Uprawa i pielęgnacja cukinii w workach

Wielu letnich mieszkańców nie lubi sadzić cukinii, ponieważ zajmują znaczną część obszaru w ogrodzie. Jeśli wiesz, jak wyhodować cukinię w workach, Możesz znacznie zaoszczędzić miejsce we własnym ogrodzie i wypełnić go innymi warzywami. Prosty i skuteczny sposób na uprawę cukinii spodoba się nawet początkującym ogrodnikom.

Jak uprawiać cukinię w workach

Najpierw musisz przygotować wszystkie materiały. Zabierz z własnego domku letniskowego torebki cukru lub mąki, nasiona cukinii i resztki organiczne. Teraz wrzuć do torby gałązki, liście i inne przygotowane resztki z daczy. Następnie wysypuje się warstwa ziemi i trocin. Otwory należy wywiercić w dnie torby.

Najpierw musisz przygotować wszystkie materiały. Zabierz z własnego domku letniskowego torebki cukru lub mąki, nasiona cukinii i resztki organiczne. Teraz wrzuć do torby gałązki, liście i inne przygotowane resztki z daczy. Z

Nasiona cukinii są moczone w wodzie przed sadzeniem, aby lepiej kiełkowały. Jeśli na dworze jest chłodno, przykryj posadzone nasiona pokrojoną plastikową butelką.

Nasiona cukinii są moczone w wodzie przed sadzeniem, aby lepiej kiełkowały. Jeśli na dworze jest chłodno, przykryj posadzone nasiona wyciętą plastikową butelką.

Przeczytaj także: Cherry Shokoladnitsa, jak rosnąć

Zaletą tej metody uprawy jest to, że woreczki z cukinią można zainstalować w dowolnym miejscu w kraju, a nawet przestawić w razie potrzeby. Owoce nie będą leżeć na powierzchni ziemi, ale w pobliżu worka, więc nie będzie na nich żadnych wad. Pod koniec jesieni, kiedy odetniesz całą cukinię, będziesz miał worek kompostu, który możesz rozrzucić po ogrodzie i nawozić glebę..

Zaletą tej metody uprawy jest to, że woreczki z cukinią można zainstalować w dowolnym miejscu w kraju, a nawet przestawić w razie potrzeby. Owoce nie będą leżeć na powierzchni ziemi, ale w pobliżu worka,

Jak dbać o pakowaną cukinię

Jeśli chcesz zebrać bogaty plon cukinii, nie zapomnij o regularnym podlewaniu. Należy to robić dwa razy w tygodniu, a przy braku opadów trzy razy. Możesz zaoszczędzić wilgoć, umieszczając warstwę trawy na wierzchu torby. W takim przypadku nie będziesz nawet musiał poluzować gleby..

Jeśli chcesz zebrać bogaty plon cukinii, nie zapomnij o regularnym podlewaniu. Należy to robić dwa razy w tygodniu, a przy braku opadów trzy razy.

Zaletą uprawy cukinii w workach jest nie tylko oszczędność miejsca w kraju, ale także możliwość sadzenia nasion wcześniej niż tylko w ziemi. W takim przypadku będziesz mógł również wcześniej zebrać piękne zbiory. Uprawiaj cukinię w workach własnymi rękami w kraju, wtedy możesz uzyskać dobre zbiory.

Adblock
detector