Bildiğiniz gibi çocuklar önlerine çıkan her şeyi oyuncağa dönüştürmeyi çok severler. Çocukların hayal gücü sınır tanımaz, bu nedenle ilk bakışta en sıradan şeyler bile bir damla hayal gücünü açarsanız büyüleyici bir şeye dönüşebilir. Çocuklar genellikle oyunları için kendi odalarında mobilya kullanırlar, bu nedenle modern tasarımcılar hem pratik hem de eğlenceli işlevlere sahip bir iç mekan öğesi yaratmaya karar verdiler. Böyle bir eşya, kaydıraklı bir çocuk yatağıydı..

8fotoğraf

özellikler ve faydalar

Kaydıraklı çocuk yatağı, uyku alanı ve oyun alanını birleştiren harika bir mobilya örneğidir. Bu amaçla, yüksekliği en az bir metreye ulaşan herhangi bir yatağı kullanabilirsiniz. Yatağın altındaki alanın bazı şeyler için depo olarak kullanıldığı özel çatı yatakları vardır. Bazıları orada küçük çocuklar için bir oyun odası düzenler, ancak bu durumda çok dikkatli olmalısınız, çünkü çocuğun dikkatsizlik nedeniyle kafasını çarpma riski küçük bir risktir..

8fotoğraf

Kaydıraklı bir yatağın birçok avantajı vardır, bunlardan ilki, elbette, eğlencenin kendisi bir slayt şeklindedir. Çocuklar büyük bir keyifle tepeden aşağı kayıyor ve bundan büyük keyif alıyorlar. Ancak pratik açıdan en önemli avantaj, güçlendirilmiş bir çerçeveye sahip olduğu için bu yapının gücüdür ve iki katmanlı bir model söz konusu olduğunda, bu yatağın daha iyi stabilitesini sağlayan özel bağlantı elemanları da vardır. ve çocuğun güvenliğini sağlamak. Hatta bazı modellerde isteğe bağlı duvar montaj aparatları bulunur. Çocuğun güvenliği, sadece yatakta değil, aynı zamanda kaydırağın kendisinde de bulunan özel tamponlarla belirlenir. Bu nedenle, bir çocuk aşağı kaymak için oturursa, düşme olasılığı son derece küçüktür..

Bu tasarım, kural olarak, daha geniş bir uyku alanına sahiptir, bu nedenle çocuk içinde rahat ve rahat olacaktır. Bu modellerin tasarımı çok ilginç ve güzel, bu nedenle çocuğunuzun kesinlikle hoşuna gidecek. Ve bazı mobilya salonları, ek olarak bir masa ve bir gardırop içeren eksiksiz mobilya takımları sunar..

Bazı modellerde, kaydırak çıkarılabilir, bu nedenle çocuğunuzun sürekli kendi başına inip çıkmaya hazır olmadığından korkuyorsanız, istediğiniz zaman kolayca çıkarıp takabilirsiniz. Böylece, bebek yalnızca sizin dikkatli rehberliğiniz altında yolculuk edecektir..

Çocuklar hızla büyür ve ilgi alanları değişir, bu nedenle onlara en iyi ve en heyecan verici slaytlı yatak gibi görünen tasarım zamanla daha az ilginç hale gelir. Zaten bir okul çocuğu veya gencin çocuk kulaklığını daha klasik bir şeyle değiştirmeyi istemesi şaşırtıcı değildir. Belki de bu yatak modelinin tek dezavantajı budur..

Çeşitler

Diğer mobilyalar gibi, kaydıraklı bir yatak, her biri bir ayrıntıyı, yani kaydırağı birleştiren kendi alt türlerine sahiptir..

En yaygın slayt modeli çatı katı yatağı, ranzanın bir benzeridir, ancak üst katta sadece bir yatak ve bir merdiven vardır. Bu yapının yüksekliği bir metre arasında değişmektedir, bu nedenle tepeden normal bir iniş olasılığı vardır. Bu model pratik, güzel ve çok orijinal. Yatağın altındaki alan tamamen farklı şekillerde kullanılabilir..

Birçok ebeveyn, orada büyük çocukların eşyaları için ek depolama alanı düzenler: bavullar, bisikletler, scooterlar ve çok daha fazlası yatağın altına yerleştirilebilir, çünkü orada çok fazla alan vardır. Ancak, çeşitli eşyaların saklandığı yere ek olarak, bebeğiniz için bir sığınak ve ilginç eğlencesi için bir yer olacak aşağıda gerçek bir ev düzenleyebilirsiniz..

Genellikle çocuklar burayı farklı şekillerde döşenebilen evleri olarak adlandırırlar. Kendinizi dış dünyadan izole etmenin en kolay yolu, yatağın üst çerçevesine takılan sıradan bir perdedir. Çocuğun isteklerine bağlı olarak, pencereleri ve bir kapıyı çizebilir veya kesebilirsiniz..

Bazı mobilya mağazaları, her iki katın da sığınak olarak dekore edildiği, yani her katın kendi duvarlarına sahip olduğu ve üst katın bir çatı ile donatıldığı, iki katlı hazır bir ev sunmaktadır. Kaydırak olması durumunda, birinci kademede bir uyku yeri, ikinci kademede ise oyun alanı düzenleyebilirsiniz..

Oyun alanının iç içeriğini herkes seçer. Oyuncaklar ve kitaplar için ek raflar koyabilir, çay partileri için küçük bir masa ve sandalyeler koyabilir ve hatta ışık tutabilirsiniz. Tüm bu detaylar, orijinal şeylere çok düşkün çocuklar için inanılmaz keyifli..

İki hikaye

İki çocuklu mutlu bir ebeveynseniz, çocuklar için kaydıraklı iki katmanlı bir modeli güvenle satın alabilirsiniz. Çok sevinecekler. Tabii ki, kaydırak merdivenin yerini almaz, sadece iniş sırasında bir yardımcıdır ve tırmanmak için çocuğun yakındaki merdiveni kullanması gerekecektir. Kaydıraklı ranzalar çok rahattır, çünkü iki ayrı yataktan çok daha az yer kaplarlar ve bir kaydırak çocuklara birçok olumlu duygu getirecektir..

bir masa ile

Kaydıraklı bazı çatı katı yatakları, genellikle yatağın altında bulunan bir çalışma alanı sağlar. Bu, yalnızca birkaç mobilya parçası tutmakla kalmayıp aynı zamanda odadaki diğer öğeler için yeterli boş alan bırakan çok kullanışlı ve ekonomik bir seçenektir. Bu tür yatak odası takımları, küçük bir alana sahip odalar için idealdir. Bu durumda, çocuğun derslerde yeterli ışığa sahip olması için masanın altında aydınlatma yapılması zorunludur..

Nasıl seçilir

Kaydıraklı bir yatak alırken, her şeyden önce, yapının kalitesine ve gücüne dikkat etmelisiniz. Çocuğun uyku sırasında düşmemesi için yatağın yanlarında özel tamponlar olmalı ve ayrıca tırmanma için rahat bir merdivenle donatılmalıdır. Rahatlık için uyku yerinin daha büyük olması daha iyidir.

Belirli bir model seçerken, çocuğun beğenmesi için görünüme bakmanız gerekir. Kızlar için yumuşak, pembe veya beyaz tonlarda yatak seçmek daha iyidir. Slayttan iniş yapılacak gerçek prenses kaleleri satın alabilirsiniz. Kızınız Disney animasyon filmlerinin kahramanı gibi hissedecek.

Erkekler için gemi veya araba şeklinde bir yatak seçebilirsiniz..

Popüler modellerin gözden geçirilmesi

Vasilisa

Vasilisa şirketi Rusya’da mobilya üretiyor. Tüm ürünler yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Bu marka kaydıraklı yatak 121 cm yüksekliğe sahiptir, kaydırak ve kenarlarda rahat, geniş bir merdiven ile donatılmıştır ve ortada çocuğun güvenliğini sağlayan özel bir kenar vardır. Yatağın altında çocuğun isteği üzerine kullanılabilecek boş bir alan bulunmaktadır..

BamBini dominik

Bu markanın sürgülü yatakları da doğal malzemelerden yapılmıştır ve rahat bir merdivene ve geniş bir kenara sahip bir kaydırağa sahiptir. Yatağın altında açık veya kapalı ek dolaplar var – müşteri, çocuk eşyalarını, oyuncaklarını ve kıyafetlerini saklamak için kendisi karar veriyor. Bu çok uygundur, çünkü ebeveynlerin ilk katman için ek raf satın alma konusunda endişelenmelerine gerek yoktur..

çilek

Çilek’in eğlenceli coco serisindeki sürgülü yatakları, maviler, kırmızılar, sarılar ve yeşillerin hakim olduğu çarpıcı tasarımlardır. Diğer markalardan farklı olarak bu yataklar metalden yapılmış olup, yatağın yanına ayrı bir blok olarak kaydırak ve merdiven takılmıştır. Alt kat çadır şeklinde perdelidir ve kendi pencereleri ve kapısı vardır. Bu, herhangi bir ilave gerektirmeyen hazır bir oyun evidir..

Disney

Disney Slide Beds bir sanat eseridir. Bunlar hazır evler, kaleler, yarış arabaları veya korsan gemileri için garajlar. Hepsinin parlak bir renk düzeni vardır ve çoğunlukla belirli çizgi film karakterlerine adanmıştır. Çocuğunuz Disney çizgi filmlerini seviyorsa, kesinlikle bu markanın kaydıraklı yataklarını sevecektir..

Bir çocuk için ilginç iç tasarım çözümleri

Seçilen yatağın görünümü elbette öncelikle çocuğun cinsiyetine bağlıdır. Kızlar çeşitli güzel evleri, Disney çizgi filmlerinden kahramanları olan prenses kalelerini tercih ederse, erkekler için seçim daha da geniştir..

Çocuk deniz temasına düşkünse, beyaz ve mavi renklerde kaydıraklı bir yatak satın alabilir, yelken ve direk ve direksiyon simidi ile tamamlayabilirsiniz. Alt kısım, haritanın asılacağı kaptanın ofisi olabilir..

Her türlü orman evi ve askeri çadırın yanı sıra lastikli araba şeklinde tasarıma sahip modeller var. Ama çocuk özellikle hazine mağarasıyla ilgilenecek. Üst katman, direği ve direksiyonu olan bir korsan gemisi şeklinde tasarlanabilir ve alt katman, hazinelerin ve diğer ilginç şeylerin gizlendiği gerçek bir karanlık mağara olabilir..

Bir çocuk odasını dekore etmek için her zaman birçok seçenek vardır, bunların hepsi çocuğunuzun zevk tercihlerine ve hayal gücüne bağlıdır..