Hodowla przepiórek w domu: klatki, zdjęcia

Zwracamy uwagę na proces tworzenia klatek przepiórczych własnymi rękami. Być może wcześniej w Internecie natknąłeś się już na podobne artykuły, jednak dopiero po zapoznaniu się z naszą szczegółową lekcją mistrzowską dotyczącą hodowli przepiórek w klatkach zyskasz pełny obraz wiedzy teoretycznej na temat procesu budowy i będziesz mógł z powodzeniem zastosować je w praktyce . W tej klasie mistrzowskiej zostaną podane szczegółowe wymiary, wskazujące dokładne liczby i materiały produkcyjne, które pomogą ci ułatwić proces budowania w domu..

Zwracamy uwagę, aby zapoznać się z procesem tworzenia klatek przepiórczych własnymi rękami

Zgadzam się, że wybudowanie czegoś jest dość trudne, nawet jeśli nie chodzi o budowę dużego obiektu mieszkalnego, ale stworzenie przytulnego kurnika dla drobiu. Najważniejszym materiałem, którego potrzebujesz w obfitości, jest twoje pragnienie. Chęć nauczenia się czegoś i stworzenia czegoś nowego własnymi rękami. Hodowla ptaków takich jak przepiórki wymaga stworzenia dla nich jak najbardziej komfortowych warunków życia. Dotyczy to zarówno wystarczającego światła, jak i ciepła, odpowiedniego jedzenia i odpowiednich klatek, które możesz łatwo wykonać własnymi rękami i zaoszczędzić przyzwoitą kwotę na ich zakupie..

dotyczy to zarówno wystarczającej ilości światła, jak i ciepła, odpowiedniego pożywienia i odpowiednich klatek, które można łatwo wykonać własnymi rękamiKlatki hodowlane przepiórek

Ważne fakty, które należy wiedzieć o przepiórkach

Jeśli słuchasz opinii osób, które od dawna hodują drób, to według nich przepiórki nie są najbardziej wybredne i kapryśne. Rzadko chorują i nie potrzebują wszelkiego rodzaju drogich witamin i dodatków paszowych. W przypadku, gdy klatki dla przepiórek są wykonane nie tylko jakościowo, ale i poprawnie, ich hodowla przechodzi od przepracowania do bardzo łatwej i ekscytującej czynności.

Jeśli zdecydujesz się hodować przepiórki, lepiej, aby żyły jak prawdziwa rodzina. Ich rodziny różnią się liczebnością od kur i składają się z jednego samca i trzech lub czterech samic. Zaczynając od małego, należy pamiętać, że w klatce jest wystarczająco dużo miejsca dla takiej liczby ptaków, których wymiary to 30×30 centymetrów. Wysokość takiej obudowy wynosi około 20 centymetrów. Dokręć górę miękką szmatką i umieść podajniki wewnątrz lub na zewnątrz. Podajniki zostaną ustawione w zależności od materiału, który wolisz zrobić.

Drewniana klatka zakłada umiejscowienie karmników na zewnątrz, siatka jest odwrotnie

Drewniana klatka zakłada umiejscowienie karmników na zewnątrz, siatka jest odwrotnie.

Przytulny dom do hodowli przepiórek

Zanim zaczniesz budować dom dla swoich przepiórek, musisz zdecydować, jaki rodzaj mieszkania jest odpowiedni dla Twojej rodziny. Nie ma wielu opcji, więc musisz wybrać między siatką a drzewem. Nie zapominaj jednak, że jeśli istnieją dwie główne opcje, to kilka zmodernizowanych może iść równolegle z nimi..

Klatka wykonana z drewna może być:

Klatka wykonana z drewna może być:

• Wykonany wyłącznie z drewna, będzie wyglądał jak zwykłe pudełko. Jak wspomniano powyżej, wymiary to 30x30x25 centymetrów. Co może być prostszego niż łączenie ze sobą desek? Będziesz musiał karmić ptaka tylko kilka razy dziennie, a do tego wystarczy podnieść pokrywę. Jednak ten rodzaj klatki wymaga dodatkowego wyposażenia: oświetlenia, stworzenia komfortowej temperatury wewnątrz oraz wentylacji, co oznacza, że ​​potrzebne będą dodatkowe inwestycje..

Wady klatek drewnianych:

1. Wysoki koszt głównego materiału produkcyjnego.

2. Pewne inwestycje w celu stworzenia komfortowych warunków dla ptaka.

3. Może się zapalić w przypadku silnego ogrzewania.

Klatka metalowa (siatka) na ramie drewnianej:

1. Przed przystąpieniem do pracy konieczne jest stworzenie rysunków przyszłej komórki.

2. Na podstawie istniejących rysunków musisz wykonać podstawę z drewna.

3. Wytnij siatkę niezbędnymi kawałkami zgodnie ze schematem. To będą ściany klatki.

4. Zaopatrz się w dodatkowe materiały.

Metalowa klatka (siatka) na drewnianej ramie

Ptaszarnia wykonana z siatki:

Aby stworzyć przytulny dom z siatki, w którym będą mieszkać twoje przepiórki, musisz wziąć siatkę o drobnych oczkach. Składając siatkę z jednej części, uzyskuje się ściany. Po uzyskaniu ścian należy dobrze zamocować klatkę i wykonać dno i pokrywę.

Urządzenie do samodzielnego krogulca

Jak zrobić klatkę przepiórczą z siatki na drewnianej ramie

Aby stworzyć tak zwane mieszkanie dla twojego ptaka, którego wymiary wyniosą 30 na 30 centymetrów, wykonane na drewnianej podstawie, musisz wziąć następujące materiały:

• Deski drewniane, których długość wynosi 30 centymetrów, a grubość 2-2,5 centymetra – 8 sztuk.

• Metalowe narożniki ułatwiające montaż konstrukcji.

• Zadaszenia, za pomocą których zostaną przymocowane drzwi klatki, nie więcej niż 2 sztuki.

• Klamka.

• Gwoździe lub wkręty do drewna. 20 dużych i 30 małych. Wkręty samogwintujące do metalu 25 sztuk. Może być potrzebny klej.

• Drobna siatka. Aby utworzyć jedną komórkę, musisz kupić siatkę w specjalistycznym sklepie o wymiarach 2×2 metry.

• Wymagane narzędzia: śrubokręt, śrubokręt, młotek, metalowe nożyczki, centymetr, linijka lub taśma miernicza.

DIY rozmiary klatek przepiórczychDIY rozmiary klatek przepiórczych

Dla wygody pracy z drewnem pożądane jest, aby materiał ten był wystarczająco równy. Idealnie nadaje się do zakupu desek w sklepie z materiałami budowlanymi. Na podstawie rysunków konieczne jest połączenie części ze sobą..

Klatki przepiórcze DIY. Wideo

Prostopadły mocujemy za pomocą metalowego narożnika i wkrętów samogwintujących. Za pomocą gwoździ wykonaj dodatkowe wzmocnienie konstrukcji. Aby Twoja kreacja była bezpieczna, przed wzmocnieniem gwoździami możesz skleić drewno, dzięki czemu konstrukcja będzie trwalsza.

zdjęcie klatki przepiórczej zrób to sam

Zawsze miej pod ręką rysunek, wskazano pewne niuanse, których nieprzestrzeganie może przysporzyć Ci kłopotów. Jeśli spojrzysz na schemat, zauważysz, że część klatki, do której zostaną przymocowane drzwi, nie jest przymocowana do podstawy. Będzie musiał zostać włożony w ostatniej turze do prawie ukończonej klatki. Pamiętaj o przymocowaniu markiz, aby drzwi się otworzyły. Niektóre z nich są przymocowane do drzwi, a drugie do podstawy. Zmierz każde swoje działanie za pomocą narzędzia pomiarowego, pomoże ci to poprawnie określić wysokość mocowania czaszy, a w przyszłości nie będziesz musiał niczego przerabiać. Drzwi powinny dobrze przylegać do podstawy klatki, ale jednocześnie sama klatka nie powinna się poluzować w trakcie otwierania i zamykania drzwi. Przybliżony czas, jaki zajmie Ci stworzenie bazy i klatki, to około dwóch godzin.

Po przygotowaniu drewnianej podstawy musisz zacząć zabezpieczać siatkę. Kupując ten materiał, zwróć uwagę na to, jak sztywna jest siatka. Im trudniej, tym lepiej. Pocięcie jej na niezbędne elementy może nie być łatwe, ale w przyszłości uratujesz klatkę przed wygięciem siatki i stanie się bezużyteczna..

Obejrzyj pomocny film: Klatka przepiórcza w 45 minut

Przycinaną na wymagane wymiary siatkę mocuje się do podłoża za pomocą gwoździ. W procesie mocowania siatki konieczne jest wbicie gwoździa nie do końca, ale tak, aby można było go zgiąć za pomocą pętli. Każdy gwóźdź musi być odpowiednio zakotwiczony w drewnie i dobrze trzymany, a także docisnąć siatkę do podstawy. Pamiętaj też, że jeśli wystają jakieś kawałki metalu, istnieje możliwość, że Twój ptak odniesie niepożądane obrażenia..

To kończy tworzenie klatki przepiórczej. W rezultacie masz świetne miejsce na umieszczenie ptaka. Przybliżona kwota, jaką wydasz na wykonanie jednego takiego domu, nie przekroczy 1000 rubli.

Klatka przepiórcza netto

Innym łatwym sposobem na stworzenie przytulnego domu dla twojego ptaka jest wykonanie go z samej siatki. Aby to zrobić, będziesz potrzebować następujących materiałów:

• Metalowa drobna siatka 2×2 metry.

• Zaokrąglone zszywki lub zakrzywione gwoździe do mocowania siatki.

• metalowe nożyczki i szczypce

rozmiar klatki przepiórczejRozmiar klatki przepiórczej

Dwa sposoby na stworzenie klatki

Taki dom można stworzyć za pomocą jednej z proponowanych metod:

1. Wytnij siatkę, biorąc pod uwagę przygotowane rysunki, a następnie połącz ze sobą wszystkie części w dowolny dogodny sposób. Pamiętaj, że każdy kawałek musi ściśle przylegać do siebie, bez względu na to, co ptak odleci.

2. Druga opcja dotyczy sposobu składania siatki z uwzględnieniem wymaganych wymiarów. Sufit jest montowany na górze, a podłoga jest przymocowana poniżej. Ta metoda jest znacznie prostsza niż poprzednia ze względu na mniejszą liczbę zapięć siatkowych..

Stworzenie takiej opcji zakwaterowania dla twojego ptaka będzie wymagało od ciebie mniejszych kosztów finansowych i będzie z czasem znacznie szybsze. To, jak wytrzymała i niezawodna będzie klatka, zależy zarówno od sztywności wybranego materiału, jak i od tego, jak dobrze wykonałeś swoją pracę. Jeśli planujesz hodować dużą liczbę ptaków, będziesz potrzebować kilku takich klatek. Wybór należy do Ciebie i zależy od Twoich umiejętności i możliwości finansowych.

Opcja ruchomej klatki przepiórczej wykonanej z metalowej siatkiOpcja ruchomej klatki przepiórczej wykonanej z metalowej siatki

Wiele pięter

Jeśli wydaje ci się, że tworzenie mieszkań komunalnych dla twoich ptaków jest pracochłonnym i niezwykle trudnym biznesem, możesz się zrelaksować – to absolutnie nieprawda. Taka konstrukcja to wielopiętrowy budynek, tylko nie dla ludzi, ale dla przepiórek. Wszystko. To, co jest od ciebie wymagane, to liczba potrzebnych komórek. Warunkiem wstępnym jest zgodność z tym samym rozmiarem dla wszystkich komórek. Następnie połóż je jeden na jednym i przymocuj tak, aby konstrukcja się nie zawaliła. Nie można tego zrobić, ale aby uniknąć nieprzyjemnych incydentów, nadal bezpieczniej będzie je połączyć..

Kolejnym niuansem, który należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu takiego domu dla przepiórek, jest obecność drugiego dna. Ten krok należy przewidzieć na etapie opracowywania obwodów. W Internecie jest ich bardzo dużo, więc znalezienie i naszkicowanie nie będzie trudne. Obecność drugiego dna jest dość ważnym elementem, więc dużo łatwiej będzie Wam posprzątać po ptakach, a górni mieszkańcy nie będą sprawiać niedogodności osobom mieszkającym poniżej.

Dla wygody ptaka lepiej jest zamocować urządzenia z jedzeniem i wodą na zewnątrz osobno dla każdej z klatek. Najlepiej, jeśli zostaną usunięte, dzięki czemu łatwiej będzie Ci nalewać jedzenie i nalewać wodę.

Aby się nie pomylić, podczas tworzenia takich komórek oferujemy działania krok po kroku:

• Utwórz rysunek.

• Wykonuj klatki według rysunków i wszystkie w tym samym rozmiarze.

• Zabezpiecz konstrukcję, mocno ją mocując.

• Stwórz komfortowe warunki dla drobiu.

To kończy naszą budowę klatek przepiórczych. Musisz tylko wybrać najbardziej odpowiednią opcję, wdrożyć projekt i z powodzeniem hodować te wspaniałe ptaki. Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Ciebie przydatny i pouczający, zapraszamy do odwiedzenia naszego działu Rękodzieło Wakacyjne