Roca muslukların özellikleri ve faydaları

Bir mikser seçerken teknik özelliklerine, işlevselliğine ve tasarımına özel önem verilir. Uluslararası kalite standartlarını karşılayan en son teknolojiler kullanılarak yapılan modern modeller sunan çok sayıda üretici var. Bu üreticilerden biri İspanyol şirketi Roca’dır..

özellikler

Mikserlerin imalatında en ileri teknolojiler ve kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Bu, mükemmel pürüzsüz bir yüzeye sahip modeller oluşturmanıza olanak tanır. Ek krom kaplama, güvenilirlik sağlar ve tabana güç verir.

Roca, lavabo, küvet, duş, bide için çok çeşitli armatürler üretmektedir. Ticaret çeşitleri arasında mutfak için özel modeller, lavabolar bulabilirsiniz. Rahat bir duş deneyimi için eksiksiz duş programları vardır. Çeşitli tasarımlar, doğru modeli kolayca seçmenizi sağlar.

Yapıya göre, karıştırıcılar ayırt edilir:

 • tek kollu;
 • iki valf.

Lavabo için aşağıdaki seçenekler sunulmaktadır:

 • 230 V ağ ile çalışan elektronik, hem evde hem de halka açık yerlerde kullanılabilir;
 • Kendi kendine kapanan bu musluklar su ve enerji tasarrufu sağlar, evlerde ve halka açık yerlerde kullanılır..

Üretici, su akışını düzenleyen termostatlı tasarımlar sunar. Duvara montajı kolaydır, bu da onu görünmez kılar ve banyoda boş alandan tasarruf etmenizi sağlar. Gömülü modeller de var.

Avantajlı özellikler

Roca musluklar aşağıdaki avantajları sunar:

 • yüksek mukavemet özellikleri;
 • kullanım kolaylığı;
 • eşsiz tasarım;
 • dayanıklılık;
 • güvenlik;
 • çok işlevlilik;
 • Çevre dostu.

Çeşitler ve incelemeler

Tek kollu

Bu tasarımlar arasında aşağıdaki koleksiyonlar en popüler olanlardır..

 • Targa. Lavabo için, atık valfli, yerleşik havalandırıcılı seçenekler vardır. Geri çekilebilir zincir seçenekleri de vardır. Orijinal banyo bataryalarının duvara monte modelleri mevcuttur. Otomatik geçiş işlevi bu yapıları kullanmanın rahatlığını sağlar..
 • Victoria. NSBu koleksiyon, atık valfli ve zincirli lavabolar için varyantlar sunar. Engelliler için de modeller var. Karıştırıcıyı duvara monte etme seçeneği vardır..

Derin lavabolar için uzun çıkış ucu tasarımı.

Küvet için gömme mikserler ve yapıyı duvara monte etme imkanı olan modeller var..

Tüm varyantlar otomatik geçiş işleviyle donatılmıştır.

 • Tez. Bu seri, su akış sınırlayıcılı lavabolar için ilginç tasarımlar sunar. Bu, su temini için ödeme maliyetinden önemli ölçüde tasarruf sağlar. Bu koleksiyonda alt valfli, geri çekilebilir zincirli modeller bulunmaktadır. Duş için duvara rahatça monte edilen otomatik anahtarlı bir seçenek vardır..

iki valf

Bu seçenekler arasında birkaç koleksiyon da ayırt edilebilir..

 • Tez. Lavabo için ürün yelpazesi, akış sınırlayıcılı ve atık valfli mikser musluklu modelleri içerir..
 • çatı katı. Lavabo için orta büyüklükte bir musluğa sahip atık valfli tasarımlar vardır. Sığ lavabolar için kısa ağızlı ankastre modeli de mevcuttur. Tüm banyo yapıları duvara monte ve otomatik anahtarlıdır. Esnek duş hortumu ile de mevcuttur.
 • brava. Bu koleksiyonda alt valfli, zincirli modeller var. Havalandırıcı ve sabit ağızlı mevcuttur.

Küvet, otomatik geçişli duvara monte bir modelle de donatılabilir..

Mutfak için tasarlanmış geniş bir model yelpazesi. Burada duvara monte yapıları seçebilirsiniz. Yüksek veya düşük çıkış ucu olan modeller mevcuttur. Tüm tasarımlarda yerleşik bir havalandırıcı bulunur.

 • Gante. Bu banyo koleksiyonu, duvara montajı kolay ve otomatik geçişli zarif modellerde sunulmaktadır. Herhangi bir mikser seçimi, kurulum olanaklarına, kullanım kolaylığına, lavabonun boyutuna bağlıdır..

İnternetteki incelemeler arasında Roca markasının ürünleri hakkında doğrudan zıt görüşler bulabilirsiniz. Belirli bir ürünü seçmenin olası riskleri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olurlar. Olumlu yönler arasında güzel tasarım, onarım kolaylığı, uygun fiyat bulunmaktadır. Ayrıca bakım kolaylığı, uzun hizmet ömrü ile ayırt edilir.

Ancak, tamamen zıt görüşler bulabilirsiniz. Roca mikserlerinin kısa ömürlü olduğu, Rus koşullarında kullanıma uyarlanmadığı yönünde şikayetler var. Çeşitli arızalar sıklıkla meydana gelir.

Birçok olumsuz ifadenin, kusurlu modellerin satın alınmasının yanı sıra modern tasarımların olağandışı işlevselliği ile ilişkili olduğu belirtilmelidir. Yanlış anlamaları önlemek için, bir veya başka bir sıhhi tesisat armatürü seçmeden önce, işlevsel özellikleri ve kurulum olasılığı hakkında bilgi sahibi olmalısınız..

Ve herhangi bir sorun olması durumunda, uzmanlarla iletişime geçilmesi tavsiye edilir..

Banyoda mikser nasıl kurulur, videoya bakın.