Her zaman iyi bir ruh halinde olmak için rahat bir ortamda olmanız gerekir. Dairedeki iş günlerinden her zaman ara verebilmeniz için rahat ve özlü olmalıdır. Aydınlatma, odanın tasarımında önemli bir rol oynar. Doğru seçilmiş bir avize ile en sade ve en sakin mekan bile dekore edilebilir..

Polonya’dan yüksek kalite ve modaya uygun stil ile ayırt edilen aydınlatma cihazları, bir düzineden fazla yıldır tüm dünyada ünlüdür. Polonyalı lambalar, harika tadı ve düzenli şekilleri birleştiren uyum ve kısıtlamayı temsil eder..

İtibar

Polonya’da yapılan aydınlatma armatürlerinin en önemli avantajı, en yüksek Avrupa kalitesidir. Tüm ürünler uluslararası kalite standartlarına uygundur ve Rus sertifikasına sahiptir..

Cihazların önemli bir özelliği, güç dalgalanmalarına ve elektrikli bileşenle ilgili diğer sorunlara karşı yüksek düzeyde koruma sağlayan güvenilirliktir..

Polonyalı modeller özlü ve hafif tasarımlara sahiptir ve bazıları el yapımıdır. Polonya’dan avizelerin montajı kolaydır ve çeşitli tasarım çözümleri sayesinde herhangi bir iç mekanda ilginç görünür.. Ana şey, alıcının herhangi bir zamanda ek gölgeler veya diğer bileşenler sipariş edebilmesidir..

Bugün Polonya’dan aydınlatma cihazları birçok ülkeye tedarik edilmektedir. Yüksek kaliteleri ve uygun fiyatları nedeniyle ünlerini kazandılar. Böyle bir kombinasyon birçok insan tarafından takdir edilmektedir, çünkü iyi bir ürünü objektif bir fiyata satın almak çok önemlidir. Lüks ve pahalı bir avize alabilen müşteriler, altın kaplama ve Svarovski kristalleri ile muhteşem bir parça satın alabilirler..

Çeşitler

Polonyalı avizelerin her türü, tasarım ve kurulum yönteminde farklılık gösterir.. Büyük ürün yelpazesi arasında aşağıdaki türler ayırt edilir:

 • Tavan – Polonya avizelerinin kraliçesi olarak kabul edilir ve çok sayıda üretilir. Çeşitli şekil ve tasarımlarda gelirler ve alçak tavanlı odalarda iyi görünürler. Sabitleme yöntemi, armatür çerçevesinin tavana montajıdır. Bu, yerden tasarruf sağlar ve iç tasarımı ağırlaştırmaz..
 • Askıya alındı – bir zincir, ip veya kordon kullanılarak tavana sabitlenmiş bir kancaya monte edilmiştir. Tipik olarak, sarkıt avizeler yüksekliklerini değiştirmek için ayarlanabilir. Böylece odadaki aydınlatma seviyesini kolayca ve kolayca değiştirebilir ve özellikle önemli yerleri vurgulayabilirsiniz..

Polonyalı avizeler oluşturmak için metal, ahşap ve plastik gibi malzemeler kullanılır.. Gölgelerin ve dekoratif eklerin üretimi için plastik, akrilik, cam, tekstil, rattan, kristal ve diğer elementler kullanılır. Polonya aydınlatma armatürleri, malzeme çeşitliliği bakımından diğer ürünlerden farklılık göstermektedir. Örneğin, ahşap bir ürün kesinlikle koyu bir çerçeveyi ve açık bir gölgeyi birleştirir. Ürün yelpazesinde deniz temasında yapılmış çok sayıda model bulabilirsiniz..

Tekstillere gelince, burada beyaz ve grinin açık tonları ile siyah ve kahverengi renkler hakimdir.. En popüler model gazete görselli kumaş avizedir.. Polonyalı lambalar için bir tekstil abajur, ilginç bir desen veya süslemeye sahip olabilir..

Çeşitli şekil ve stiller sayesinde Polonya armatürleri yüksek talep görüyor. Herhangi bir iç mekanı dekore edebilirler ve ona lezzet katabilirler..

Seçim kuralları

Polonyalı üreticilerden bir lamba seçerken, dikkate almanız gerekir. seçimin doğruluğunu önemli ölçüde etkileyen bir dizi nüans:

 1. Tavanın yüksekliğini ve özelliklerini dikkate almak gerekir.. Tavan gerdirme kaplaması mat ise, lambaları aşağı bakacak şekilde bir avize seçmek gerekir. Parlak bir tavan için, gölgeleri yukarı doğru yönlendirilmiş bir avize kullanabilirsiniz, çünkü parlaklığın ışığı yansıtma ve odaya yayma yeteneği vardır. Metal bir avize, düşük bir tavan yüksekliğinde ve büyük bir üzerinde sarkıtlı bir lamba ile iyi görünecek..
 2. Aşırı ısınmayacak lamba için ampul seçmeniz gerekiyor.. LED lambalar bunu en iyi şekilde yapacaktır, çünkü sadece ısınmazlar, aynı zamanda tavanı da bozmazlar. Ayrıca, çok enerji verimlidirler..
 3. Odanın boyutunu ve şeklini belirlemek gereklidir.. Küçük bir odaya büyük avizeler takmamalısınız. Mütevazı bir tavan lambasını asmak yeterli olacaktır. Ancak büyük bir odada, ışığı nazikçe dağıtacak büyük bir model kullanmak mümkündür..
 4. Bir avize seçerken, odaya giren doğal ışık seviyesini dikkate almanız gerekir.. Odanın aydınlık veya karanlık olmasına bağlı olarak, aydınlatma armatürü seçimi buna bağlıdır. Ayarlanabilir aydınlatma seviyesine sahip bir armatür kullanmak pratik olacaktır..
 5. Alanın renk şemasını dikkate almak önemlidir.. Geleneksel olarak, odayı bol miktarda parlak renkle aşırı yüklememek için iç mekanda üç ana renk kullanılır. Polonya’dan avizeler, herhangi bir alana uyum sağlamak için yatıştırıcı renklerde yapılmıştır. Yatak renklerinde yapılmış oturma odasında oymalı siyah bir avize iyi görünecek.
 6. Cihazı sabitleme yerini seçmek önemlidir. Yatak odasında, uyku yerinden ve mutfakta, tercihen çalışma alanının üzerinde olmalıdır. Alanı imar etmek için, spot aydınlatmanın arka planında öne çıkacak parlak ve büyük bir lamba seçmeniz gerekir..

Bir aydınlatma cihazı seçerken bir diğer önemli nokta, iç mekanın stil yönüdür.. Polonyalı avize çeşitlerinde, herhangi bir tasarım ve herhangi bir tarzda bir model bulabilirsiniz:

 • Ana yer klasik modeller tarafından işgal edildi, ardından modern ve ülke. Klasik, hemen hemen her iç mekana sığma yeteneğine sahiptir. Ancak modern avizeler, yüksek teknoloji, çatı katı ve İskandinav tarzlarına çok yakışıyor. Ülke lambaları, bir odayı rustik veya klasik tarzda dekore edebilir.
 • İhtiyacınız olan mutfak için yıkanması kolay bir ürün seçin. Bu, iddialı şekillere ve kıvrımlara sahip olmaması gerektiği anlamına gelir. Minimum bakım gerektirdiğinden, cam veya plastik gölgeli cihazları seçmek de en iyisidir..
 • Koridor veya koridora organik malzemelerden yapılmış bir Polonyalı avize seçmek önemlidir ve işyerinin üzerine katı bir şekle sahip metal veya ahşap bir lamba asılmalıdır..

Modern üreticiler

Oldukça fazla sayıda Polonyalı şirket, aydınlatma cihazlarının üretimi ile uğraşmaktadır.. Ancak, hepsi Rusya pazarında kendilerini kanıtlamadı:

 • Ülkemizde en popüler olanı Alfa avizelerdir., yüksek kalite ve Rus sertifikasına sahip. Şirket, on beş yıldan fazla bir süredir Rusya pazarına mal tedarik ediyor ve bu nedenle birçok kişi tarafından biliniyor. Tavan ve sarkıt avizeler, aplikler, masa lambaları, zemin lambaları ve lambaları içeren geniş bir ürün yelpazesi.
 • Başka bir tanınmış şirket – Bogates, aydınlatma alanında sanat eserleri yaratmakla uğraşmaktadır. Avizeleri, özgün tasarımları ve üretimde modern trendleri kullanmalarıyla öne çıkıyor. Her model renk ve tasarım ile ayırt edilir ve bu nedenle zarafet ve kaliteyi birleştirir..

Polonya, aydınlatma armatürlerinin güvenilir bir üreticisi ve tedarikçisi olarak kendini kanıtlamıştır. Her marka, aydınlatma armatürlerinin oluşturulmasında stil, şekil, üretim yöntemi ve malzeme kombinasyonu bakımından farklılık gösterir..

Polonyalı bir avize seçerken, mevcut tüm seçenekleri incelemeniz ve ancak o zaman bir seçim yapmanız gerekir..

Polonyalı avizeler için daha da ilginç seçenekler için bir sonraki videoya bakın..