Çardak dekore etmek için hangi tarzda?

Bir kır evinin veya yazlık evin topraklarında, her zaman arkadaşlarınızla mangal yapabileceğiniz veya yaz aylarında tüm aile ile bir fincan çay içebileceğiniz, dinlenmek için rahat bir köşe donatmak istersiniz. Bir çardak böyle ideal bir yer olabilir. Sıcak bir günde güneşten koruyacak, bulutlu bir günde yağmurdan saklanacak. Dilerseniz misafir kabul etmek için yazlık evin yerini alacak rahat bir oda oluşturabilirsiniz. Sadece çardak düzenlemek için hangi tarzda seçmeniz gerekiyor.

“Kendi” tasarımınızı nasıl bulabilirsiniz??

Sitenizde bir rekreasyon alanı donatmaya karar verirken öncelikle bunun için bir yer ayırmanız gerekir. Alan genişse, ideal seçenek soğuk günlerde rahatça vakit geçirebileceğiniz yuvarlak camlı bir çardak olacaktır..

Geniş çardak hem barbekü alanı hem de mini oturma odası barındırabilir. Panoramik camlı çardak çevresinde yeşil ağaçlar, güzel çiçeklere sahip çiçek tarhları varsa ve yakınlarda yapay bir gölet veya küçük bir çeşme varsa iyidir. Bütün bunlar bir rahatlama atmosferi yaratacaktır..

Ev taş veya tuğla ise, aynı malzemelerden yapılmış çardak daha uyumlu görünecektir., veya doğal olanları taklit eden yapay malzemelerden yapılmıştır. Odanın tüm yıl boyunca kullanılabilmesi için içine bir şömine yerleştirebilir ve ardından bu ocağın en uygun görüneceği stili seçebilirsiniz..

Çardak sadece yaz olacaksa, dövme elemanları kullanarak hafif havadar bir yapı yapabilirsiniz. Ya da ev ahşap ise ahşap olabilir. Ana şey bir çatıya sahip olmaktır. Bu arada, eğer camdan yapılmışsa, yine de gökyüzüne hayran olabilirsiniz..

Çardakların şekilleri çok çeşitli olabilir: yuvarlak, kare, dikdörtgen, yarım daire, açısal, altıgen. Her şey sahibinin hayal gücüne ve yeteneklerine bağlıdır. Pahalı malzemelerden yapılmış süslü şekilli bir çardak için daha fazla maliyet ve masraf olacaktır..

Sitenin alanı küçükse, çitin yanında bir köşe çardak yapabilirsiniz. Orijinal görünecek. Sadece tasarımının ilginç bir fikrini düşünmeniz gerekiyor.

Çardak tasarımları birkaç türe ayrılır.. Buna karar vermek için, yer, malzeme, tasarım, tüm küçük şeyler ve en önemlisi, çardağın yılın hangi zamanında kullanılacağı hakkında önceden düşünmeniz gerekir..

Bir veranda seçerken, bunun açık bir yapı olduğunu ve genellikle çok yer kapladığını unutmayın. Duvarlar sadece kısmen mevcut olabilir. Esas olarak yaz aylarında kullanılır. Yerden yükselmez. Zemin doğrudan düzleştirilmiş ve hazırlanmış bir alana döşenmiştir, genellikle temel olarak farklı tipte karolar kullanılır. Böyle bir çardakta bir ızgara veya mangal kurmak uygundur..

Kule şeklinde bir çardak en yaygın olanıdır. Basamakları donatırken yerden yükseltilebilir ve kazıklara monte edilebilir. Genellikle böyle bir çardak dört, altı veya sekiz köşeye sahiptir..

Sıcak bölgelere uygun bungalov. Sadece çatısı olan tamamen açık bir yapıdır. Kış için böyle bir yapıyı sökmek daha iyidir. Güçlü rüzgarlara ve kar yağışlarına dayanması pek mümkün değil.

Yaz için bir kulübe şeklinde bir çardak kurulur ve yapılması çok basittir. Bitkilerin kıvrılacağı bir çerçeve inşa etmek yeterlidir. Çardak mükemmel durumda tutmak için onlara zamanında bakmanız yeterlidir..

Popüler destinasyonların gözden geçirilmesi

Bir çardak tasarımı seçerken, hangi amaçlara yönelik olduğunu ve tüm yıl boyunca mı yoksa sadece yaz aylarında mı kullanılacağını, yapımında hangi malzemelerin kullanılacağını, çevresinde ne olduğunu ve nasıl birleştirileceğini düşünmelisiniz. bahçe dekorunun geri kalanı.

Dağ evi

Yapı genellikle masif, ahşaptan yapılmıştır. Özelliği, ağacın boyanmamış olmasıdır, çünkü hem dış hem de iç dekorasyon antik tarzda yapılmıştır. Ancak aynı zamanda ahşap yapılar neme, küf ve böcek zararlılarına karşı koruyan özel bir astar ile muamele edilmeli ve ardından verniklenmelidir.

İç tasarımda stil, iki malzeme – taş ve ahşap birleştirilerek korunur.. Örneğin, zeminler taş karolardan yapılabilir ve tavanlar kirişlerden yapılabilir. Bu tür çardakların içinde, odanın genel tarzına uygun olarak tasarlanmış bir soba uygundur..

Yüksek teknoloji

Böyle bir çardak inşa ederken, stilin ana özelliğinin düz, katı formlar ve özlülük olduğunu hatırlamanız gerekir. Yanında aynı tarzda yapılmış bir havuz veya çeşme ve uygun aydınlatma olması iyidir. Böyle bir yapı için en sık metal, cam, polikarbonat ve ahşap kullanılır. Böyle bir odanın ayırt edici özelliği, genişlik ve minimum sayıda şeydir. Dekorun bolluğu burada işe yaramaz, her şey katı ve şık. Ve renk çeşitliliği yok: beyaz ve siyahın kombinasyonu mükemmel olacak. Diğer tonlar eklenebilir, ancak vurgu yapmak için bir veya ikiden fazla olamaz..

Çince

Oryantal tarz, özgünlüğü ile birçok insanı kendine çekiyor. Ana çarpıcı unsur kavisli çatıdır. Yapının kendisi de hafif ve havadar olmalıdır. Fenerler, dekorun zorunlu bir unsuru haline gelmelidir. Ana renkler kırmızı, altın ve siyahtır. İç tasarımda alçak sade mobilyalar, perdeler, çanak çömlek, bambu kilimler ve peçeteler bulunur..

çatı katı

Bu tarzda bir çardak, büyük olasılıkla tuğla veya taştan yapılacak, cam da iyi görünecek. İçeride, tavan dekorasyonu görevi gören kirişlere bitişik tuğla duvarlar da olabilir. Gölgeler daha soğuk, mobilyalar modern olabilir, ancak yalnızca net çizgiler.

Dekorasyonlar burada özellikle uygun değildir, örneğin bir lamba veya zemin lambası gibi bir aydınlatma cihazına odaklanabilirsiniz..

Provence

Bahçedeki bir çardak için Provence stili uygundur. Onun için ideal ortam çiçekler, yeşil çimenler, ağaçlar olacaktır. İç mekan – basit ahşap mobilyalar, ışık perdeleri, zarif renkler, küçük vazolarda çiçek buketleri.

minimalizm

Adı kendisi için konuşur. Çardak herhangi bir malzemeden yapılabilir, ancak aynı zamanda net şekillere sahip olmalıdır. Büyük pencereli dikdörtgen bir oda ve yatıştırıcı renklerde minimum mobilya bu tarzın mükemmel bir örneği olacaktır..

Modern

Modern tarz uygundur çünkü malzeme seçiminde herhangi bir kısıtlama yoktur, fayans ve ahşap, plastik ve metali birleştirebilirsiniz. Ama hepsi birbirine uymalı.

Mekanı mobilyalarla karıştırmaya değmez, ancak her şey aynı renk düzeninde tutulurken beğeninize göre seçebilirsiniz..

İskandinav

Olağandışı ve zengin aydınlatma, ancak diğer her şeyde sessiz tonlar – bunlar stilin ayırt edici özellikleridir. Zemin ahşap olabilir ve metal elemanlı mobilyalar, hafif sandalyeler ve kanepe uygundur. Lambalar ve lambalar hakkında daha dikkatli düşünmeniz gerekir, çünkü tasarımın ana odak noktası bu olacaktır..

Ülke

Bu tarzın çoğaltılması zor değildir. Burada sadece retro mobilyalar koyabilir, bir çiçeğe perde asabilir, ahşap el sanatları ile dekor, nakışlı peçeteler, hasır sepetler ekleyebilirsiniz. Pencereler ahşap çerçevelerde olmalıdır.

Almanca

Ahşabı sevenler için, “çiftlik” olarak tercüme edilen yarı ahşap tarzı uygundur. Çardak, hiçbir şeyle kaplanmamış ahşaptan yapılmış bir çerçevedir. Tavan, kirişli tavanlar nedeniyle tam olarak ilginçtir. Böyle bir çardak barbeküye sahipse, tuğladan yapılabilir. Mobilya gibi zeminler de ahşaba tercih edilir..

İngilizce

Stil, inşaat için ahşap seçiminde yüksek kalite, ahşap mobilyaların varlığı ile iç mekanda titizlik ve tasarımda koyu renkler: kahverengi ve bordo, kahverengi ve koyu yeşil. Bu tarzda bir şömine çok faydalı olacaktır. Çardakta ek konfor yaratacak.

Kırsal

Bu genellikle ham kütüklerin veya kalasların oldukça kaba bir yapısıdır. Ama bu dışsal bir duyumdur. Çardak daha uzun süre dayanacak şekilde özel bir bileşim ile işlenmeleri gerekir. İç tasarım dış tasarıma uygun olmalıdır, bu nedenle tabureli basit bir ahşap masa, tezgah, ocak oldukça uygun olacak ve genel lezzete uyacaktır..

Deniz

Bu tarzda bir bahçe yapısı, keyifli bir seyahati anımsatmalıdır. Böyle bir çardak tasarımında, direksiyon simidi, çapa, kürek uygun olacaktır – kendi ellerinizle elde edilebilecek veya yapılabilecek tüm deniz özellikleri. Beyaz ve mavi renklerin havadar uçuşan perdeleri, hasır mobilyalar, ahşap zemin size bir geminin güvertesini hatırlatacak. Lombar şeklindeki orijinal lambalar görüntüyü tamamlayacak.

Rusça

Böyle bir çardak, iç dekorasyon için uygun mobilyaları seçerek küçük bir ev veya kulübe şeklinde inşa edilebilir. Bir fırın ve banklar, masa örtüleri ve peçeteler, toprak kaplar veya ahşap tabaklar görüntüyü tamamlayacak.

Malzeme seçimi

Çardak herhangi bir malzemeden yapılabilir. Burada öncelikle seçilen stile ve sitenin genel tasarımına odaklanmanız gerekir..

Tckb kısa sürede dinlenmek için minimum maliyetle bir yer yapmak gerekiyor, oluklu mukavvadan bir çardak yapabilirsiniz.. Ondan sadece bir çatı yapabilirsiniz ve yapının kendisi metalden yapılmıştır veya oluklu mukavvadan duvarlar yapabilir, bitişik alanı çiçekler ve tırmanma bitkileri ile süsleyebilirsiniz..

Rus, ülke, dağ evi, Provence gibi stiller seçilirse, ahşaptan bir çardak yapmak daha iyidir..

Bir çatı katı, yüksek teknoloji ürünü veya modern metal, tuğla, taş, plastikten yapılabilir. Güzel ve orijinal çardaklar polikarbonattan yapılabilir. Malzemenin çeşitli renkleri vardır, hafiftir.

Malzemeleri birleştirebilirsiniz, asıl şey uyumlu kombinasyonları gözlemlemektir.. Plastik ve polikarbonat metal ile birleştirilebilir, taş ahşap için uygundur, cam plastik için uygundur. Sezgi, her sahibine sitesinde ne tür bir yapı görmek istediğini söyleyecektir..

Bir sonraki videoda, bir çardak seçerken tüketicilerin ne gibi hatalar yaptığını göreceksiniz..

Tasarım örnekleri

Bir yazlık çardak, bu durumda olduğu gibi basit ve zarif görünebilir. Hafif ahşap yapı, taş kaplama için mükemmel bir uyum sağlar. Oda yazlık yemek odası olarak hizmet veriyor, bu yüzden yeterli masa ve sandalye var. Alan başarıyla çiçeklerle tamamlandı.

Oryantal bir çadır hissi yaratacak olan çardağı perdelerle süsleyebilirsiniz. İyi seçilmiş rahat mobilyalar dinlenmeyi sağlar ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratır.

İçinde soba varsa rustik bir çardak mükemmel görünecek. Ahşap mobilyalar, raflar, masa örtüleri, semaver köydeki bir evin resmini tamamlayacak..

Mutfaklı bir çardak, gerekli tüm özelliklere sahip yemek pişirmek için bir yer, yemek alanı ve sadece dinlenebileceğiniz bir köşenin bulunduğu iyi bir seçenektir. Ahşap taşla iyi gider.