Günümüzde dairede daha az boş alan kalıyor. Bunun nedeni, daha çeşitli ev aletlerinin ortaya çıkması, yeni iç eşyaların ortaya çıkması ve mevcut dairelerin alanının artmamasıdır. Bu nedenle, şimdi genellikle, gerektiğinde kolayca kurulabilen ve kullanılmadığı bir süre için kaldırılabilen mobilya seçenekleri geliştirmeye çalışıyorlar. Yeni teknolojilerin ve malzemelerin kullanılması, bu tür mobilyaların güzel, konforlu ve pratik olmasını sağlar..

Çocuk mobilyalarına, özellikle beşiklere gelince, bu tür yatakların boyutları çocuklar için hızla küçülür. Yeni bir yatak alıp eskisinden kurtulma sorunu var. Bu nedenle, çocuk büyüdükçe yatağın uzunluğu artırılabileceğinde, boyutu artırma olasılığı ile modeller geliştirilmeye başlandı. Katlanır yatak modelleri, çocuğun küçük bir odada bile oynayacak bir yeri olması için popülerdir. Bu tür yatakların tasarımı, çocuk teması dikkate alınarak oluşturulmuştur ve bu nedenle iç mekana mükemmel uyum sağlar..

Görüntüleme

Çocuk katlanır yatakları kabaca aşağıdaki kategorilere ayrılabilir:

katlanır yataklar. Bunlar, çoğumuzun aşina olduğu kapaklı kabuğun çeşitli modifikasyonlarıdır. Genellikle uyku için geçici bir seçenek olarak kullanılırlar, ancak kalıcı kullanım için kapaklı yataklar da vardır, katlandığında az yer kaplarlar ve bu nedenle küçük daireler için uygundurlar..

Yerden tasarruf sağlayan katlanır yatak çeşitlerine katlanır kanepeler de dahil edebilirsiniz. Katlanmış halde uyumak için kullanılırlar ve gündüz katlandığında yer açarlar ve sadece bir kanepe olarak kullanılabilirler..

Yatakları büyütün. Bu seçenek ekonomisi için uygundur. Bu yataklar yeni doğmuş bir bebek için satın alınabilir ve birkaç yıl kullanılabilir. Çocuk büyüdükçe boyutları artar. Böylece yeni bir yatak almaya gerek kalmaz..

Her kategoriye daha yakından bakalım.

Hem çocuklar hem de yetişkinler için katlanır yataklar mevcuttur. Boyut ve tasarım bakımından farklılık gösterirler. Bu tür yatakların seçimi artık fazlasıyla yeterli.

Bu tür istiridye kabuklarının geçici versiyonları, gerektiğinde taşınabilecekleri ve taşınabilecekleri göz önünde bulundurularak hafif yapılmıştır. Sabit tasarım daha güçlü, daha büyük ve daha ağırdır.

Modern istiridye kabukları tasarım ve kalite açısından eski modellere göre daha üstündür. Rahat uyumanızı sağlayan ve gerilmiş kumaştan düşmeyen özel tutturma türleri vardır. Lamelli katlanır yataklar özellikle popüler ve kullanışlıdır. Metal bir çerçeve üzerine belirli bir düzende dizilerek rahat ve konforlu bir yatak oluşturan ahşap çıtalardan yapılmış özel bağlantı elemanlarının adıdır..

Bu tür lamellerin sayısı 12-14 adet arasındadır, bu gerekli gücü elde etmenizi sağlar. Orta sertlikte, genellikle poliüretan dolgulu bir şilte üzerine serilir. Şilte, yatakla birlikte katlanır. Böyle bir katlanır yatak ortopedik bir etkiye sahiptir, gıcırdama yapmaz, kullanımı kolaydır ve hafiftir. Genellikle yazlık evlere, çocuk yaz kamplarına seyahat etmek için kullanılırlar. Bu tür yataklar için dikkate değer seçenekler, Rus üretimi “Relax”, “Butuz”, “Junior” çocuk yataklarını katlamak olabilir..

Modern malzemelerden yapılmış normal kumaş veya ağ stoğu ile katlanır yataklar da mevcuttur. Bu tür modeller daha hafif ve fiyat açısından daha ekonomiktir. “Dream”, “Sonya”, “Sandman” modellerinin böyle bir kapaklı çeşidi olarak.

Yatak-bordür taşı

Katlanır yataklar için sabit seçenekler daha az popüler değildir. Böyle bir katlanır yatağın bir örneği, bir kaide yatağıdır. Bir veya üç duvarı vardır ve katlandığında sıradan bir dolap gibi görünür. Bu yataklar ayrıca deformasyona izin vermeyen, iyi esnekliğe sahip modern dolgulu şiltelerle donatılmıştır..

Birden fazla çocuğun uyuduğu küçük bir alana sahip bir çocuk odası için bir yatak için alışılmadık, ancak uygun bir seçenek, açılır bir yataktır. Bir yatak olarak yer kaplar, tasarımı bir çatı yatağına benzer, ancak daha düşük bir yüksekliğe sahiptir. İkinci rıhtım birincinin altından çıkar. Bu tür yataklar, kutularla ve bazen çok düşük bir yükseklikte üçüncü bir yatakla donatılabilir..

Çekyat

Bu tür mobilyalar, yetişkinler için versiyonda çoğu kişiye aşinadır. Kullanışlıdırlar çünkü katlandığında fazla yer kaplamazlar ve iç mekana tam olarak otururlar. Çocuk modellerini katlama mekanizmaları yetişkinlerle aynı şekilde kullanılır. Boyut ve tasarım bakımından yetişkinlerden farklıdırlar. Ancak çocuklar için çekyat kullanmanın bir yaş sınırı vardır. 12-13 yaşına kadar kullanımları istenmeyen bir durumdur. Bu yaşa kadar, omurga henüz oluşmamıştır ve katlanmış kanepenin yüzeylerinin seviyesindeki farklılık, omurganın sağlığını etkileyebilir. Ve bir çocuk için böyle bir kanepe seçerken, geri çekilebilir bir katlama mekanizmasında durmak daha iyidir. Bir çocuğun bununla başa çıkması daha kolay.

Sandalye-yataklar da bir çekyat seçeneği olarak mevcuttur. Bu tür modeller, çocuklar için tasarlanmış, oyuncak arabalar, parabotlar, komik hayvanlar şeklinde çeşitli tasarımlarda mevcuttur..

Çekyatlar ve sandalye yatakları hem bazalı hem de yaysız şiltelere sahip olabilir. Bazı üreticiler onları ortopedik şiltelerle tamamlar. Genellikle yatak takımları için saklama kutuları ile donatılmıştır.

Büyüme için

Özel bir seçenek, çocuk büyüdükçe boyutlarını ve tasarımlarını değiştiren yataklardır..

Bu tür yatakların iki modifikasyonu vardır:

  • Doğumdan 10 yaşına kadar olan yaşlar için. Bir bebek için standart 120x60cm olan boyutlarını 140x70cm ve bazen 160x70cm olarak değiştirebilirler. Orijinal haliyle, şifonyer ve alt değiştirme masası ile donatılmış, yanları olan normal bir bebek karyolası gibi görünüyor. Bebek büyüdüğünde alt kısım düşer, çitler kısmen veya tamamen sökülür, ardından şifonyer sökülür. Böylece yatak uzar ve ek masraf olmadan uzun süre rahat kalır..

  • 3 yaşından 15 yaşına kadar olan yaşlar için. Bu yataklar zaten başlangıçta 50-90 cm’den daha geniştir. Tasarımları artık bir bebek karyolası ile ilişkilendirilmiyor. Özel kaydırma mekanizmaları sayesinde uzama için mekanizmalar sağlarlar. Bu tür mekanizmalar, belirli modeller için özel olarak tasarlanmıştır ve patentlerle korunmaktadır. Ana şilteye ek olarak, yatak takımı, uzatma bölümüne uyan ek bölümler içerir. Yataklar çekmeceli olabilir.

Ne ve nasıl seçilir

Tasarım ve fonksiyon olarak farklı olan yatakları inceledik. Ancak hepsinin bir ana görevi vardır – çocuğun uykusunu rahat ve güvenli hale getirmek. Seçim, bu hedefe ulaşılmasına dayanmalıdır. Görünüm, tasarım, iç mekana uygunluk, yani “seçtikleri kıyafetler” ikinci sıraya düşüyor ve aşağıdakilerle başlamalıyız:

Her şeyden önce, seçilen modelin sağlamlığından, kayar mekanizmaların güvenliğinden ve metal parçalarda veya işlenmemiş ahşap parçalarda yontma olmadığından emin olun. El ve parmakların sıkışması için çekmeceleri kontrol edin.

Teknik özellikleri, izin verilen yükü, kullanılan malzemeleri dikkatlice inceleyin. Kalite sertifikalarını kontrol edin.

Çekyat seçerken katlama mekanizmasının sorunsuz çalıştığından emin olun..

Şilte ayrıca sağlamlığı, dolgunun homojenliği, yabancı kokuların varlığı açısından da kontrol edilmelidir. Mümkünse, bir gıcırtı duyarken ne kadar rahat olduğunu kontrol etmek için uzanabilirsiniz, o zaman satın almayı reddetmek daha iyidir.

Çok küçük olanlar için katlanır yatak seçerken, tabanın katı bir levhadan değil, çıtalardan yapıldığı modelleri tercih etmek daha iyidir. Böylece yatak havalandırılacak ve bu, içinde nem birikmesine karşı koruma sağlayacaktır..

En uygun yatak uzunluğu, çocuğun boyuna 15 cm eklenerek belirlenir. Çok büyük bir yatak, bir çocuk için küçük bir yatak kadar rahatsız edicidir..

Tasarıma gelince, şu anda bununla ilgili herhangi bir kısıtlama yok. Formlar, renkler, malzemeler, tasarımlar, fiyatlar hemen hemen her isteği karşılayabilir. Piyasada hem yerli hem de yabancı katlanır çocuk yatakları bulunmaktadır..

Manşon üretiminde tercihen odun (diş, kayın, çam) kullanılmaktadır. Gövde ahşap, kutular lamine suntadan yapıldığında kombinasyon mümkündür. Seçilen yatağın gövdesi ahşaptan yapılmamışsa, satın alma fizibilitesini ciddi olarak düşünmelisiniz. Sonuçta, bu tür yatakların gücü düşüktür ve hizmet ömrünü kısaltacak ve yaralanmalara yol açabilecek çocukların yüksek aktivitesine dayanamayabilir..

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org