Kır evlerinin veya yazlık evlerin sahipleri genellikle hamam inşaatı hakkında bir soru sorarlar. Bu durumda, ısıtma cihazının belirli bir modelini seçmek önemlidir. “Ermak” şirketi tarafından üretilen banyo sobaları, teknik özellikleri ve çeşitli seçenekleri nedeniyle alıcılar arasında haklı olarak popülerdir..

Ana Özellikler

Üretici firma alıcılar tarafından güvenilmektedir. Ürünleri evrenseldir, hem özel banyolara hem de çok sayıda insana yönelik halka açık banyolara kurulabilirler..

Tüm ekipman, ne tür yakıt kullanıldığına bağlı olarak üç türe ayrılabilir:

 • elektrik;
 • kombine;
 • odun yakma.

Elektrikli fırınlar ağırlıklı olarak saunalarda kullanılır ve çevre dostu ekipmanlardır. Kurulumları kolaydır ve bakım gerektirmezler. Bu tür kurulumlar oldukça geniş bir model yelpazesine sahiptir ve bu nedenle alıcı, ürünün ağırlığına, odanın büyüklüğüne ve isteklerine göre türü seçebilir. Gövde ayna çeliği ile kaplanmıştır.

Elektrikli ekipmanla ilgili her şey açıksa, gerisi ayrı bir değerlendirme gerektirir.. odun yakma fırın katı yakıtlar için kullanılır. Kombine odun ve gaz için kullanılır.

İlişkin kombine fırınlar, bir gaz brülörü ile donatılmış olmalıdır. Ayrıca sıcaklık sensörü, basınç regülatörü, baca ve özel otomasyona sahiptirler. Bu tip ürünlerin bir özelliği de gaz beslemesi kesildiğinde sistemin otomatik olarak kapanmasıdır. Pakette su tankı yoktur, ayrıca satın alınması gerekecektir. Küllük ve brülör bağımsız olarak ateşlenmelidir..

Bu şirketin ürünleri klasik ve elit olarak ayrılabilir.. Benzer bir tasarıma sahipler, fark, ekipmanın yapıldığı malzemelerde, ürünlerin konfigürasyonunda ve fiyatında yatıyor..

Klasik tip fırınlar, imalat malzemesinin yaklaşık 6 mm kalınlığında yüksek mukavemetli çelik olması nedeniyle etkileyici bir ağırlığa sahiptir. Elite modeller 3-4 mm kalınlığında paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, içerisinde krom bulunmaktadır. Bununla birlikte, aynı zamanda, mukavemet, önceki tipteki ürünlerden daha az değildir. Ayrıca “elite” markanın ekipmanlarında yangına dayanıklı cam kapı bulunmaktadır..

Isıtma cihazları “Ermak” birçok ek seçeneğe sahiptir, onlara çeşitli işlevler kazandırabilir. Bu aynı zamanda fırınların tasarımını da değiştirir..

Örneğin, sıradan bir ocaktan sorunsuz bir ocak yapılabilir. Şirket, evrensel bir ısı eşanjörü, menteşeli bir tank, uzak bir tank, bir ısıtıcı ağ sunmaktadır..

Bu tür ürünlerin ayırt edici özellikleri de şunlardır:

 • deformasyona dayanıklı derin (yaklaşık yarım metre) ateş kutusu;
 • kendinden soğutmalı kapı kolu;
 • bitişik odaya yakacak odun döşeme imkanı sağlayan uzak tipte fırın öncesi tünel.

Isıtıcı, ısının eşit olarak dağıldığı dört taraflı bir ısıtmaya sahiptir. Ayrıca, tüm modeller basit ve kurulumu kolaydır, orta fiyat kategorisinde yer alır. Bu nedenle, herhangi biri uygun görünecek..

Ürün türleri

Bu üreticinin kadrosu yeterince geniş. Şu anda 10 model fırın üretiliyor, ancak dönüştürülürlerse olası tasarımların sayısı 65’e çıkabilir.. Ancak çeşitliliğe rağmen, tüm cihazların tasarımı benzer bir yapıya sahiptir. Her birinde baca, yuvarlak ocak, su depoları, açık veya kapalı ısıtıcı, çekilebilir küllük, konvektör ve uzak tünel bulunmaktadır..

 • Piyasadaki en popüler model “Ermak 12 PS”. Sobalar, Fin saunası veya normal buhar banyosu gibi 12 m3’e kadar hacme sahip küçük odalar için tasarlanmıştır ve yüksek ısı transferine sahiptir. Çeşitli katı yakıtlar için uygundur. Ürün 52 kg ağırlığındadır ve kurulumu genellikle basittir. Soba, 35 litre veya 40 kg taş hacimli bir tankı ısıtabilir..

 • Oldukça kompakt bir başka ürün de modeldir. "16". Daha büyük hacimleri ısıtmak için tasarlanmıştır ve büyük boyutlu odalarda kullanılır. Ağırlığın bağlı olduğu, 45 ila 50 ve 50 ila 59 kg arasında değişen farklı konfigürasyon seçenekleri vardır. Tankın hacmi 40 ila 55 litre arasında olabilir. Bu cihazlar sauna ve buhar odalarına yerleştirilebilir..
 • “Ermak 20 standardı” farklı kapasitelere sahip ürünler için çeşitli seçenekler içerir. Çift tavan baca sistemi ile diğer fırınlardan farklıdır. 60 kg içinde taş kütlesi, 54 ila 71 kg arasında bir ağırlık kategorisi ve 40 ila 55 litre arasında bir tank hacmi ile 4 çeşit ürün üretildi. Bu modelde ateş kutusunun derinliği arttırılmış ve 55 cm’dir..

 • “Ermak 30” önceki modellere göre çok daha büyük bir ağırlığa ve hacme sahiptir. Bu durumda ısıtıcı ve ısı eşanjörünün montajı zorluk yaratmayacaktır. Bu üniteyi kullanırken nem seviyesi önemli ölçüde yükselir, bu nedenle model açık buhar odalarına kurulum için uygundur. Baca boyutu en az 65 mm olmalıdır. Soba, 35 m3 alana sahip bir odayı ısıtabilir. Gerekirse, Ermak 30 modelinde ısıtıcı tipini değiştirebilirsiniz, ayrıca bir ısı eşanjörü takma imkanı da vardır. Model 40 kg taşı ısıtabiliyor ve 55 ile 65 litre arası hacme sahip su deposuna sahip. 65 mm baca gerektirir. Şöminenin görsel etkisini yaratan panoramik cama sahiptir..
 • Ve son olarak, en yenilerinden biri sauna sobası. “Ermak 50”. Farkı, büyük ağırlığı ve etkileyici hacmiyle Ermak 30 modeliyle aynıdır. 50 m3’e kadar bir odayı ısıtmak için tasarlanmıştır. Bu ünite için 55-65 litre için tasarlanmış bir tank kurulması tavsiye edilir. Bir ısı eşanjörü kurma yeteneği yoktur. Bu durumda taşların ağırlığı 120 kg’a kadar olabilir. Bu model ayrıca panoramik cam ile donatılmıştır..

Avantajlar ve dezavantajlar

Banyo “Ermak” için sobalar çok sayıda avantaja sahiptir. Ana olanlardan biri, bu ürünlerin uygun fiyatıdır. dışında, modern bir tasarımda yapılırlar, kullanımda zorluklara neden olmazlar ve özel bakım gerektirmezler.. Yakacak odun tankı, kullanımı çok uygun olan uzak tiptedir. Ayrıca ürünlerde taşlar için hacimsel bölmeler bulunmaktadır.

Bunları yüklemek oldukça basittir. Fırınlar oldukça çabuk ısınır. Tüketiciler, bu markanın ürünlerinin dayanıklılığına dikkat çekiyor..

Ancak, kişi eksileri üzerinde duramaz. Örneğin, agregalar yeterince hızlı soğuma özelliğine sahiptir. Yeni sobalarda tüketiciye zararlı yağ kalıntıları vardır, bu nedenle ürünü kurduktan sonra birkaç kez kapıları açık bırakarak ısıtılmalıdır. Böylece tehlikeli kirlilikler yanacak ve daha hızlı buharlaşacaktır. Isı yalıtımı yanlış yapılırsa, fırınların gücü keskin bir şekilde düşer, bu nedenle uzmanların hizmetlerini kullanmanız önerilir..

Kurulum

Daha önce de belirtildiği gibi, sauna sobalarını kurmadan önce uygun şekilde yalıtmak önemlidir. Bunun için genellikle cam yünü veya mineral yün kullanılır. Hepsinden önemlisi, ünite duvarları ve zemini etkiler, bu nedenle onlara özel dikkat gösterilmesi gerekir. Tüm işler verimli ve yetkin bir şekilde yapılmalıdır.

Isı yalıtımı yapıldıktan sonra bir kroki çizmeye başlayabilirsiniz.. Mümkün olduğunca ayrıntılı hale getirmek daha iyidir, tüm unsurların bulunacağı çizimler ve diyagramlar yapılması tavsiye edilir..

Taban daha sonra genellikle kalın bir metal levha kullanılarak güçlendirilir. Yukarıdan, gövde kaynakla tutturulur. Bu, yapıya güç ve güvenilirlik verir. Bundan sonra baca monte edilir..

Bu prosedürü kurarken, çalışma sırasında örneğin çatı ve tavanın aşırı ısınmasını önlemek için güvenlik sorunları olmaması için temel kurallara uymak zorunludur..

Tüketici incelemeleri

Bu üreticinin şirketinin ürünlerinin inşaat pazarında geniş bir popülerlik kazanması nedeniyle, birçok tüketici ürünle ilgili incelemelerini paylaşıyor. Sobaların özellikle banyolar ve saunalar için uygun olduğu belirtilmektedir. Ek olarak, düşük fiyat, genel halk tarafından erişilebilir olmasını sağlar..

Müşteriler ayrıca her iki tarafa da bir ısı eşanjörü ve bir su deposu monte etme olanağını seviyor. Buhar banyosu fanları, ünitelerin hızlı bir şekilde soğuduğunu ve bu da bazı rahatsızlıklara neden olabileceğini ayrı ayrı gösterir. Ürünler güzel bir tasarıma sahiptir ve odanın iç kısmına mükemmel uyum sağlar. Bununla birlikte, bazıları modellerin çoğunun dış benzerliğinden bahseder..

Fırının kurulumu hakkında daha fazla bilgi "Ermak" daha fazla gör.