Her çocuğun rahat bir alan ve hoş bir ortam yaratması çok önemlidir, bu nedenle çocuk odası evde özel bir yer olarak kabul edilir. Odasında bebek sadece dinlenmekle kalmayacak, aynı zamanda oynayacak, dersler öğrenecek, yaratıcılıkla meşgul olacağından, parlak renklerle dekore edilmeli ve mümkün olduğunca doğal ışık sağlanmalıdır. Çocuğunuzu orijinal bir iç mekanla memnun etmek için, birleşik duvar kağıdını kullanarak duvarları bitirmeniz yeterlidir. Bugün, duvar kağıdı tasarımda popüler bir türdür..

7fotoğraf

Bir çocuk odası için birleşik duvar kağıdı, çocuğun yaşını dikkate alarak orijinal bir ayar oluşturmanıza olanak tanır. Böylece örneğin çocuklar renkli tuvalleri üç boyutlu çizimlere sığdırabilecekler. Bunun için kuş, hayvan, kelebek, balık ve çizgi film karakterlerinin resimlerini içeren özel çıkartmalar kullanılır. Daha büyük çocuklar için, duvar kağıdını yapıştırmadan önce, temel tasarım kurallarını dikkate almak zorunludur – duvarlar, mobilyaların rengiyle uyumlu olmalıdır..

Bugün, birleşik duvar kağıtları geniş bir ürün yelpazesinde sunulmaktadır. Ayrıca, bebeğinizin odasını hızlı ve verimli bir şekilde ıslatarak temizlemenizi sağlayan yıkama tipi bezler de bulunmaktadır. Tasarımcılar, yaratıcı çocuklar için özel çizim duvar kağıtları oluşturdu. Kalem ve işaretleyici içeren çizimler bu tür tuvallerden çok hızlı bir şekilde çıkarılırken, tuvallerin görünümü ve yapısı orijinal kalır. Bir kombinasyon kullanarak, çocuk odasına sadece renkli bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda çevre boyunca görsel olarak genişletebilirsiniz..

özellikler

Modern tasarım fikirleri, herhangi bir odada hızlı ve özgün bir şekilde bir iç mekan yaratmanıza izin verir ve çocuk odası bunun için bir istisna değildir. Son zamanlarda ustalar, duvar dekorasyonu için birleşik duvar kağıtları kullanmaya başladı. Bu tür tuvaller çeşitli malzemelerden yapılmıştır, geniş bir desen ve renk yelpazesine sahiptir. Her bir kombine duvar kağıdı türü farklı bir dokuya sahiptir. Çocuk odasındaki duvarları onlarla düzgün bir şekilde yapıştırmak için tuvalleri nasıl birleştireceğinizi bilmeniz gerekir. Bu nedenle, bu tür çalışmalar profesyonel bir usta tarafından yapılmalıdır..

Çeşitli türlerdeki duvar kağıtlarının kombinasyonları çocuk odasında iyi görünüyor. Duvar dekorasyonu için hem sıradan kağıt tuvalleri hem de vinil, tekstil duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. En önemli şey, kombine duvar kağıdının yapıldığı malzemenin yüksek kaliteli ve ekolojik olmasıdır. Ek olarak, temizlenmesi kolay, dayanıklı, aşınmaya dayanıklı tuvalleri tercih etmek en iyisidir. İşi bitirdikten sonra tüm derzlerin ve dikişlerin görünmez hale gelmesi için aynı kalınlıkta kombine duvar kağıdı seçmelisiniz..

Bir çocuk odasında bir iç mekan yaratırken, çeşitli malzemelerin ve parlak renklerin kullanılması tavsiye edilir. Bu nedenle, bunun için doğru seçim, tek renkli kaplamaları desen ve desenlerle birleştiren kombine duvar kağıtları olacaktır. Bir genç için bir oda dekore ederken, farklı renklerde klasik düz duvar kağıdı seçebilirsiniz. Odada gereksiz renk yükünden kaçınmak için parlak renkleri daha açık, daha rahatlatıcı tonlarla birleştirmek gerekir..

Son zamanlarda, dokulu bir dokuya sahip birleştirilmiş duvar kağıdı, bir odayı mükemmel bir şekilde zonlamayı mümkün kılan özel talep görmüştür. Ayrıca mat ve parlak, kabartmalı ve pürüzsüz duvar kağıtlarını birleştirmek mümkündür. Dokulu bir kombinasyon seçerken, bazı doku türlerinin çocukların cildine zarar verebileceği unutulmamalıdır. Esas olarak bireysel dekoratif öğeler olarak kullanılırlar ve zeminden yükseğe yerleştirilirler, böylece çocukların erişmesini engeller. Bu nedenle, vinil bazlı resimlerle birleştirilmiş duvar kağıdı mükemmel bir alternatif olacaktır..

Bir çocuk odasının iç kısmında, sadece tasarım stilini değil, aynı zamanda çocuğun bireysel tercihlerini de dikkate alarak renklerin uyumuna uymak önemlidir. Bunun için çocuk odası geleneksel olarak bölgelere ayrılmıştır. Oyun bölümünde, daha parlak renklerde birleştirilmiş duvar kağıtları kullanılması tavsiye edilir, yatak odası için nötr tonlarda tuvaller uygundur, çalışma alanında desensiz sakin renklerde birleştirilmiş duvar kağıtlarının kullanılması tavsiye edilir. Böylece basit bir tuval kombinasyonu yardımıyla çocuk odası hızla benzersiz bir dünyaya dönüşüyor..

Kombinasyon türleri

Bir çocuk odasını dekore ederken, dikey ve yatay bir duvar kağıdı kombinasyonu kullanın. Dikey tuvaller sayesinde özgün, dinamik bir ortam oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda, parlak renkler, desenler ve tek renkli kaplamalarla iyi bir şekilde birleştirilmiştir. Yatay kombinasyon için çeşitli tür ve dokularda duvar kağıtları seçmek en iyisidir. Kural olarak, duvarların dibine desensiz daha koyu gölgeli tuvaller yerleştirilir..

Bir odayı tematik tarzda dekore ederken, çiçekli araziler, hayvanlar kullanılır, deniz ve doğa temasına da izin verilir. Bu durumda, duvarların üst kısmı düz ışık duvar kağıdı ile dekore edilmiştir. Duvarları bitirmeden önce, alanın bölünmesinin yüksekliğini belirlemek gerekir. Açık renkli duvar kağıdının çocuğun boyundan daha yüksek bir yüksekliğe yapıştırılması tavsiye edilir, böylece kirliliğe karşı maksimum koruma sağlanır. Tuvaller arasındaki derzleri görsel olarak gizlemek için yüzeylerine özel kenarlıklar veya bantlar uygulamak yeterlidir..

Kızlar için çocuk odasının iyileştirilmesi özel ilgiyi hak ediyor. Küçük bir prenses için kombine duvar kağıtları, zevklerine ve hobilerine göre seçilir. Çoğu kız leylak, pembe ve şeftali renklerini tercih eder. Geleneksel tonlar, daha zıt vurgularla da tamamlanabilir. Bunu yapmak için parlak desenler veya alacalı çıkartmalar, çeşitli çiçekler, figürler kullanın..

Yaratıcı kızlar, sadece odanın orijinal bir dekorasyonu olarak değil, aynı zamanda motor becerilerin gelişimi için faydalı ve heyecan verici bir aktivite olarak da hizmet edecek olan, renklendirme için birleşik duvar kağıdı ile duvarları dekore etmeye bayılacaklar. Fotoğraf ve poster şeklinde birleştirilmiş duvar kağıtları, genç kızlar için harika bir tema olacaktır..

Bir erkek çocuk odasını dekore ederken, çocuğun en sevdiği renklere odaklanmanız gerekir. Erkek çocuklar genellikle daha soğuk ve daha koyu tonları tercih eder. Zeytin, gri, mavi ve açık mavi olabilir. Temaya gelince, filmlerden, çizgi filmlerden, süper kahramanlardan karakterlerle birleştirilmiş duvar kağıtları erkekler için uygundur. Mükemmel bir çözüm, ünlü sporcuların veya arabaların bulunduğu fotomurallarla yapıştırılan bir duvar olacaktır..

Yollar

Çocuk odası tasarımı sadece renkli mobilyalar ve parlak renkler içermemeli, aynı zamanda yaratıcılığın gelişimi için özel bir atmosfer içermelidir. Bu nedenle, çoğu çocuk, alanlarının tasarımını patchwork kombinasyonları kullanarak sever. Bunun için resimlerle birleştirilmiş duvar kağıtları seçilir, ardından eşit büyüklükte kareler halinde kesilirler. Böylece bileşimin temeli hazırlanır..

Ayrıca, çocuk odasında başka duvar dekorasyonu türleri de vardır:

  • Kombine duvar kağıdından ekler şeklinde sıra dışı resimlerin oluşturulması. Güzel çerçevelerle desteklenebilirler..
  • Parlak tuvallerin desenlerle kombinasyonları.
  • Tavandaki arsa ve temanın uzantısı ile çeşitli dokuların duvar kağıdını birleştirmek.
  • Fotoğraf duvar kağıdını normal duvar kağıdıyla birleştirme.
  • Olağandışı temaların uygulanması.
  • Duvar kağıdını dalgalar, zikzaklar ve desenler şeklinde kesimler kullanarak birleştirmek.
  • Daha büyük çocuklar için daha klasik tonlar, desenler ve kombinasyon yöntemleri seçmeli, çocuğun zevklerini dikkate aldığınızdan emin olun..

7fotoğraf