Mağazalarda, klasik beşikler, sallanan hayvanlar, örneğin atlar gibi çok sayıda çocuk sallanan sandalyenin yanı sıra çocuk masallarından en sevilen karakterleri gösteren sallanan sandalyeler bulabilirsiniz..

Ve hemen soru ortaya çıkıyor, çocuğun belirli yüksekliği için kendi sallanan sandalyenizi yapmak mümkün mü??

Mümkün ve gerekli, çünkü üretim süreci zaman alıcı ve çok heyecan verici değil. İhtiyacın olan tek şey arzu. Sallanan sandalye yapımında yaratıcı olun, denemekten korkmayın. Kendin yap çocuk sallanan sandalyeleri, mağazada satın alınanlara kıyasla yüksek kalite, güvenilirlik, özgünlük ve düşük maliyetli olacaktır..

Bir çocuğun gözlerindeki eğlenceli kahkaha ve neşe, işiniz için en iyi şükrandır.. At, zürafa veya fil yapmaya karar vermeniz o kadar önemli değil, çocuk sallanan sandalye, çocukların hayatlarının geri kalanında hatırlayacakları birçok olumlu duygu verecektir. Kural olarak, bu tür şeyler uzun süre saklanır ve nesilden nesile aktarılır. Çocuklarınız ve müstakbel torunlarınız sizin gayretinizi ve sevginizi kesinlikle hissedeceklerdir.!

Malzeme seçimi

Kendi elinizle bir sallanan bebek sandalyesi yapmak için özel becerilere sahip olmak hiç gerekli değildir. Burada talimatları dikkatlice takip etmek ve teknolojik sürecin sırasına bağlı kalmak önemlidir..

Bir bebek sallanan sandalye için, artan mukavemet özelliklerine sahip ahşap türleri kullanılır. Ürün, çalışma sırasında 30 kg’a kadar yükler yaşayacaktır. Yumuşak ırklar, çocuklar için gerekli olan dayanıklılık ve güvenliği sağlamayacaktır..

Şablonların hazırlanması ve parça imalatı

Çocuğun yaşına ve boyuna göre sallanan bebek sandalyesinin boyutunu belirleyin. Bunu yapmak için, her parçayı ölçeklendirmeniz gerekir..

En az 18 mm kalınlığında kontrplak hazırlayın. Ahşap tutkalı kullanarak, kağıttan önceden kesilmiş şablonları bir kontrplak tabakasına sabitleyin. Yapıştırılmış şablon hareket etmeyecek ve ana hatlarını bir kalemle kolayca takip edebilirsiniz. Parçaları bir el veya elektrikli testere ile kesmek daha iyidir ve bir dekupaj testeresi de bu görevle başa çıkmaktadır. Tüm parçalar hazır olduktan sonra, kesme hatları bir öğütücü veya bir zımpara kağıdı ile işlenmelidir..

Önerilen şablonlar, örneğin sandalyeyi daha dengeli hale getirecek, çocuğun duruşunu ve dengesini destekleyecek bir arkalık eklenerek istendiğinde bağımsız olarak dönüştürülebilir..

7fotoğraf

Kalite ve güvenlik oluşturun

Gözler ve kuyruk deliği bir matkapla yapılır. Gelecekte ayrılmaz bir yapı yapmayı planlıyorsanız, montaj sırasındaki tüm derzler ayrıca ahşap ürünleri yapıştırmak için tasarlanan yapıştırıcı ile işlenir. Taban tertibatını bitmiş file takın. Sedyenin aynı anda sallanması kolay ve sabit olduğundan emin olun..

Çocuk oyuncaklarını boyamak için güvenli boya kullanılır. Sallanan sandalye çeşitli renklerde boyanabilir veya tek renkli yapılabilir. Boyanın kuruması için gerekli olan iki gün sonra renksiz vernik uygulamasına başlayabilirsiniz. Ekstra parlaklık katacak ve boyayı çatlamaya karşı koruyacaktır. Sallanan montaj parçaları tek tek veya son montajdan sonra boyanabilir. Bitmiş ürün, üst ve taban tamamen boyanacak şekilde birkaç aşamada boyanır..

Bebek sallanan sandalye hazır olduğunda kuyruğun takılı olduğu yerde ipi sabitlemek için kalır. Kuyruğu yapmak için, önceden delinmiş bir deliğe serbestçe yerleştirip yapıştırabileceğiniz kalınlıkta bir ipe ihtiyacınız vardır..

Çalıştırma ve depolama

Güç kaynaklarıyla çalışan çocuk sallanan sandalyelerin aksine, ahşap olanlar en pratik ve kullanımı rahattır. Tasarımda tel ve civata bulunmaması yüksek seviyede güvenlik sağlamaktadır. Elektrikli külbütörleri sürmek için güç kaynağı gerekiyorsa, kendin yap ahşap analogu her zaman kusursuz çalışır. Çocuk kendi başına oturur, rahat bir pozisyon alır ve ebeveynleri onu durduramaz..

7fotoğraf

Modern oyuncakların, çocuğun sağlığına zarar verebilecek çeşitli polimerlerden, plastiklerden ve diğer kimyasallardan yapıldığına dikkat edilmelidir. Plastik oyuncaklar yalnızca ilk bakışta güvenlidir, ancak doğrudan güneş ışığına maruz kaldıklarında çocuğun soluduğu toksik maddeler açığa çıkar. Doğal malzemelerden yapılmış ahşap sallanan sandalye, çevre dostu ve güvenli olarak kabul edilir..

Bebek sallanan sandalyesi, radyatör, lamba gibi kendiliğinden tutuşan veya yanıcı nesnelerden uzakta, kuru bir odada saklanmalıdır. Pencereli bir odada saklarken, sallanan sandalyeyi doğrudan güneş ışığından koruyun. Bunun için ürünün üzerine battaniye veya kalın bir bez atmanız yeterlidir. Hava nemi %60’ı geçmemelidir, aksi takdirde ahşap ürün aşırı nemden şişebilir. %45’in altındaki nem, ağaç liflerinin kuruması nedeniyle çatlaklara yol açar..

7fotoğraf

Adblock
detector