Kenarlı çocuk çekyat

Çocuğunuz büyüyorsa ve beşikte biraz sıkışıyorsa, tamponlu bir çocuk çekyat satın almayı düşünmelisiniz. Bu, küçük çocuklar için harika bir seçenektir. Çok sayıda avantajı vardır. Çok yönlüdür ve modellerin çoğu uygun fiyatlıdır..

özellikler ve faydalar

Bu mobilya parçasının ana özelliği, bu çekyatın yumuşak ve yuvarlak köşelere sahip olması nedeniyle bir çocuk için tamamen güvenli olmasıdır. Aynı zamanda uyumak için çok rahat. Bu modelin normal bir yatağa göre birçok avantajı vardır, çünkü yatağın klasik versiyonunun sette kenarları yoktur. Basit bir beşik katlanamaz, bu nedenle bu mobilya parçası çok hacimli görünecektir..

Çekyatın tasarımı çok ilginçtir ve kolayca eğlenceli bir alana dönüştürülebilir. Ayrıca, kolayca katlanabilir veya açılabilir, böylece onu modifiye eder ve odada yer açar. Ayrıca, bu alışılmadık mobilya parçası, çocuğu düşmelerden korumak için gerekli olan koruyucu taraflara sahiptir. Kanepenin yanları tüm kenarlarında yer almaz, küçük bir kısmı açık kalır. Bebeğin böyle bir kanepeye kolayca tırmanabilmesi için bu gereklidir..

Modern çekyatlar, travmatik olmadıkları için tüm kalite standartlarını karşılar. Ayrıca zararlı toksinler veya diğer maddeler yaymayan malzemelerden yapılırlar. Çekyatın yapısı, bu mobilya parçasının dayanıklılığını belirleyen çok dayanıklı ve sağlamdır. Aynı zamanda, rıhtım orta derecede yumuşak ve elastiktir. Daha sonra bebeğin omurgasını olumsuz yönde etkileyebilecek yüksek kaliteli modellerde ezik yoktur, bu nedenle tamponlu bir çocuk çekyat her çocuk için mükemmel bir çözümdür..

Taraflar ne için?

Tamponlar bebeğinizin sadece güvenliğini değil aynı zamanda rahatlığını ve rahatlığını da sağlar. Yumuşak kenarların asıl amacı bebeği yatağın duvarına çarpmaktan korumaktır. Bu nedenle tüm çekyatlar yalnızca yumuşak kenarlarla yapılmıştır. Bir rüyada savurma ve dönme, bebeğiniz düşmeyecek ve böyle bir duvara çarpmayacaktır. Çekyatlar, üç kenar boyunca veya modelin tüm çevresi boyunca kenarlara sahiptir. Fark, bu mobilya parçasının satın alındığı yaşa bağlıdır. Daha büyük bebekler için tamamen kapalı bir çekyat satın alabilirsiniz, ancak bebekler için kapalı modeller satın almak daha iyidir.

Sıradan beşiklerde, kenarlarda çubuklar veya dikey korkuluklar bulunur. Yumuşak bir çekyat ise bu tür çitlere sahip değildir. Tahta yumuşak malzemelerden yapılmıştır ve sağlam bir yapıya sahiptir. Böyle bir seçim, bebeğin kollarını ve bacaklarını yanlar arasındaki boşluğa sokmasını önlemek için mükemmel bir korumadır ve bu da çıkıkların önlenmesine yardımcı olacaktır..

Soğuk mevsimde yumuşak kenarlar ayrıca bebeği soğuk hava akımlarından veya cereyanlardan korur. Yüksek, sağlam dolgulu tamponlar bebeği diğer etkilerden de koruyabilir. Bu sayede parlak ışıklar ve yüksek sesler bebeğinizin uykusunu rahatsız etmeyecektir. Ayrıca, yumuşak kenarlar demir veya ahşap olanlardan çok daha sıcaktır, bu nedenle böyle bir çekyatta uyumak çok daha rahattır. Bazen ebeveynlerin bebekler için soğuk beşik satın aldığı durumlarda olduğu gibi, çocuk soğuk tarafa dokunarak uyanmaz..

Çeşitler

En güvenilir olanı, yumuşak kenarlı ve sürgülü çekmeceli katlanır modellerdir. Çekmecelerde çocuk oyuncaklarını saklamak için çok fazla alana sahip oldukları için çok fonksiyonel bir alan kullanımına izin verirler. Çocuklar için köşe çekyatlar da mevcuttur. Kural olarak, bu tür modeller, çocuk odası alanının çok ekonomik kullanımına izin veren bir köşeye yerleştirilir. Ayrıca, duvarlar boyunca yer alan çevre kısmı boyunca yumuşak kenarları vardı, bu modeller 6-7 yaş arası çocuklar için daha uygundur..

Ayrıca divan adı verilen küçük bir çocuk çekyat modeli de bulunmaktadır. Sadece bir çocuk içindir. Kural olarak, boyutları küçüktür, bu tasarım önceki modellere kıyasla çok kompakttır. Bu tür modeller, sonuç olarak uyumak için daha özgür bir yatak yaratarak açılma yeteneğine sahiptir..

En sıradışı ve çok yönlü seçenek, dönüştürülebilir bir çekyattır. Bu modeller çok rahat bir tasarıma sahiptir, katlanabilirler ve rıhtımın boyutunu önemli ölçüde genişletebilirler. Bu tip çekyat iki çocuk için idealdir. Kural olarak, bu tasarım çıkarılabilir tamponlarla yapılır, çocuğunuz büyür büyümez, bebeğinizin boş alanını sınırlayan kanepenin herhangi bir tarafını kaldırabilirsiniz..

Tasarımcılar ayrıca tamponlu çok sayıda stilize çekyat sağladı. Bu tür mobilyalar, çocuğunuzun en sevdiği çizgi film karakterleri veya kitaplarının tarzında yapılır. Bebekler için tasarımcılar, Barbie’nin beyaz ve pembe tonlarında veya Disney prenseslerinin çizimleriyle ve ayrıca beyaz ve mor tonlarında en sevilen çocuk midillileriyle ilginç modeller sunar. Erkekler için üreticiler, yarış arabaları şeklinde tamponlu çekyat modelleri sağladı. Stilize yatak odasının en popüler türü çekyat evidir, hem erkek hem de kız çocukları için uygundur..

Nasıl seçilir

Bir erkek veya bir kız çocuğu için bir çocuk çekyat seçerken, tüm yapısal unsurlara özellikle dikkat etmeniz gerekir. Tabanlarının ne kadar güçlü olduğunu kontrol edin ve dolgunun neyden yapıldığını öğrenin. Modelin yüksek kaliteli bir katlama mekanizmasına sahip olması daha iyidir..

Bu mobilya parçası ahşap bir çerçeveye veya sunta ve MDF tabana sahip olabilir. En güvenilir ahşap çerçevedir. Ayrıca, mümkün olduğunca güvenli ve çevre dostudur. Döşemenin neyden yapıldığına dikkat etmek önemlidir, çünkü bebeğin doğal kumaşlardan yapılmış döşemeli bir çekyat alması zorunludur. Sentetikler daha dayanıklı olmasına rağmen, daha az çevre dostudur..

Doğal döşemeden yapılan kanepeler iyi bir ısı ve nem alışverişi sağlayarak bebeğin uykusunu daha huzurlu ve sağlıklı hale getirir. Bu nedenle, pamuk, jakar, goblen, örneğin kadife ve diğer karışık kumaşlar, yanları olan bir yatağın kanepesini döşemek için mükemmeldir. Çocuğunuz çekyatını oyun alanı olarak sıklıkla kullanacağından, daha sağlam döşeme seçeneklerine yönelmeye çalışın..

Döşeme seçerken, görünümünü dikkate almak önemlidir. Kızlar için, yumuşak tonlarda hafif kumaşlarla kaplanmış kenarları olan bir çekyat seçmek daha iyidir. Hayvan, çiçek veya diğer güzel desenlerin çizimleriyle döşemeyi tercih edebilirsiniz. Kızlar için pastel renklerde mobilyalar daha iyiyse, erkekler için daha parlak döşemeli bir çekyat tercih etmek daha iyidir. Mavi ve yeşil veya kırmızı olabilir..

Güvenlik ve işlevsellik özellikleri

Bebeğin güvenliği dört taraflı kenarların sağlanmasına yardımcı olacaktır, bir ila beş yaş arası bir bebek için böyle bir model seçmek daha iyidir. Bazı modellerde istenirse çıkarılabilen son derece işlevsel panolar bulunur. Bu durumda bebeğiniz büyüdüğünde yeni bir beşik almanıza gerek kalmayacak, çekyattan bir adet yumuşak tahtayı çıkarmanız yeterli olacaktır. Bu, çocuğunuza daha fazla hareket özgürlüğü sağlayacaktır..

Çocuğun güvenliği ortopedik açıdan da sağlanmalıdır. Stokun doldurulması orta sertlikte malzemelerden yapılmalıdır. Oldukça sağlam bir yatak, bebeğinizin omurgasını eğrilikten korumanızı sağlar ve ayrıca uyku sırasında bebeğin ağırlığını mükemmel bir şekilde dağıtır. En yeni özellikler bağımsız yaylı çekyatlardır. Çocuğun vücuduna uyum sağlama ve rahat bir uyku sağlama yeteneğine sahiptirler..

Doğru bakım

Çekyatın güzel ve prezentabl bir görünümünü sağlamak için, ona uygun şekilde bakmak gerekir. Bir çocuk bu mobilyayı kullandığı için mutlaka koltuğunu lekeleyecek veya üzerine leke ekecektir. Bu nedenle, böyle bir mobilya parçasının döşemesini, mobilya döşemesini temizlemek için tasarlanmış özel ürünlerle temizlemek gerekir. Hem donanım mağazalarında hem de normal mobilya mağazalarında satılmaktadır..

Ortaya çıkan lekeler dikkatlice yıkanmalı, ardından ürünü dağıtarak tamamen emilene kadar bırakmalı ve daha sonra temiz suya batırılmış bir süngerle yıkayınız. Metal kıllı sert süngerlerin kullanılması kesinlikle yasaktır, böyle bir fırça döşemeye kolayca zarar verebilir. Elektrikli süpürge, çekyatınızın günlük tozunu almak için mükemmeldir..

En iyilerin değerlendirmesi

Şu anda, birçok mobilya üreticisi yan destekli çekyatlar yapıyor, piyasada hem Rus hem de yabancı üretim modelleri var. BamBini Divanno adlı bir üreticiden bu tür mobilya parçalarının modelleri çok zarif görünüyor. Bu marka, çok sayıda şık bebek çekyat çeşitleri sunmaktadır. Hem klasik sürgülü modeller hem de son moda stilist döşemeli kanepeler ürettikleri gibi, iki katlı tasarımlar ve tek katlı ve iki yataklı ferah modeller de üretiyorlar. Bu tür ürünlerin fiyatları, belirli modele bağlı olarak 8.000 ila 30.000 ruble arasında değişmektedir..

Uzmanlara göre, en iyi üreticilerin derecelendirmesi ayrıca çocuk mobilya markaları Winnie the Pooh, Exotic, M-style, Fortuna, Ivushka ve Mebel-Holding’i de içeriyor. Bunlar, çok çeşitli kanepe modelleri sunan yüksek kaliteli Rus mobilya üreticileridir. Yanları olan bir çekyatın çok ünlü bir çocuk modeli "Alice" Mebel-Arts markasının yanı sıra bir kanepe "Sonya" M tarzı markadan. İkinci marka ayrıca erkekler için arabalar, tanklar, roketler ve trenler şeklinde ilginç stilistik modeller üretiyor. Evrensel model kabul edilir "Teremok" bir eve benzeyen Mebel-Holding markasından.

Fiyat

Bu ürünler, katlama mekanizmasının tipine ve yapının görünümüne ve boyutuna bağlı olarak çok çeşitli bir maliyete sahiptir. Geleneksel bir sürgülü mekanizmaya ve karmaşık olmayan bir tasarıma sahip ürünler, 1000 ruble içinde bir maliyete sahiptir, ancak tasarım modelleri araba, ev vb. çok daha pahalıdır. Üreticiler ayrıca çerçevesi tamamen ahşaptan yapılmış modellerde daha yüksek bir fiyat belirtiyorlar. Çocuk çekyatlarını eksik etmemeye çalışın, o zaman bebeğinizin güvenliğinin garantisi olacak ve size uzun yıllar hizmet edecek..

İç tasarımda ilginç çözümler

Beş yaşından büyük bir çocuğunuz varsa, bu mobilyayı alırken onun fikrini de göz önünde bulundurmalısınız. Provence tarzında dekore edilmiş kız bebek odası için yatak seçimi yaparken uçuk pembe, açık sarı, bej veya uçuk mavi tonlarında bebek karyolalarını tercih edebilirsiniz. Kenarları olan mükemmel beyaz çekyatlar çok güzel görünüyor, ancak özel bakım gerektirecekler. Bir kız için bir ev, bir tekne veya hatta muhteşem bir araba şeklinde yapılmış bir kanepe satın alabilirsiniz. Böyle şık bir tasarım çözümü ile bebek çok mutlu olacak..

Çocuk için deniz tarzında bir çekyat satın alabilirsiniz. Mavi döşemeli ve çizgili bir gemi şeklinde olabilir, odanın içi diğer deniz unsurlarıyla desteklenebilir. Bir erkek çocuk için, araba veya tren şeklinde yanları olan bir çocuk çekyat da satın alabilirsiniz. Otomotiv temalı döşemeleri, roketleri veya gemileri tasvir eden modeller çok popüler. Kuşları, hayvanları veya çizgi film karakterlerini betimleyen döşemeli çok yönlü çekyatlar. Bu modeller, herhangi bir çocuk odasında çok parlak ve şık görünüyor..