Çocuk masası – bir çocuk için gerekli mobilyalar. Doğru seçim ile bebek, yaşamının ilk yıllarından itibaren doğru oturmayı, duruşunu korumayı, güzel yazmayı ve güvenli bir mesafede okumayı öğrenir. Ikea çocuk masası bu işlevleri yerine getirmek için tasarlanmıştır, en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür..

özellikler ve faydalar

Hollanda’dan “Ikea” şirketi uzun zamandır Ruslar tarafından yaygın olarak biliniyor. Bu üreticiden bir çocuk için bir çocuk masası ve diğer ürünler, bugün herhangi bir az ya da çok büyük şehirde satın alınabilir. Erişilebilirlik, bu mobilyaların en önemli özelliklerinden biridir..

Markanın çocuk mobilyaları, uygun fiyatının yanı sıra detaylara verdiği önem ve yüksek kalitesiyle de öne çıkıyor. Bazıları yalnızca bebek aksesuarlarının üretimi için kullanılan doğal malzemeler, tasarımda düşüncelilik ve minimalizm ile modelleri değiştirme olasılığı – bu markanın ürünlerini karakterize eden şey budur. Ayrıca hemen hemen her Ikea çocuk masasında, çocuklarınızın evini şık bir şekilde donatmanızı sağlayan aynı seriden bir sandalye bulunur. Her bir iç mekanın kapsülerliği ve düşünceliliği, şirketin ayırt edici özelliği haline geldi..

Popüler marka serisi

Aslında, meslekten olmayanlar ve deneyimsiz alıcılar tarafından bir çocuk odası için mobilya seçimi başarısızlıkla sonuçlanabilir, çünkü bazen aynı tonda bile olsa mobilyaların tarzına ve karakterine girmek çok zordur. Ikea serisi bu sorunu önleyerek mükemmel görünen ve bir set halinde geleceğinden emin olan ürünleri satın almayı kolaylaştırır..

Üç ile yedi yaş arasındaki bebeklerin boy ve yaşlarına göre özel olarak oluşturulmuş serilerin bu yazıda ele alınacağını belirtmekte fayda var. Haklı olarak çocuk olarak kabul edilebilecek bu masalar ve onları tamamlayan sandalyeler..

Yaratık

Çocuklar için bu seri, en özlü ve ölçülü olanlardan biri olarak kabul edilir. Buradaki masanın beyaz rengi, köpek ve kedi görüntüleri şeklinde minimal dekora sahip kırmızı sandalyelerle sınırlanmıştır. Bununla birlikte, masa sandalyelerinin rengi beyaz olabilir ve iç mekanın sükunetini ve dengesini memnun edebilir..

“Critter” için malzemeler masif kauçuk ahşaptır ve bu bir tesadüf değildir, çünkü bir çocuk için kesinlikle güvenlidir. Ayrıca Hevea ahşabından yapılan masa ve sandalyeler inanılmaz sağlamlığa, yüzey düzgünlüğüne ve yüksek estetik özelliklere sahiptir. Böyle bir masadan küçük bir talaşı bile koparmak veya kemirmek zordur, ancak bazen bebeklerin dişleri doğal malzemeleri görünce kaşınır. Akrilik boyalarla boyamanın da odalarında bebekler için tamamen güvenli olduğu söylenmelidir. Akrilik, atmosfere zararlı maddeler yaymaz, pürüzsüzlük ve talaşlara karşı direnç sağlar..

Mobilya serisinin bir diğer avantajı ve hoş özelliği, sıcaklık ve nem değişimlerine karşı duyarlı olmamasıdır..

Bu, sadece evde değil, dışarıda da bahçede oynayabileceğiniz, yiyebileceğiniz veya okuyabileceğiniz anlamına gelir ki bu çok daha keyifli ve kullanışlıdır..

mamut

Narin çocuk serileri arasında bu mobilyanın çizgisi öne çıkıyor. Beyazdan uçuk yeşile açık tonlardaki pastellerle birlikte şekillerin yuvarlaklığı, çocukça naif ve rüya gibi bir tasarım yaratır.

Seride malzeme olarak genişletilmiş polipropilen kullanılmıştır. Bugün, terkedilebileceği için tek bir dezavantaj olmadan çocuk mobilyası yaratma tekniğindeki atılımlardan biri olduğunu belirtmekte fayda var..

Polipropilenden yapılmış Mammut serisinde şunlar bulunur:

 • kolaylaştırmak;
 • gölgelerin çeşitliliği ve doygunluğu;
 • temizlik için çeşitli araçlar kullanma imkanı;
 • Su direnci;
 • sıcaklık değişikliklerine karşı bağışıklık;
 • 20 yıldan fazla çalışma ömrüne sahip.

Bu mobilya serisini evde ve kırda piknik masası olarak kullanabilirsiniz. İhtiyacınız yoksa, onu bir garaja veya ısıtılmayan başka bir hizmet odasına koyabilir ve birkaç yıl sonra, mobilyaların çekiciliğinden bir santim bile kaybetmediğini memnuniyetle fark edebilirsiniz..

polar

Bu seri klasik malzemelerden memnun. Buradaki masalar, sandalyeler, raflar, oyuncak kapları ve çok sayıda stand, huş kontrplaklı doğal masif çamdan yapılmıştır. Seri ayrıca yüksek düzeyde pratiklik ile şaşırtıyor. Böylece, masalar çocukla birlikte büyüyebilir, başlangıç ​​seviyesinden üç pozisyon yükselebilir ve kitaplardan tükenmez kalemlere kadar önemli eşyaları saklamak için parlak kaplarla da tamamlanabilir..

Birçok Ikea serisi gibi, tüm Flisat mobilyaları, daha önce belirtildiği gibi kesinlikle zararsız olan akrilik boya veya vernik ile kaplanmıştır. Ayrıca vernik kullanımı mobilyaların doğal renginin, doğal desenlerin ve renk geçişlerinin keyfini çıkarmanızı sağlar..

Bu tür mobilyalar, herhangi bir iç mekanda çözülür ve onunla tek bir bütün haline gelir..

Sundwick

Şık ve “Ikea” geleneklerine göre bu seri ölçülü görünüyor. Çocuk masaları ve sandalyeleri için beyaz ve kahverengi tonlar, temel tonları cesur detaylarla tamamlamak için huzur ve çok yönlülük ile keyif veriyor. Buradaki mobilyalar da masif çamdan yapılmıştır ve masalar klasik çözümlerin yanı sıra tezgah altında kompakt ve geniş depolama alanlarına sahiptir..

Buradaki ana fikir, sadece çalışma ve oyun için mümkün olduğunca çok sayıda önemli şeyi yerleştirme yeteneği değil, aynı zamanda odadaki mükemmel düzeni korumaktır..

Söylemek

Bu çocuk mobilyası, sadeliği ve fiyat açısından demokratik değeri ile ayırt edilir. Buradaki masa dikdörtgen bir şekle sahiptir ve ayrıca iddiasız dikdörtgenler şeklinde bakımı ve kullanımı kolay taburelerle tamamlanmıştır. Bununla birlikte, “Utter” malzemesi, güçlendirilmiş versiyonunda polipropilendir. “Mammut” serisi gibi “Utter”, nemden, soğuktan veya sıcaktan korkmaz, ülkede rekreasyon için mükemmel bir müttefik olur, ancak aynı zamanda tasarımda önemli ölçüde düşüktür. Bununla birlikte, uygun fiyat ve örneğin vidalar gibi küçük parçaların olmaması gibi avantajlar onu çok popüler kılmaktadır..

Çözünürlük

Çocuk masası bu seride görülebilir. Bu eşsiz mobilya serisi, narin, rahat doğal tonu ve yüksek dayanıklılığı ile ünlü masif akasya ağacından üretilmiştir. Üreticiler, modeli yalnızca açık havada, aşırı nemden koruyarak piknik masası şeklinde kullanmanızı önerir..

Modeller

Bir çocuk masası satın alırken, model hakkında, boyutları ve işlevleri hakkında her şeyi bilmek önemlidir, çünkü çocuk içini ne kadar dekore edebileceğine ve tamamlayabileceğine bağlıdır..

 • Yani, çocuk masasının modeli “Critter” 59*50 cm kompakt boyutu ile küçük mekanlar için çok uygundur. Ek olarak, beyaz renk paleti, altındaki ücretsiz nişin bir kısmını alarak pencerenin yanına yerleştirmenize izin verecektir. Böyle bir çözüm çok doğal görünecek ve kullanışlı alandan tasarruf edilecektir. Dikdörtgen şeklinin seçimi de burada tesadüfi değildir..

Böyle bir masaya, sandalyeler masanın iki yanına yerleştirilmek şartıyla iki çocuk oturabilir..

 • Tablo “Mamut” 77 cm uzunluğunda, 55 cm genişliğinde ve 48 cm yüksekliğinde iki çocuk için yaratılmış gibi görünüyor. Tabloların şeklindeki dikdörtgenin firma tarafından fark edilir bir sıklıkla kullanıldığı söylenmelidir. Her çocuğun masada kendi oyunu olsa bile, çay içerken arkasına oyuncaklar yerleştirmek ve masa oyunları oynamak rahattır..

 • Bol miktarda alan memnun ve “Flisat” masaları. Trufast konteynerli versiyonda 83 cm, yükseklik değiştiren masada ise 92 cm olan tabla uzunlukları optimal ve ferahtır. Ancak burada her model ayrı ayrı ele alınmalıdır. Böylece, büyüyen masa “Flisat” çocukla birlikte büyür, bir çocuk çizim masasından bir okul çocuğu için gerçek bir masaya geçer. Üç yükseklik pozisyonu minimum 53 cm ve maksimum 72 cm noktadadır.Ayrıca, böyle bir model bebek için doğru duruşu koruyabilir, çünkü gerekirse masa tablası istenen eğimi alabilir..

Fleesat konteyner modeli daha basittir ancak kullanıcılar tarafından da sevilir. Ana avantajı, kap ekleme olasılığıdır, çünkü masadaki karışıklık her yaştan bir çocuk için yaygın bir şeydir..

Masa nişine yerleştirilen parlak çekmeceler bunu engellerken estetik ve modern bir görünüme sahiptir..

 • “Sundvik” – küçük bir çocuk odasının içine organik olarak karışabilen kompakt parametrelere sahip başka bir tablo. 50 cm’lik genişlik ve yükseklik, burada 76 cm’lik iyi bir uzunluk ile tamamlanmaktadır.Sundvik saklama bölmeli daha küçüktür ve bir çocuk için iyi bir seçim olacaktır. 58*45*55 cm boyutları sadece iş için tasarlanmıştır, çünkü gereksiz her şey bir çekmeceye konabilir. Bölme kapağı, parmaklarınızı sıkıştırma riskini ortadan kaldıran ayarlanabilir bir kilite sahiptir..

Malzemeler (düzenle)

Ikea şirketi, mobilyayı yalnızca yüksek kaliteli malzemelerden serbest bırakarak itibarından sorumludur. Burada, üreticilerin temin ettiği gibi, özellikle mobilyalar çocuklar içinse, talaş ve çatlakları görmek neredeyse imkansızdır..

Şirketin ürün yelpazesindeki en yaygın ve uygun fiyatlı malzeme masif çamdır. Yataklar ve şifonyerler ondan yapılır ve bu nedenle bir çocuk masası ararken ebeveynler onun yanında durur. Doğal ahşabın havaya salınan zararlı maddeleri yoktur, aksine, bu tür mobilyaları eve yerleştirerek, doğal ve taze, zar zor algılanan aromasını hissedebilirsiniz. Malzemenin dezavantajları arasında düşük mukavemeti bulunur, ancak bir çocuğun çocukluğuna gururla ve sağlam bir şekilde dayanabilir..

Bugün ahşap masanın yerini plastik bir masa almak için acele ediyor. Ona karşı anlamsız bir tutum yavaş yavaş değişiyor, çünkü genişletilmiş polipropilen, ülke mobilyası kategorisinden çıkarak onurlu ve asil görünüyor.

Ayrıca çocuk tabakları ve şişeleri polipropilenden yapılmıştır ve bu nedenle güvenlik konusunda şüphe yoktur..

Tezgahın bazı kısımları, örneğin kapaklar kontrplak veya suntadan yapılmıştır. Bu malzemeler aynı zamanda zararsız ve çok uygun fiyatlı olmasıyla da dikkat çekiyor..

Ikea malzemelerini seçerken iki kritere dayandıklarını söylemekte fayda var:

 • iyi kalite;
 • iyi fiyat.

Böyle bir kombinasyon için şirket Ruslara aşık oldu, çünkü burada az miktarda para için iyi ve şık ürünler satın alabilirsiniz..

Renk çözümleri

Ikea’nın renk çözümleri, stil ve psikoloji açısından her zaman çok nettir. Bu nedenle mobilyalarda pastel ve açık renkler konsantre olmaya, rahatlamaya ve geçen günün stresini atmaya yardımcı olur..

Tonlarda lider elbette beyaz tondur. Zihnin saflığının ve ışığın rengi, okuma veya derste uzun süre kalındığında koyu tonlara düşmeden çocuğu olumlu etkiler..

Çocuk mobilyalarında sessiz kahverengi, karanlık bir aralığa ait olmasına rağmen, iç karartıcı ruh halleri taşımaz. Sıcak ışık alt tonu, çocuk odasını bu tür tonlarda rahat ve sade kılar..

Mammut çocuk masa ve sandalyelerinin renk paleti pastellerin güzelliğini gözler önüne seriyor. Pembe, mavi, beyaz ve soluk yeşil tonları kullanır..

Bu ayrım, bir çocuk odasını bir kız ve bir erkek çocuk için net bir renk ayrımı ile donatmaya yardımcı olur..

Mobilya kalitesi hakkında yorumlar

Ikea mobilyalarının kalitesi her zaman müşterileri memnun etti ve memnun etti. İsveç standartları kendilerini hissettirir ve kusurlar ortaya çıkarsa, nadiren.

Bu nedenle, depolama alanı olmayan Sundvik masası hakkında birçok olumlu yorum görülebilir. Kullanıcılar, bazı eksiklikleri belirtmeyi unutmadan, sadeliği ve çok yönlülüğü nedeniyle onu seviyor. Örneğin, masif bir çam modelinin içi kötü boyanmıştır. Ebeveynler için bu büyük bir dezavantaj değildir, çünkü tezgahın alt kısmı yüksek kaliteli ve titiz bir inceleme yapılmadan görünmez, ancak böyle bir ayrıntı hoş olmayan bir sürpriz olarak adlandırılabilir. Ayrıca, kullanıcılar cips oluşumunda ifade edilen en kaliteli resmin farkına varmazlar..

Flisat dönüştürme masası, mükemmel incelemeler alan başka bir modeldir. Dört yaşından büyük çocuklar bu modelde oturmaktan, çizim yapmaktan ve boyamaktan, mektubu okumaktan ve ustalaşmaktan mutluluk duyarlar. Burada kullanışlı bir detay, silindirik bir rulo kağıt çubuktur. Açtıktan sonra, çocuk sürekli kağıt veya albüm aramadan zevkle çizebilir. Montaj kolaylığı ve yükseklik pozisyonları modelin bir diğer artısıdır. Genç anneler, modeli kendi başlarına kolayca bir araya getirerek başarılı bir satın alma işlemine sevinirler..

“Critter” tablosu da her şeyde özlülüğü seven müşterilerini buldu, ancak ne yazık ki daha sonra kalitesiyle hayal kırıklığına uğrattı. Bu nedenle, hemen hemen her incelemede, bazıları keskin bir şekilde olumsuz olarak kabul edilebilecek ince bir boya tabakası doğrulanır. Aktif çalışma sırasında talaşlar ve kademeli boya solması, böyle bir modelin pratik olarak kabul edilmesine izin vermez..

Çocuk masası “Mammut”, özgün tasarımı, hafifliği ve pratik özellikleri nedeniyle özellikle popülerdir. Bir yaşındaki çocuklar için harikadır, bağımsız olarak odaya yerleştirmenize ve özgürce hareket etmenize olanak tanır. Ancak buradaki hafiflik hem olumlu hem de olumsuz bir özellik olarak değerlendirilebilir. Hafif dokunuşlu, bir kilogramdan biraz daha fazla önemsiz bir ağırlık, pozisyonunu değiştirir, bu da her şeyde düzeni seven anneleri biraz rahatsız eder..

Tüm modellerle ilgili incelemeleri özetleyerek, şirketin doğru özlü tasarımları seçtiği sonucuna varabiliriz. Ebeveynler sadeliği sever ve değer verir. Renklendirme açık bir dezavantajdır ve eksiklikleri hemen hemen her çocuk masası modelinde fark edilir. Bununla birlikte, Ikea çocuk masaları popülerdir ve bunlarla ilgili incelemeler çoğunlukla olumludur, bu, bu tür mobilyalara daha yakından bakmaya değer olduğu anlamına gelir..

Ikea tablolarından birine genel bakış için aşağıdaki videoya bakın.

Adblock
detector