Çocuk tuvalet masası seçimi

Her kız en kısa sürede yetişkin olmayı ve kozmetik kullanmayı hayal eder. Bu gibi durumlarda, özel bir tuvalet masası yardımcı olacaktır – küçük prensesin görünüşünü izlemesine, bir stil duygusu oluşturmasına ve güzel hissetmesine izin verecektir..

Randevu

Hemen hemen tüm kızlar annelerini, ablalarını taklit etmeyi sever ve yakında büyüyüp gerçek güzelliklere dönüşeceklerini umarlar. Sevimli bir çocuk masası bir bebek için harika bir hediye olacak, boyamayı ve orijinal saç stilleri yaratmayı öğrenebileceğiniz bir tür kişisel köşe olacak..

Yetişkin kızların odasında mobilya, işlevsel bir unsur olarak hizmet eder, kozmetik aksesuarların, parfümlerin ve bijuterilerin depolanmasını sağlar. Çocuk odasında masa bir oyun rolü oynar, doğrudan arsa oyunlarına katılır. Bu tür bir eğlence çocuğun gelişimi için önemlidir. Ayrıca masada çizebilir ve başka yaratıcı aktiviteler yapabilirsiniz..

Bebekler kadınların görgü kurallarını incelemeye çalışırlar ve genellikle annelerinin kozmetik ürünlerini onunla güzellik katmak için alırlar. Bir kız için bir tuvalet masası satın alırken, bu tür “basınçların” tekrarlanacağı akılda tutulmalıdır, bu nedenle bir dizi çocuk kozmetiği satın almanız gerekir, çevre dostu ve sağlık için güvenlidir..

Çocuk masası odanın aksanı değil. Çocuklar için mobilyalar basit şekillere, ancak renkli çizimlere sahip parlak tasarımlara sahiptir. 12-14 yaş arası kız öğrencilerin güzellik konusunda oldukça havalı oldukları ve kozmetik kullanmaya çalışmadıkları unutulmamalıdır. Ancak ergenlikte kızlar kozmetiklerle ilgilenmeye başlar – bu, artık böyle bir çocuk ve oyuncak değil, geniş ve yetişkin bir masaya ihtiyaç duyacakları anlamına gelir..

Görüntüleme

Bir kız için bir masa seçerken, mobilya tipine ve konfigürasyonuna dikkat etmeniz gerekir. Aşağıdaki türler vardır:

  • ayna ile En popüler modeldir. Bebekler için, masaya güvenli ve sıkıca tutturulmuş aynalar uygundur. İyi bir seçenek kırılmaz bir akrilik tuvaldir. Gençlerin katlanır veya döner aynalı ürünleri satın almaları daha iyidir. Ana şey, çocuğunuzun isteklerine güvenmektir..
  • müzikal masalar bir döner tabla ve bir kontrol paneli ile donatılmıştır – komik şarkılar veya sesli masallar dinlemenize izin verir. Bu model küçük kızlar için harika bir çözüm. Yerleşik bir cihazla gençleri şaşırtamazsınız ve buna ihtiyaçları da yoktur..

  • Dekoratif aydınlatma ile – renkli ampuller veya LED şeritler içeren bir masa. İkincisi, çoğunlukla bebekler için ürünlerde kullanılır, çünkü cihazları çocuğu sıradan bir ampulden daha az ilgilendirir..
  • ekipman ile – mobilya, çocuk kozmetikleri, mücevherler, saç fırçaları, elastik bantlar ve saç tokaları setlerinin yanı sıra gerçek olanları taklit eden cihazlarla tamamlandı: saç kurutma makinesi, saç maşası, oyuncak saç kesme makineleri.
  • Yüksek sandalye ile – Model, tasarımı masa ile eşleştiren küçük bir tabure veya rahat bir puf ile tamamlanmaktadır. Gençler için ürünler, döşemeli sandalyeleri içerir.

Tasarımlarda çekmeceler ve çeşitli raflar olabilir. Birçoğu olmamalı, ancak tam yokluk tamamen rasyonel değil, çünkü kozmetik ve çocuk mücevherlerini bir yerde saklamanız gerekiyor..

Malzemeler (düzenle)

Tuvalet masası yapmak için malzeme en önemli seçim kriterlerinden biridir. Üretim süreci şunları kullanır:

  • Plastik – Ucuz şeyler. Kural olarak, bu tür tablolar çok küçük kızlar için üretilir – plastik, çeşitli renklerde kolayca boyanır, hafifliği farklıdır, çünkü ürünlerin travmatik olmadığı kabul edilir. Malzemenin bakımı kolaydır, güneşte solmaz ve kısa ömürlüdür..
  • sunta – ondan zarif oyma modellerin yaratılması nedeniyle herhangi bir işleme tabi tutulan hafif malzeme. Sunta üretiminde fenol içeren reçineler kullanılmaktadır, bu nedenle malzemenin emisyon sınıfı E1’den yüksek olmamalıdır. Bununla ilgili bilgiler ürün pasaportunda yer almaktadır..

  • MDF Uzun servis ömrü olan bir malzemedir. Görünüşe göre bir ağacı taklit edebilir – böyle bir masa bir genç için uygundur. MDF’nin avantajları pratiklik ve olumsuz etkilere karşı yüksek dirençtir..
  • Doğal ahşap – pahalı, dayanıklı malzeme. Gençler için mobilya oluşturmak için kullanılır, çünkü ahşap bir tuvalet masası onlarca yıl dayanabilir..
  • Akrilik veya polikarbonat cam – ondan karmaşık, sıradışı şekillere sahip hafif, havadar ürünler yapılır. Cam darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklıdır.

Bir ürünü satın almadan önce, malzemelerin kalitesinden ve çevre dostu olduğundan emin olmanız gerekir. Masa tablası, çekmeceler, ayna deformasyonlar, talaşlar için kontrol edilir, beraberindeki tüm belgeler incelenir.

Yaşa göre ürünler

Bir kız için bir masa almaya karar verirken, seçimde yanılmamak için yaşına odaklanmalısınız. 3-5 yaş arası okul öncesi çocuklar için köşeleri olmayan bir oyuncak masa ve çeşitli geri çekilebilir elemanlar mükemmel bir seçenek olacaktır – çocukların parmaklarına zarar verebilirler.

Mobilya sağlam olmalı, ek elemanlar sıkıca sabitlenmelidir. Parlak bir tasarıma sahip plastik ürünler seçmelisiniz: prensesler, en sevdiğiniz çizgi filmlerin kahramanları. Suntadan yapılmış bir masa satın alırken kalite belgesine bakmalı ve çocuklar için mobilya oluştururken malzemenin kullanım için onaylanmış olduğundan emin olmalısınız..

Basit şekillerden oluşan bir tablo, 7-10 yaş arası kızlar için en uygun çözümdür. Küçük kız öğrenciler kozmetikle pratik olarak ilgilenmiyorlar, bu nedenle mobilyaların sadece makyaj aksesuarlarını saklamakla kalmayıp çok işlevli çekmecelerle donatılmış olması iyi..

Bir genç kız için bir ürün seçerken, diğer kriterler tarafından yönlendirilmeniz gerekir. Bu yaşta, çoğu kız öğrenci kozmetik ve diğer ürünlere aktif olarak ilgi duymaya başlar. Çok sayıda geniş çekmecenin varlığı harika bir çözümdür.

Tasarımın yaş kategorisine uygun olması gerekmektedir. 12-14 yaş arası ergenler için plastik modeller kesinlikle uygun değildir. MDF veya doğal ahşaptan yapılmış masalara dikkat etmeye değer – bir yetişkin gibi görünüyorlar ve metreslerine plastik mobilyalardan çok daha uzun süre hizmet edecekler..

stil

İngiltere, tuvalet masasının ilk ortaya çıktığı ülkedir. İngiliz şıklığı, inceliği ve zarafeti birçok modern tasarımın temelidir. Viktorya dönemi ürünleri, genç bir bayanın odasına aristokrat bir atmosfer getirecek.

Gençlerin ilginç renklere sahip mobilya seçmesi daha iyidir: askeri, gradyan. Altın veya gümüş rengi eklerle donatılmış soluk leylak ve şeftali rengindeki masalar iyi görünüyor. Baskı olarak hayvan ve bitki motifleri kullanılmıştır..

Pürüzsüz çizgiler, orijinal şekiller ve kozmetik, mücevher ve diğer gerekli eşyaları saklamak için çok sayıda kutu içeren bir masa, bir genç odasının özlü iç kısmına başarıyla sığacaktır. Vintage tarzı, eskitme etkisi kullanılarak yapılan ahşaptan yapılmış ürünü süsleyecektir. Bu masada pastel tonlar, etekli bir kabarık ve çiçek desenli bir tasarım var..

Mobilya aksesuarlarla desteklenebilir: ayaklık, dekoratif küçük yastıklar. Ayna, sahne efekti için LED ışıklarla süslenmiştir..

Genç tuvalet masalarının önemli detaylarından biri de masa lambasıdır..

Tüketiciler, kızların çekiciliğine dikkat çekerek çocuk tuvalet masaları hakkında olumlu yorumlar bıraktılar. Küçük prensesler, ürünlerin yardımıyla kendilerine bakmayı öğrenirler. Müşteriler yaşa, malzemeye ve tasarıma göre sınıflandırılmış çok çeşitli masaları sever – herkes fiyat, tasarım ve kalite özelliklerine uygun bir model seçebilir.

Çocuk tuvalet masasına genel bir bakış aşağıdaki videoda izlenebilir.

Adblock
detector