Pajączek

Przędziorek to pasożyt roślinny, który woli jeść liście figowców i palm, cytryny i róże, kaktusy i wiele innych roślin domowych. Jest również wielkim miłośnikiem próbowania wszystkich roślin z domowej kolekcji bez wyjątku, dlatego jak tylko zobaczysz tego terrorystę na swojej roślinie, zacznij przygotowywać się do najbardziej prawdziwej i okrutnej wojny, ponieważ nie zatrzyma się na jedna z roślin.

Pierwszą oznaką pojawienia się „roztocza terrorystycznego” jest tworzenie cienkiej pajęczyny między liśćmi roślin. Z reguły jego wygląd jest spowodowany podwyższoną temperaturą i brakiem wymaganej wilgotności..

Oczywiście świetnie, jeśli znalazłeś to na czas i wszczęłeś alarm, ale pamiętaj o jednej zasadzie: jaja przędziorków są przechowywane do pięciu lat i dojrzewają co trzy do czterech dni, więc kiedy wydaje ci się, że wojna się skończyła został wygrany 1: 0 na twoją korzyść, w rzeczywistości może tak nie być. I bez względu na to, jak starannie umyłeś parapety i doniczki, przy pierwszej okazji (na przykład przy niskiej wilgotności i wysokich temperaturach) wróci z najmniejszych i najbardziej niepozornych pęknięć i schronów.

jak zneutralizować nowego wroga w obliczu przędziorków

„No cóż, czy naprawdę nie ma sposobu na zwalczenie tego wszystkożernego pasożyta?” Pytasz. Jest, a przede wszystkim jest to oczywiście profilaktyka, polegająca na ciągłym opryskiwaniu najsmaczniejszych odmian roślin. Ale nawet jeśli jest już za późno na zapobieganie, roztocze jest już na twojej roślinie, nie powinieneś rozpaczać, ponieważ jednym z najgorszych wrogów przędziorków jest, co dziwne, woda.

Podamy Ci kilka dobrze znanych sposobów na zneutralizowanie nowego wroga w obliczu przędziorka:

  1. Rozcieńczyć roztwór wody mydłem do prania, spryskać nim roślinę i szczelnie przykryć plastikową torbą, po dniu spłukać roślinę pod zimną bieżącą wodą z prysznica i ponownie przykryć plastikową torbą, ale na dwa dni ;
  2. Zrób nalewkę z jednego kilograma skórek cytrusowych i spryskuj nią roślinę przez tydzień;
  3. Kup w aptece leczniczą nalewkę z mniszka lekarskiego, zmiel w niej 25-35 g korzeni mniszka i wymieszaj z litrem gorącej wody. Po naleganiu przez kilka godzin spryskaj roślinę przez trzy do pięciu dni;
  4. Zetrzyj dwie lub trzy główki czosnku i nalegaj przez pięć dni w litrze ciepłej wody w zamkniętym pojemniku, po naleganiu rozcieńcz na pół zimną wodą i spryskaj roślinę przez tydzień.

Dajemy Ci wskazówki ludowe, które z pewnością pomogą Ci pozbyć się przędziorków.

Dajemy Ci ludowe wskazówki, które z pewnością pomogą Ci pozbyć się przędziorków, ponieważ są one skuteczniejsze i tańsze. Istnieje oczywiście wiele różnych chemikaliów i leków. Nie są bardzo tanie, niezwykle trudno jest określić, który z nich jest lepszy i nie możemy dokładnie powiedzieć, jaki będzie efekt. Jest jeden bardzo skuteczny środek, od specjalistycznych, który na pewno ci pomoże – “Aktara”, ale lepiej nie używać go w domu, ma bardzo obrzydliwy zapach, a oprócz tego, jak każdy inny preparaty chemiczne, ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Ufamy, że te wskazówki pomogą Ci w tym trudnym zadaniu – walce z terrorystą świata roślin – przędziorkiem, a Ty znów będziesz radować się patrząc na pachnące i zdrowe rośliny z Twojej domowej kolekcji. I odtąd będziesz bardziej uważny i odpowiedzialny za podlewanie i wszystkie inne elementy pielęgnacji roślin domowych, aby ponownie zapobiec pojawieniu się tego pasożyta, “zawsze czekającego” na nasze błędy. Powodzenia w prowadzeniu tej trudnej wojny, dobrego wzrostu i rozwoju Twoich wspaniałych roślin!