5-6 aylık bir çocuk, bir cep telefonuyla sadece bir beşikte veya küçük bir halıda yatarken sıkıldığı bir ana gelir. Çocuk karınları üzerinde veya dört ayak üzerinde emeklemeye ve etrafındaki dünyayı aktif olarak keşfetmeye başlar. Aynı zamanda, her yürümeye başlayan çocuk arenada sessizce oturmayı kabul etmeyecektir..

O zaman ebeveynlerin birçok yeni sorunu var – çocuğu olası yaralanmalardan nasıl koruyabilirim, çöplerin yerden toplanıp ağza dolmasını nasıl önleyebilirim, bebeği soğuk zeminde olmaktan nasıl koruyabilirim? Ebeveynler için mükemmel bir yardımcı, mobil ve kullanışlı bir oyun alanı olan Yurim çocuk halısı olacaktır..

Ne olduğunu?

Yurim çocuk kilimleri, çocuğun emeklemeyi ve yürümeyi öğrendiği dönemde travmatik gelişimini önemli ölçüde sağlayabilen, modern dokunmamış malzemeden yapılmış çok işlevli ürünlerdir. Böyle bir halının kullanılması, koordine olmayan bir kas-iskelet fonksiyonuna sahip bir bebekte çürük ve kırık riskini büyük ölçüde azaltır..

Başlıca avantajları şunlardır:

  • hafiflik ve kompaktlık;
  • bakım kolaylığı (temizliği korumak için nemli bir bezle silmek yeterlidir);
  • ıslanmaz, antistatik;
  • oluklu yüzey sayesinde yerde ve çocuğun ayaklarının altında kaymaz;
  • masaj etkisi vardır (düztabanlığın önlenmesi için önerilir).

Fonksiyonel özellikler

Yurim kilim üreticileri, ürünlerinin 0-10 yaş arası çocuklara yönelik olduğunu belirtiyor. Yani, bunlar sadece emeklemek ve bebeğe yürümeyi güvenli bir şekilde öğretmek için değil, aynı zamanda daha büyük çocuklar için de kilimlerdir..

İlginç tasarımı sayesinde halının gelişen bir işlevi vardır. Bunu kullanarak çocuk renkleri, hayvan isimlerini, sayıları, harfleri inceleyebilir, yaratıcı hayal gücünü geliştirebilir. Yolların ve böceklerin labirentlerini inceleyen ve inceleyen bebek, dikkat ve ince motor becerilerini geliştirir. Bebek sadece halı üzerinde oynamakla kalmaz, aynı zamanda desenin kendisiyle de oynayabilir, örneğin, yollar boyunca bir araba yuvarlayabilir veya annesiyle birlikte üzerine çizilen karakterler hakkında bir peri masalı bulabilir..

Ayrıca Yurim halısı çocuk odasında rahat bir zemin kaplaması olarak kullanılabilir. Üzerinde dans etmek, egzersiz yapmak (ve anne yoga yapmak) iyidir, onu doğaya veya ülkeye götürebilirsiniz..

Malzeme

Yurim halıları polietilen köpükten yapılmıştır. Bu malzeme çevre dostudur, toksik değildir, hipoalerjeniktir, yüksek ısı yalıtımı ve nem itici özelliklere sahiptir. Aynı zamanda elastikiyet ve mükemmel aşınma direnci ile karakterizedir, kaymaz, hafif pürüzlü bir yüzeye sahiptir..

Çeşitler

Yurim oyun matları üç tipte mevcuttur:

  1. katlanabilir, 8, 10 mm kalınlığında (kompakt düz bir torbaya monte edilmiş);
  2. haddelenmiş, 5 mm kalınlığında (bir tüpe haddelenmiş);
  3. yapboz, 15 mm kalınlığında (çift taraflı mat-mat, bir yapboz gibi plakalara monte edilmiş ve demonte edilmiş).

Halıların ebatları 1450*630 mm, 1450*1000 mm ve 2000*1450 mm’dir. “Ayılar”, “Yollar”, “Köpekler”, “Çiçekler”, “Ağaç”, “Prenses”, “Şehir” gibi birkaç temel çizim vardır..

Fiyat

Bir Yurim halısının fiyatı, türüne ve boyutuna bağlıdır ve 450 ruble’den başlayabilir. en küçük rulo kopya için. Daha geniş bir alana sahip bir rulo mat için fiyat 850 ila 1300 ruble arasında değişmektedir. Katlanır kilimler yaklaşık 2.500 rubleye mal oluyor. En pahalısı çift taraflı bir halıdır, bunun için fiyat etiketi yaklaşık 4.000 ruble olabilir..

İncelemeler

Çocuklarına Yurim halıları alan ebeveynler çok çelişkili yorumlar bırakıyor. Birçok insan parlak renkleri sever, halının sıcak olması, üzerine oturmak, uzanmak, çocukla oynamak hoştur. Bakım ve ulaşım kolaylığını kutlayın.

Olumsuz yorumlar, kural olarak, desenli bir filmin kilim üzerinde kolayca soyulması gerçeğiyle ilişkilidir. Çocuklar genellikle delikler açar ve malzeme parçalarını ağızlarına çekerler. Halı kolayca yırtılır, üzerine mobilya koymak tavsiye edilmez. İnce kilimler kolayca kırılır ve saklanması uygun değildir.

Kullanım süresi farklı şekilde belirtilir, halının modeline ve bebeğin davranış özelliklerine bağlıdır. Bazı çocuklar onu üç ay içinde parçalayacak, diğerleri üç yıl veya daha fazla bir süre boyunca halıya sahip olacak. Birçok insan, ince bir halı ile başarısız bir ilk deneyimden sonra, daha pahalı ve yoğun bir model edineceklerini söylüyor..

11fotoğraf