Ailede bir bebeğin ortaya çıkması, ebeveynleri için en mutlu olaydır, ancak aynı zamanda yaşamlarında keşfedilmemiş endişe ve endişelerle ilişkili yeni bir aşamanın başlangıcıdır. Bu günden itibaren çocuk odası apartmandaki en önemli ve önemli odaya dönüşüyor ve yenidoğanın rahatlığı ve güvenliği ve annesinin ruh hali ne kadar uygun olduğuna bağlı..

özellikler

Bebeğin kırılgan omurgasının doğru oluşumunun önemli özelliklerinden biri, gelecekteki duruşunun sağlam bir değişen taban kullanılmasıdır. Bu bağlamda, bir kreş için mobilyalar arasında, değişen bir çekmeceli dolap gibi bir özellik tarafından önemli bir yer işgal edilmektedir. Değişen şifonyer, yenidoğanın bakımını kolaylaştırmak için tasarlanmış iki mobilya parçasını cihazında birleştirir: şifonyer ve alt değiştirme masası. Çekmecenin asıl amacı, şeyleri depolamak ve onları maksimum rahatlık ile almak. Bu mobilya parçası, farklı seviyelerde bulunan birkaç çekmeceye sahiptir..

Giysileri uygunluk ve talep derecesine göre düzenleyebilirsiniz, yani anne her zaman tam olarak şu anda ilgili olan çocukların eşyalarını elinizin altında tutacaktır..

Değişen şifonyerde, bu işlev, bebeğinizin kıyafetlerini maksimum rahatlıkla değiştirmenize olanak tanıyan yüksek kenarlı bir masa tablasının varlığı ile desteklenir. Değişen şifonyerin açık avantajları arasında, bebeği düz bir yatay yüzey üzerine yatırmanıza izin vermesi ve aynı zamanda düşme emniyeti de bulunmaktadır..

Bu, zaten dönmeye başlayan aktif bir çocuğun bile, annesi yanlışlıkla bir dakikalığına dikkati dağılırsa düşemeyeceği anlamına gelir. Bir diğer büyük avantajı ise çekmeceli sandık genellikle yaklaşık bir metre yüksekliğe sahiptir, ve çocuk bu seviyedeyken, bebeğin tırnaklarını kestiğinde veya bezini değiştirirken kadının ona doğru eğilmesi gerekmez..

Değişen bir şifonyer, özellikle bir yaşın altındaki bir çocuk için masaj yapmak için yararlıdır, çünkü bu prosedür çok zaman alır ve bir annenin, özellikle doğum sonrası ilk dönemde, bükülmüş bir durumda yapması zordur. aylar. Doktorlar çocuklara düzenli olarak masaj yapılmasını önermektedir, bu anne ve bebek arasında özel bir güven ortamı yaratmanın ve çocuğu uykuya hazırlamanın iyi bir yoludur..

Aynı zamanda, bebeği anne-babanın kanepesine veya yatağına koymaktansa değişen şifonyerin üzerine yerleştirmek çok daha uygundur..

Çocuğun hava banyoları aldığı durumlarda böyle bir çekmeceli dolap da vazgeçilmez olacaktır. Tabii ki, ayrı bir alt değiştirme tahtası satın almak ve onu masa yüzeyine veya kanepeye yerleştirmek daha ucuz olacaktır, ancak bu çocuk için kesinlikle güvenli olmayacaktır, çünkü bu durumda oluşan yapı hareketlidir, ve bebek emeklemeye ve dönmeye çalıştığında bu an ağırlaşır..

Hava banyolarının süresi 20 dakikaya kadar çıkabilir, bu süre zarfında çocuğun kısa bir masaj yapabileceği veya sadece onunla oynayabileceği ve bebeğin düşebileceği düşüncesi annesinin ruh halini karartmamalıdır. İnternetteki sayısız memnun incelemeye bakılırsa, tipik olan, annenin değişen şifonyerini kullanmanın avantajları, kullanımının ilk günlerinde zaten tartışılıyor..

Görüntüleme

Yenidoğanın ebeveynlerinin en iyi seçeneği seçebileceği çeşitli değişen şifonyerler üretilir. En basit tip ilkel şifonyer, üst kapak olarak yerleşik bir alt değiştirme masasına sahip olmak. Herkes bu tür mobilya parçalarını çocuk kliniklerinde gördü ve çocukların ebeveynleri bunları kullanmanın rahatlığını takdir edebildiler. Bununla birlikte, satışta pratik olarak böyle bir yapı yoktur. Potansiyel alıcıların çok işlevli bir ürün satın alma arzusunu anlayan üretici, çeşitli dönüşüm işlevlerine sahip değişen şifonyerler sunar..

Böyle bir şifonyer satın alarak, alıcı sadece “değişen” dönemi harcamakla kalmaz, aynı zamanda gelecekte mobilyaları da kullanabilir..

Alıcı aşağıdaki çeşitleri satın alabilir:

 • Çıkarılabilir alt değiştirme masası ile donatılmış şifonyer Bebek büyüdükten sonra sökülebilen bebek bakımı için. Aynı zamanda, şifonyerin kendisi de çocukların eşyalarını uzun süre saklamak için kullanılabilir..
 • Menteşeli kapaklı şifonyer, altında çıkarılabilir bir tepsi ve hijyen ürünleri için bir raf bulunur. Ankastre küvetin kullanılması gerektiğinde, alt değiştirme kapağı geriye doğru katlanır ve yanlışlıkla kapanmasını önlemek için yükseltilmiş konumda güvenli bir şekilde kilitlenir. Ciddi üreticilerin modellerinde, banyo bir su tahliye sistemi ile donatılmıştır ve her seferinde tabandan çıkarılması veya manuel olarak çıkarılması gerekmez. Gelecekte, yerleşik banyo serbestçe demonte edilebilir ve şifonyerin kendisi amaçlanan amaç için kullanılabilir..

 • temsil eden şifonyer beşik tasarımının bir parçası. Ayrıca çıkarılabilir alt değiştirme tablası ve bebek eşyalarını saklamak için birkaç çekmecesi vardır. Böyle bir köşe çekmecesinin boyutları genellikle çok daha küçüktür, çünkü dönüştürücü yapının kendisi zaten hantal görünüyor ve çok fazla alan gerektiriyor. Genellikle böyle bir çekmecede en gerekli şeyler için iki veya üç küçük çekmece vardır..
 • Daha sonra dönüştürülebilen alt değiştirme masasına sahip bir şifonyer çekmeceli sandık. Bu, şifonyerin kapağının oturan bir çocuk için rahat bir seviyeye indirilmesine izin veren tasarım özellikleri sayesinde mümkün olmaktadır..

Bunlar, değişen çekmeceli sandıkların ana türleridir. Ek olarak, çeşitli tasarımlar ek içerebilir Yeni doğmuş bir bebeğin ebeveynleri için hayatı kolaylaştırabilecek “bonuslar”:

 • Çekmeceyi her şeyle fazla çaba harcamadan hareket ettirmenize ve yeni bir yere güvenli bir şekilde sabitlemenize olanak tanıyan bir durdurucu sistemle donatılmış bir dingil mesafesi. Bu, şüphesiz temizleme işlemini ve çekmeceli dolabı dairenin etrafında hareket ettirme yeteneğini basitleştirecektir..
 • Hareket ettirildiğinde iz veya çizik bırakmamaları için silikon kaplı tekerlekler.
 • Göğsün stabilitesini ve yumuşak hareketi sağlayan kendinden merkezli dingil mesafesi sistemi.

 • Gömme küvetin anatomik şekli ve içinde iki bölmenin bulunması: henüz başını tutamayan bebekler için su kaydırağı sağlanabilir ve zaten kendi başına oturabilen daha büyük bebekler için daha derin bir bölmedir.
 • Dahili kapatıcılar sayesinde çalışan çekmece kapatma sistemi.
 • Ayrıca şifonyerin çekmeceleri, çekmecenin hem yüksekliğini hem de derinliğini ayarlamanıza izin veren bir cihazla donatılabilir. Bu, tepsi yerindeyken üst çekmecenin açılmasını sağlar..
 • Alt değiştirme masası, çeşitli kire dayanıklı, dayanıklı, su geçirmez bir muşamba veya eko-deri ile kaplanabilir..

 • Yanlar annenin yanına yerleştirilebilir, bebeği bu şekilde yatırmanın en güvenli olduğu kabul edilir..
 • Kit, küçük bir şilte içerebilir.
 • Kutu sayısı üç ile beş arasında değişebilir..
 • Bazı modellerde, bir bölmeyle iki işlevsel bölgeye ayrılan çok geniş bir değiştirme tablosu sağlanır. Bu, sadece bebek masaya yerleştirildiğinde değil, aynı zamanda her türlü hijyen ürünü için uygundur..

Boyutlar (düzenle)

Çocuğun ve annesinin değişen yüzeyi rahatça kullanabilmesi için bebeğin tam boyda oturabileceği rahat bir boyuta sahip olması gerekir. Altı aydan küçük çocuklar için alt değiştirme tahtasının uzunluğu 70 cm içinde önerilir.Ebeveynlerin gelecekte bu cihazı kullanmayı planlaması durumunda, 90 cm uzunluğa kadar bir model seçmek daha iyidir..

Tavsiye edilen yan yükseklik 15,5 cm’dir..

Hemen hemen tüm bağımsız değişen çekmeceli dolap modelleri, katlanır standart alt değiştirme tahtaları ile donatılmıştır. Bu, bebek için nispeten sığ bir çekmece sandığı derinliği ile rahat ve ferah bir yer donatmanızı sağlar. Böyle bir tahtanın yüzey boyutları, en dar çekmeceli dolapta 66 * 69 cm’den geniş çekmeceli dolapta 96 * 77 cm’ye kadar değişir, masa üstü iki işlevsel bölgeye ayrılır: değişen yüzeyin kendisi ve bir yer. bebek kozmetiklerinin saklanması.

İlginç bir keşif oldu çocukların anneye yan yana konumu, aynı zamanda şifonyerin tasarımında katlanır değiştirme tahtasını terk etmek mümkün oldu. Bu yenilik, değişen yüzeyin uzunluğunu 86 cm’ye kadar artırmayı mümkün kılan İtalyan markası Feretti’nin modellerinde mevcuttur.Bazı modellerde kenarların yüksekliği 17 cm’ye ulaşır ve ortalama olarak 15-16 arasında değişir. santimetre.

Ankastre şifonyerlerde, değişen yüzeyin boyutu beşik genişliği ile sınırlıdır, yani bu şifonyerler 68-72 cm arasında bir masa uzunluğuna sahip olabilir.Genişlik ile ilgili olarak, Estetik kaygılar nedeniyle gömme şifonyerin boyutunu sınırlamak zorunda kalan üreticiler, yan kenarının duvardan 10-15 cm dışarı çıkması nedeniyle değişen yüzeyin genişliğini artırmanın bir yolunu bulmuşlardır. çekmeceli sandık. Böyle bir çekmecenin genel boyutları 46 * 66 cm ise, bebek bezinin boyutu 56 * 66 cm ila 61 * 66 cm arasında olabilir ve bu, altı aylıktan küçük bir bebek için zaten oldukça kabul edilebilir..

Değişen sandıkların yüksekliğine genel bir bakış, bu gösterge kullanım rahatlığını doğrudan etkilediği için özel ilgiyi hak ediyor. Bu kategoride standart yoktur, piyasadaki minimum komodin yüksekliği 88-92 cm’dir.Bu modeller üretmektedir. “Almaz-Mobilya”, “Antel”, “Peri”, “Lel”, Ikea, lüks bir markanın şifonyerlerinin yanı sıra Geuther Kır Evi.

Bu yükseklik kısa boylu anneler için uygun olacaktır. Daha uzun olanlar için, örneğin Gandilyan, Aton Mebel, Ikea tarafından üretilen çekmeceli sandıklar gibi 94-98 cm aralığındaki yükseklik seçeneklerini dikkate almaya değer. 102 cm (Feretti), 104-106 cm (Krasnaya Zarya, Mozhga, Leander), 108 cm (SKV-Company, Sweet Baby Domenica, Ikea) boylarında şifonyerler de üretilmektedir..

Bu çeşitlilik sayesinde her anne kendisi için en iyi seçeneği bulabilecektir..

Değişen sandığın derinliği gibi bir parametreye gelince, üreticiler neredeyse oybirliğiyle kreşte fazla yer kaplamayan dar modeller sunuyor. Modellerin minimum derinliği 44 cm, maksimumu 52 cm’dir..

İstisna, birkaç premium modeldir, örneğin, genç bir öğrenci için bir büroya dönüştürülebilen Leander oval şifonyer, 72 cm derinliğe sahiptir ve köşe montajı için tasarlanmıştır. Ayrıca, bu model rahat ve ferah bir değişen yüzeye ve 83.000 ruble fiyat etiketine sahiptir..

Malzemeler (düzenle)

Değişen şifonyerlerin üretimi için kullanılan malzemeler, bileşimleri ve kaliteleri bakımından önemli ölçüde farklılık gösterir ve bu da sonuçta bu mobilya parçası için geniş bir fiyat aralığına neden olur..

sunta

Üretici için en ucuz olanı, sırasıyla suntadan bir şifonyerin imalatıdır ve bunun için fiyat etiketi 3000-4200 ruble aralığındadır. Üreticinin preslenmiş yonga levhada formaldehit ve diğer zararlı safsızlıkların bulunmadığını onaylayan bir AB güvenlik sertifikası varsa, böyle bir malzemenin çevre dostu olması hakkında konuşabiliriz..

Yerli üreticilerin kredisine, son zamanlarda bu gerçeğe daha fazla dikkat etmeye başladılar. Avrupa güvenlik gereksinimlerine uygun olarak üretilmiş ithal sunta mobilya satın alırken, sunta mobilyalarda zararlı bileşenlerin varlığı minimumdur, ancak, bu tür modeller için maliyet önemli ölçüde artar.

Sunta, masif kayın veya huş

Bazı durumlarda üretici, farklı malzemelerden yapılmış parçaları tek bir tasarımda birleştirir. Çoğu zaman, sunta ve çeşitli masif ahşap monte edilir. Baza ve şifonyerin yan duvarları suntadan yapılmıştır. Alt, ara çıta, alt değiştirme tablalı kapak ve çekmecelerin ön panelleri masif kayın veya huş ağacından yapılmıştır. Bu tür “hibrit” çekmeceli sandıkların maliyeti daha yüksektir. Masif kayın ve sunta, boyut, marka, konfigürasyon ve stil sunumuna bağlı olarak 9.700 ruble ile 17.200 ruble arasında satın alınabilir..

MDF ve masif kayın

MDF gibi bir malzemenin temel özelliklerinden biri, bileşiminde kimyasal element bulunmadığından çevre dostu olmasıdır. MDF, ince ağaç fraksiyonundan yani ağaç tozu ve talaştan üretilir. Yapıştırma ve presleme sırasında odundan elde edilen lignin gibi bir madde kullanılır, bu nedenle MDF, haklı olarak çevre dostu bir malzeme olarak kabul edilir.. Levhaları kaplamak için polimer filmler veya doğal ahşap kaplama kullanılır..

Ayrıca, MDF’nin oldukça dayanıklı olduğu kabul edilir, çalışma süresi on yıla ulaşır..

Ürünlerinde MDF ve masif kayını birleştiren üreticiler, yan direklere daha ucuz malzeme koyup çekmecelerin çerçevesi için kullanıyor. Şifonyerin önü, yani çekmecelerin ön panelleri doğal ahşaptan yapılmalıdır. Kenarları olan değişen yüzey de ahşaptan yapılmıştır..

Bu tasarımdaki çekmeceli dolap değiştirme maliyeti 14.000 ruble’den başlar ve örneğin yerleşik bir anatomik banyo veya çekmece kapatıcılar gibi ek cihazların boyutuna ve varlığına bağlı olarak 19.500 ruble’ye ulaşabilir. Bu fiyat noktasında, marka adı özellikle fiyatın yüksekliğini etkilemez, örneğin markadan lüks değişen şifonyerler Feretti yerli ürünlerle maliyet açısından oldukça karşılaştırılabilir.

Odun

Haklı olarak en dayanıklı ve çevre dostu olarak kabul edilen bir malzeme. Ayrıca huş ağacı gibi bazı ağaç türleri antibakteriyel özelliklere sahiptir. Vernikleme ve boyamadan sonra kendilerini ne kadar güçlü gösterebilecekleri tartışılabilir, ancak böyle bir etkinin gerçeği modern bilim tarafından kabul edilmektedir. Masif huş ağacından yapılmış çekmeceli sandıklar fabrika tarafından üretilmektedir. “Mozhga” (“Kızıl Yıldız”).

Ikea markasının şifonyer değiştirme malzemesi olarak sunduğu masif çam, aynı zamanda antibakteriyel ahşap sınıfına giriyor. Bu özelliklerin korunmasını en üst düzeye çıkarmak için Ikea, ahşabı boyalarla işlemez, kendisini renksiz vernik ve leke ile kaplama ürünleriyle sınırlandırır. Bu sayede, bu tür çekmeceli sandıklar hafif bir iğne yapraklı aroma yayar ve odanın havasına fitokitler yayar. Çamın dezavantajları, şoka karşı çok hassas olan ve bu nedenle yetişkin çocukların şakalarından “acı çeken” ahşabın yumuşaklığını içerir..

Çocuklar için çekmeceli sandık üretimi için, bu tür çeşitli ahşaplar başarıyla kullanılmaktadır. kayın, dayanıklı ve güzel. Üretici, değişen şifonyerin masif ahşaptan yapıldığını belirttiğinde, bu, yapıda ek malzemelerin bulunmaması gerektiği anlamına gelir. Bu durumda kutuların alt kısmı bile doğal huş kontrplaktan yapılmıştır..

Bu tür ürünler için fiyat etiketi, üretildiği ülkeye ve markaya göre değişir. Giriş seviyesi 14.000 ruble, ancak 19.400 ruble veya 30.180 ruble için bir çekmeceli dolap seçebilirsiniz. İç pazardaki en pahalı, markanın masif huş ağacından yapılmış değişen bir şifonyer olarak adlandırılabilir. Leander, bu alıcıya 38.000 rubleye mal olacak.

Renkler

Değişen bir şifonyer seçerek, çocuk odasını hangi tarzda donatmak istediğinizi önceden hayal etmeye değer. Çoğu durumda, üreticiler hemen hemen her şifoniyer modeli için ilginç bir renk çeşitliliği sunar, bu nedenle seçim yalnızca bebeğin ebeveynlerinin tercihlerine bağlıdır. Son zamanlarda, en küçüğü beyaz için kreş tasarımı trendi, bu nedenle hemen hemen her üreticide beyaz bir çekmeceli dolap bulunabilir..

Tonların adları, basit beyazdan antik beyaz denilen karmaşık bir renge ve İtalyanca’dan beyaz olarak da tercüme edilen Bianko’ya kadar farklılık gösterir..

Ek olarak, aşağıdaki tonlarda bir bebek alt değiştirme şifoniyeri satın alabilirsiniz:

 • Açık gri olan beyaz gece;
 • Açık kahverengi görünen kirazlar
 • Ceviz güzel bir kahverengi renge sahiptir;
 • Maun, koyu kırmızımsı kahverengi;
 • Fildişi;
 • Çikolata;
 • Bal;
 • venge;
 • Pembe;
 • Avorio – bej
 • Noce – koyu kahverengi.

Çift renkte birçok çekmeceli sandık sunulmaktadır:

 • Beyaz ve pembe;
 • Açık pembe + bej;
 • Beyaz + kireç;
 • Beyaz + güneşli sarı;
 • Kakao + yumurta likörü
 • Koyu kahverengi + açık pembe + bej ve diğer hoş renk kombinasyonları.

Renk kombinasyonlarına ek olarak, yeni yürümeye başlayan bir çocuğun şifoniyeri, fotoğraf baskıları veya hatta gerçek el boyaması gibi dekorlarla süslenebilir. Uçak, tren ve araba şeklindeki komik çizimler, çocukları gülümsetmek ve neşelendirmek için tasarlanmıştır. Birçok şifonyer markasının kendine özgü dekor seçenekleri vardır. İspanyol elit modellerinden birinde, değişen şifonyer Swarovski kristalleri ile süslenmiştir, bu kristallerin parlaklığı şüphesiz bebeğin daha fazla ilgisini çekecek ve onu böyle ilginç bir bulguyu araştırmaya teşvik edecektir..

Ünlü İtalyan markası Feretti, ürünlerini organze kelebekler ve serigraf takımlı çiçeklerle süslüyor..

Hangisi daha iyi?

Çeşitli modeller hakkındaki yorumları okuyarak değişen şifonyerlerden hangisinin daha iyi olduğunu belirleyebilirsiniz:

 • Değişen bir şifonyer alan kadınlar, bu mobilya parçasının yeri doldurulamaz olduğu görüşünde oybirliğiyle, kullanım deneyimlerini paylaşıyorlar ve operasyon sırasında ortaya çıkan artıları ve eksileri not ediyorlar. Markanın şifonyerleri hakkında oldukça fazla yorum yazıldı. “Gandilyan”.
 • Alıcılar gibi bir model tavsiye “Silvia Lüks”, rahat bir yüksekliğe (neredeyse bir metre), rahat bir bebek bezine, geniş çekmecelere, hantal olmadan sahip olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca, avantajlarından, malzeme (masif kayın) olarak adlandırılması ve şifonyerin önünde ayakların ve arkada tekerleklerin bulunması ve temizlik sırasında hareket ettirilmesinin uygun olmasıdır. Değiştirme panosu zaten söküldükten sonra, verilen fişlerle üzerindeki deliklerin kapatılabileceği belirtilmektedir..
 • Marka Modeller Feretti, kayın ve MDF’den yapılmış ve anatomik bir banyo ile donatılmış, yüksek puan aldı. Kapatıcıların varlığına, cepheye basit bir itme ile çekmecelerin açılmasına, tekerleklerin varlığına ve Avrupa’nın zarif tasarımına oldukça makul bir fiyat etiketi ile dikkat çekiyorlar..

 • Şifonyer hakkında iyi yorumlar var “Mozhga” (“Kızıl Yıldız”), sağlam huş ağacından yapılmıştır. Alıcılar, boyuttan (bu üreticinin şifonyerleri 106 cm yüksekliğe sahiptir) ve çekmecelerin derinliğinden memnundur. Ayrıca malzeme kalitesine ve dizi için bu çekmeceli dolapların çok makul maliyetine dikkat çekiyorlar..
 • şifonyer değiştirme Papaloni, bir malzeme kompleksinden (lamine sunta, MDF ve kayın ağacı) yapılmış çok tartışmalı incelemeler var. Üretimde hazırlanan deliklerin tutarsızlığı nedeniyle kendi kendine montajın karmaşıklığı hakkında şikayetler var, bu da kutuların yanlış yükselmesine, boşlukların ortaya çıkmasına, açılmasının zor olmasına neden oluyor. Alıcılar, şifonyerlerin görünümünden memnunlar, ancak montaj için bir uzmanın davet edilmesini tavsiye ediyorlar..

 • Değişen şifonyer “lel”, MDF ve kayın ağacından yapılmış, kutuların bağlantı elemanlarının düşmeye başladığı kötü yapılmış raflar hakkında şikayetler var (fotoğraflar incelemeye eklenmiştir, bu nedenle reklam karşıtı hakkında konuşmaya gerek yoktur). Ayrıca, alıcılar çekmecelerin dışarı çıkmasını engelleyen çıkıntılı alt kısmından memnun değiller. Ambalajın açılması sırasında bulunan boya ihlalleriyle bağlantılı olarak gerekli olan düşük kaliteli malların değiştirilmediği konusunda şikayetler var. Bu tür incelemelerin yüzdesi küçüktür, aksi takdirde alıcılar, bu markanın çekmeceli dolaplarından, geniş bir değişen yüzey ve çekmecelerin tamamen açıldığında düşmemesini sağlayan bir raf kilidine dikkat çektikleri avantajlardan memnun kalırlar..
 • çekmeceli sandıklar “Peri”, suntadan yapılmış çok ortalama değerlendirmeleri var. İyi bir fiyat ve kalite dengesi ile işaretlenirler. Katlanır yüzeyin değişmek için uygun olduğunu, çekmecelerin geniş olduğunu ve tasarımın ilginç olduğunu söylüyorlar. Eksikliklerden, çocuğun yaralanmasını önlemek için bir battaniyeyle örtülmesi gereken, bir kenarla korunmayan, alt değiştirme tahtasının kenarlarının keskin köşeleri, bükme tutamakları, bükme çekmeceleri, söz edilir..

Açık bir alt değiştirme masası ile yapının kararsızlığı hakkında da şikayetler var. Bu, 60 cm genişliğe sahip modeller hakkında söylenir..

Nasıl seçilir?

Yeni doğmuş bir bebek için değişen şifonyerlerden hangisini seçeceğine karar vermek için önce ürün çeşitliliğine aşina olmalısınız. Bu, tüm büyük çocuk mobilyası üreticileri ürünlerini çevrimiçi mağaza sitelerinde sunduğundan, evinizden ayrılmadan yapılabilir. Önerilen malzemeleri, boyutları, renkleri, çekmece raflarının sayısını ve kapasitelerini inceleyerek fiyatları karşılaştırabilir ve tam olarak size uygun seçenekleri seçebilirsiniz..

Birisi malzemelerin en önemli çevresel özelliklerini göz önünde bulunduracak, birinin üstte raflı ve büyük bir bebek bezi boyutuna sahip bir çekmeceye ihtiyacı olacak ve birisine orijinal tasarım ve renkler tarafından rüşvet verilecek. Birçok insan, çocuk yatağıyla aynı renkte bir şifonyer seçer..

şüphesiz, malzeme kalitesine göre seçim yaparsanız, masif ahşap mobilyalar ilk sırada yer alacaktır.. Paradan tasarruf etmek için hibrit bir model satın alabilirsiniz, MDF ve masif ahşap olması daha iyidir. Suntadan yapılmış bir şifonyer almaya karar verilmesi durumunda, sunta levhanın Avrupa güvenlik standartlarına göre belgeli olup olmadığının sorgulanması tavsiye edilir. Ayrıca sunta modellerinde kenarların takılı olup olmadığını kontrol etmek gerekir; Yapıştırıcıların buharlaştığı bölümler olduğu için bölümlerin açık bırakılması kötüdür..

Satın almadan önce, mağazayı ziyaret ettiğinizden ve seçilen modeli canlı olarak kontrol ettiğinizden emin olun: yüksekliğe uyduğundan, renk ve stile uygun olduğundan ve tekerlekli modellerde, bir kadının ürünü kendi başına hareket ettirip ettiremediğini kontrol edin. Sergi örneklerine dokunulup açılabildiğinden, çalışma sırasında nasıl davranacakları hemen anlaşılır. Muayene sırasında önemli bir faktör, hoş olmayan bir kimyasal kokunun olmaması olacaktır. İyi mobilyalar sadece ahşap gibi kokar..

Alt değiştirme masası ile şifonyerin nasıl monte edileceğini aşağıdaki videodan öğreneceksiniz..