Neden Ikea Okul Koltuğunu Seçmelisiniz?

Bir yazı sandalyesi, her çocuk odasının en önemli mobilyalarından biridir. Birinci sınıf öğrencilerinin tüm işlerini yaptıkları, çizdikleri ve bilgisayarla oynadıkları bir sandalyede oturuyor. Çocuğun rahat iş yapabilmesi için okul modelinin rahat ve işlevsel olması ve mutlaka odanın iç kısmıyla uyumlu olması gerekir. Hollandalı Ikea şirketi, herhangi bir iç mekanı tamamlayabilecek ve süsleyebilecek bir dizi benzersiz çocuk sandalyesi geliştirdi..

özellikler

Ikea bebek sandalyeleri hem uygun fiyatlı kaliteli mobilyalardır hem de çocuğunuzu ders sırasında doğru pozisyonda tutmanın harika bir yoludur. Bu, doğru duruşu garanti eder ve omurganın eğriliğine yol açan çeşitli hastalıklara karşı uyarır..

Ikea’nın konuşulmayan sloganı güvenliktir. Şirketin uzmanları, çocukların davranışlarının tüm özelliklerini, faaliyetlerini ve zevklerini dikkate alır..

Tüm Ikea çeşitleri aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • Masif huş ve kayın ve güçlendirilmiş polipropilen üretiminde kullanılır. Tüm malzemeler hafiftir, böylece düşmeleri bebeği tehdit etmez.
 • Tüm modellerin bir diğer ayırt edici özelliği istikrardır. Tüm ürünler dört ayaklıdır, bu nedenle sandalyeyi çevirmek zordur.

Nasıl seçilir?

Bir çocuk yazı sandalyesinin seçimine çok dikkatli yaklaşılmalıdır. Belirli bir seçeneğin çocuğunuz için doğru olup olmadığını kontrol etmek için, aşağıdaki parametreleri kontrol etmelisiniz:

 • Ayaklar yere ulaşır ve tamamen üzerinde durur;
 • Dizlerin bükülme açısı 90 derece olmalıdır. Dizlerdeki açı daha azsa, daha yüksek bir model seçin;
 • Yükseklik, masanın yüksekliğine uygun olmalıdır – dirsekler 90 derece bükülmelidir..

Çocuğun boyuna bağlı olarak çocuk mobilyalarının standartlarını göz önünde bulundurun:

Çocuğun boyu, cm

Sandalye koltuk yüksekliği, cm

Masa yüksekliği, cm

112-126

35

53

127-135

37

56

136-143

40

59

144-152

42

63

153-160

44

66

161-168

47

69

169-177

50

72

178-186

52

75

187-194

53

79

196-202

56

82

Ikea, farklı yaş gruplarındaki çocuklar için ürünler yaratır. Her bir modeli geliştirirken, çocuk modelleri için tüm ortopedik normlar ve gereksinimler:

 • 5 aydan 3 yaşına kadar olan bebekler için seçenekler, masa üstü ve yan taraflarla gelen özel seçeneklerdir..
 • 3 ila 6 yaş arası sandalyeler klasik modellere benzer. Temel farkları küçük koltuklardır. Ayrıca, kit genellikle ayak dayama yerleri ile tamamlanır..
 • Okul sandalyeleri, 7-12 yaş arası okul çocukları için özel olarak yaratılmıştır. Bu yaşta çocuklar masada uzun süre otururlar, bu nedenle sandalyeler mümkün olduğunca rahat olmalıdır. Bu tür numuneler için gereksinimler mümkün olduğu kadar yüksektir, modelin yüksekliği ayarlanabilir ve kavisli bir arkaya sahip olmalıdır..

Modeller

Okul sandalyeleri farklı tiplerdedir:

 • Klasik yazılı versiyonlar;
 • “Büyüyen” modeller;
 • Ergonomik sandalyeler;
 • Çocuklar için ortopedik modeller;
 • Okul bilgisayar sandalyeleri.

Çocuklar için en popüler Ikea ürünlerini düşünün.

“Kentsel”

Bu çizgi iki renkte sunulur – yeşil ve beyaz. Koltuğun yüksekliği 53 cm, sandalyenin tamamı 79 cm’dir.Set ayaklık içerir, bu nedenle bu model okul ve okul öncesi çağındaki çocuklar için uygundur. Fiyat – 2199 ruble.

Ingolf

Ingolf koleksiyonu çeşitli versiyonlarda sunulmaktadır:

 • Sağlam çam.
 • Beyaz boya ile kaplanmış kauçuk ahşaptan yapılmıştır.

Sandalyeler “Ingolf” sabit, bacakları birbirine bağlayan payandalar tarafından sağlanır. Sırt, bebeğin çıtalar arasında sıkışmasına izin vermeyecek çapraz çapraz çubuklarla dekore edilmiştir. Sandalyenin tüm köşeleri düzleştirilmiştir. Set bir ayaklık içerir. Fiyat – 2499 ruble.

“Ağam”

Agam modelleri çeşitli ahşap türlerinden yapılmıştır. Koltuk huş ağacından, arkası kayın kontrplaktan yapılmıştır ve omurganın doğru pozisyonunu sağlayacak şekilde kavislidir. Kırmızı, beyaz ve siyah renk seçenekleri bulunan koleksiyon, hem kız hem de erkek çocuklar için uygundur. Fiyat – 2999 ruble.

“Yıllar”

Jules okul sandalyesinin oturağı akrilik boya ile kaplanmış kontrplaktan, iskeleti ise çelikten yapılmıştır. Yules sandalyelerin yüksekliği 38-50 cm aralığında ayarlanabildiği için maksimum konfor sağlanır. Koltuk tekerlekleri, basınçtaki değişikliklere tepki veren bir güvenlik frenine sahiptir. Önerilen yaş 4 ila 12 yaş arasıdır. Fiyat – 2999 ruble.

“Melti”

Bu koleksiyon pürüzsüz, organik şekillere sahiptir. Modelin yüksekliği 38 cm’den 51 cm’ye kadar ayarlanabilmektedir.Sandalyenin arkası, alt sırt için destek sağlayan kavisli bir şekle sahiptir. Koltuk malzemesi, temizlenmesi kolay olan güçlendirilmiş polipropilendir. Fiyat – 1499 ruble.

“Kullaberg”

Bu sandalye, modern bir endüstriyel iç mekana mükemmel uyum sağlar. Sandalye döner ve yüksekliği 44 ila 55 cm arasında ayarlanır Sandalye, ayak dayamasının yerini alan metal bir halka ile donatılmıştır. Ayrıca modelin taşınması kolaydır, arka kısmı özel bir tutamakla donatılmıştır. Fiyat – 3999 ruble.

“Alrik”

Alric modeli iki renkte sunulur: kırmızı ve mavi. Çocuğunuz için maksimum konfor için koltuk yüksekliği 40 cm ile 51 cm arasında ayarlanabilir. Sandalyenin oturma yeri ve arkası polipropilenden yapılmıştır. Sandalye, modelin her çocuğun odasının iç kısmına sığacağı güzel bir ağ tasarımına sahiptir. Fiyat – 1999 ruble.

Renk çözümleri

Çocuk odası için hangi rengi seçeceğinizi bilmiyorsanız, çocuğunuza hangi renkleri sevdiğini sorun. Fidanlığın iç kısmında hangi renklerin hakim olduğunu düşünmek de önemlidir. Bu, en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır. Mama sandalyesi seçerken uzmanların görüşlerini dinleyebilirsiniz..

Psikologlar, çocuk odasında sadece açık ve sakin renklerin kullanılabileceğinden emindir. Parlak kırmızı veya zengin mavi sandalyeler yasaktır, çünkü iç kısımdaki bu tür akılda kalıcı noktalar çocukları heyecanlandırır.

Seçim İpuçları

Bir sandalye seçerken, aşağıdaki noktaları dikkate almak önemlidir:

 • Her şeyden önce, çocuğunuzun modeli beğenmesi gerekir. Tüm zevklerini ve tercihlerini göz önünde bulundurun.
 • Çocuğun bacaklarını “saklayamayacağı” bir ürün satın almak daha iyidir. Ayaklıklı iyi modeller.
 • Sandalye sağlam olmalı, ürünün çerçevesine dikkat edin..
 • Yüksek sertlikte bir ortopedik sandalye satın almayı planlıyorsanız, talimatları ve sandalyenin kullanılmasının önerildiği yaşı dikkatlice inceleyin..
 • “Büyüyen” modeller satın almak en iyisidir. Yüksekliği ayarlanabilen sandalyeler, böyle bir renk örneği çocuğunuzla birlikte büyüyeceği için onları uzun süre kullanmanıza izin verecektir..

Musteri degerlendirmeleri

Ebeveynler, Ikea sandalyelerinin mükemmel kalitesine ve sağlamlığına dikkat çekiyor. Kolaylık, sadelik ve sıra dışı tasarım da şüphesiz avantajlardır. Montaj kolaylığına dikkat etmek önemlidir. Ikea şirketi, herhangi bir çocuk odası iç mekanı için bir sandalye seçmeyi mümkün kılan çeşitli renk ve şekillerde müşterileri memnun ediyor. Birçok kullanıcıya göre dezavantajı, güvenlik sistemini durdur, Bu, üzerinde kimse oturmuyorsa sandalyeyi hareket ettirmenize izin vermez. Tekerlekli tüm Ikea modelleri bu sistemle donatılmıştır..

Sandalye “Alrik” dayanıklı malzemeden yapılmıştır. Tüm kullanıcılar, sandalyenin ayarlanmasının kolay olduğunu not eder, ancak çocuk çok küçükse ve biraz ağırsa, ayarlama ile baş edemeyebilir. Ayrıca sırt ve koltuğun kavisli şekli ile sağlanan modelin rahatlığına da dikkat edin..

İç mekanda güzel örnekler

Yules sandalye kullanılarak güzel bir çocuk köşesi oluşturulabilir. Bu seçenek, parlak süslemeler ve aksesuarlar ile desteklenebilir. Alışılmadık bir şekle sahip göz alıcı aksesuarlar, iç mekanı tamamlar ve oyuncaklar ve kırtasiye malzemeleri için bir depolama alanı görevi görür..

Yazı sandalyesi “Mikke”, ebeveynlerin ve çocuğun takdirine bağlı olarak parlak vurgularla seyreltilebilen kar beyazı bir iç mekan yaratmanıza izin verecektir. Bir çocuk için mükemmel bir seçenek Yules sandalyesi olacaktır. Parlak baskıya sahip bir masa, bir koltukla birleşerek iyi bir ruh hali yaratır..

Neden ADDE koltuğunu seçmelisiniz? "Ikea", sonraki videoya bakın.