Malina Bryansk Divo: opis odmiany, zdjęcia, recenzje

Lubisz duże maliny? Wtedy spodoba ci się niesamowita odmiana Bryanskoe Divo. Ta powtarzająca się odmiana została wyhodowana przez rosyjskich hodowców w 2001 roku i po 5 latach zaczęła być popularna wśród ogrodników. Jeśli planujesz uprawiać maliny nie tylko dla siebie, ale także na sprzedaż, ta powtarzająca się odmiana najlepiej nadaje się.

Charakterystyka i opis odmiany malin Bryanskoe Divo

Owoce odmiany Bryanskoe Divo wyróżniają się dużym kształtem, a masa jednej jagody może sięgać nawet 11 gramów. Smak malin jest soczysty i słodki, choć występuje lekka kwaskowatość. Ze względu na dobre zagęszczenie odmiana ta nadaje się do transportu i może być przechowywana przez długi czas. To właśnie te cechy sprawiają, że maliny Bryanskaya Divo są najlepszą jagodą do uprawy na sprzedaż.

Owoce odmiany Bryanskoe Divo wyróżniają się dużym kształtem, a masa jednej jagody może sięgać nawet 11 gramów. Smak malin jest soczysty i słodki, choć występuje lekka kwaskowatość. Ze względu na dobrą gęstość odmiana ta nadaje się do:Zdjęcie malin Bryanskoe Divo

W zależności od regionu terminy owocowania mogą się różnić, ale średnio trwają one kilka miesięcy. Pierwszy plon z młodych pędów można zebrać w drugiej połowie sierpnia i przed pierwszymi przymrozkami. Plon do 3 kg z jednego krzewu zgodnie z opisem odmiany Bryanskoe Divo.

Przeczytaj także: Odmiana malin Hercules, zdjęcie i opis

Dojrzewanie jagód zaczyna się na górze, a następnie stopniowo zaczyna dojrzewać w dolnych rzędach. Liczba pędów na jednym krzaku może wynosić do 9, których wysokość osiągnie do 2 metrów. Na pędach jest słaba woskowa powłoka. W całej łodydze znajdują się ciernie koloru zielonego, średniej wysokości. Należy pamiętać, że zgodnie z opisem maliny Briańsk jej odporność na choroby jest umiarkowana, dlatego ważne jest, aby zapewnić odpowiednią pielęgnację.

Recenzje malin Bryanskoe Divo

„Moja ocena tej odmiany pokrywa się z większością rolników i ogrodników, więc mogę śmiało powiedzieć, że Bryanskoye Divo to duża i smaczna malina. Podoba mi się, że odmiana zaczyna owocować w drugiej dekadzie sierpnia. W ten sposób możesz sadzić różne odmiany na stronie i zbierać maliny przez cały sezon ”. Siergiej

„Moja ocena tej odmiany pokrywa się z większością rolników i ogrodników, więc mogę śmiało powiedzieć, że Bryanskoye Divo to duża i smaczna malina. Podoba mi się, że odmiana zaczyna owocować w drugiej dekadzie sierpnia.Zdjęcie Maliny Bryanskoe Divo

„Nie do końca zgadzam się z oceną smaku odmiany. Dla mnie ta malina jest kwaśna i ma łagodny aromat. Kolejną wadą, niestabilność przypisałbym chorobom, więc pod koniec sezonu krzaki mają raczej opłakany wygląd ”. Dawid

Jak uprawiać maliny Bryansk Divo

Nie zaleca się sadzenia malin na glebach ciężkich, zgodnie z opisem odmiany najlepiej sprawdzają się gleby gliniaste i piaszczysto-gliniaste. Jednocześnie upewnij się, że poziom wód gruntowych nie znajduje się bliżej niż 1,5 m od poziomu gleby. Pamiętaj, że Bryanskoe Divo nie lubi cienia, więc nie wybieraj obszarów, które znajdują się w cieniu budynków gospodarczych lub innych konstrukcji.

Nie zaleca się sadzenia malin na glebach ciężkich, zgodnie z opisem odmiany najlepiej sprawdzają się gleby gliniaste i piaszczysto-gliniaste. Jednocześnie upewnij się, że poziom wód gruntowych nie znajduje się bliżej niż 1,5 m od poziomu glebyZdjęcie opisu malin Bryanskoe Divo

Uważa się, według opinii ogrodników, że optymalny czas na sadzenie malin Briańsk to październik, ale sadzenie można również przeprowadzić wiosną, zanim zakwitną pąki na sadzonkach.

Ciekawy artykuł: Naprawa malin, przycinanie i pielęgnacja

Aby uprawiać maliny Bryanskoe Divo, konieczne jest wykopanie rowów o głębokości do 40 cm, natomiast zaleca się wypełnienie 20 cm kompostem. Odległość między rzędami powinna wynosić około 2 m, a między krzakami Bryanskoe Divo – około 0,5 m. Na dodatek zwykle wypełniam sadzonki superfosfatem, podczas gdy 30 gramów pobiera się na jeden krzak.

Aby uprawiać maliny Bryanskoe Divo, konieczne jest wykopanie rowów o głębokości do 40 cm, natomiast zaleca się wypełnienie 20 cm kompostem. Odległość między rzędami powinna wynosić około 2 m, a między krzakami Bryanskoe Divo - około 0,5 m. Oprócz zwykłego wypełniam sadzonki superfosfatem, podczas gdy 30 gramów pobiera się na jeden krzakZdjęcie krzaka malin Bryanskoe Divo

Wybierając sadzonkę malin, zwróć uwagę na system korzeniowy i grubość pędów. Ważne jest, aby pędy i korzenie były mocne i zdrowe. Przed sadzeniem sadzonkę skraca się tak, aby jej wysokość nad ziemią wynosiła 35 cm, a szyjka korzeniowa unosiła się 3,6 cm ponad poziom gleby. Po posadzeniu roślina jest obficie podlewana.

Malinowy Bryanskoe Divo zgodnie z opisem odmiany, zdjęciem, recenzjami nadaje się do uprawy przemysłowej i domowej. Przy odpowiednim sadzeniu i pielęgnacji zrób to sam możesz zebrać dobre zbiory, które zachwycą wszystkich członków rodziny..