Kapusta: uprawa i pielęgnacja na otwartym polu

Kapusta jest jednym z najczęstszych rodzajów roślin warzywnych występujących w letnim domku. Wielu ogrodników jest zaniepokojonych pytaniami: jak uprawiać białą kapustę na zewnątrz, kiedy sadzić i podlewać? Oferujemy zrozumienie specyfiki uprawy kapusty, abyś mógł zebrać dobre zbiory..

Przygotowanie gleby i umieszczenie kapusty na miejscu

Aby jakakolwiek roślina rosła aktywnie, ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce w kraju i przygotować glebę. Po zbiorach kopanie odbywa się przy suchej pogodzie. Odbywa się to tak, aby gleba była nierówna i pochłaniała jak najwięcej wilgoci podczas topnienia śniegu. Wiosną, gdy nie ma już śniegu, grunt należy wyrównać grabiami, aby ograniczyć parowanie wilgoci.

Aby jakakolwiek roślina rosła aktywnie, ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce w kraju i przygotować glebę.

Prawie każda działka nadaje się do kapusty, najważniejsze jest to, że w poprzednich latach nie uprawiano na niej kapusty, na przykład rzodkiewki, musztardy, rzepy. Jeśli w zeszłym roku posadziłeś kapustę na określonym obszarze, to w następnych latach możesz ją posadzić za trzy lata.

Sadzenie na otwartym terenie odbywa się przez sadzonki. W tym celu wykopuje się dziury, a następnie sadzi w nich kapustę. Zachowaj pewną odległość między uprawami, ponieważ kapusta będzie rosła i nie powinno jej nic przeszkadzać..

Jak prawidłowo podlewać białą kapustę?

Należy pamiętać, że kapusta wymaga regularnego podlewania i konserwacji. Przez pierwsze dwa tygodnie po posadzeniu kapustę podlewa się co 3-4 dni. Upewnij się, że woda nie jest zbyt zimna, a jej ilość nie przekracza 8 litrów na 1 m2. Jeśli wilgotność ziemi wynosi około 70%, roślina wykształci silny system korzeniowy..

Należy pamiętać, że kapusta wymaga regularnego podlewania i konserwacji. Przez pierwsze dwa tygodnie po posadzeniu kapustę podlewa się co 3-4 dni. Upewnij się, że woda nie jest zbyt zimna, a jej ilość nie przekracza 8

Ze względu na wzrost i wzrost liczby liści kapusta wymaga więcej wilgoci, dlatego z czasem podlewanie powinno być bardziej obfite. Podczas rozwoju główek kapusty ilość wody do nawadniania na roślinę będzie musiała zostać zwiększona do 4 litrów..

Ciekawy artykuł: Jak zrobić nawadnianie kroplowe w ogrodzie własnymi rękami

Kiedy kapusta zacznie dojrzewać, należy ograniczyć podlewanie, w przeciwnym razie pękną ci głowy. Podlewanie kapusty zależy od terminu sadzenia sadzonek, na przykład, jeśli posadziłeś wcześnie, to w czerwcu konieczne jest obfite podlewanie,

Kiedy kapusta zaczyna dojrzewać, należy ograniczyć podlewanie, w przeciwnym razie pękną ci głowy. Podlewanie kapusty zależy od terminu sadzenia sadzonek, na przykład, jeśli posadziłeś wcześnie, obfite podlewanie jest konieczne w czerwcu, a jeśli późno, to podlewanie w sierpniu. Upewnij się, że liście kapusty nie zwiędły, w przeciwnym razie umrą również korzenie. Podlewanie odbywa się wieczorem lub rano, kiedy nie jest bardzo gorąco. Jeśli lato jest deszczowe, należy zmniejszyć ilość wody do nawadniania..

Jak karmić białą kapustą

Nawożenie kapusty przez cały czas od sadzenia do dojrzewania przeprowadza się około 4 razy. Rodzaj nawożenia zależy bezpośrednio od rodzaju gleby, w której sadzi się roślinę. Pierwsze karmienie odbywa się po 2 tygodniach od posadzenia sadzonek. Weź dziewanny i wodę, wymieszaj w stosunku 1 do 10. Wlej 0,5 litra przygotowanego nawozu na jedną kapustę.

Nawożenie kapusty przez cały czas od sadzenia do dojrzewania przeprowadza się około 4 razy. Rodzaj nawożenia zależy bezpośrednio od rodzaju gleby, w której sadzi się roślinę. Pierwsze karmienie odbywa się po jego przejściu

Miesiąc po posadzeniu kapusty przeprowadza się drugie karmienie. Możesz użyć tego samego nawozu co za pierwszym razem. Kiedy nadchodzi czas dojrzewania główki kapusty (około 1,5 miesiąca), przeprowadza się trzecie karmienie. Aby to zrobić, weź tę samą mieszankę dziewanny i wody, dodatkowo dodaj do niej tylko około 35 g superfosfatu.

Przeczytaj także: Miód pomidorowy różowy, opis ze zdjęciem

Czwarte karmienie odbywa się w razie potrzeby, więc zwracaj uwagę na wzrost kapusty. Rozwiązanie przyjmuje się tak samo jak przy pierwszym karmieniu. Powinno to nastąpić co najmniej trzy tygodnie po czwartym karmieniu..

Czwarte karmienie odbywa się w razie potrzeby, więc zwracaj uwagę na wzrost kapusty. Rozwiązanie przyjmuje się tak samo, jak przy pierwszym karmieniu. Powinno to nastąpić co najmniej trzy tygodnie po czwartym karmieniu.

Teraz wiesz wszystko o kapuście, której uprawa i pielęgnacja na otwartym polu to dość proste procesy. Własnymi rękami możesz uprawiać dowolne warzywa lub owoce.

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org