150 metrekarelik iki katlı evlerin projeleri m geliştiriciler için çok çekici. Ancak garajlı ve saunalı bir evin düzenini doğru düşünmek önemlidir. 2 katlı yüksekliğe sahip tuğla evlerin ve diğer malzemelerden yapılmış evlerin özelliklerini dikkate almaya değer..

Genel bilgi

150 metrekarelik modern iki katlı ev. m etkileyici ve etkileyici görünüyor. Yapısı küçük arsa sahipleri için çok faydalıdır.. Kötü şöhretli kırmızı çizgilerin dışına çıkmadan gerekli tüm yaşam alanlarını hazırlamanızı sağlar. Astronomi severlerin de böyle bir konuttan memnun kalacakları merak ediliyor – üst katta kimseye karışmadan hobilerini şımartabilirler.. Ancak böyle bir hobi olmasa bile, artan sayıda odaya sahip iki katlı konut, herhangi bir büyük aile için kesinlikle kullanışlı olacaktır..

İkinci katta, bir oyun odası veya dinlenme alanını kolayca düzenleyebilirsiniz. Alanı imar etme ve sürekli meşgul bir banyo problemini çözme olasılığı da çekici. Ancak, iki katlı bir binanın daha pahalıya mal olacağını ve bir merdivenin donatılmasını gerektireceğini anlamalısınız..

Nihai karar bağımsız olarak verilmelidir. Yine de birçok durumda, iki katlı binaların erdemleri, zayıflıklarından daha ağır basar..

Düzen seçenekleri

Garajlı

2 katlı bir kır evini dekore ederken, yatak odaları genellikle üst katta bulunur.. Ancak, ilk kademeyi bir araba için alanla donatmak yararlıdır – yaklaşık 20-22 metrekare. bu kesinlikle yeterli. Kazan dairesinin büyüklüğü 5.6 m2 olacak ve bu, konutu etkin bir şekilde ısıtmak için oldukça yeterli. 18 metrelik teras, çevredeki manzaranın keyfini çıkarmayı kolaylaştırır. 4 m2’den biraz fazla olan gardırop, gerekli tüm dış giyim eşyalarını barındıracak ve oturma odasında tüm aile veya arkadaş canlısı bir şirketle bir araya gelmek güzel..

Alternatif bir çözüm, 11,6 metrekarelik bir mutfak-yemek odasının düzenlenmesini içerir. m. 34 metrelik oturma odasında rahatlıkla partilere ev sahipliği yapabilirsiniz. Sıcak mevsimde verandada toplanmak keyiflidir. Ancak dışarıya bağlı garaj yerine taşınırsa, o zaman da iyi çalışacaktır. Yanma odası, önceki duruma göre biraz daha küçüktür, ancak görevi ile başa çıkmaktadır..

Başka

Tuğla veya diğer malzemelerden yapılmış iki katlı bir ev için iyi bir plan, zemin katta bir buhar odası ve bir banyo içerir.. Oldukça mantıklı bir şekilde yan yana yerleştirildiler. Diğer bir banyo ise yemek pişirmek ve günlük hijyen için kullanılabilecek şekilde karşı köşeye yerleştirildi. Hatta sağlam bir havuz için bir yer vardı. 2. katta, yatak odaları ve kısmen ikinci ışık için alan ayrılmıştır..

Hamamlı bir tuğla ev şöyle görünebilir. Duş ve buhar odası birlikte 10 metrekareyi aşıyor. oldukça uygun olan m. Büyük bir aile bile yaklaşık 22 m2’lik bir oturma odasında sorunsuz bir şekilde toplanabilir. Banyo işlemlerinden sonra genellikle üst kattaki dinlenme odasında vakit geçirilir. Balkon ve teras çevreye hayran kalmanıza yardımcı olur.

Tasarım seçenekleri

Dekorasyon tarzı genellikle zevkinize göre seçilir.. Ancak mekanların görünümünü şekillendirirken genel ilkelere göre hareket etmek yine de yararlıdır.. Aynı yapılandırmacı yaklaşım, şekiller ve çizgilerle yapılan radikal deneylerle sınırlı kalmamalıdır. Mutlaka yüksek kaliteli ve çevre dostu malzemeler anlamına gelir. Panoramik pencerelerin ve masif camlı duvarların kullanımı teşvik edilir.

Rusya’daki hemen hemen tüm özel evler stil ruhuyla inşa edilmiştir. füzyon, bu da herhangi bir özel stilin yokluğunu varsayar. Binanın cephesi karmaşık, tuhaf bir renk şemasında tamamlandı. İnce sanatsal yetenek çok önemlidir. Kaplama için yumuşak bir çatı veya metal kiremit kullanılır.

Dikkat: yalnızca deneyimli bir mimar veya tasarımcı, gerçek füzyonu yetkin bir şekilde somutlaştırabilir. Kendiniz yeniden üretmeye çalışırsanız, hiçbir yerden çıkamayacaksınız ve yüksek satış fiyatını unutmanız gerekecek..

Sadelik ve zarif tasarım sevenler stile dikkat etmeli ahır. Böyle bir evin üçgen çatısı çıkıntılardan yoksundur. Doğal kütükler veya yapıştırılmış kirişler genellikle temel alınır. Teraslar ahşaptan yapılmıştır. İç dekorasyon, dışarısı kadar sade ve özlü.

Güzel proje örnekleri

  • Bir bardan inşa edilmiş iki katlı bir ev böyle görünebilir. Doğal, gizli güzellik, klasik tasarım konseptiyle uyumlu bir şekilde harmanlanır.

  • Kombine (köpük bloklardan ve ahşaptan yapılmış) yapı daha da kötü görünmüyor. Çatısı hoş bir izlenim bırakıyor ve hatta arka planda bir boru bile bırakıyor..

  • Tabii ki, sağlam tuğla binalar da zarif görünüyor. Fotoğrafta gösterildiği gibi mutlaka saf tuğla renginde boyanmazlar..

Adblock
detector