Japoński pomidor truflowy: charakterystyka i opis odmiany

Współcześni hodowcy wyhodowali wiele odmian pomidorów różniących się kształtem, kolorem i smakiem. Pomidorowa japońska trufla zgodnie z opisem odmiany nie jest najczęstsza, ale szybko zdobywa zaufanie letnich mieszkańców, którzy lubią zachować pomidory na zimę własnymi rękami.

Opis odmiany pomidora trufla japońska

Trufla japońska to jedna z nowych odmian pomidora, która swoją nazwę wzięła od pierwotnego kształtu owocu. Wadą tego rodzaju pomidora, zgodnie z opisem, jest jego niska wydajność: z jednego krzewu można zebrać nie więcej niż 4 kg pomidorów. Okres dojrzewania owoców to około 120 dni.

Trufla japońska to jedna z nowych odmian pomidora, która swoją nazwę wzięła od pierwotnego kształtu owocu.Zdjęcie różowej trufli

Możesz uprawiać japońskiego pomidora truflowego o wyjątkowych właściwościach owocowych na otwartym polu iw szklarniach. Wysokość blatów może sięgać nawet 2 metrów, dlatego wymagane jest wiązanie na czas.

Zgodnie z opisem, owoce pomidorowej trufli japońskiej mają słodkawy smak, dlatego często je się je na świeżo. Pomidory są lekko wydłużone, gruszkowate o gęstej skórce i miąższu. Co zaskakujące, ta odmiana ma różnorodne kolory owoców, dzięki czemu można znaleźć trufle japońskie w kolorze żółtym, różowym, czerwonym, a nawet czarnym..

Zgodnie z opisem, owoce pomidorowej trufli japońskiej mają słodkawy smak, dlatego często je się je na świeżo. Pomidory są lekko wydłużone, gruszkowate o gęstej skórce i miąższu. Cudowny,Zdjęcie czarnej japońskiej trufli

Zaletą japońskiego pomidora truflowego jest to, że jest jędrny, dzięki czemu dobrze nadaje się do transportu i jest idealny do konserw. Inną charakterystyczną cechą opisu tej odmiany jest to, że jest odporna na zarazę i inne choroby grzybowe, a także nie boi się zimna..

Przeczytaj także: Tomato Countryman, opis i recenzje tych, którzy posadzili

Uprawa i pielęgnacja pomidorowej trufli japońskiej

Przy uprawie tej odmiany pomidorów wystarczy pozostawić tylko dwie łodygi. Na każdej łodydze powinno pozostać około 6 gron, które zaowocują i każda da około 6 owoców. Na otwartym polu krzew rozciąga się do 1,5 metra wysokości, aw szklarni jest o kolejne 0,5 m więcej, więc znacznie bardziej opłaca się uprawiać go w pomieszczeniu..

Przy uprawie tej odmiany pomidorów wystarczy pozostawić tylko dwie łodygi. Na każdej łodydze powinno pozostać około 6 gron, które zaowocują i każda da około 6 owoców. Na otwartym polu krzew rozciąga się na wysokośćZdjęcie pomarańczowej japońskiej trufli

Jeśli zdecydujesz się sadzić japońską odmianę trufli na zewnątrz, zacznij hodować sadzonki z nasion w marcu. Lądowanie powinno odbyć się pod koniec maja. Podczas uprawy pomidorów truflowych w szklarni wszystko trzeba będzie zrobić miesiąc wcześniej..

Jeśli zdecydujesz się posadzić japońską odmianę trufli na wolnym powietrzu, to w marcu zacznij od niej hodować sadzonki

Zgodnie z charakterystyką odmiany gałęzie szybko pękają, dlatego wymagane jest ich szybkie wiązanie. Pomidor ma tendencję do wyrzucania pasierbów, które łączą się z głównymi łodygami. Aby uzyskać dobre zbiory, musisz je usunąć w krótkim czasie..

Zgodnie z charakterystyką odmiany gałęzie szybko pękają, dlatego wymagane jest ich szybkie wiązanie. Pochylony pomidor w

Uprawa i pielęgnacja pomidora Trufla japońska w zasadzie nie różni się od innych odmian pomidora. Nie zapomnij o rozluźnieniu, nawożeniu i terminowym podlewaniu, wtedy możesz uzyskać dobre zbiory..

Pomidor japoński truflowy według właściwości i opisu odmiany idealny do uprawy szklarniowej i zewnętrznej w różnych regionach. Jest często używany do marynowania, konserwowania i czystej konsumpcji. Eksperymentuj, uprawiając różne pomidory, a następnie określ, którą odmianę lubisz..