Hormann garaj kapıları: tasarım özellikleri

Ünlü Hormann markasına ait kapılar, en titiz müşterilerin bile ihtiyaç duyduklarını bulabilecekleri geniş ürün yelpazesi ile birçok müşteriyi memnun edebilir. Alman markasının ürünleri, Rusya dahil dünyanın birçok ülkesinde takdir görmeleri nedeniyle yapı malzemeleri pazarında liderdir. Firmanın ne tür garaj kapıları sunabileceğini ve hangi özelliklere sahip olduğunu bu yazıda öğreneceksiniz..

Geniş aralığında

Hormann, markanın mevcut ürün yelpazesinde kolayca bulabileceğiniz aşağıdaki garaj kapısı tiplerini sunmaktadır:

 • kesit;
 • kaldır ve çevir;
 • rulo modelleri;
 • sürgülü kesit.

Bu şirketin garaj ürünleri sadece özel binalara değil, aynı zamanda endüstriyel tip gibi diğer tesislere de kurulabilir. Daha sonra, ürün çeşitlerinin her birini daha ayrıntılı olarak düşünmeye değer..

Seksiyonel kapılar, diğer tiplere göre araçlar için daha geniş bir geçiş yolu sağlar. Yerden tasarruf etmeniz gerekiyorsa harikalar..

Kaldır ve çevir seçenekleri kalıcı ürünler arayan alıcılar için yaratılmıştır. Bu tür kapılar size uzun yıllar hizmet edecek, herhangi bir özel ve sürekli bakım gerektirmeyecek. Kaldır ve döndür yapıları çeşitli tasarımlarda mevcuttur.

döner kapılar garajın içinde ve dışında çok fazla yer kazandıracak. Kolaylıkları, doğrudan önlerine park edebilmeniz gerçeğinde yatmaktadır. Hormann rulo ürünlerinin profili, zamanla bile görünümünü ve prezentabl görünümünü kaybetmeyen özel alüminyumdan yapılmıştır. Sürücü konsola monte edildiğinden servis dostudur. Ürün kontrol ünitesi muhafazasına bir anahtar ve aydınlatma da entegre edilmiştir..

Geri tepme kesit modelleri. Çok yönlü tasarımları sayesinde çok çeşitli garajlarda kurulum için uygundurlar. Sürgülü kapı panelleri, garaj içinde en iyi ısı ve ses yalıtımını sağlayan özel poliüretan köpük ile doldurulur. Ayrıca tasarım, insanların geçişi için tuvalin kısmen açılmasını içerir. Bu, özellikle ilave bir kapı monte edilemiyorsa kullanışlıdır..

Ayrıca Hormann markası, müşterilerin kapıya mükemmel şekilde uyan garaj yan kapılarını seçmelerine olanak tanır. Garaja çok sık dönerseniz ve ana kapıyı açmak istemiyorsanız, kurulum için özellikle uygundurlar..

Herhangi bir inşaat tasarımı için doğru kapıyı kolayca bulabilirsiniz..

Tasarım özellikleri

Ürünlerin yüksek özellikleri ve tüm güvenlik gereksinimlerine ve kalite kriterlerine tam uyumu, öncelikle kapıların üretim ve montajının her aşamasının tamamen üretici tarafından kontrol edilmesinden kaynaklanmaktadır..

Marka, yıldan yıla mevcut kapı tasarımlarını geliştiriyor, geliştiriyor ve yeni modeller piyasaya sürüyor. Hormann serisi düzenli olarak güncellenir.

Ürünlerin yaratılmasında yalnızca gerçek profesyoneller çalışır. Ayrıca, garaj ürünlerinin imalatı için sadece güvenli yapı malzemeleri ve yenilikçi teknolojiler kullanılmaktadır..

Markanın seksiyonel kapıları sahiplerine birçok avantaj sağlıyor.. Örneğin, tasarımları o kadar çok yönlüdür ki, kapılar kendileri açılır ve sadece tavanın altına sabitlenir, fazladan yer ve yer kaplamazlar. Ayrıca, kapıyı kolayca açabileceğiniz uzaktan kumandalar, bu işlemi mümkün olduğunca kolay hale getirir. Artık kötü havalarda bile arabanızdan inmenize gerek kalmayacak.

Bu üreticinin Alman kapıları, ihtiyacınız olan konfigürasyonlarla çeşitli açıklıklar için seçilebilir..

Temel özellikleri

Markanın ürünleri, aşağıdakilere kolayca atfedilebilecek mükemmel özelliklere sahiptir:

 1. sızdırmazlık Belirli bir ürünün çevresine yerleştirilmiş özel bir conta sayesinde elde edilir..
 2. Isı ve ses yalıtımı.
 3. Seksiyonel kapı tiplerinin sorunsuz çalışmasını sağlayan yüksek kaliteli kılavuzların mevcudiyeti.
 4. dayanıklılık Zamanla bile, polyester bazlı özel bir kaplama sayesinde markanın ürünleri pas ve korozyonla kaplanmayacaktır..

Buna ek olarak, markanın ürünleri, güvenilir ve sabit bir kilitleme sisteminin yanı sıra kapı kanadını istemeden düşmeye veya açılmaya karşı koruyan bir güvenlik cihazı ile üretilmektedir. Ayrıca, markanın ürün yelpazesindeki bazı modellerde gergi yay sistemi mevcuttur. Özel bir burulma mekanizmasının varlığı, tuvali dengeler, yapının kendisini kablo ve yayların kırılmasından korur.

Bu markanın garaj ürünlerini satın almadan önce, Hormann’ın müşterilerin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış 3 tip kapı sunduğunu lütfen unutmayın..

Bunlar şunları içerir:

 • Tek cidarlı LTE kapı modelleri. Isı yalıtımının birincil gereklilik olmadığı yapılar için uygundur. Çoğu zaman, bu tür kapılar bireysel binalar ve tesisler için uygundur..
 • Çift cidarlı EPU seçenekleri garajın özel bir eve bağlı olduğu durumlar için tasarlanmıştır. Bu serideki ürünler, ısıyı iç mekanlarda mükemmel şekilde korur..
 • En popüler ve pratik olarak kabul edilir kapı modelleri LPU. Sadece ısı yalıtımını mükemmel şekilde korumakla kalmaz, aynı zamanda sessizce açılırlar..

Belirli bir kapı tipine zaten karar verdiyseniz, garaj ürünlerinin yapıldığı panel türlerine de dikkat etmelisiniz..

 • S kategorisi paneller standart olarak kabul edilir, görünümleri dar bir yatay oluk ile temsil edilir;
 • Varyantlar M – bu orta boy bir oluktur, modern özel evlerin ve kır evlerinin garajlarını tamamlamak için mükemmeldir;
 • Büyük kaburga L herhangi bir pahalı malikaneye veya lüks eve mükemmel bir katkı olacaktır..

Çeşitli tasarımlar

Hormann markası her zaman müşterilerini önemser ve bu nedenle garaj kapılarının yapıldığı çok çeşitli tasarımlar sunar..

Geniş ürün yelpazesi arasında ilginizi çekebilecek aşağıdaki çözümleri kolayca bulabilirsiniz:

 • Doğal ahşabın taklidi olan kapılar. Böyle bir yüzeydeki herhangi bir çizik ve düzensizlik kolayca giderilebilir. Ek olarak, koyu renkli ürünlerde hiç fark edilmeyeceklerdir..
 • İpek taklit eden mükemmel pürüzsüz bir yüzeye sahip garaj kapıları modelleri özellikle popülerdir. Bu tür tasarımlar, pahalı kır evlerini ve yazlık evleri tamamlamak için idealdir..
 • Dalga profilli düz çelik kapılar, sıra dışı ve henüz sıkıcı olmayan tasarımları nedeniyle birçok alıcı tarafından satın alınmasıyla da ilgilidir..
 • Ahşap görünümünde beş orijinal ton bulacağınız Decograin serisinde oldukça sıra dışı bir kapı tasarımı sunuluyor..
 • Çelik kapılar, metalin tüm asaletini mükemmel bir şekilde yansıtan en popülerlerden biri olarak kabul edilir..

Doğa severler için marka, gerçek masif ahşaptan yapılmış garaj kapıları için seçenekler sunuyor. Bu tür ürünler, yalnızca doğal ve güvenli olan her şeyi tercih eden müşteriler için mükemmeldir..

Kurulum hakkında biraz

Ayrıntılı montaj talimatlarının her zaman herhangi bir kapıya iliştirilmiş olmasına rağmen, birçok uzman montajı kendiniz yapmamanızı şiddetle tavsiye eder. Bunun nedeni, yeni başlayanların, gelecekte çalışmalarında ve hatta ürünlerin arızalanmasında ciddi sorunlara neden olabilecek bir veya başka bir yapısal üniteyi her zaman doğru bir şekilde kuramamasıdır..

Bununla birlikte, Hormann markasından bir garaj kapısı satın alırken, kesinlikle bir kaldırma tertibatı montaj şeması ve kurulum sürecinin kendisinin ayrıntılı bir açıklamasını içeren bir talimat alacaksınız. Ancak bunu kendiniz yapmak veya profesyonelleri işe almak size kalmış..

Operasyonun bazı özellikleri

Bu Alman markasından bir kapı satın almaya karar verirken, muhtemelen yanılmış olmayacaksınız çünkü birçok avantajı var..

Kapılar için tahrik seçimi, aşağıdakileri içeren kanıtlanmış ve talep edilen iki çeşitten en iyisidir:

 • ProMatic sürücü;
 • SupraMatic sürücü.

Bu sistemler sessizdir, kurulumda herhangi bir özel beceri gerektirmezler. Sahibine ürünün rahat ve güvenli bir şekilde çalışmasını kolayca sağlayacaktır..

Hormann garaj kapıları, ürünlerin uzun yıllar nemden korunacağı için suyun durgunluğuna karşı özel bir korumaya sahiptir. Çok önemli bir nokta, garaj kapısında ek koruma bulunmasıdır. Artık davetsiz misafirlerin özel mülkünüze garajdan girmeyeceklerinden emin olabilirsiniz..

Elektrik olmasa bile mekanik kapı sisteminin çalışacağını unutmayınız. Ayrıca otomasyon yoksa kapıyı manuel olarak açmakta sorun yaşamazsınız..

İncelemeler

Alman garaj kapıları yıldan yıla sadece memnun müşterilerden değil, aynı zamanda gerçek uzmanlardan da birçok mükemmel yorum alıyor..

Avantajlar çoğu zaman aşağıdaki noktaları içerir:

 • Her müşteriye bireysel bir yaklaşım ve beyan edilen tüm parametrelere karşılık gelen bitmiş ürünün boyutunun seçimi.
 • Tek tıklamayla kapıyı açan bir uzaktan kumandanın varlığı.
 • Yıllar sonra dahi bozulmayan mükemmel kalitede ürün kaplamaları. Kapı paslanmıyor ve yeni gibi görünüyor.
 • Ses ve ses yalıtımı da müşterileri memnun ediyor..

Birçok alıcının dezavantajları arasında, garaj ürünleri için oldukça yüksek fiyatlar ve kurulumları için bazı masraflar bulunmaktadır. Ancak genel olarak Hormann markasının kapılarının kesinlikle özel bir ilgiyi hak ettiğini güvenle söyleyebiliriz..

Hormann garajı için seksiyonel kapı montajı hakkında ayrıntılar için aşağıdaki videoya bakın.