Dlaczego cebula żółknie w ogrodzie, co robić. Zdjęcia, porady

Jest mało prawdopodobne, że dziś można znaleźć mieszkańca lata, który nie uprawia cebuli na własnej działce. Mimo regularnego odchwaszczania i podlewania pióra cebuli zaczynają zmieniać kolor. W związku z tym pojawia się pytanie, dlaczego cebula żółknie w ogrodzie? i co robić? Proponujemy Ci zrozumienie przyczyn żółknięcia liści cebuli i sposobów ich eliminacji.

Co powoduje, że cebula żółknie

Przed podjęciem jakichkolwiek działań należy pamiętać, że cebula w ogrodzie żółknie nie tylko z powodu chorób. Na przykład od sierpnia do września występuje naturalne żółknięcie, co wskazuje, że plon jest dojrzały i gotowy do zbioru. Inną rzeczą jest to, że zażółcenie pojawia się o niewłaściwej porze roku. Następnie należy szukać jednego z następujących powodów:

  • Uszkodzenie przez owady
  • Różne choroby
  • Negatywne warunki pogodowe
  • Złe choroby
  • Skład gleby

Jedną z najczęstszych przyczyn jest uszkodzenie cebuli przez szkodniki. Po ataku muchy cebulowej pióra rośliny nabierają żółtawego koloru i tracą elastyczność. Identyfikacja szkodników jest dość prosta, ponieważ pozostawiają larwy w piórach cebuli. Larwy te powodują więdnięcie liści rośliny, a cebulka zaczyna gnić od wewnątrz. Larwy są małe i gładkie. Białe robaki znajdziesz zarówno obok cebuli, jak i w samej cebuli..

Larwy te powodują więdnięcie liści rośliny, a cebulka zaczyna gnić od wewnątrz. Larwy są małe i gładkie. Białe robaki znajdziesz zarówno obok cebuli, jak i w samej cebuli.Mucha cebulowa

Cebula czająca się to kolejny dobrze znany szkodnik, który zjada liście rośliny. Zjada miąższ wzdłuż rowu, co prowadzi do żółknięcia liści..

Cebula czająca się to kolejny dobrze znany szkodnik, który zjada liście rośliny. Zjada miazgę wzdłuż rowu,Cebula czająca się

Nicienie cebulowe to nitkowaty robak, który żywi się sokiem roślinnym. Ich głównym niebezpieczeństwem jest to, że długo nie opuszczają gleby, więc ich usunięcie jest dość trudne..

Nicienie cebulowe to nitkowaty robak, który żywi się sokiem roślinnym. Ich głównym niebezpieczeństwem jest:Cebula nicienie

Zalecana literatura: Podstawowe metody postępowania z osami

Ćma cebulowa to kolejny szkodnik, który przyczynia się do żółknięcia piór cebuli. Owad wyrządza wielką szkodę w czasie upałów. W rezultacie liście cebuli zaczynają żółknąć i wysychać..

Ćma cebulowa to kolejny szkodnik, który przyczynia się do żółknięcia piór cebuli. Owad wyrządza wielką szkodę w czasie upałów.Ćma cebulowa

Niewłaściwa pielęgnacja cebuli może również spowodować jej żółknięcie. Początkujący ogrodnicy nie wiedzą, że cebulę należy podlewać u nasady. Ważne jest, aby żarówka nie była odsłonięta podczas podlewania. Pamiętaj, że cebula, jak każda inna roślina, wymaga stałego karmienia mineralnego..

Jak chronić uprawę cebuli przed żółknięciem

Aby uniknąć uszkodzenia cebuli przez muchy, spróbuj sadzić roślinę wcześniej niż zwykle, aby miała czas na wzmocnienie, zanim pojawi się szkodnik. Mucha cebulowa nie znosi zapachu marchewki, więc posadź ją w pobliżu w swoich grządkach ogrodowych. Możesz użyć specjalnych repelentów lub kupić leki przeciwko larwom much.

Możesz użyć specjalnych repelentów lub kupić leki przeciwko larwom much.Zdrowa cebula

Jeśli chcesz pozbyć się nicieni cebulowych, nie sadź cebuli w tych samych łóżkach. Nicienie od dawna zadomowiły się w glebie, więc lepiej wybrać inne miejsce. Nagietek lub nagietki można sadzić między rzędami cebuli. Podejmij środki zapobiegawcze dotyczące przetwarzania materiału do sadzenia. Aby to zrobić, zestawy cebuli zanurza się w gorącej wodzie (nie więcej niż 45 stopni) na 5-7 minut, można użyć roztworu soli fizjologicznej.

Podejmij środki zapobiegawcze dotyczące przetwarzania materiału do sadzenia. Aby to zrobić, zestawy cebuli zanurza się w gorącej wodzie (nie więcej niż 45 stopni) na 5-7 minut, można użyć roztworu soli fizjologicznej.Pożółknięta cebula

Przydatny artykuł: Jak utkać warkocze łukowe. Wideo

Teraz wiesz, dlaczego się pojawił zażółcenie cebuli i co robić. Własnymi rękami możesz osiągnąć dobre wyniki we własnej daczy i chronić swoje uprawy przed szkodnikami.