Ev, zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz yerdir, bu nedenle rahat ve konforlu olmalıdır. Bugün, iç tasarımda, bir evi geri dönmek istediğiniz bir yer haline getirmenin birçok yolu var..

Evin duvarlarını çekici hale getirmenin en uygun yolu hala duvar kağıdıdır. Çok uzun zaman önce olmayan kaplama malzemeleri pazarı kağıt duvar kağıtları sunduysa, şimdi seçimleri son derece çeşitlidir: vinil, dokunmamış, cam duvar kağıdı, boyanabilir duvar kağıdı, sıvı duvar kağıdı, kendinden yapışkanlı, tekstil, fotoğraf duvar kağıdı, duvar kağıdı panelleri ve daha fazlası. diğerleri..

Bu makale, fotoğraf duvar kağıtları ve bunların bir genç kızın kreşinin iç kısmındaki kullanımına odaklanacaktır. Photowall kağıdı birkaç yıl önce çok popülerdi, daha sonra affedilmez bir şekilde unutulup gitti ve şimdi, on yıllar sonra, yine modanın zirvesinde. Fotoğraf duvar kağıdı ile duvar dekorasyonu, herhangi bir iç mekanı dekore etmek ve alanı bölmek için harika bir seçenektir..

10-18 yaş arası çocuklar zaten oldukça bağımsızlar, kendi zevkleri var ve bu ya da bu konuda tercihlerini aktif olarak ifade ediyorlar, yatak odasının tasarımı bir istisna olmayacak. Duvar kağıdı seçerken, her şeyden önce, bir gencin isteklerini dikkate almak gerekir, çünkü bu, bir çocuğun kendini ifade etmesi ve bir yetişkinin katılması ve doku ve kalite açısından iyi tavsiyeler vermesi için harika bir fırsattır. ürünün. Duvar resimleri, genç bir doğanın hemen hemen her tezahürünü hayata geçirmenin ideal bir yoludur. Her zevke uygun harika bir seçenek seçebilirsiniz.

Görüntüleme

Her şeyden önce, fotoğraf duvar kağıdının türünü göz önünde bulundurmalısınız: bunlar kağıt ve dokunmamış.

İlk seçenek çevre dostu ve fiyat açısından daha ekonomiktir. – Bir gencin kolayca değişen zevki dikkate alındığında önemli bir artı. Kağıt duvar kağıtları kolayca yenileriyle değiştirilebilir. Ne yazık ki, faydaların bittiği yer burasıdır. Kağıt duvar kağıtları aşınmaya daha az dayanıklıdır, yangın tehlikesi vardır, kolayca kirlenir ve güneşte solur. Bu tür duvar kağıdını yapıştırmak oldukça zordur: yapıştırıcı ile emprenye edilmiş kağıt taban kolayca yırtılabilir, bu özellikle kendiniz tamir yapıyorsanız önemlidir. Yine de, seçiminiz kağıt duvar kağıdına düşerse, yapıştırılması daha kolay ve duvarlardaki küçük düzensizlikleri gizleyebilen iki katmanlı kopyalar seçin..

Dokunmamış duvar kağıdı – daha modern, iyi aşınma direncine sahip, yıkanabilirler. Dokunmamış duvar kağıtları, çevre dostu olma açısından kağıttan daha düşük değildir, bunları yapıştırmak oldukça kolaydır – sadece duvara uygulanan yapıştırıcı yeterlidir. Bu tür duvar kağıtları bazı duvar kusurlarını gizleyebilir ve daha zarif görünebilir..

Bir çizim seçmek

Fotoğraf duvar kağıdının malzemesine karar verdikten sonra desen seçimine geçiyoruz. Bir genç kızın ilgi alanları oldukça çeşitlidir, ancak artık bir çocuk değildir, bu nedenle çizgi filmlerden kedi ve prenseslerle manzaraların uygun olması pek olası değildir. İlgi alanları hakkında konuşurken, birkaç grup ayırt edilebilir:

  • Film ve dizi kahramanları; mpopüler grupların müzik sanatçıları ve kolektifleri

  • Moda ve stil ile ilgili her şey: modeller, moda koleksiyonları, aksesuarlar, kozmetikler ve mücevherler

7fotoğraf

  • Romantik stil, kaleler, aşık çiftler, öpücükler, rahat sokaklar ve çiçeklerle temsil edilir.

  • Doğal manzara, deniz, tarla, orman konuları ile ilgili. Doğal manzara kızlar arasında en popüler olanıdır.

Bir genç kızın çıkarlarını bilerek, çocuğun çıkarlarını göz önünde bulundurarak odadaki duvar kağıdını birlikte seçebilirsiniz. Her zevke uygun her türlü fotoğraf duvar kağıdı koleksiyonu, iç salonlarda ve sadece bina mağazalarında sunulmaktadır. İhtiyacınız olan seçeneği bulamıyorsanız, çiziminiz veya fotoğrafınızla kolayca duvar kağıdı yapabilen uzman bir şirketle iletişime geçebilirsiniz. Bu tür fotoğraf duvar kağıdının fiyatı mağazadakinden farklı olacaktır, ancak karşılığında özel bir ürün alacaksınız..

7fotoğraf

Bir çocuk odası için bir fotoğraf duvar kağıdı seçerken, bir gencin yatak odası için bir renk şeması seçme tavsiyesini ihmal etmemelisiniz. Bir kız için ideal seçenek romantik Provence stilinin pastel tonları, narin pudra renkleri ve yeşil manzaralar. Böyle sakin renklerle dekore edilmiş bir yatak odası, genç bir kızın dinlenmesi için harika bir yer olacaktır..

İç mekanda ilginç görün şehir fotomuralları-manzara. Herhangi bir kız Paris sokaklarına taşınmaktan memnun olacak ve aydınlatma ile tamamlanan şehir manzaraları varlığın etkisini yaratacaktır. Yaratıcı kızlar için, oda ölçeği ve ek hacim veren 3D perspektifli duvar resimleri uygundur..

Duvar kağıdında kırmızı, siyah, mor, koyu mor gibi renklerin aşırı bulunmasından kaçınılmalıdır.. Psikologlara göre, bu tür gölgeler ergenlerde korku, endişe veya saldırganlık duygularını tetikleyebilir. Canlı renkleri ölçülü kullanın.

Fotoğraf duvar kağıdının yardımıyla, bir odanın alanını tanınmayacak şekilde değiştirmek kolaydır. Parlak bir yüzeye sahip duvar kağıdını seçerek, alanı optik olarak artırabilirsiniz, yansıma nedeniyle oda ek hacim kazanır. sahip duvar kağıdı yatay veya dikey şeritler çizimde (örneğin, bir bambu görüntüsü), alanı da önemli ölçüde artırır. Yatak odanızı uzatmak için geniş ekran çizimleri kullanın. Panel bütünlüğünün odadaki mobilyalar tarafından bozulmaması önemlidir, fotoğraf duvar kağıdının arka planına karşı bir kanepe veya koltuk resmi bölecek ve algıyı bozacaktır..

Gençleri öğrenmekten alıkoyacağı için oyun veya spor alanına parlak ve sulu çizimler yerleştirmek daha iyidir..

Duvar kağıdı seçerken odanın genel tarzını ve yatak odasının mobilya ve diğer iç eşyaları ile uyumlu olup olmayacağını dikkate almayı unutmayın. Bir gencin tercihlerini dikkate alarak doğru bir şekilde seçilen bu duvar kağıdı, herhangi bir odayı dönüştürecek ve gözü uzun süre memnun edecektir..

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org