Bazıları bir kır evinin enfes tadını vurgulamak için bir şömine satın alırken, diğerleri odadaki en uygun mikro iklimi ayarlamak istiyor. Piyasada çok sayıda farklı ocak, soba ve şömine bulunmaktadır. Her modelin kendi teknik özellikleri, amacı ve işlevselliği vardır. Vesuvius markasının ürünleri özel ilgiyi hak ediyor. Sadece konutlar için değil, aynı zamanda hamamlar, saunalar, resepsiyon alanları vb. için de ahşap üzerinde çalışan boyutlu ve aynı zamanda organik yapılar üretir..

Marka hakkında

Vesuvius şirketi 10 yılı aşkın bir süredir yüksek kaliteli ısıtma üniteleri üretmektedir. Ürünleri, her modelin güvenliği, güvenilirliği ve çekici tasarımı için sevilir. Rusya, Finlandiya’dan tanınmış uzmanların profesyonelliğini ve geliştirmelerini kullanan marka, taş ısıtma sistemleri alanında ilginç gelişmeler yaratıyor..

Herhangi bir koleksiyon her yıl yeni yeniliklere maruz bırakılır, iyileştirilir. Ayrıca Vezüv, sobalar için baca, ısı eşanjörü, tank vb. gibi önemli aksesuarları da üretmektedir..

Tüm ürünlerin ayırt edici bir özelliği, köşeli yüzeyler yerine sağlam kaynak yapılmasıdır. Sunulan her şömine modelinde sadece burada güvenilirlik, dayanıklılık ve pratiklik bulacaksınız..

Cihaz

Vesuvius markasından aşağıdaki kategorilerde verimli ve kaliteli ekipman bekleyebilirsiniz: paslanmaz çelik fırınlar, yapısal çelik modeller, dökme demir veya tuğla yapılar. Her birinin kendi avantajları vardır. Yani, paslanmaz çelik şömineler 2 mm sacdan yapılmıştır, pratik olarak alaşım ilavesi yoktur.

Bu modeller ısıya dayanıklıdır, korozyon önleyici özelliklere sahiptir. Yapının zayıf noktası kaynaklı dikişlerdedir. Bu tür malzemelerden şömine ve soba alırken, kör kapılı ürünleri seçmeye çalışın..

Yapısal çelik cihaz 12 mm’ye kadar büyük bir ateş kutusu kalınlığına sahiptir. Böyle bir ısıtma sistemini çok miktarda taşla yüklemek oldukça mümkündür. Bu kategorideki Vesuvius ürünleri, fırını daha güvenilir ve deformasyona daha az duyarlı hale getiren minimum kaynaklı dikişlere sahiptir. Böyle bir model için, ateş kutusunun kendisinin sıkılığını koruyan dökme demir kapılar uygundur..

Hamamlar ve saunalar için bakım yapmak en iyisidir. tuğla fırın. Rahat ve yumuşak bir buhar oluşturur. Öte yandan, onu “ısınmak” 6 saatten fazla ve muazzam miktarda yakacak odun alacaktır..

Vesuvius şirketinin şömine model yelpazesinde tuğla, yalnızca ekipmanın kendi dekorasyonunda bulunabilir. Şömineyi nereye monte ederseniz edin, ekipmanın görünümü göze hoş gelecektir..

Uygulamanın gösterdiği gibi en büyük talep, dökme demir yapılar. Güvenilir ve verimlidirler. Teknik özellikleri açısından banyo için tuğla fırınlara en yakın olanlardır. Bu modeller, çalışma sıcaklığı 1200 ° olan dayanıklı bir seramik kordon olan 2 veya 3 elemandan oluşur. Bu tür fırınlar, güvenilir cıvatalı bağlantılar nedeniyle kesinlikle sızdırmaz, güvenlidir..

Şirket, aşırı sıcaklık değişikliklerine dayanabilen özel bir dökme demir alaşımı, dayanıklı dökümler geliştirdi. Ekipmana az miktarda su girse bile bütünlüğü garanti edilir: model çatlamaz, sahibine rahatsızlık vermez. Onunla ilgilenmek – kolay ve basit.

Avantajlar ve dezavantajlar

Vesuvius markasının herhangi bir modelinin avantajı:

 1. dayanıklılık;
 2. ısı kapasitesi;
 3. korozyon direnci.

Dökme demir, çelik yapı pratikte deformasyona uğramaz, büyük ağırlık yüklerine, agresif çevresel etkilere karşı dayanıklıdır.

Uygun bir model satın alarak sobanın ne odada ne de buhar odasında oksijeni yakmayacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca güvenli olmayan kızılötesi radyasyon yaymaz, ancak yumuşak, hafif bir buhar verir. Gerçek bir Rus Fin hamamını sevenler, böyle bir satın alma işleminden memnun kalacaklar..

Vezüv fırınlarının bir diğer önemli özelliği, nesiller boyu hesaplanan uzun hizmet ömrüdür.. Buradan bir göz atabilirsiniz:

 • buhar odaları için çelik fırınlar;
 • ısıtma yapıları;
 • şömine veya soba dökümü;
 • dökme demir, metalden yapılmış şömine sobaları;
 • bacalar, tanklar ve diğer aksesuarlar.

Vesuvius’tan satın alınan dökme demir ekipmanı kullanmak için en az 30 yıllık stokunuz olacak.

Ürünlerin çoğu, ısının eşit dağılımını sağlamak için yuvarlatılmıştır. Şömine bölmesinin kendisi 60 kg’a kadar yakıt alabilir. Maksimum 400°’ye kadar ısıtılan, içerisine yerleştirilen taşlar sayesinde iç mekanlarda mükemmel çekiş ve yumuşak buhar oluşumu sağlanmaktadır..

Bir banyo modeli satın almanız gerekiyor? 12 mm kalınlığa kadar alaşımlı çelik yapılara dikkat edin. Bir ısıtma yapısından bahsediyorsak, 8 mm’ye kadar çelik sac kalınlığına sahip bir model seçmek daha iyidir..

Vesuvius şirketinin soba-şöminelerinde, diğer şeylerin yanı sıra yemek pişirebilir, canlı ateşin dansını yandan izleyebilirsiniz. Herhangi bir model, şeffaf yangına dayanıklı cam veya lüks bir dövme kapı ile donatılabilir..

Bu tür ürünlerin dezavantajları arasında, camın oldukça hızlı kirlenmesi, kurum oluşumu not edilebilir. Şömineye, örneğin bir elektrikli sobadan çok daha sık bakmanız gerekecek..

Modele genel bakış

Vesuvius şirketinin vitrinlerinde, uzun süreli yanma için tasarlanmış, ısı eşanjörlü yüksek kaliteli modeller bulabilirsiniz.. Dökme demir ve banyo koleksiyonu çok popüler..

 • Özellikle dikkat çekici olan köşe şöminesi “Vezüv” PK-01. Model yapısal çelikten yapılmıştır, ısıya dayanıklı cama ve dökme demir çift kapıya sahiptir. Yanma modlarını bağımsız olarak düzenleyebileceksiniz. Şamotlu ve yan seramik ek parçalı bir ateş kutusu da vardır. Köşe şöminesi PK-01, evde doğru atmosferi ayarlayacak, odayı mükemmel şekilde ısıtacak.

 • Ve “Hurricane Lux 28” ürünü özellikle buhar odası için tasarlanmıştır.. Kapalı ısıtıcısı vardır. Ateş kutusunun kendisi, 12 mm kalınlığında ısıya dayanıklı dökme demirden yapılmıştır. Bu model ile birlikte “yumuşak” buhar oluşumunu sağlamak mümkündür. Burada, sobanın bitişik bir odadan ateşleneceği bir yanma tüneli sağlanmıştır..

 • Vesuvius Typhoon 16’nın modeli kompakt boyut, hafif yapı sergiliyor. Böyle bir sistemle önemli bir yerden tasarruf edeceksiniz. Ünite, geri çekilebilir kül tablası sayesinde çalışma sırasında temizlenebilir. “Typhoon 16” ile taslak ve yakacak odun yakma yoğunluğunu ayarlamak çok kolaydır.

Bir buhar odası için bu harika bir seçenek olacaktır: sıcak hava akışı hızla yayılır ve odanın eşit şekilde ısıtılmasını sağlar..

 • Odun sobası “Legenda Lux 22” de banyo için tasarlanmıştır, tek parça, kendinden soğutmalı bir kapıya, küçük ısıya dayanıklı cama sahiptir.. Böyle bir sistem kendi kendini temizleyen ve bir kasa ile donatılmıştır. Tanınmış bir markanın herhangi bir sauna sobası, gerçek bir Rus veya Fin saunası yaratabilir. Aynısı Skif koleksiyonundan da beklenebilir. Isıtma ekipmanları 8 ila 28 m3 alana sahip odaları ısıtabilecektir..

Geniş bir model yelpazesinde, bir konut binasını ısıtmak için de ürünler bulacaksınız. Ayrıca %80’e varan performans faktörüne sahip oldukça güçlü üniteler de vardır..

Fiyat

Bu tür fırınların maliyeti, ortalama gelir düzeyine sahip tüketiciler için oldukça uygundur. Ancak, tam teşekküllü bir ısıtma sistemi ve dekoratif bileşen istiyorsanız, Vezüv şömineleri için bileşen ve aksesuarlar için ayrılmanız gerekecektir..

İncelemeler

Şömine ve şöminelerin memnun sahiplerinin çevrimiçi incelemeleri, avantajları açısından olumludur. Alıcılar, modellerin sadece estetik görünümünü değil, aynı zamanda zengin işlevselliklerini de beğeniyor. Hem yakacak odun hem de taşları barındırabilen konforlu bir yanma odasının varlığına, teknik özelliklerin ve estetiğin ideal kombinasyonunun yanı sıra etkileyici bir performans göstergesine dikkat çekiyorlar. Tüm modeller güvenlik standartlarını karşılar ve uygun bakımla uzun süre dayanır.

İncelemelere bakıldığında, tüketiciler, açık ve kapalı ısıtıcılara sahip muazzam bir model seçeneği olan yüksek kaliteli montaj ile eşit ortalama fiyattan memnunlar. Ev, saunalar, hamamlar için etkili ekipman ararken, Vesuvius ürünleri bugün için en iyi seçim olacaktır..

Şömine sobası hakkında "Vezüv" sonraki videoya bakın.