çelik, alüminyum, çevre dostu plastik. Bu ürünler bir mini fiş kablosuyla birlikte verilir ve anahtarın birkaç ek seçeneği olabilir..

Germe tavanlar için kısılabilir LED spotlar çok popüler. Onların özelliği, ışımanın parlaklığını sorunsuz bir şekilde ayarlamanıza izin vermeleridir. Cihazlar, aydınlatmayı ayarlama sürecinden dolayı isimlerini aldı..

Sürekli parlak ışığa ihtiyacınız yoksa, romantik randevuları veya sessiz renklerde dinlenmeyi seviyorsanız, dimmerler en iyi çözüm olacaktır..

Her LED armatürde bu seçenek yoktur, bu nedenle seçim yaparken modellerin özelliklerine dikkat edin..

Onların yardımıyla şunları yapabilirsiniz:

 • gün ışığının parlaklığını değiştirirken aydınlatma derecesini ayarlayın;

 • zamanlayıcıyı açıp kapatın;

 • tavan lambasını orijinal bir gece lambası olarak kullanın;

 • uzaktan gerçek bir ışık “ustası” olun (mutfaktan, yatak odasından, banyodan, çocuk odasından vb.).

Cihazda yerleşik bir sensör ve birkaç faydalı program bulunur. Çok fazla enerji tasarrufu sağlar, kelimenin tam anlamıyla ihtiyaçlarınıza göre “ayarlanır”.

Birçok kişi lineer LED armatürlere yönelir. Onları doğrudan çalışma yüzeyinin üzerinde görmeye alışkınlar, ancak bu modeller asma tavanın altında da bulunabilir. Cihaz, süper parlak LED kristallerinden oluşur. Lüminesansın minimum yüzey alanı ile yüksek ışık verimliliğine sahiptirler..

Prizmatik difüzörlü armatürler ve ayrıca geleneksel veya çift aydınlatmalı çeşitli modüler sistemler, iç mekanın güçlü yanlarını güzel bir şekilde vurgulayacaktır..

Alçıpan ve gerilmiş film ile süslenmiş tavanlarda, genellikle gizli aydınlatma monte edilir. Tuvali çevre boyunca aydınlatıyor, ilginç ışık sahneleri yaratıyor. Ayrıca şeffaf filmden yapılmış özel profiller de bulunmaktadır. Doğru seçilmiş armatürlerle birlikte tansiyon yapısının içeriden parlaması ve parlaması etkisi yaratılır. Bu durumda, tasarımcılar genellikle tavanı “uzay”, deniz tabanı veya gökyüzü manzaralı bir lomboz şeklinde tasvir eden şekiller, boyutlarla oynarlar..

Odaya dinamizm eklemek için aydınlık bir tavan kurun. Fantastik bir dağınık ve göze hoş gelen bir ışıltı elde edeceksiniz..

Ultra ince LED paneller bir başka ilginç seçenek. Hoş bir mat parlaklık sağlarlar. Bu tipin avantajı, görme için mutlak güvenliktir. Modeller baş üstü ve yerleşiktir.

Sofistike iç mekanların hayranları, böyle bir LED lambadan büyük zevk alacaklar. Kusursuz teknik özelliklere sahiptir, hem evde hem de ofis binalarında ve konferans salonlarında kullanılabilir..

Tasarım

Güzel led lambaların birçok koleksiyonu var. Alıcılar sadece teknik özelliklere değil aynı zamanda dekoratif özelliklere de dikkat ederler. Ultra ince, dimmer, nokta ve diğer seçenekleri seçerken, iç mekanın özelliklerini dikkate almalısınız..

stil için romantizm görsel olarak metrekare ekleyen parlak bir parıltı kullanmak daha iyidir. Zemin lambaları ve apliklere ek olarak, gömme tavan aydınlatma sistemleri kesinlikle burada kök salacaktır. Klasik bir şekle sahip LED lambaları seçmek daha iyidir: kare, yuvarlak, hacimsel piramidal vb..

İngiliz, vintage, Viktorya tarzı için dağınık ve yumuşak bir ışık yaratmaya çalışın. Sıcak tonlara dikkat etmek önemlidir. Lambanın gövdesi, daha fazla duygu, şok ve ciddiyet eklemek için “kristalin altında” bulunabilir..

Rahatlatıcı ışık karakteristiktir japon tarzı için. LED dimmer ışıklar burada kullanışlı olacaktır. Evinize gündüzleri doğal ışık, geceleri ise yumuşak ışık hakim olacaktır. Yüksek teknoloji tarzı için plastik panellere bakılabilir. Tekno, minimalizm, füzyon iç mekanlarda düz alüminyum yapılar, krom kaplama metal efektli ürünler yer alabilir..

Üreticilere genel bakış

Kalitenin peşinde koşan herkes Avrupa ve Japon markalarına yönelmeli. Philips, Osram, Nichia markalarının LED lambaları, gergi tavanlar için evrensel ürünler olarak kabul edilir..

Çevre dostu olma, yüksek lamba özellikleri göstergeleri, işte dayanıklılık koleksiyonların önemli bir özelliği haline geldi. En son teknoloji Gauss tarafından sunulmaktadır. Ayrıca, özgün tasarımı ve cihazlarının minimum ısınması ile karşı karşıya kalacaksınız. Bütçe ürünleri kategorisinde en iyisi Optogan ve Cameliom markalarının LED lamba serisidir..

Uzmanlar, modern ve garantili dayanıklı LED’lere sahip oldukları için en yeni nesil modelleri satın almanızı tavsiye ediyor. Feron markası, Rusya pazarının “gazisi” haline geldi. Her lamba sadece etkili bir aydınlatma aracı değil, aynı zamanda gerçek bir tasarımcı bulgusu, pahalı iç mekanların başarılı bir dekorasyonudur..

Jazzway markası, 75 Ra renk geriverim indeksi ile ev için güçlü ultra parlak lambalar üretir. Phillips markası, çeşitli yönlerde hareket eden satışlarda lider olmaya devam ediyor: sağlık, aydınlatma çözümleri, tüketim malları.

LED armatürler, germe tavanlara harika bir ektir.

Onların yardımıyla inanılmaz bir atmosfer yaratmak için farklı iç mekan stillerini karıştırmak çok kolay. Renkli RGB arkadan aydınlatmalı tasarım popülerlik kazanıyor.

Nasıl seçilir?

Seçimin önemli bir avantajı, ışığın sıcaklığı olacaktır. Herhangi bir oda için optimum aralık, sıcak beyaz olarak algılanan 2.600-3.200 K ve doğal beyaz olarak 3.700-4.200 K’dir. İlk durumda, bu tür led paneller yatak odaları için uygundur, daha soğuk bir parıltı – ofisler, sınıflar, konferans salonları için.

Aydınlatma derecesinin düzenlenmesi ile küvete dimmer cihazı yerleştirmeye değer. Sabah tedavileri için doğal ışığı ve gece tedavileri için hafif, rahatlatıcı ışığı açın..

Ayrıca, seçim yaparken basit bir kuralı unutmayın: lambaya ne kadar çok LED yerleştirilirse, cihaz o kadar uzun süre dayanır.

Bir daire veya kır evi için plastik veya alüminyumdan yapılmış buzlu cam modelleri arayın. Seramikler, sofistike klasik iç mekanlarda harika görünür. Kamu kurumları için şeffaf cama dikkat etmek daha iyidir..

Ürünün maliyeti, led panellerin hangi malzemeden yapıldığına bağlı olacaktır. Tasarımın karmaşıklığı da nihai maliyeti etkiler. Top, armut, küre, mum şeklindeki lambalar orijinal görünecek.

nasıl düzenlenir?

Spot ışıkları kurmadan önce, konumlarının bir diyagramını oluşturmak önemlidir. Yanlış hesaplamalarla aydınlatma, iç mekanı, enerji tüketimini olumsuz yönde etkileyecektir. Duvarın kenarından spotlara olan minimum mesafenin 20 cm ve PVC dikişten – 15 cm olması gerektiğini unutmayın.Tavan lambası hem simetrik hem de asimetrik olarak yerleştirilebilir..

Dikdörtgen uzun odalarda tavan boyunca noktalar yerleştirin. Geniş odalar için “oval” şema uygundur – orta kısmı veya köşeleri maksimum düzeyde aydınlatan dairesel bir düzenleme.

Yarım daire şeklinde açısal bir düzenlemeyi bir avize ile birleştirmek daha iyidir. Bir avizeyi “kollandırmayacaksanız”, haç desenini tercih edin. Metrekareyi görsel olarak genişletmek için “dikdörtgen” çizimini kullanın. Yetkili imar için, iç mekanda doğru vurguları belirleyen “yay” dan daha uygun bir çözüm yoktur..

nasıl değiştirilir?

Germe tavanlar için LED armatürlerin montajı ve bakımı, ana olanlardan biraz daha karmaşıktır. Modelleri değiştirmek veya kurmak için özel montajlara ihtiyacınız olacak, onlar için delikler açacaksınız..

Spot ışık, halka ve “bacaklar” şeklinde bir rafa monte edilmelidir. Böylece kendinize güvenilir ve dayanıklı bir tasarım sağlamış olursunuz. Gergi tavanda yüksek sıcaklığın etkisini düşünün.

Panelin çatlamalarını, aşırı ısınmasını, deformasyonunu önlemek için bir LED lamba veya lamba en iyi çözüm olacaktır..

Önce led panelleri asmalı, ardından gergi tavanı kurmalısınız. Dairenizi şık, fonksiyonel, enerji tasarruflu aydınlatma armatürleri ile dekore edin.

Tüm modeller alçak tavanlı daire ve ofislerde mükemmel gün ışığı yaratır. Bazı tasarımcılar tüm yaratıcılıklarını “içerir” ve gergi tavanlar için standart dışı aydınlatma çözümleri sunar. Böylece, alçıpan bölmelerdeki deliğin ilginç şekli zarif görünecek. Burada güçlü bir gerdirme paneli çekmek, içeriden diyotlarla doğru şekilde aydınlatmak önemlidir..

Bu yöntemi kullanarak sadece geceleri doğal aydınlatma elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda eşsiz bir gece lambası, güzel bir sanat objesi yaratacaksınız. Parlak lake tavan (yerel olarak) harika görünecek. LED şeridi yapının profiline yapıştırmanız yeterlidir. İkincisi, tercihinize bağlı olarak mat veya parlak olabilir..

Resimli bir film, fotoğraf baskısı kurarken, resimde ışık noktalarının olduğu yerlerde ışımanın daha kontrastlı olacağına hazırlıklı olun. Doğal “renkler” için pastel renkleri seçmeye çalışın.

Baz tavanda led şerit kullanacaksanız 8 cm sıklıkta yapıştırılmalıdır.Diyot lambalardan filme kadar olan boyut en az 10 cm olmalıdır.Böyle bir sanat eseri ile siz sadece “tavana tükürmek” mümkün olmayacaktır. sadece tadını çıkarabilirsiniz!

Bir LED armatürün gergi tavana bağımsız olarak nasıl kurulacağı hakkında bilgi için aşağıdaki videoya bakın..