özellikler

Bir erkek çocuk yatağı, rahat ve rahat olması gereken bir odada özel bir mobilya türüdür. 5 yaş ve üstü, gözle görülür şekilde büyümüş ve olgunlaşmış küçük bir çocuğun yeni bir yatak modeline ihtiyacı var. Bebeği memnun eden bir beşik sadece daha geniş olmamalı, bu tip çocuk mobilyalarının tasarımı da değişiyor..

Çocuğunuz okula ve ilk başarılarına hazırlanır, meraklıdır ve çok oynar, uyku ve dinlenme rejimiyle farklı şekilde ilişki kurmaya başlar – sonuçta birinci sınıf öğrencisi olmak üzere. Beş yaşındaki bir çocuğun, gerçekten orijinal ve güzel bir yatak da dahil olmak üzere bir çocuk mobilya takımı için yeterli alana sahip kendi odası olması iyi olur..

9fotoğraf

Popüler modeller

Klasik bir yatak, başlıklar ve ek parçalar içeren geleneksel bir yataktır. Birçok modeldeki yanlar çıkarılabilir, onlarsız yatak neredeyse “yetişkin” bir görünüm alır.

Bazen odada yerden tasarruf etmeniz gerekir ve standart dışı tasarım çözümleri kurtarmaya gelir. Gündüz mümkün olduğunca fazla yer açmak için çocuklar ve ergenler için ilginç yatak çeşitleri vardır..

Cabrio yataklar

Bir veya iki kattan oluşan bu tür yataklar, küçük bir oda için iyi bir satın alma olacaktır. Aralarında en yaygın olanı, içe doğru yaslanan ve geri çekilen bir modeldir. Gündüz uyumak için dikey yüzey gardırobun bir parçası olarak kalır, geceleri bacaklarla birlikte yukarıdan aşağıya inerek çocuğunuz için harika bir uyku yeri oluşturur. Alt kısım dolap malzemesi olarak gizlenmiştir, kapılarla kapatılabilir.

Yatağın başındaki aydınlatma ve kullanışlı küçük bir masa, bu sıra dışı takımı tamamlıyor. Masa atılır veya başka bir bölmeye itilerek rafa dönüşür. Bu tür karmaşık tasarımların oldukça geniş bir seçimi satışta – yatağın genişliği tek ila bir buçuk ve çift arasında değişiyor. İki metre uzunluğa kadar uyku uçağı olan bir trafo satın alırsanız, çocuğunuz için uzun süre uyku yeri sorununu unutabilirsiniz. Sadece yaslanmakla kalmaz, aynı zamanda ana mobilyalardan dışarı kayar veya yuvarlanır – bir gardırop, masa veya daha küçük bir alana sahip başka bir yatak.

İyi bir ortopedik yatak ve üzerinde en sevdiğiniz karakterlerin tasvir edildiği güzel bir kapitone yatak örtüsü, yatağı tamamlayacak ve 5 ila 14 yaş arası çocuğunuz için mükemmel bir dinlenme yeri haline getirecektir..

çatı katı yatak

Çoğu, birinci veya ikinci katta bulunan bir kulübe veya muhteşem bir ev şeklinde tasarlanmıştır, ancak başka seçenekler de vardır. Alçak bir merdiven ikinci katmana çıkar ve uyku yeri vardır ve altında rahat bir kanepe, oyun masası, raflar ve çekmeceli dolaplar olabilir. Bu ve diğer eşyalar, çocukların oyun oynamaya elverişli bir atmosfer yaratmasına hizmet eder, soğuk kışlarda ve yağmurlu havalarda eğlenmelerini sağlar..

Çocuk bir slayda bile binebilir, gerçekçi bir “üst” ağaç evinde oynayabilir. Rahat ve dik olmayan merdivenler ve yataklı üst kat, güvenlik için tamponlarla donatılmıştır. Çok işlevli çatı katı yatağı çok yönlüdür ve ilkokul çağındakilerin yanı sıra beş yaşından itibaren birçok okul öncesi erkek çocuğu tarafından sevilir..

Konuklar bebeğe gelirse, çok fazla alan kaydedilirken iletişim ve oyunlar için bir seçenek bulmamak daha iyidir. Genellikle ilk katmanı oluşturan kanepe, önemli miktarda genişliğe kadar genişleyen çift kişilik bir yatak olarak yapılabilir. Küçük apartman dairelerinde yaşayan büyük aileler için böyle bir yenilik çok faydalı olacaktır..

Araba veya otobüs

Çocuğunuz arabaları seviyor mu? O zaman bebek yatağının bu versiyonu tasarımcılar tarafından tam size göre oluşturuldu. Araba ve otobüs türleri çok çeşitlidir – renkli yarış arabaları, kapalı faytonlar ve hatta yazıtlı çift katlı otobüsler. Arkadan aydınlatmalı farlar, yumuşak tekerlekler, yatak işlevi gören geniş iç koltuk – hepsi gerçek bir araba gibi görünüyor. Genellikle, bir araba şeklinde yatak yaparken, en parlak renkler – mavi, kırmızı, sarı ve siyah – tercih edilir..

Tekne gemisi

Serbest duran bir direksiyon simidi, pruvada raflar, rahat yanlar ve altta çekmeceler bulunan egzotik bir gemi, denizcilik temasında harika bir tasarım fantezisi örneği sergiliyor. Bu yatak, macera veya korsan tarzında dekore edilmiş tüm odayı şekillendirmenin temeli olabilir. Kahverengi, açık mavi ve lacivert, aqua, altın ve beyaz bu temanın ana renkleridir..

Uçak

Bir uçak veya uçak, bir çocuğa onu tatlı gece rüyaları dünyasına uçurması için ilham verecek yapı haline gelebilir. Uçak, önceki iki modele çok benziyor ve sevimli küçük kanatlar, bir çocuk için güzel bir “uçan” uyku yerinin ek unsurları olarak hareket ediyor..

Yatak modeli, mavi ve açık gri tonlarında battaniye ve yastık ile dekore edilmiştir. Siyah ve beyazın parlak vurgularla kombinasyonları, “kozmik” tonlar ilginç görünüyor.

11fotoğraf

Malzemeler (düzenle)

Satın alırken, çek bu bebek yatağının hangi malzemeden yapıldığını belirtmelidir. Önce güvenlik hususları dikkate alınır, yatağın yalnızca malzemesi çocukta alerjik reaksiyona neden olmayan bileşenlerden ve kumaşlardan monte edilmesi de önemlidir..

Doğal ahşap, mobilya endüstrisinde ilk ve en iyi malzeme olarak kabul edilir. Her zevke hitap edebilecek birinci sınıf yataklar, hem ebeveynleri hem de çocukları memnun eder..

Ancak sadece ahşap yataklar, sofistike alıcıların ilgisini çekemez. Alternatif, daha ucuz malzeme arayışı, bir dizi MDF modelinin ortaya çıkmasına neden oldu. Bu bileşimden birçok modern ve ucuz yatak yapılır – her iki tarafta laminatla güçlendirilmiş dayanıklı kontrplak levhalar. Kesim noktalarındaki bağlantı elemanları plastik tapalarla yapılır. Malzeme, fotoğraf baskısı ile çizime mükemmel bir şekilde yanıt verir, ondan çeşitli unsurlar ve detaylar oluşturmak mümkündür..

Stilistler, çocuğun odasında uyumlu bir stil kombinasyonu için çabalamayı önerir. Yüksek teknoloji ve endüstri, minimalizm ise – çeşitli transformatörlerin sağlayacağı maksimum boş alan – olağandışı tek kişilik ve ranza modelleri ile karakterize edilir. Ana şey, çocuğun odasındaki her şeyin hobilerinin ruhunda tutulması gerektiğidir – spor, müzik veya çizgi film karakterleriyle macera aramak olsun.

Nasıl seçilir

Beş yaşındakilerin birçok yeni hobisi var, bu nedenle bir yatak seçerken bebeğinizin zevklerine göre yönlendirilmeniz gerekir. Uygun uyku mobilyalarını satın alırken sağduyulu düşünceler de gereksiz olmayacaktır..

Beş yaşında ve daha büyük bir çocuk için bir yatak, bir bebek için küçük bir beşik ile bir yetişkin için bir uyku yeri arasında bir ara seçenektir. Bir çocuk odasında 150 cm uzunluğa kadar bu yaş için tasarlanmış bir yatak uygun olacaktır.Gençlik seçenekleri 90-100 cm eni ile 180 cm ve daha fazla uzunluğa ulaşır.Model fazladan yer kaplamaz ve Çocuğunuzun içinde uyuması için rahat olacaktır. Bu yaştaki bir çocuk için özel bir yatak satın almaya değer, sıra dışı bir görünüme sahip olması, renkli ve gösterişli tasarımı, çocuklar için özel olarak geliştirilmiş olması nedeniyle. Daha küçük bir yatak bir yetişkinden daha ucuzdur.

Transformatörler arasında, erkek çocukların ebeveynleri, diğerlerinden daha sık, kendileri için bir katlama mekanizması ile tasarlanmış yatakları seçerler. Uzmanlara göre parçaların dönüşümü ile mobilya montajında ​​en zayıf nokta haline gelebilen geri çekilebilir veya katlanır mekanizmadır. Meraklı ve aktif çocuğunuz için en güvenilir ve istikrarlı modelleri seçin, tüm parçaların sağlamlığını kontrol edin. İşte uzmanlardan bazı genel yönergeler:

  1. Yatağın boyutu, bir çocuk odası için çok büyük veya tersine küçük olmamalıdır..
  2. Çevre dostu ve doğal malzemeler her zaman öncelik olmalıdır.
  3. Stil ve renk şeması sadece yatak için değil, tüm oda için bir bütün olarak düşünülmelidir. Tekstillerin dokularını ve renklerini, diğer mobilya parçalarını, duvar ve tavan dekorasyonunun özelliklerini dikkate almak gerekir..
  4. Normal bir yatak satın alarak, onu görsel olarak daha parlak ve daha ilginç hale getirebilirsiniz. Bunu yapmak için, güzel dekor ve unsurlar kullanmak, onları yatağa yakın yerleştirmek, sıra dışı nevresim ve yatak örtüsü ile örtmek yeterlidir..

7fotoğraf