Cechy budowy domów drewnianych

Wielu mieszkańców dużych miast marzy o tym, by zamieszkać bliżej natury, z dala od miejskiego zgiełku..

Kiedy człowiek decyduje się na budowę własnego domu, zawsze myśli o tym, jakich materiałów i technologii użyć do tego. Ostatnio coraz więcej osób zwraca uwagę na domy drewniane. Nie są drogie, nie są trudne w budowie, są przyjazne dla środowiska i idealnie wpasowują się w podmiejskie wnętrza. Jeśli zastosujesz się do technologii budowlanej, w takim domu zawsze będzie ciepło i przytulnie., budowa domów drewnianych nie zajmie dużo czasu, ale przez długi czas będzie służył jako mieszkalny.

Na co musisz zwrócić uwagę

Przede wszystkim należy pamiętać, że dom z drewna ma znacznie mniejsze obciążenie fundamentu niż dom z cegły lub monolitu. Dlatego wystarczy zainstalować podkład listwowy. Pomoże to trochę zaoszczędzić i przyspieszy proces budowy..

Do budowy domu z drewna można zastosować następujące materiały:

  1. drewno suche i drewno o naturalnej wilgotności;
  2. okrągła lub strugana kłoda;
  3. drewno klejone warstwowo i panele drewniane.

Eksperci zalecają odzyskanie gotowego suchego drewna, które zostało poddane specjalnemu profesjonalnemu suszeniu. Materiał będzie trochę droższy, ale świetnie nadaje się do pracy i można go od razu użyć.

Jeśli drewno nie zostało wysuszone, będzie kosztować mniej, ale będziesz musiał je wysuszyć samodzielnie. Problem w tym, że czasem trudno to zrobić samemu. W suchych regionach drewno może być suszone w sposób naturalny, ale jeśli na zewnątrz będzie stale wysoka wilgotność, zadanie stanie się znacznie trudniejsze. Ponadto drewno musi być odpowiednio przechowywane, aby nie uległo pogorszeniu i zachowało swoje wskaźniki jakości..

Drewno należy traktować specjalnymi substancjami, które ochronią materiał przed wilgocią, pleśnią i pleśnią, owadami i gryzoniami. Poza tym drewno należy traktować substancjami, które chronią drewno przed ogniem. Substancje te pokrywają materiał najcieńszą warstwą. Jeśli drzewo zacznie się palić, folia ochroni je przez pewien czas, w tym czasie trzeba ugasić ogień, a drewno nie zostanie całkowicie zniszczone.