Çocuk oyuncaklarından kitaplarına, çocuk odası döşemesinden iyi bir eğitime ve prestijli bir gelecek sağlamaya kadar her ebeveyn, çocuklarına her şeyin en iyisini vermek ister. Çocuk hala küçükken, her zaman kendi başına karar veremez, bu nedenle belirli durumlarda seçim genellikle ebeveynlerin arkasındadır..

Bu sadece bir eğitim kurumu seçimi gibi kararlar için değil, aynı zamanda bir çocuk odası için mobilya seçimi için de geçerlidir. Çoğu zaman, iki veya daha fazla çocuk olduğunda ve odanın alanı hem yatak hem de gardırop ve masa koymaya gerçekten izin vermediğinde ve her biri iki katı miktarda ebeveynler bu tür kompakt modelleri tercih eder. modern teknoloji sayesinde sırayla çeşitli tiplerde olan ranzalar olarak.

Eski modeller yalnızca ayrı bir yatak olarak yapılmıştır, ancak şimdi mağazalarda, doğrudan yatık yatağın altında bir çalışma alanı olan çatı katı ranzaları, dönüşüm yatakları ve diğerleri satın alabilirsiniz..

En yaygın seçeneklerden biri, gardıroplu çocuklar için bir ranzadır. Bu model çok kullanışlı, kompakt ve ekonomiktir..

özellikler ve faydalar

Gardıroplu bir çocuk ranzasının birçok avantajı vardır. Ana olanlardan biri kompaktlığıdır. Böyle bir model, odadaki mümkün olan minimum alanı kaplarken, çocuk oyunları, gerekirse diğer mobilyalar, oyuncaklar, kitaplı raflar ve diğer şeyler için yeterli boş alan bırakır..

Gardıroplu bir yatak, aynı anda iki parça mobilyayı barındırır, bu çok uygun ve ekonomiktir. İki ayrı yataktan ve en küçük gardıroptan birkaç kat daha ucuza mal olacak. Ayrıca bazı modellerde ayrıca şifonyer ve çalışma masası bulunur..

Gardıroplu bir ranza, yalnızca pratik ve işlevsel bir mobilya parçası olmakla kalmaz, aynı zamanda çocuklarınızın hayal gücüne bağlı olarak büyüleyici bir özellik haline gelebilir. Çocuklar onu bir korsan gemisine, bir engel kayasına veya iki farklı grubun saklanma yerine dönüştürebilir. Kızlar kendileri için balkonlu güzel bir prenses kalesi yaratacaklar. Ve ebeveynler, çocuklarının birbirleri hakkında tutkulu oldukları ve kavga etmeden oynadıkları için mutlu olacaklar..

Hemen hemen her çocuk mobilya mağazasında sunulan modern yataklar, çeşitli stillerde ve oldukça geniş bir renk yelpazesinde modellere sahiptir. Bu nedenle ebeveynler, çocuk odası için doğru ve en uygun modeli kolayca seçebilirler. Çocuklar da seçime katılabilecekler, çünkü odaları için mobilya seçebilmek çok güzel..

Gardıroplu çocuk ranzalarının montajı ve montajı kolaydır. Her modelde çok ayrıntılı talimatlar, parçalar, yedek parçalar bulunur ve bazılarında bu modelin parçalarına özel özel anahtarlar da bulunur. Montajla ilgili herhangi bir zorluk yaşarsanız, sizin için her şeyi hızlı ve ucuz bir şekilde yapacak bir uzmanı arayabilirsiniz ve bazı şirketler, belirli bir miktar satın alma durumunda montajı ücretsiz olarak sağlar..

Bununla birlikte, çocuklar için bir ranza alırken çok dikkatli olmalısınız, çünkü kural olarak, çoğu çocuk üst katta bir yerde uyumak ister, kural olarak, gerçek bir savaşın çıkabileceği ikinci kattadır. Bu durumda, sorunlardan kaçınmak için psikologlar, ebeveynlerin hangi çocukların birinci katta, hangisinin ikinci katta yer alacağına kendileri karar vermelerini önerir. Böylece mekânlar gereksiz kavgalar olmadan dağıtılacak ve çocuklar kırgınlıkları gizlemeden birbirleriyle iyi geçineceklerdir..

Bir ranza, çocukların daha da yakınlaşmasına yardımcı olabilir, çünkü her birinin tam teşekküllü bir sahip gibi hissedebilecekleri kendi ayrı yerleri olacaktır, ancak aynı zamanda çocuklar yakınlarda olacak, birbirleriyle iletişim kuracak, birlikte oynayacak ve daha pek çok şey yapacaktır. daha fazla. Aynı odada yattıkları erkek veya kız kardeşleri olan ebeveynler, geceleri uzun süre uyumadıkları, birbirleriyle sırlarını paylaştığı ve sadece komik hikayeler anlattıkları o anları çok iyi hatırlarlar..

Nasıl seçilir

Çocuklar için gardıroplu bir ranza alırken, herhangi bir mobilya seçerken önemli olan bazı özelliklere kesinlikle dikkat etmelisiniz. Her şeyden önce, her detayın işçilik kalitesine ve ayrıca gardıroplu yatağın yapıldığı malzemenin sağlamlığına ve doğallığına bakın. Modelin rahatlığını ve rahatlığını, çocuğunuzun ikinci kata çıkıp birinci katta uyumasının ne kadar rahat olacağını takdir ettiğinizden emin olun. Dolabın genişliğine bakın, ek bir şifonyer almanız gerekebilir. Ve elbette, ana rollerden biri, sadece çekici olması değil, aynı zamanda çocuk odasının iç kısmına da uyması gereken mobilya takımının görünümü ile oynanır..

Çocuğunuzun parametrelerini dikkate aldığınızdan emin olun, yatağın hangi yaş, boy ve kilo için tasarlandığını öğrenin. Parlak renklerde geniş model yelpazesine rağmen, psikologlar ebeveynlere çocuğun gözlerini tahriş etmeyecek daha pastel renklerde mobilya seçmelerini tavsiye ediyor. Çocuğun güvenliği her şeyden önce gelmeli, bu nedenle yatağın keskin köşeleri, çok yüksek kenarları olmamalıdır..

Karyola iki çocuğu destekleyecek kadar güçlü olmalı ve çocuklar genellikle hızlı bir şekilde uçmayı sevdikleri için merdiven yeterince sağlam ve rahat olmalıdır. Yatakların genişliğine, katlar arasındaki mesafeye ve ayrıca üst yatak ile tavan arasındaki mesafeye dikkat edin. Çocukların kendilerini rahat ve rahat hissetmeleri önemlidir. İkinci kademe, çocuğu uyku sırasında düşmekten korumak için mutlaka koruyucu bir bara sahip olmalıdır..

Görüntüleme

Gardıroplu çocuk ranzaları, her biri kendi yolunda iyi olan ve özel avantajları olan çeşitli tiplerdedir. Odanın alanına, gerekli depolama alanına ve çocuklarınızın isteklerine odaklanarak ihtiyacınız olan modeli seçin..

7fotoğraf

Yatak-duvar

Duvar boyunca gardıroplu bir ranza modeli yer almaktadır. Bu durumda, yataklar üst üste olabilir veya üst kat gardırobun üzerindedir. Bu seçenek, yukarıdan baskı hissetmek istemeyen çocuklar için uygundur. Dolaplar daha dar veya daha geniş, daha yüksek veya daha düşük olabilir, bu durumda hepsi tercihlerinize bağlıdır ve iç dolguyu kendiniz dağıtabilirsiniz. Bu model, çocuklar ve ebeveynler arasında en yaygın olanıdır, çünkü çok kullanışlı, rahattır ve duvar boyunca konumu nedeniyle çocuk odasında maksimum boş alan bırakır..

Böylece odada çocuğun ödevini yapacağı bir masa ve çocuk oyunları için yeterli alan bulunur. Bu durumda, odanın ortasındaki yumuşak bir halı çok güzel görünecek ve bu da çocuğa ek konfor sağlayacaktır. Üst katın dolabın kendisinin üzerinde, alt katın üstünde veya üst katın devamında olması durumunda, ek raflar veya kitaplık asabilirsiniz..

İki dolaplı yatak

Bu durumda, model iki kabine sahip olabilir: her iki tarafta bir tane. Bu çok kullanışlıdır ve çocuk odasında doğru alan verildiğinde, bu tip ranza size bol miktarda depolama alanı sağlayacaktır. Alt katın altında bir tam gardırop ve ek şifonyer veya iki sıra çekmece raflı modeller vardır..

Köşe dolabı ile

Çoğu zaman, bir çocuk odasının boyutu veya şekli, gardıroplu bir ranza düzenini tasarlamada bazı zorluklara neden olur. Bu durumda, tasarımcılar daha fazla boş alan kazanmaya yardımcı olan ve normalden daha geniş olacak bir köşe dolabı kullanabilirler. Çoğu zaman, dolaplar, ikinci kademeye giden başucu masaları şeklinde geniş basamakların içine yerleştirilir..

Köşe yatak

Bu durumda, yataklar birbirine diktir, yani alt katman bir duvar boyunca ve üst katman bir sonraki boyunca bulunur. Çoğu zaman, bu versiyonda, kabinin bulunduğu üst katın altındadır ve alt katın üstüne, daha fazla depolama alanına sahip olmak için kitaplar ve oyuncaklar için ek şeritler veya kapalı dolaplı bir raf asabilirsiniz..

Cabrio yatak

Cabrio yataklar, küçük odalar için gerçek bir cankurtarandır. Uyku yeri en fazla yer kapladığından, dolaba gizlenen veya basitçe yükseltilmiş, başka bir şeyle maskelenen kişidir. Modern tasarımcılar, her iki yatağı da hızla gizleyen özel bir mekanizma geliştirdiler ve bu işlem hem manuel olarak hem de kontrol paneli kullanılarak gerçekleştirilebilir. Dışarıdan, bu tür yataklar bir duvara benziyor ve özel bağlantı elemanları yatağın kendisini, şilteyi ve yatak takımlarını tutuyor. Bu nedenle, yatağı katlamak veya açmak için minimum çaba sarf etmeniz gerekir..

Bu yapının güçlü bir ağırlığa sahip olduğunu ve yalnızca destekleyici ana duvara boyandığını kesinlikle bilmelisiniz..