Giderek, balkon artık çeşitli şeyler veya gereksiz çöpler için bir depo olarak kullanılmamaktadır. Artık konserveler veya diğer hükümler için bir depo olarak kullanılmamaktadır. Bazen alanı bir odayla birleştirilir, odayı genişletir veya örneğin iş için ayrı bir ofis yaratır..

Modern bir tarzda yapılmış sundurma, moda trendlerini takip eden insanların yaşadığı dairenin ayırt edici özelliği haline geliyor..

Standart tasarım artık uygun değilse ve bir tür değişiklik istiyorsanız, odanın içini balkonda düzenlemek için aşağıdaki yönlerden birini seçebilirsiniz..

Tasarım stilleri

"çatı katı"

Balkon tarzı "çatı katı" birkaç yönün birleşimini, uzayın genişlemesini ve bölümlerin yokluğunu ima eder. Bu şekilde yapılan sundurma, İskandinav tarzında bitişik oda ile birleştirilebilir ve bütünsel şık bir kompozisyon elde edersiniz..

Balkonu yönde dekore etmenin ana unsurları "çatı katı":

 1. Duvar dekorasyonu olarak tuğla duvarcılık kullanılır – doğal malzeme veya taklidi olabilir. Sıvasız şekillendirmenin pürüzlülüğünü azaltmak için beyaza boyayın..
 2. Duvarlara poster, afiş veya dergi kapakları asabilirsiniz..
 3. Döşeme için, kaba bir dokuya sahip muşamba, fayans veya laminat seçmek daha iyidir. İlginç bir seçenek, üzerinde yürürken biraz gıcırdayan balkonda ahşap bir zemin olacaktır. Bu durumda ahşabı işlenmemiş halde bırakın, yani üzerini boya ile örtmeyin..
 4. Metal-plastik pencereleri siyah veya kahverengi ahşap çerçeveler yönünde reddetmek daha iyidir. Sundurmanın tasarımı izin veriyorsa, zemine pencereler yapın – bu, alanı görsel olarak genişletecek ve tarzdaki bir balkon için çok gerekli olan odaya ışık katacaktır. "çatı katı".
 5. Perde asmayın, bunun yerine panjur veya kumaş panjur kullanmak daha iyidir..
 6. Bu yön geniş bir alanı sevdiği için çok fazla mobilya koymayın. Eski püskü bir kanepe, katlanır masa, sandık şeklinde bir çekmece veya bir bank yerleştirmek yeterlidir..
 7. Dekoratif elemanlar olarak, olağanüstü bir şekle sahip metal figürler, eski bir radyo, kitaplar için raf olarak kullanılan bir nargile parçası düzenleyebilirsiniz..

"Provence"

İnce yarı saydam perdeler, çiçek desenleri, çeşitli tekstiller sayesinde bu tarz ışıkla doldurulur: masa örtüleri, yastıklar, dantel.

Ne kadar doğal malzeme kullanılırsa o kadar iyidir. Olabilir:

 1. keten, pamuklu veya basma perdeler;
 2. yerdeki seramik karolar;
 3. ahşap figürler.

Bitirmek için, örneğin beyaz, bej veya krem ​​​​tonları gibi açık renklerin dekoratif sıvaları kullanılır. Ufalanan tuğlaları taklit eden özel dekorasyon detaylarını kullanarak, iç mekana belirli bir miktarda antika ekleyebilirsiniz..

Dekor için damalı desenli veya yatay çizgili çeşitli yastıklara ihtiyacınız olacak. Tekstilde istisnai olarak açık renkler kabul edilebilir: soluk mavi veya genç yaprakların rengi.

Vurgu stili "kaynak" antika mobilyalar balkonda yardımcı olacaktır, kendinize yaş ekleyebilirsiniz, sadece bir fırça ve boya ile kendinizi kollayın.

"Ülke"

Bu iç dekorasyon tarzı, sakin ve rahat bir durumu teşvik eder. Böyle bir balkonda, günlük koşuşturmacadan uzaklaşmak ve hayal dünyasına dalmak kolaydır..

Bir sundurmayı tarzda dekore etmek için "ülke" dekor için hasır mobilyalar ve oldukça basit bir doku kullanın. Mükemmel bir seçenek, hafif bir gölgede sallanan bir sandalye ve iddiasız bir sehpa olacaktır..

Duvar ve zemin dekorasyonu ahşaptan yapılmalıdır. Hasır saksılarda veya kil vazolarda çiçekler, ahşaptan yapılmış taşlar ve dekoratif unsurlar dekorasyon olarak uygundur..

Takviyeli plastik pencereler genel resimden sıyrılacaktır, bu nedenle bu tür malzemeleri taklit eden ahşap profilleri veya pencere çerçevelerini tercih etmelisiniz..

Oryantal

Doğu tarzı bir sundurmanın karakteristik özellikleri şunlardır:

 1. düz duvar kağıdına yapıştırılmış duvarlar;
 2. yer karosu veya mozaik;
 3. mobilya ve lambaları süslemek için kullanılan ajur detayları;
 4. Doğu’ya özgü desenlere sahip parlak renkli tekstillerin kullanımı – organze ile süslenmiş perdeler ve yastıklar.

Doğu tarzı bir iç mekan, küçük bir balkon için mükemmel bir çözüm olacaktır. Yere bir kilim koyabilir, alçak bir masa koyabilir ve etrafına ipek yastıklar yerleştirebilirsiniz. Burası çay seremonileri veya arkadaşlarla nargile eşliğinde yapılan toplantılar için harika bir yer olacaktır..

minimalizm

Minimalizm tarzında, tek renkli tekstil ve mobilya kullanımı varsayılmaktadır. Duvar kaplaması da çeşitli desenlerden arındırılmış olmalıdır. Şeffaf cam veya krom kaplı metal lambalar bu yönü vurgulayacaktır..

Şık bir sundurma, mobilyalarla aşırı kalabalık olmamalıdır – iç mekanda doğal ahşap veya metalden yapılmış minimum sayıda eşyayı tercih etmelisiniz. Basit saksılardaki veya saksılardaki çiçekler ve sulu tonlardaki yastıklar, parlak renkler eklemenize yardımcı olacaktır..

Çince

Katı, ölçülü ama aynı zamanda zarif bir tasarımda bir sundurma düzenlemeye çalışın, o zaman Çin tarzı bir oda harika bir fikir olacaktır. Açısallık ve çizgilerin netliği bu yönün karakteristik özellikleridir..

Dekorasyon için iki renk kullanılır: siyah beyaz veya koyu kahverengi ve krem, iç mekanda parlak renkler bulunmamalıdır. Bu gölgeler duvarlar, zeminler ve mobilyalar için kullanılmalıdır..

Mobilyalar şunlardır:

 1. desensiz dikdörtgen masa;
 2. çeşitli süslemeler olmadan da sandalyeler yerine banklar.

Perde yerine, pencerelere panjur asmak daha iyidir..

Deniz

Denizcilik tarzında yapılmış balkonda rahatlama hayalleriyle kendinizi şımartın. Odanın tasarımında açık mavi, mavi, sarı ve turuncuya odaklanın. Yarı saydam mavi perdeler size bir deniz dalgasını hatırlatacak ve sarı zeminler sahili taklit edebilir. Bir şezlong ve kumlu ve deniz kabuklu bir saksı koyun, sahildeymişsiniz izlenimi verecektir..

İskandinav

Bu tasarım, uygulanması için çok fazla alan gerektirmediğinden dar veya küçük balkonlar için uygundur. Temel kural doğal malzemelerin kullanılmasıdır..

İskandinav tarzı bir sundurma düzenlerken şunları unutmayın:

 1. Balkon camlı değilse, beyaz, gri veya siyah seçerek korkuluklardaki boyayı yenilemek gerekir. Sırlı ve fıçı tahtası ile kaplanmışsa, ahşap duvarları göstermeye değer.
 2. Zemin kaplaması olarak gri, siyah veya çizgili bir halı veya battaniye kullanın, hem doğal hem de yapay bir cilt koyabilirsiniz..
 3. Alan sınırlı olduğundan, beyaz katlanır ahşap mobilyalar kullanın. Hafif bir tonda bir bahçe masası ve birkaç sandalye yerleştirebilirsiniz..
 4. Tekstil ile aşırıya kaçmayın – sadece birkaç yastık, pelerin ve bir battaniye.
 5. İskandinav tarzında, sakin bir renk şeması tercih edilir, ancak duvarda akılda kalıcı bir tablo, alacalı bir yastık veya çok renkli bir sulama kabı gibi parlak dokunuşlar memnuniyetle karşılanır..
 6. Yeşillikleri unutmayınız – vazolardaki veya saksılardaki çiçekler balkondaki iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır..

Bir sundurmayı modern bir tarzda dekore etmek zor olmayacak. Ana şey hayal gücünüzü ve hayal gücünüzü sınırlamamaktır ve ardından balkon dinlenmek ve rahatlamak için özel bir yer haline gelecektir..

11fotoğraf

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org