Elbette beşik seçimi çok önemli bir konu. Duruş oluşumunun doğruluğu, uykusunun gücü, çocuk için ne kadar rahat olacağına bağlıdır. Ve anne için rahatlığı, bebek için daha az çabayla en iyi kalitede bakımı garanti eder. Bütün bunlar evdeki huzuru ve aile üyeleri arasındaki ilişkiyi ciddi şekilde etkiler. Modern üreticiler hayatı kolaylaştırmak adına bebek karyolalarının tasarımı ve işlevselliği için birçok çözüm geliştiriyor..

12fotoğraf

Zamanımızın en basit ve aynı zamanda dahiyane icatlarından biri, zaten iyi bilinen ve takdir edilen dönüştürücü beşiktir..

8fotoğraf

özellikler ve faydalar

Elbette çocuk dönüştürme yatağının geliştiricileri, kendileri ve çocukları için maksimum rahatlık için, mükemmel çocuk mobilyalarını yaratmak için her anlamda özellikle verimli bir çözüm arayan ebeveynlerdi. Bunda da çok başarılı olduklarını belirtmek gerekir. Birkaç nesneyi tek bir nesnede birleştirmek gibi akıllıca ve yaratıcı bir hareket başka nasıl açıklanabilir? Ayrıca, çocuk büyüdükçe boyutunu büyütme ve şeklini değiştirme imkanı ile?

Dönüştürme yatağı çok yönlü ve dayanıklıdır, bu mobilya küçük bir apartman dairesinde veya odada önemli ölçüde yerden tasarruf sağlayabilir. Kesinlikle annenin gücünden ve zamanından tasarruf etmesine yardımcı olacaktır, böylece sürekli olarak odanın farklı taraflarına istenen bir yerden hareket etmek ve başka bir yere itiraz etmek zorunda kalmaz. Böyle bir yatak, aile bütçesini önemli ölçüde koruyabilir..

Ayrı olarak satın alınan beşik, alt değiştirme masası, nevresim ve bebek bakım ürünleri için şifonyer-komodin, tüm bu öğeleri aynı anda birleştiren bir dönüşüm yatağından çok daha pahalıdır. Ama hepsi bu değil. Geliştiriciler ayrıca zamanın geçtiğini ve çocuğun büyüdüğünü de dikkate aldı. Bebek büyüdüğünde, küçükler için mobilya, daha büyük bir yatak ve oyun ve aktiviteler için bir masa yerine ona satın alınması gerekir. Tüm bu maliyetlerden kaçınılabilir.

Ürüne konulan fikir ve yeteneklere göre, dönüşebilen yatak kolayca yeni gerekli mobilyalara dönüştürülebilir. Örneğin, başlangıçta yüksek kenar kafesleri olan bir beşik sığ bir derinliğe sahip olabilir, bu nedenle annenin bebeği beşikten çıkarması ve geri koyması daha uygun olur. Komodin alt değiştirme masası olarak kullanılabilir. Bebek bacaklarının üzerinde durmaya başladığında, beşiğin altı düşer, böylece yanlışlıkla düşmez..

Mevcut uzunluk çok kısaldığında komodin çıkarılıp oyuncak kutusu olarak kullanılabilir. Bu nedenle, yatak daha uzun sürer ve görünümünü değiştirir. Kafeslerinden biri dibe, ikincisi bir tür kanepe sırtına dönüşüyor. Başucu masasının üst paneli bir masa üstü olabilir. Daha sonra ızgaralardan bir İsveç duvarı veya bir spor köşesi yapabilirsiniz..

Ebeveynlerin yaratıcı hayal gücü, gereksiz hale gelen bazı nesneleri demonte etmek ve bunun yerine başkalarını monte etmek için başka seçenekler de önerebilir. 12-16 yaşına kadar bile kullanım için tasarlanmış modeller var, büyüyen bir çocuğun ihtiyaçlarına göre yeniden inşa etmek için her türlü seçeneğe sahipler. Belirli bir dönüştürücü beşik modelinin yeteneklerinin açıklamasını kullanarak, tercih edilen boyut, kalite, maliyet, şekil, malzeme ve rengi dikkate alarak belirli bir aile için en uygun olanı seçebilirsiniz..

Çeşitler

Trafo yatakları gerek görünüm gerekse işlevsellik ve kullanılan mekanizmalar bakımından birçok çeşide sahiptir. Satışta aşağıdakileri bulabilirsiniz: çatı katı, katlanır, oval, oyun parkı, 6’sı 1 arada, ranzalı kanepe, sarkaçlı, şifonyerli ve diğerleri.

Katlanır yataklar, gün içinde iç mekanda görünmez olmalarını sağlayan bir katlama mekanizmasına sahiptir. Bu, normal oda mobilyalarından farklı görünmeyen bir tür ankastre mobilyadır. Bu tür yatakların iki türü vardır – dikey ve yatay. Dikey yatak, katlandığında normal bir gardırobun kapısını taklit eder. Açıldığında, bu “dolabın” yüksekliğine eşit bir uzunluğa ve aynı zamanda genişliğine eşit olan bir uyku yeridir..

Yatay yataklar karşılıklıdır, açılır ve katlanır. Katlandığında, açılır yataklar bir şifonyere benziyor. Açıldığında, tekerlekler üzerinde yuvarlanan bu “çekmecelerin” her biri ayrı bir uyku yeridir. Çoğu zaman çift kişiliktirler, bu tür yatakların mekanizması basit ve hafiftir, çocuklar bile onunla başa çıkabilir..

Tekli yatay katlanır yataklar genellikle masaların veya bilgisayar masalarının altında bulunur. Gündüzleri çocukların oyun oynamasına ve ders çalışmasına müdahale etmezler, geceleri ise yatarlar ve uyku yerine dönüşürler..

Katlanır yataklar, sadece şilteyi değil aynı zamanda yatağı da katlayan özel tutma kayışları ile donatılmıştır. Keten saklama kutularında battaniye ve yastıkların sürekli temizlenmesi gerekmediği için bu uygundur..

Katlanır yataklar çok çeşitlidir. Bu, örneğin, bir çocuğun gündüz çalışması için geceleri açılan ve uyku yerine dönüşen bir masa olabilir, geri çekilebilirler. Örneğin, gündüz böyle bir yatak, ikinci kısmının biraz daha aşağıya itildiği, kolçaklı bir sandalyeye benzer..

Koltuk-yatak, katlanabilir bir koltuktur. Mekanizmaya bağlı olarak katlanır ve açılırlar. Çekmeceli versiyonlarda kayar kısım tekerlekler veya raylarla donatılmıştır; katlanır versiyonlarda parçalar üst üste istiflenir..

Koltuklar gibi dönüştürülebilir kanepeler, açılır veya katlanır, çift kişilik koltuklar oluştururlar. Bu kanepeler boyunca veya çapraz olarak yerleştirilebilir. Sırtını koltuğun üzerinde yukarı doğru hareket ettirerek ranzaya dönüşen çok ilginç bir kanepe. Bazı kanepe ve koltuk modelleri, çamaşırların gündüz depolanması için çekmecelerle donatılmıştır..

Çatı katı, birinin üzerinde bir çocuk için uyku yeri bulunan farklı yükseklikteki dolaplardan oluşan karmaşık bir yapıdır. Böyle bir yatak her zaman güvenlik için tamponlar ve ona tırmanmak için bir merdiven ile donatılmıştır..

7fotoğraf

Çift kişilik yataklar açılır kapanır ve ranzadır. İlk durumda, uyku yerleri yan yana bulunur. İkincisinde, bunlar, aralarına bir merdiven bağlanmış, biri diğerinin üzerinde iki rıhtımdır..

Sarkaçlar, en küçük çocuklar için bazı beşik modellerine yerleştirilmiştir. Beşikteki bir çocuğun hareketine benzeyen bu enine hareket tutması mekanizması, hareket açıklığı için sınırlayıcılara sahiptir..

Malzemeler (düzenle)

Çocuklar için mobilya hakkında konuştuğumuz için malzeme seçimine sorumlu bir şekilde yaklaşılmalıdır. Hem sunta hem de huş, kızılağaç veya kayın gibi doğal ağaç türlerinden yapılır. Küçükler için mobilya seçerken güvenliğe özel dikkat gösterilmelidir: hiçbir yerde keskin köşeler olmamalı ve yüzeyler iyi zımparalanmalı ve güvenli bir vernik ile kaplanmalıdır..

Ayrıca bazı modellerde beşik üst kısmı toksik olmayan plastik ile korunmaktadır. Bu, çocuğun onu çiğnememesi ve tahta ve vernik parçacıklarının ağzına girmemesi için yapılır..

Daha büyük çocuklar için mobilya satın alırken, sağlamlık ve güvenlik için parçaların bağlantılarının kalitesini ve malzeme işlemeyi dikkatlice incelemeye değer. Bu, gelecekte çocuğun kıymıklarını, yaralanmalarını ve olası yaralanmalarını önleyecektir. Hijyenik bakımda özel zorluklar gerektirmeyen, doğal aşınmaya dayanıklı malzemelerden ürünlerin seçilmesi tercih edilir..

Renk çözümleri

Çocuk mobilyaları için çok fazla renk var, her zaman iç mekanınız için modelin rengini seçebilir ve aynı zamanda çocuğu memnun edebilirsiniz. Tansformer yatakların ahşap kısımlarına gelince – bunlar doğal ağaç türlerinden yapılmış ve verniklenmiş, uygun renge sahip.

Dönüştürme yataklarının bazı ahşap kısımları sunta ürünlerde olduğu gibi farklı renklerde boyanmıştır. Doğal bir ahşap dokusu veya başka bir renk olabilir. Palet, beyazdan koyu kahverengiye, nadiren siyaha kadar oldukça çeşitlidir. Bazen renkler birbiriyle birleştirilir..

Çocuk mobilyaları için tekstiller de çok çeşitli renklere sahiptir. Çoğu zaman bunlar tüm çocuklar tarafından sevilen parlak pozitif renklerdir: kırmızı, sarı, mavi, yeşil, turuncu. Klasik renkler de var. Düz renklerde ve çeşitli renk kombinasyonlarında ürünler bulunmaktadır. Hem ebeveynlerin tercihlerini hem de çocuğun isteklerini dikkate almak önemlidir, çünkü şey bir yıldan uzun süredir seçilir ve herkes tarafından sevilmelidir..

7fotoğraf

Nasıl seçilir

Her aile büyük konut boyutlarına sahip olamaz. Küçük bir daire için, uyku yeri sorununa en uygun çözüm, yatakların dönüştürülmesidir. Bu durumda, bu durumda bir daire veya oda, gün boyunca gereksiz mobilyalarla darmadağın olandan çok daha geniş ve düzenli görünüyor..

Yaşamın ilk yılındaki bebekler için ortopedik şilteli bir transformatör yatağı mükemmeldir ve bir beşik ile çekmeceli ve çekmeceli bir dolabı birleştirir. En küçük odaya bile kolayca yerleşebilir ve onunla büyüdüğünde ona birkaç yıl hizmet edebilir. Çok küçük odalar için, gerektiğinde çıkarılıp geri takılabilen file kumaştan yapılmış yumuşak beşik modelleri vardır..

3 ila 5 yaş arası çocuklar, ebeveynleri tarafından modernize edilerek, beşikleri dönüştürülerek, doğumlarından itibaren geleneksel uykularına devam edebilirler. Ancak durumu gerçekten güncellemek istiyorsanız veya çocuk daha önce basit bir beşikte uyudu ve ondan büyüdüyse veya kendi yeni odasına sahipse, bu yaştaki çocuklar için özel olarak tasarlanmış yatakları dönüştürmek için birçok seçenek var..

Örneğin, bir erkek çocuk için araba şeklinde açılır bir yatak uygundur. Üstü koltuk veya masadır ve yatak altına katlanır, farlar gece lambası olarak kullanılabilir. Bir kız için, bazılarının altında keten kutuları olabilen sevimli dekore edilmiş kanepeler şeklinde yataklar uygundur..

3 ila 5 yaş arası çocuklar için yataklar her zaman farklı tipte tamponlarla donatılmıştır. Uyku sırasında güvenliği sağlamak için yeterli yükseklikte ve montajda güvenli olmaları arzu edilir..

İki çocuk için çift kişilik açılır yataklar, açılır kanepeler veya açılabilir ranzalar uygundur. Odadaki alan miktarına bağlı olarak, en uygun modeli seçebilirsiniz, ancak çocukların nasıl daha fazla uyumak istedikleri konusundaki görüşlerini dikkate almalısınız: yan yana veya farklı katmanlarda.

Bir okul çocuğu, yatağa ek olarak, sınıflar için bir masaya ihtiyaç duyar. İki parçadan oluşan bir dönüştürme yatağı uygundur – bir masa ve kolayca yukarı ve aşağı hareket eden, dönüşümlü olarak üst pozisyonu işgal eden bir yatak. Gündüzleri masa, geceleri yatak. İlkokul öğrencisi, kitap ve ders kitapları için raflı bir çalışma masası ile donatılmış çatı yatağını sevecek..

Daha büyük bir öğrenci için masanın altına yerleştirilmiş katlanır yatay bir yatak uygundur. Alt katı bir masa olan ikinci katta bulunan bir yatak da onun için uygundur. Tabii ki, bu seçenekler sadece bunlar değil. Dilerseniz zevkinize göre bir şeyler bulabilirsiniz..

9fotoğraf

Montaj talimatları

Ambalaj beşikten çıkarıldıktan sonra, ürünün komple seti şemaya göre kontrol edilir. Montaj için sadece bir tornavidaya ve bir çizime ihtiyacınız var. Vidalar için tüm delikler ve sabitleme parçaları için yerler zaten hazırlanmıştır. Her bir öğeyi ayrı ayrı toplamak ve ardından bunları birbirine bağlamak daha uygundur..

Örneğin, bir beşik kurarken yapılacak ilk şey, beşiğin kendisini monte etmektir. Sırayla, sabit kenarlar tabana, ardından yatağa ve bundan sonra – hareketli bir ön ızgaraya tutturulur. Yapı vidalarla sabitlenmiştir. Komodinin montajı, üç yan parçanın alt kısımla birleştirilmesi ve içine monte edilen kutuların yerleştirilmesine indirgenmiştir. Bitmiş komodin, sırt seviyesindeki vidalarla beşiğe sabitlenir. Yukarıdan, alt değiştirme masasının kapağı ona eklenmiştir..

Montaj sırasında bazı parçaların üst ve alt kısımlarının benzerliğine ve birbirleriyle karıştırılmamasına dikkat edilmelidir. İşin sonunda, dübelleri bağların deliklerine takmak gerekir..

En iyi markalar değerlendirmesi

Mobilya, özellikle yatak dönüştürme konusunda uzmanlaşmış birkaç firma var. Ancak aralarında en yaygın olarak bilinen, tanıdık ve kanıtlanmış olanlar var. Piyasada kalite ve tasarım açısından yaklaşık olarak eşit olarak kabul edilirler: Fairy, IKEA, Ulyana, Chunga-Changa, Alisa, Velar, Gandilyan Betty.

Bunlar en iyi üreticilerdir ve bir çocuk için bir yatak seçerken, önce sunduklarına bakmak mantıklıdır. Muhtemelen, ürün yelpazesinde fiyat, kalite ve renge uygun istenen ürün var..

Fiyatı nedir

Maliyet konusu göreceli bir konudur ve çeşitli faktörlere bağlıdır. Üreticiden, ürünün karmaşıklığından, kalitesinden ve boyutundan. Ancak, kolaylık ve pratiklik ve bir çocuk için satın alınması gerçeği göz önüne alındığında, bundan tasarruf etmeye değmez. Herhangi bir cüzdan için fiyat aralığı çok geniştir..

Ortalama olarak, yeni doğan bebek karyolası 5 ila 30 bin ruble arasındadır. Bir oyun parkı daha ucuz olabilir. Ve masa ve gardıroplu çatı yatakları daha pahalıdır. Her aile, istek ve yeteneklerini dikkate alarak uygun modeli seçebilir..

İncelemeler

Hepsinden iyisi, onları zaten kullananlar, yatakları dönüştürmek hakkında bilgi verebilir. Kolaylık ve işlevsellik oybirliğiyle not edildi. Çalışma sırasındaki ana avantajlar, hareketli parçaların kolaylığı ve sessizliği olarak kabul edilir..

İç tasarımda ilginç çözümler

İç tasarımda en ilginç olanı beklenmedik çözümlerdir. Kanepe, masanın altından dışarı doğru uzandığında veya kanepe ranzaya dönüştüğünde veya yana doğru hareket eden bir kitaplık, arkasında bir yatak açtığında.

Büyük bir aile için ilginç bir tasarım çözümü var. Duvara iki katlı iki yatay katlanır yatak takılarak mutfakta iki ilave yatak donatılabilir. Oda boyunca inşa edilen bölmede, her iki tarafta bir veya iki yatay katlanır yatak da yerleştirilebilir..

Koltuklar ve masalar birleştirilerek yumuşak köşeler elde edilir. Dikey katlanır yataklardaki aynalar odayı görsel olarak büyütür.

Her zamanki üst yataklı ranza orijinal görünüyor ve ona giden basamaklar – çekmeceler. Aşağıda ikinci yatağın yuvarlandığı bir masa bulunmaktadır..

Çekmeceli dolapların ve rafların köşesi, içine bir kanepenin yerleştirildiği sevimli görünüyor ve dolaplardan birinde, yarım daire biçimli bir çubuk üzerinde bir perde kanopisi ile dekore edilmiş bir uyku yeri bulunuyor..