Jak zrobić odśnieżarkę z ciągnika jednoosiowego

Oferujemy wszystkim, którzy chcą własnoręcznie wykonać odśnieżarkę do ciągnika, aby raz na zawsze pozbyli się zależności od zasp śnieżnych i planów w kraju i zachowali drogi dojazdowe do domu stan bardzo dobry..

Tak, możesz po prostu udać się do specjalnego sklepu i kupić przemysłową odśnieżarkę, ale ten wybór pociągnie za sobą znaczne koszty, gdy samodzielnie wykonana odśnieżarka pomoże nie tylko oczyścić śnieg na Twojej stronie, ale także uchroni Cię przed „niepotrzebnymi śmieciami ” która stanie się częścią odśnieżarki ! Dlaczego „śmieci”? Tak, ponieważ u domowych mężczyzn na stronie można znaleźć wiele „niezbędnych”, ale jeszcze nie używanych rzeczy! A te rzeczy w całym stosie czasem czekają na skrzydłach…

Czym są odśnieżarki

 • Rodzaj wentylacji – masy śniegu z dużą siłą wciągane są z jednej strony i wyrzucane z drugiej, na zasadzie odkurzacza;
 • Świder – świder wyłapuje masy śniegu i posuwając się na całej swojej długości, odrzuca go w przeciwnym kierunku;
 • Spychacz – przed urządzeniem zainstalowane jest ostrze, które wychwytuje i usuwa śnieg z drogi;
 • Łopatka wentylatora – uderzając w łopatki wentylatora, śnieg unosi się do specjalnej pochyłej rury i jest przez nią wyrzucany na bok.

https://youtube.com/watch?v=IErWFLdgb0s

DIY dmuchawa do śniegu do ciągnika, rysunki

Aby urządzenie wszystkich tych typów odśnieżarek było bardziej zrozumiałe, przyjrzyjmy się bliżej rysunkom tych mechanizmów:

Odśnieżarki obrotowe

DIY dmuchawa do śniegu do ciągnika, rysunki

jak zrobić odśnieżarkę własnymi rękami na ciągniku prowadzącym

Jeśli przekonaliśmy Cię o konieczności wykonania odśnieżarki do ciągnika prowadzącego własnymi rękami, przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia:

Jeśli przekonaliśmy Cię o konieczności wykonania odśnieżarki do ciągnika prowadzącego własnymi rękami, przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia:

 • Wszystkie rodzaje kluczy;
 • Naprawiono śruby i nakrętki;
 • Wiertarka;
 • Szlifierka;
 • Wkrętaki wszystkich rozmiarów;
 • Pilnik i młotek;
 • Imadło i szczypce;
 • elektro-hawk;
 • Więzy;
 • Zgrzewarka – jak bez niej;
 • Blacha i rura kształtowa.

Aby własnoręcznie wykonać odśnieżarkę do ciągnika, musisz zrozumieć zasadę jego działania, teraz ci o tym opowiemy i możemy zabrać się do pracy.

Obrotowa dmuchawa do śniegu, zasada działania

Zasada działania obrotowej dmuchawy do śniegu

Najbardziej popularne są odśnieżarki obrotowe, gdyż to one są w stanie odśnieżać na jak największą odległość od ciągnika prowadzącego, czasami zasięg „lotu” śniegu może sięgać nawet 12 m.

Obrotowa dmuchawa do śniegu to konwencjonalny metalowy korpus, w którym zamocowany jest obrotowy wał ślimakowy. Masy śniegu są wychwytywane przez ślimaki i przemieszczane do wirnika, gdzie są wychwytywane przez jego łopatki i podawane najpierw do wnęki mechanizmu, a następnie do rury wydechowej.

Dzięki niezawodnemu i mocnemu systemowi adapterów i pasów ten odrzut śniegu jest dość mocny..

Aby odśnieżarka działała, należy wykonać prawidłowe połączenie przez napęd pasowy dwóch wałów: jeden – ciągnik prowadzący, drugi – odśnieżarka.

Jak zrobić odśnieżarkę do ciągnika prowadzącego własnymi rękami

Na początek wracamy do rysunków i podchodzimy z nimi do tokarki, która oczywiście „przypadkowo” stoi w Waszym warsztacie. A teraz, pracując ściśle według rysunków, rzeźbimy wszystkie załączniki przyszłej jednostki odśnieżania. Jeśli nie ma tokarki – nie smuć się, zwróć się o pomoc do tokarzy, chętnie i za rozsądną opłatą zmielą dla Ciebie wszystkie niezbędne części..

Teraz musisz wykonać najważniejszą część odśnieżarki – wał ślimaka! Potrzebna będzie metalowa rura z dwoma czopami na końcach oraz 8 kawałków połówek ze stali o grubości 2 mm. Z tej całej dobroci zrobisz śruby, a następnie przyspawasz je do rury, jak pokazano na rysunku..

Jak zrobić odśnieżarkę do ciągnika prowadzącego własnymi rękami

Powinieneś mieć podwójną helisę..

Gdy Twoja ciężka praca zakończy się sukcesem – zaczynamy montaż.

Wał z świdrami nakładamy na łożyska kulkowe nr 203, aluminium AMg3 lub AMgb, idealnie nadaje się do szklanego korpusu. Wszystko jest przykręcone do boków urządzenia. Śnieg jest wychwytywany przez ślimaki i podawany do wirnika. Aby poprawnie wykonać bęben, w którym obraca się wirnik, wystarczy uzyskać aluminiowy kocioł o pojemności 20 l. Kocioł należy przymocować do korpusu odśnieżarki za pomocą nitów 4 mm. Dzięki takiemu urządzeniu i specjalnym lemieszom śnieg wchodzący do bębna poleci w „lot długodystansowy w odległości 3 – 8 m od odśnieżarki.!

A teraz przejdźmy do połączenia dwóch jednostek, ciągnika jednoosiowego i odśnieżarki! Nie zapomnij o momencie obrotowym, który można odtworzyć w odśnieżarce za pomocą specjalnego pasa A-100 z kołem pasowym o odpowiednim rozmiarze. Nasz napęd pasem klinowym przenosi moment obrotowy najpierw z silnika na wał ciągnika prowadzącego, a następnie na wał odśnieżarki – wszystko się udało!

Wszystkie wały i świdry, przekładnie musimy umieścić w niezawodnej metalowej obudowie, idealnie nadaje się stal o grubości 2 mm. Weź arkusze i zespawaj je tak, aby rogi miały wymiary 20x20mm. Nity o średnicy 4mm i specjalne śruby M4 pomogą w mocowaniu połączeń. Umieść urządzenie na domowych nartach.

Motoblok z ostrzem, schemat:

Osoby, które chcą wykonać inny rodzaj odśnieżarki, mogą zapoznać się z typowym schematem:

Osoby, które chcą wykonać inny rodzaj odśnieżarki, mogą zapoznać się z typowym schematem:

Jak zrobić dmuchawę śnieżną z ostrzem do ciągnika prowadzącego, wideo:

Widzieliśmy schemat, a teraz obejrzyj instrukcję wideo i zabierz się do pracy tak szybko, jak to możliwe!