Przepompownie do schematu podłączenia domu. Wideo i zdjęcia

System zaopatrzenia w wodę w wiejskim domu jest uważany za jeden z najważniejszych, dlatego jest przede wszystkim instalowany. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest stworzenie wydajnego systemu zaopatrzenia w wodę, który spełni wszystkie potrzeby rodziny. Obowiązkowym elementem systemu zaopatrzenia w wodę jest przepompownia, którą możesz zrobić sam. Zapraszamy do zapoznania się, jakie są przepompownie do domu i schematów elektrycznych.

Co to jest przepompownia

Przepompownie różnią się rodzajem. Są przemysłowe i domowe.

Stacje przemysłowe są instalowane wyłącznie przez specjalistów, a stacja domowa nadaje się do użytku w domu. Taka stacja zapewnia stabilne zaopatrzenie w wodę do picia, wykorzystanie wody na potrzeby gospodarstwa domowego i domowego, a także zaopatrzenie w wodę systemu grzewczego..

Przepompownie różnią się rodzajem. Są przemysłowe i domowe. Stacje przemysłowe są instalowane wyłącznie przez specjalistów, a stacja domowa nadaje się do użytku w domu. Taka stacja zapewnia stabilne zaopatrzenie w wodę do picia, wodę do użytku w gospodarstwie domowym

Podłączenie tej instalacji zależy od rodzaju zaopatrzenia w wodę. Istnieją trzy rodzaje źródeł, są to wodociągi centralne, studnia i studnia. Przepompownia pracuje w trybie automatycznym lub jest sterowana ręcznie. Zależy to bezpośrednio od dziennego zużycia wody..

Przed zakupem musisz obliczyć ilość zużywanej wody dziennie i obliczyć średnie zużycie na godzinę. Średnio jedna osoba potrzebuje 250 litrów wody dziennie..

Gdzie jest zainstalowana przepompownia

Stacja wodociągowa do domu może być zainstalowana w piwnicy, parterze, kesonie lub w osobnym pomieszczeniu. Jeśli stacja jest zamontowana w piwnicy, jest zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci w przypadku ewentualnego zalania lub podniesienia się wód gruntowych. W tym celu zamontowana jest półka lub stojak. Stacja nie może dotykać ścian. Ponadto pomieszczenie musi mieć ogrzewanie..

Jeśli potrzebujesz lub chcesz podłączyć pompę do sieci centralnej, na przykład w celu dostarczenia wody do instalacji grzewczej lub gdy w studni nie ma wystarczającej ilości wody na stałe ciśnienie, musisz zainstalować

Jeśli jest to keson, to jest preizolowany. Stacja znajduje się poniżej głębokości zamarzania gleby, co najmniej 20 centymetrów. Głębokość kesonu powinna wynosić około 2 – 2,5 metra. Jeśli studnia ma długość 10 metrów, odpowiednia jest stacja jednorurowa. Jeśli ma długość 20 metrów, instalowana jest dwururowa stacja wyrzutowa..

Schemat podłączenia przepompowni

Po wybraniu stacji tworzony jest układ. Połączenie systemu ze studnią i ze studnią jest takie samo.

Po wybraniu stacji tworzony jest układ. Połączenie systemu ze studnią i studnią jest takie samo.

Aby zebrać wyrzutnik, czyli zespół odlewany z 3 wylotami łączącymi, wkładany jest do niego filtr siatkowy. Ściągaczka o średnicy 32 milimetrów, zakładana na górze wyrzutnika i mocowana na plastikowym gnieździe. Ściągaczka składa się z dwóch części ze specjalnymi adapterami. Przy wyjściu przymocowane jest do niego brązowe sprzęgło. Złączka łączy ssawę z rurą polietylenową. Aby zapewnić niezawodność, na nitkę nawija się (nakłada) uszczelniacz z lnu, taśmy, pasty.

Przydatny artykuł: Jak zrobić staw w kraju

Wykop jest wykopany głębiej niż zamarzanie gleby. W gotowym wykopie układana jest rura. Jego długość powinna iść z marginesem. Jeśli rura się wyczerpie, rurociąg może następnie przeciekać. Należy wziąć pod uwagę wszystkie możliwe zakręty i zagięcia, grubość ścianki. W przypadku rury osłonowej należy założyć na nią głowicę. Jeśli nie ma opaski, możesz wziąć kolano z lekkim nachyleniem. Do połączenia rury z wyrzutnikiem stosuje się specjalne złączki. Drugi koniec jest poprowadzony do kolana pod kątem 90 stopni. Powstała przestrzeń jest spieniana pianką do instalacji. Następnie rura jest łączona adapterami o kącie nachylenia 90 stopni i łączona z rurą od zewnątrz..

Wykop jest wykopany głębiej niż zamarzanie gleby. W gotowym wykopie układana jest rura. Jego długość powinna iść z marginesem. Jeśli rura się wyczerpie, rurociąg może następnie przeciekać. Wszystkie możliwe zakręty i zagięcia, grubość ściankiSchemat podłączenia przepompowni

Eżektor umieszcza się w studni (studni) na z góry określonej głębokości. Głowica mocowana jest wzmocnioną taśmą na rurze osłonowej, inny materiał nie jest odpowiedni. Jeśli ciśnienie w akumulatorze spadnie poniżej 1,2 atmosfery, konieczne jest zwiększenie ciśnienia za pomocą pompy do samochodu lub sprężarki.

Jeśli potrzebujesz lub chcesz podłączyć pompę do sieci centralnej, na przykład w celu dostarczenia wody do instalacji grzewczej lub gdy w studni nie ma wystarczającej ilości wody na stałe ciśnienie, musisz zainstalować

Jeśli potrzebujesz lub chcesz podłączyć pompę do linii centralnej, na przykład w celu dostarczenia wody do instalacji grzewczej lub gdy w studni nie ma wystarczającej ilości wody na stałe ciśnienie, musisz zainstalować zbiornik akumulacyjny w postaci czołg. Może również brakować wody z powodu starego sprzętu lub wzrostu gospodarstwa domowego (zwiększone zużycie wody).

Jeśli potrzebujesz lub chcesz podłączyć pompę do sieci centralnej, na przykład w celu dostarczenia wody do instalacji grzewczej lub gdy w studni nie ma wystarczającej ilości wody na stałe ciśnienie, musisz zainstalować

Przygotowywane jest miejsce do podłączenia wodociągu. Koniec wycofanej rury z sieci jest podłączony do akumulatora. Ze zbiornika magazynowego woda odprowadzana jest do wlotu przepompowni. Przy wyjściu rurociąg jest podłączony do gospodarstwa domowego.

Obejrzyj wideo: Autonomiczny system zaopatrzenia w wodę. Stacja pomp i zbiornik magazynowy

Po wykonaniu tych manipulacji instalowane jest okablowanie elektryczne. Następnie sprzęt jest konfigurowany. Ciśnienie jest wyrównane. Przez specjalny otwór do ślimaka wlewa się niewielką ilość wody. Podczas włączania i wyłączania pompy sprawdź ciśnienie. Na początek powinien płynąć 1,5 baryłki, a na koniec około 2,7 baryłki. Jeśli wskaźniki się nie zgadzają, ciśnienie spada. Aby to zrobić, zdejmij pokrywę z przekaźnika pompy i dokręć śrubę z jednej lub drugiej strony..

Po wykonaniu tych manipulacji instalowane jest okablowanie elektryczne. Następnie sprzęt jest konfigurowany. Ciśnienie jest wyrównane. Przez specjalny otwór do ślimaka wlewa się niewielką ilość wody.

Do długotrwałej pracy pompy konieczne jest zainstalowanie filtra. Aby wybrać odpowiedni filtr, woda jest analizowana pod kątem wszystkich zawartych w niej składników. Wszystkie szkodliwe zanieczyszczenia należy oczyścić przed doprowadzeniem wody do pompy. W tym celu na urządzeniu ssącym stacji zainstalowany jest filtr. Piasek i glina dostające się do pompy wkrótce spowodują jej pęknięcie. W tym przypadku najszybciej psuje się przepompownia wibracyjna..

W tym celu na urządzeniu ssącym stacji zainstalowany jest filtr. Piasek i glina dostające się do pompy wkrótce spowodują jej pęknięcie. W tym przypadku najszybciej psuje się przepompownia wibracyjna.Jak zaopatrzyć się w wodę w domu?

Każdy filtr obniża ciśnienie, głowica staje się mniejsza. Aby to zminimalizować, filtr należy regularnie czyścić. W przeciwnym razie brudny filtr zatka się, a pompa pęknie. Kupując wysokiej jakości sprzęt do zaopatrzenia w wodę i jego prawidłową instalację, wkrótce cały system zwróci się i będzie działał bez przerwy.

W przeciwnym razie brudny filtr zatka się, a pompa pęknie. Kupując wysokiej jakości sprzęt do zaopatrzenia w wodę i jego prawidłową instalację, wkrótce cały system zwróci się i będzie działał bez przerwy.

Przeczytaj także: Hydraulika ze studni

Teraz znasz funkcje montaż przepompowni,, więc jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz zainstalować go samodzielnie. Skorzystaj ze schematu krok po kroku i wskazówek z tego artykułu, wtedy w twoim domu lub w kraju będzie pełnowartościowe zaopatrzenie w wodę. Ulepsz swój własny wiejski dom, wtedy możesz w nim przebywać nie tylko w weekend, ale także spędzić pełne wakacje z rodziną.