Siyah avizeler

Siyah avize, savurganlığına rağmen, hemen hemen her modern iç mekana kolayca sığabilir. Herhangi bir odayı daha ilginç ve düşünceli hale getirecek harika bir dekoratif unsur olarak hizmet edecek. Bu yazıdan kendinize uygun bir siyah avize seçmeyi ve tüm avantajlarını kullanmayı öğreneceksiniz..

özellikler

 • Çoğu insan siyahı zarafet ve lüksle ilişkilendirir.. Böylesine zengin ve dinamik bir ton, farklı iç mekan detaylarını tek bir bütün halinde birleştirerek şık bir alan yaratabiliyor.
 • Etkileyici renk, lambayı çok görünür kılar. Bu nedenle, göze hoş gelen ilginç bir avize seçmeniz önerilir..
 • Bu renkteki tavan avizesi çok etkileyici görünüyor.. Ayrıca farklı malzemelerden yapılmış benzer lambalar her zaman farklı görünür. Örneğin, siyah kristal veya renkli cam odaya lüks bir dokunuş verir ve koyu metal iç mekanın ciddiyetine ve modernliğine dair ipuçları verir..

Ancak, karanlık lambaların dezavantajları vardır..

 • İlk olarak, diğerleri gibi bu kadar zengin bir renk zamanla solma eğilimindedir.. Bu, doğrudan güneş ışığının üzerine düşeceği bir yere asarsanız, orijinal görünümünü uzun süre korumayacağı anlamına gelir..
 • İkincisi, siyah yüzeyde toz ve kir izleri çok belirgindir.. Bu nedenle, bu tür lambaların çok iyi bakılması ve sürekli olarak üzerlerindeki tozun temizlenmesi gerekecektir..

Görüntüleme

Farklı dekorlara uyum sağlayabilecek siyah avizeler için birçok seçenek bulunmaktadır. Bu tür lambaların ne gibi farklılıkları olduğuna bakalım..

Malzemeler (düzenle)

İlk olarak, yapıldıkları malzemede farklılık gösterirler.. En yaygın olarak koyu metalde bulunur. Modern veya yüksek teknoloji ürünü iç mekanlarda siyah metal bir avize bulunur. Büyük armatürlere benzeyen bir lamba, geniş bir alana sahip bir odayı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Tamamen demir bir avize veya yalnızca bireysel ekler ile tamamlanan bir ürün olabilir. Krom, cam tabanla iyi uyum sağlar.

Bununla birlikte, camın kendisi organik olarak siyah görünüyor.. Ayrıca dikkat etmekte fayda var kristal lambalar. Kristalli ürünler size modern bir iç mekan için çok lüks görünse de, oldukça organik bir şekilde içine sığacaklar..

Ve daha basit bir şey istiyorsanız, siyah boyalı ahşaptan yapılmış bir tabana sahip bir lamba alabilirsiniz. Böyle basit bir avize oldukça ilginç görünüyor..

Formlar

Lambaların şekli de farklı olabilir. Gölgenin ölçülü geometrik şekline sahip basit lambalara kesinlikle dikkat etmelisiniz. En sık modern olarak bulunmalarına rağmen, herhangi bir iç mekana sığabilirler.. Gölgeli basit bir yuvarlak veya kare avize çok iyi görünüyor.

Bir başka ilginç seçenek de bir avize “Örümcek”. Böyle soyut bir yapı etkileyici görünüyor ve çok fazla ışık veriyor..

Daha basit bir seçenek, minimalist bir bar avizesidir. Armatür esnek bir zincire veya sağlam bir çubuğa monte edilebilir. Her şey, ne tür bir iç mekan için bir aydınlatma armatürü seçtiğinize bağlıdır..

Farklı odalar için

Sarkıt avize en uygun aydınlatma armatürüdür. Tüm odayı aynı anda aydınlatır, böylece ek ışık kaynaklarına gerek kalmaz. Herhangi bir odaya yerleştirilebilir, ancak her durumda odanın özelliklerini dikkate almanız gerekir..

 • Yatak odasında. Muhteşem ferforje çerçeveli bir avize, hem kız hem de genç bir erkeğin yatak odasında çok şık görünecek. Siyah bir lamba çok dikkat çekiyor, bu nedenle bir bütün olarak iç mekan daha hafif olmalı.
 • mutfakta. Sarkıt bir avize, özellikle tabanı dayanıklı metalden yapılmışsa, mutfakta şaşırtıcı derecede organik görünüyor. Parlak krom, koyu renklerde de yapılmışsa, ev aletleriyle en iyi şekilde çalışır..
 • Banyoda. Ayrıca banyonuz için uygun bir lamba seçebilirsiniz. Avizenin, suyun çalışan bir ampule girmesine izin vermeyecek şekilde kapalı bir gölgede olması en iyisidir. Burada koyu camdan yapılmış lambalar uygundur..
 • Oturma odasında en uygunu kristal bir avize olacaktır. Hem klasik hem de modern tarz için tercih edebilirsiniz. Odada zaten böyle bir avize varsa, ek ışık seçimi dikkatli yapılmalıdır – ilginç bir tasarıma sahip bazı şık aplikler veya zemin lambaları seçin.

Çeşitli tarzlarda

Avizenin kendisi de farklı tarzlarda yapılabilir.. Yeni bir fikstür satın almanız için size ilham verebilecek birkaç popüler seçeneğe göz atalım..

 • Klasik. Kristal süslemeli lüks bir avize, siyahta çok iyi görünen bir klasik. Parlak parlaklığıyla dikkat çeken altın ya da yaldızlı seçenekleri de bulabilirsiniz. Böyle bir avize, iç kısımda yaldızlı ekler ile tamamlanan bu tip diğer detayları içeriyorsa uygun olacaktır..
 • Oryantal. Klasik avizeler size çok basit ve sıkıcı görünüyorsa, daha orijinal bir seçenek, örneğin Arap tarzında lüks bir ürün bulabilirsiniz. Gösterişli lüks ve bol miktarda dekoratif kolye ile karakterizedir..
 • Barok. Bu tarz aynı zamanda lüksü de memnuniyetle karşılar. Görkemli büyük bir avize, bu tarzdaki bir odayı en iyi şekilde tamamlayacaktır. Abajurlu siyah avizeler burada özel ilgiyi hak ediyor. Bu güzellik biraz kasvetli görünecek, ancak bu genellikle sadece faydalıdır, çünkü kimse odanıza sıkıcı ve anlamsız demez..

 • Art Deco. Önceki ikisinin aksine, bu tarz çizgilerin netliğini ve sadeliği memnuniyetle karşılar. Çoğu zaman, bu tarzdaki lambalar geometrik desenlerle tamamlanır. Çarpıcı bir örnek, siyah ve beyaz gibi iki zıt rengi birleştiren çizgili bir lambadır..
 • Modern. Art Nouveau tarzından bahsetmeden olmaz. Minimum sayıda aksesuar kullanımı ile karakterizedir. Ama bir lamba bir zorunluluktur. Dekoratif detaylardan yoksun en basit seçeneği seçin. En iyi seçenek, siyah mat cam veya kromdan yapılmış basit bir gölgedir. Renkli cam gölgeler ile ışık hafifçe bastırılır ve bu da rahat bir atmosfer yaratır..
 • Gotik. Gotik siyah avize en organik görünüyor. Odanın kasvetli bir tarzı varsa, siyah ve gümüş bir avize sadece onu tamamlayacaktır. Dövme de bu durumda iyi görünüyor. Örneğin, kristalle birlikte böyle bir taban, iç mekanda organik olarak şık görünüyor. Klasik.

Nasıl seçilir?

Her şeyden önce, iç mekanın özelliklerine bağlı olarak bir avize seçmeye değer. Bu nedenle, odanız tasarımında yeterince kasvetliyse, bu izlenimi seyreltmek için parlak bir avize ile desteklenebilir. Ancak hafif bir iç mekanda, tasarımcı mat bir avize ilginç görünüyor. Genel resme ve kendi zevkinize odaklanın.

Tamamen koyu renkli avizelerden hoşlanmıyorsanız renk kombinasyonlarını tercih edebilirsiniz. Güzel siyah beyaz, siyah ve altın veya siyah ve kırmızı avizeler çok ilginç görünüyor. Ve bunları diğer iç detaylarla birleştirmek çok daha kolay..

Ancak sadece görünüme değil, aynı zamanda ürünün kalitesine de dikkat edilmelidir. Hem cam hem de metal veya plastik ürünler kalite açısından büyük farklılıklar gösterebilir. Her şey kullanılan malzemelere ve üreticinin işiyle nasıl ilişki kurduğuna bağlıdır. İyi bir avize bulmak için güvenilir bir markadan bir avize alın. Unutmayın kalite ucuz olamaz.

İç seçenekler

Güzel bir avize, herhangi bir iç mekana uyumlu bir katkı olacaktır.. Bir armatür seçme kuralları oldukça basittir..

Parlak tasarım

Odada çok fazla parlak renk varsa, orada çok büyük bir siyah avize büyük olasılıkla gereksiz görünecektir. Renkli iç mekanı böyle kasvetli bir aksesuarla seyreltirseniz, çok büyük olmamalıdır. Veya birkaç renkli bloktan oluşan veya çok renkli kolyelerle tamamlanan bir lamba seçin..

Klasik

Daha önce de belirtildiği gibi, siyah avize klasik tarzda iç mekana mükemmel uyum sağlar. Derin ve zengin renk, kahve, gri veya beyaz ile mükemmel uyum sağlar. Gümüş veya altın detaylar gereksiz olmayacaktır. Böyle sakin bir iç mekan rahatlatıcıdır, bu nedenle bir evi dekore ederken bu tür renk kombinasyonları sıklıkla kullanılır..

Klasik bir iç mekanda mumlu bir lamba iyi görünüyor. Elbette bunlar sahte mumlar olmalı, ama elektrikli mumlar. Ama yine de güzel görünüyor ve istenen çevreyi yaratıyor..

Son olarak, profesyonellerin karışık tarzlara sahip bir odada siyah bir lamba kullanılmasını önermediğini belirtmekte fayda var. Gerçek şu ki, böyle bir avize çok dikkat çekiyor, bu nedenle tüm oda en küçük ayrıntısına kadar düşünülmelidir..

Siyah bir avize, herhangi bir odayı dekore etmek için uygun olan oldukça çok yönlü bir seçenektir. Böyle sıra dışı bir rengi tercih etmekten korkmayın – lambayı diğer iç detaylarla doğru bir şekilde birleştirirseniz, her şey organik ve güzel görünecektir..

Siyah avizeye genel bir bakış için sonraki videoya bakın..

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org