Tüm ebeveynler, çocuk odasını çocukları için sadece güzel, rahat ve konforlu hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda küçük olanın geceleri korkusuzca orada kalmasını sağlar..

Yetişkinler böyle bir odayı planlamak için çok fazla çaba, enerji ve zaman harcamazlar, çünkü en önemli kişi bu odada çok zaman harcar. Ve kaç yaşında, bir yaşında, 5 yaşında veya 15 yaşında olursa olsun, ebeveynler için her zaman sevilen bir bebek olarak kalacaktır. Bu nedenle tüm iç mekan, mobilya ve aydınlatma büyük bir özenle seçilmiştir..

Birçok ebeveyn, aydınlatmanın nasıl uygun şekilde tasarlanacağını merak ediyor, böylece sadece rahat değil, aynı zamanda küçük gözler için de güvenli. Ek olarak, bazı çocuklar tamamen karanlıkta uyumaktan korkarlar, bu nedenle yetişkinler gece aydınlatması için bir cihaz seçiminden şaşkına dönerler. Ebeveynler arasında, karartma ile çok popüler bir çocuk gece lambası çok popülerdir; bu, bir erkek veya kızın durumuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak odadaki aydınlatma derecesini değiştirmenize olanak tanır..

özellikler

Karartma ile çocuk gece lambası, özel bir dimmer ile donatılmış bir cihazdır. Küçük bir alan alanını aydınlatmak için kullanılabilir. Örneğin, bir sıraya oturarak öğrencinin ödev hazırlamasına izin verecektir. Duvar modelleri kullanıyorsanız, odanın herhangi bir köşesine yerleştirilebilirler.. Onları yatağın yanına asarak, bebek gerektiğinde aydınlatma cihazını bağımsız olarak açıp kapatabilecektir..

Ayrıca, böyle bir lamba gece lambası olarak kullanılır ve çocuğun uykusuna müdahale etmeyen yumuşak, dağınık bir ışık oluşturur. Bu özellikle odalarında yalnız uyumaktan korkan küçük çocuklar için geçerlidir..

Bebek anneleri de, bebeği uyandırabilecek merkezi aydınlatmayı açmadan emzik, biberon veya bebek bezini değiştirmek için geceleri böyle bir cihazı açık bırakmayı tercih ederler..

Ana avantajlar ve dezavantajlar

Çocuk odasını aydınlatmak için kullanılan diğer aydınlatma armatürlerine kıyasla, karartma özellikli bir çocuk gece lambasının birçok avantajı vardır:

  • Enerji tasarufu – çoğu model, ekonomik güç tüketimi ile ünlü LED’lerle donatılmıştır. Bu nedenle, gece lambası bütün gece açık olsa bile, ebeveynler ışık için büyük bir fatura almazlar. Bir dimmerin varlığı nedeniyle, bu tür lambalar, ilk sabah güneş ışığı odaya girer girmez yavaş yavaş “sönmeye” başlar..
  • Güvenlik – LED’ler pratik olarak ısınmaz, bu nedenle bebek yanlışlıkla aydınlatma cihazına dokunursa yanma riski yoktur. Ayrıca, pil veya akümülatörle çalışan armatürler de vardır, bu nedenle prize takılmaları gerekmez..

  • Bu tür aydınlatma parlama oluşturmaz., bu nedenle küçük gözler için güvenlidir ve görüşü olumsuz etkilemez.
  • Parlak tasarım – Bu tür modeller hem daha büyük çocuklar için uygun olan standart bir klasik lamba şeklinde hem de küçük kız ve erkek çocuklarına hitap edecek bir hayvan, ev veya favori çizgi film karakteri şeklinde yapılabilir..
  • Kullanımı kolay – çoğu zaman, bu tür gece lambaları bir dokunmatik panel ile donatılmıştır. Lambanın daha parlak yanması veya tam tersi için dokunmanız yeterlidir, böylece ışık daha hafif olur ve geceleri rahatsız etmez..
  • Uzun hizmet ömrü – yüksek kaliteli LED’ler, geleneksel akkor ampullerden çok daha uzun süre dayanır.

Ancak bu tür lambaların en önemli avantajı ayarlanabilir aydınlatmadır..

Bu özellik sayesinde, çocuk aktifken, örneğin oyun oynarken, kitap okurken, ödev yaparken veya yaratıcı işler yaparken aydınlatma derecesini daha parlaktan değiştirmek, bebek bir gece uykusuna hazırlanırken loş hale getirmek mümkündür..

Ana dezavantaj, dimmerli bu tür gece lambalarının maliyetidir. Bu tür modellerin fiyatı, benzer cihazlardan biraz daha yüksektir, ancak ayarlanabilir aydınlatma işlevi yoktur. Ancak, gece lambasının bütün gece açık olması durumunda çok fark edilecek olan elektrik enerjisinin ekonomik tüketimi, bu satın alımın karşılığını çabucak ödeyecektir..

Seçim kuralları

Çocuk odası için dimerli bir gece lambası satın alırken, modelin sadece işlevsel ve kullanışlı değil, aynı zamanda bebeğinizi de memnun etmesi için belirli kurallara uymalısınız..

Kısılabilir bir gece lambası satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar:

  • Çocuğun yaşını düşünün. Çok küçük bir bebek için alınan bir lamba onun dikkatini çekmeli ve onu sakinleştirmelidir. Sadece parlaklık kontrolü ile donatılmış değil, aynı zamanda bir bebeğin ağlamasına da cevap veren modeller var, yatıştırıcı müziği açıyorlar, küçük olanın inlemeye değer. Daha büyük çocuklar için, sadece geceleri yanmayacak, aynı zamanda akşamları çalışma alanını aydınlatacak işlevsel bir model satın almaya değer..

  • Çocuğun cinsiyetine dikkat edin. Kızlar için, bir çiçek, bir bebek veya bir peri masalından bir karakter şeklinde yapılmış, dimmerli gece lambaları daha çok tercih edilir. Erkek çocuklar ise araba veya askeri teçhizat şeklinde yapılan kısılabilir lambaları daha çok seveceklerdir. Modern bir tasarımda yapılmış abajur veya masa lambaları ile duvara monte seçenekler, bir erkek veya kız çocuk odası için eşit derecede uygun evrensel modellerdir..

  • Oda boyutları – Aydınlatma cihazının gücü, geceleri oda alacakaranlık olacak şekilde yeterli olmalı, ancak aydınlatma da çocuğun uykusunu etkilemeyecek şekilde çok parlak olmamalıdır. Bu nedenle aydınlatma derecesini ayarlayabilen modeller tercih edilmektedir..
  • Oda iç – bir çocuk odası için bir gece lambası, iç mekanda, dışarı çıkmadan uyumlu görünmeli, ancak seçilen tasarım ve stili tamamlamalıdır..

Karartma ile çocuk gece lambasının yerleştirileceği yerin seçimini de ciddiye almaya değer. Parlak bir tasarım, onu elde etmek için çaba gösterecek meraklı bir yürümeye başlayan çocuğun dikkatini çekebilir. Ancak çocuğun aydınlatma armatürü ile oynamasına izin vermemek daha iyidir, çünkü güvenli olmadığı için kendine zarar verebilir ve gece ışığını ihmal ederek kırabilir. Bu nedenle, bu tür cihazları bir bebeğin ona ulaşmasının zor olacağı bir yere yerleştirmek daha iyidir. Bir çocuğun ulaşamayacağı duvar yapıları, genç kaşifler için mükemmel bir seçenek olacaktır..

İncelemeler

Birçok ebeveyn, dimmerli çocuk gece lambalarının avantajlarını ve olumlu özelliklerini zaten takdir etti. Bu tür modelleri zaten satın almış ve bunları çalışırken test etmiş olanlar, olumlu geri bildirimler bırakıyor ve benzer aydınlatma cihazları satın almaları tavsiye ediliyor..

Kullanıcılar, aydınlatma derecesini ayarlamanıza izin veren bir dimmer varlığı nedeniyle böyle bir cihazın çok yönlülüğünü not eder, çoğu kişi onu yalnızca gece lambası olarak değil, aynı zamanda bir masa lambası olarak da kullanır..

Ebeveynler, LED lambaların varlığı sayesinde bu tür lambaların elektrik enerjisi kullanımında ekonomik olmasını gerçekten seviyor. Kullanım kolaylığı da belirtilmiştir, çünkü böyle bir lambaya dokunmak, az ya da çok parlak bir şekilde yanmasını sağlamak için yeterlidir..

Karartma ile çocuk gece lambası boşuna çok popüler değil. Çocuğunuzun odasında vazgeçilmez bir aydınlatma armatürü olacak, geceleri huzur içinde uykuya dalmasını, ayrıca akşamları okul dersleri veya yaratıcı çalışmalar yapmasını sağlayacaktır..

Sadece bu lambanın tasarımına karar vermelisin. Bu konuda bebeğinizin görüşünü mutlaka dikkate alın, o zaman çocuk onu açıp kapatmaktan mutlu olacak ve odada yalnız uyumaktan korkmayacaktır..

Daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın.