Truskawkowy Albion: opis odmiany, zdjęcia, recenzje

Truskawki to jedne z najpopularniejszych jagód, które każdy mieszkaniec lata marzy o sadzeniu w swoim ogrodzie. Jeśli szukasz powtarzającej się oceny, to truskawka Albion zgodnie z opisem odmiany, zdjęciami i opiniami, na pewno ci się spodoba. Ta jagoda wyróżnia się dużymi jagodami i soczystym miąższem..

Opis odmiany truskawkowej Albion

Naukowcy z Ameryki wyhodowali unikalną odmianę Albion, odporną na różne choroby i szarą zgniliznę. Takie truskawki dobrze znoszą zmiany klimatyczne, są odporne na mróz, ale słabo znoszą upały. Z powodu braku wilgoci jagody stają się bez smaku, więc staraj się je podlewać w odpowiednim czasie..

Naukowcy z Ameryki wyhodowali unikalną odmianę Albion, odporną na różne choroby i szarą zgniliznę. Takie truskawki dobrze znoszą zmiany klimatyczne, są odporne na mróz, ale słabo znoszą upały. Z powodu braku wilgoci jagody stają się bez smaku, więc staraj się je podlewać w odpowiednim czasie.

Charakterystyczną cechą odmiany Albion, zgodnie z opisem, jest wysoka wydajność, dzięki czemu owoce takich truskawek można zbierać nawet do jesieni. Możesz wyhodować duże jagody własnymi rękami, jeśli odpowiednio zadbasz o te truskawki. Albion lepiej uprawiać w zamkniętym terenie, ponieważ ta odmiana owocuje do jesieni i może spaść pod ostatnimi mrozami.

Jak prawidłowo sadzić truskawki Albion

Zgodnie z opisem odmiany, aby uzyskać wysoki plon, wymagana jest staranne nawożenie gleby. Nawadnianie rośliny jodem lub fitosporyną nie zaszkodzi. Sadzenie truskawek jest lepsze jesienią, aby wiosną korzenie były dobrze rozwinięte. Aby uprawiać Albion, musisz znaleźć miejsce na obszarze, w którym jest dużo światła. Humus można również dodać do gleby, aby roślina szybko przejęła kontrolę i dobrze owocowała w przyszłości..

Zgodnie z opisem odmiany, aby uzyskać wysoki plon, wymagana jest staranne nawożenie gleby. Nawadnianie rośliny jodem lub fitosporyną nie zaszkodzi. Sadzenie truskawek jest lepsze jesienią, aby wiosną korzenie były dobrze rozwinięte.Zdjęcie truskawki Albion

Aby chronić roślinę przed zgnilizną, należy ją przykryć trocinami, słomą lub innym materiałem do ściółkowania. Przed sadzeniem roślin sadzonki należy trzymać w piwnicy, a następnie nieco przyciąć korzenie. Jeśli truskawki już zaczęły kwitnąć, usuń szypułki, aby sadzonki nie straciły siły na ukorzenienie..

Ciekawy artykuł: Jak uprawiać truskawki na parapecie

W dniu, w którym chcesz posadzić truskawki, gleba musi być wilgotna, więc będziesz musiał ją podlewać lub sadzić po deszczu. Zgodnie z opisem truskawek Albion potrzeba dużo miejsca, co oznacza, że ​​między rzędami należy pozostawić około 0,5 m, a między krzakami około 0,3 m.

W dniu, w którym chcesz posadzić truskawki, gleba musi być wilgotna, więc będziesz musiał ją podlewać sam lub sadzić po deszczu. Zgodnie z opisem truskawki Albion potrzeba dużo miejsca, co oznacza, że ​​między rzędamiZdjęcie sadzonek odmiany Albion

Uprawa truskawek Albion polecana jest nie tylko w szklarniach, ale również w doniczkach na parapecie. W takim przypadku nie jest konieczne korzystanie z ziemi. Jak? Wypełnij doniczki porowatym, przepuszczającym wilgoć materiałem, który utrzyma wymianę powietrza i zatrzyma wilgoć. Konieczne jest zrobienie otworów w garnku i wypełnienie go żwirem, włóknem kokosowym lub tłuczonym kamieniem. Podlewanie truskawek Albion w doniczkach przeprowadza się wodnym roztworem z nawozami mineralnymi.

Uprawa truskawek Albion polecana jest nie tylko w szklarniach, ale również w doniczkach na parapecie. W takim przypadku nie jest konieczne korzystanie z ziemi. Jak? Wypełnij doniczki porowatymi, przepuszczającymi wilgoćZdjęcie rosnących odmian Albionu na parapecie

Metoda uprawy truskawek Albion bez ziemi nazywana jest „hydroponiczną” i jest odpowiednia dla regionów z przewagą gleb gliniastych lub bagiennych. Ponadto w ten sposób można sadzić truskawki przez cały rok w domu na parapecie..

Jak właściwie dbać o truskawki Albion

Według doświadczonych letnich mieszkańców opieka nad odmianą Albion jest dość prosta, więc nawet początkujący mogą to zrobić. Najważniejsze, aby nie zapomnieć, że ta truskawka nie lubi dużej ilości wilgoci. W przypadku nadmiernego podlewania roślina może zgnić lub owoce będą wodniste i bez smaku..

Według doświadczonych letnich mieszkańców opieka nad odmianą Albion jest dość prosta, więc nawet początkujący mogą to zrobić. Najważniejsze, aby nie zapomnieć, że ta truskawka nie lubi dużej ilości wilgoci. Nadmierne podlewanie rośliny może gnićZdjęcie truskawek Albion na agrofibrze

Jeśli nie chcesz ciągle poluzowywać gleby, to mulcz. Niektórzy ogrodnicy używają agrofibry, która nie tylko zatrzymuje wilgoć, ale także chroni przed chwastami. Wadą agrofibry jest to, że na jej tle wyraźnie widać jagody, które stają się przysmakiem dla ptaków..

Recenzje o truskawkach Albion

„Odkryliśmy odmianę Albion stosunkowo niedawno i byliśmy zaskoczeni, jak bogate są zbiory jagód. Teraz nasze dzieci jedzą truskawki nie tylko wczesną wiosną, ale także późną jesienią ”. Marina i Siergiej

„Uprawiam truskawki przez cały rok w domu, a odmiana Albion jest do tego idealna. Przy minimalnym wysiłku możesz sadzić sadzonki w doniczkach i zbierać w najbliższej przyszłości ”. Oleg

„Uprawiam truskawki przez cały rok w domu, a odmiana Albion jest do tego idealna. Przy minimalnym wysiłku możesz sadzić sadzonki w doniczkach i zbierać w najbliższej przyszłości ”. OlegZdjęcie truskawek Albion w doniczkach

Przeczytaj także: Jak prawidłowo sadzić truskawki jesienią

Zgodnie z opisem odmiany, zdjęciami i recenzjami, truskawka Albion to wyjątkowa jagoda, która nadaje się do uprawy w dowolnym miejscu, a nawet w domu własnymi rękami. Eksperymentuj, a smaczna i aromatyczna jagoda stanie się źródłem witamin dla Twojej rodziny..