Yuvarlak LED Downlight

LED lambaların uygulama kapsamı her yıl genişlemektedir. Kelimenin tam anlamıyla her yerde bulunabilirler: konutlarda, resmi kurumlarda, sergileri süslerken, vitrinlerde. Bugün birçok insan yuvarlak LED ışıkları seçiyor.

İtibar

Bu tür modellerin aşağıdaki ana avantajları ayırt edilebilir:

 1. Önemli tasarruf elektrik ve nakit.
 2. Işık şiddeti. LED armatürler minimum enerji kaynağı harcayarak daha fazla alanı aydınlatabilmektedir..
 3. Daha uzun hizmet ömrü – akkor lambalara kıyasla.
 4. Kurulum kolaylığı. Böyle bir cihazı kurmak için özel beceri ve bilgiye sahip olmanız gerekmez..
 5. Çalışma sırasında yabancı seslerin olmaması.
 6. LED’leri inceleme sürecinde insan vücudu üzerinde olumsuz bir etki ortaya çıkmadı..
 7. Kurulum sırasında yerden tasarruf. Yuvarlak şekil çok yönlüdür ve çocuk odası, atölye veya ofis alanı olsun, herhangi bir iç mekana sığabilir..
 8. Bu lambalar çalışma sırasında ısınmaz. Film brandası olan gergi tavanların içine güvenle monte edilebilirler. Bu modeller, ahşap ve diğer yanıcı dekoratif elemanların dekorasyonunda kullanılabilir..
 9. Sert ışık görsel algı için pek iyi değildir ve bu konuda birçok lamba pek uygun değildir.. LED armatürler, can sıkıcı olmayacak daha yumuşak bir ışığa sahiptir..

Özellikler:

 1. Güç. En az 5 W olabilir, bazı durumlarda cihazın amacına ve türüne bağlı olarak 80 W’a ulaşır. Aynı zamanda, güç tüketimi beyan edilir, ancak aslında genellikle küçük bir cihazın aynı güce sahip birkaç lambayı kolayca değiştirebileceği, ancak farklı teknolojiler kullanarak çalıştığı ortaya çıkar..
 2. Bu tür modellerin çalışması için 220 V’a ihtiyacınız var – bu standart. Aynı zamanda geleneksel lambalardan %80 daha az enerji tüketirler. Bu onları akıllı bir yatırım yapar..
 3. Yuvarlak şekli sayesinde ışık çıkışı eşit olarak dağıtılır ve geniş bir aydınlatma alanını kaplar..
 4. Üretilen ışık akışı çok yoğun, özel olarak yönlendirilmiş bir aydınlatma açısına sahipken.

Çeşitler

Modern üreticiler birçok LED lamba üretir. Koşullu olarak çeşitli faktörlere göre gruplara ayrılabilirler:

Uygulama alanına göre

Her yerde kullanılabilirler – hem iç hem de dış aydınlatma.

Yuvarlak LED dış mekan armatürleri, binaların ve diğer mimari ve peyzaj tasarımı nesnelerinin ana ve dekoratif aydınlatması için kullanılır.. Üretimleri için, özel mukavemet ve dayanıklılık ile karakterize edilen neme ve dona dayanıklı malzemeler kullanılır..

Endüstriyel tesisler için güçlü, geniş çaplı cihazlar seçilmiştir..

Stadyumları, oyun alanlarını ve spor alanlarını, otoparkları ve ayrıca geniş alana sahip diğer nesneleri aydınlatmak için kullanılırlar..

İç mekan LED’leri konutlarda ve ofislerde kullanılır. Aynı zamanda, yalnızca lambayı açıp kapatamayacağınız, aynı zamanda ışığın yoğunluğunu da kontrol edebileceğiniz, dilerseniz parlak gündüzden yumuşak geceye değiştirebileceğiniz bir kontrol paneli ile donatılabilirler. Bu tür lambalara kısılabilir denir..

Ayrı olarak, konut sektöründe yuvarlak LED lambaların kullanımına dikkat etmek önemlidir.. Bu alanda hem iç hem de dış ışık kaynakları kullanılmaktadır. Sokaklar için, karanlık derecesinin otomatik olarak belirlenmesi ile seçenekler kullanılır. Bu tür cihazlar alacakaranlıkta otomatik olarak açılır..

Girişlerde, asansörlerde ve diğer ortak alanlarda genellikle hareket sensörlü cihazlar kurulur.. Eylem alanlarında hareketli bir nesne göründüğünde otomatik olarak açılırlar ve ayrıca yüksek seslere tepki verebilirler – önceden açılabilirler (bir kişi yaklaşırken).

Bu, elektrik faturalarının toplam payının %20’sine kadar çıkabilen halka açık yerler için enerji tüketimini ve maliyetlerini önemli ölçüde azaltmanıza olanak tanır..

Konut ve toplumsal hizmetler için LED lambalar, cihazı yalnızca yağmur, kar veya dolu şeklindeki doğal yağışlardan koruyan özel koruyucu gölgelerle donatılmıştır. Mekanik hasara karşı dayanıklıdırlar. Bu nedenle, genellikle anti-vandal olarak adlandırılırlar..

Kurulum yerinde

LED armatürler duvarlara, tavanlara, zeminlere ve ayrıca mobilya panellerine monte edilebilir..

Onların yardımıyla, herhangi bir odanın içini tanınmayacak şekilde dönüştürebilir, bölgelere ayırabilirsiniz. Yuvarlak modellerin kullanımına çarpıcı bir örnek, çalışma alanının üzerinde yer alan mutfak panelidir..

Tasarım türüne göre, bu tür cihazlar harici veya dahili bir güç kaynağına sahip, yerleşik, yüzeye monte edilmiş ve askıya alınmış olabilir.. Modern tasarımcılar, bu tür her türlü cihazı iç mekanda ustaca birleştirir ve bunları hem ana hem de dekoratif aydınlatma için kullanır..

Yerleşik LED armatürler düz dairelerdir. Genellikle alçak tavanlı odalarda kullanılırlar – örneğin banyolar, depo odaları ve diğer yardımcı odalar. Alçıpan yapılarda ve diğer her türlü yüzeyde kullanılabilirler..

Yerleşik LED’ler en yaygın olarak alandan tasarruf edilmesi gereken yerlerde kullanılır ve beton levha ile tavan yapısı arasındaki mesafeyi en aza indirmek için ince paneller kullanılır..

Tepe diyot armatürü, armatürün dönmesini sağlayan döner mekanizmalı bir kol üzerine monte edilmiştir. Bazı birimlerde ayrıca yerleşik bir parlaklık kontrolü bulunur. Bu tür cihazlar birçok üretici tarafından üretilmektedir.. Mükemmel kalitede kısılabilir ışık pahalı olmak zorunda değil. Örneğin, Rus üretici “Era” nın ürünleri, uygun fiyat ve iyi kalitenin optimal oranından etkilendikleri için alıcılar arasında popülerdir..

Dezavantajları

Bu tür cihazların bazı dezavantajları da vardır:

 1. Yüksek fiyat (diğer ışık kaynaklarına kıyasla).
 2. LED lambaların normal çalışması için ağda sabit bir voltaj gerekir ve düşüşleri cihazların çalışmasını olumsuz etkiler.. Bu tür cihazların kararlı çalışması için bir dönüştürücü veya transistör gereklidir..
 3. Bir armatürde çok sayıda diyot kullanılıyorsa, böyle bir cihaz ek soğutma gerektirir..
 4. Nispeten küçük renk seçimi. Tipik olarak, LED ampullerin yalnızca bir rengi vardır – beyaz. Soğuk, sıcak ve nötr olabilir. Rengi değiştirmek için renkli daire filtreleri kullanın..
 5. LED ampuller özel bir ışık gerektirir. Sıradan olanlar buraya sığmaz.
 6. Böyle bir lambanın özelliği, yönlü aydınlatmanın, geleneksel bir lamba daha dağınık bir parlaklık verir. Birçok tüketici için bu önemli bir dezavantajdır..

LED lambaların bir gergi tavana nasıl monte edilir ve bağlanır, aşağıdaki videoya bakın

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org