Zdjęcie róż parkowych z imionami. Który lepiej wybrać na letnią rezydencję

Róże to jedne z najpiękniejszych i najpospolitszych kwiatów. Róże parkowe wyrastają w dość długie i obszerne krzewy, dzięki czemu idealnie nadają się do przestronnych domków letniskowych. Obecnie istnieje wiele odmian róż, które nie wymagają specjalnego doświadczenia w ich pielęgnacji. Proponujemy zobaczyć zdjęcia popularnych róż parkowych z imionami, dzięki czemu możesz je hodować własnymi rękami na stronie.

Jakie róże parkowe wybrać?

To róże parkowe są używane przy dekorowaniu krajobrazu na obszarach o dużej powierzchni. Takie róże według zdjęcia i nazwy są mrozoodporne. Mają trójwymiarowy kształt. Kwitnienie trwa dość długo.

Nawet jeśli krzew jest odmrożony w mroźną zimę, na wiosnę z korzenia róży zaczną wyrastać nowe pędy, a róża parkowa zacznie ponownie rosnąć. W różach parkowych, niezależnie od odmiany, w każdym razie pąki są płaskie, a płatki frotte..

To róże parkowe są używane przy dekorowaniu krajobrazu na obszarach o dużej powierzchni.Zdjęcie róży w parku

Jedyną wadą tych róż z nazwy jest jednorazowe, choć dość długie kwitnienie w ciągu roku. Ale ostatnio zaczęły pojawiać się odmiany o podwójnym kwitnieniu. Te róże nazywane są różami powtarzającymi się. Róże parkowe mają na zdjęciu sporo kolorów i odcieni, a każda z nich wyróżnia się pięknem i oryginalnością..

Jedyną wadą tych róż z nazwy jest jednorazowe, choć dość długie kwitnienie rocznie. Ale ostatnio zaczęły pojawiać się odmiany o podwójnym kwitnieniu. Te róże nazywane są różami powtarzającymi się.Zdjęcie czerwonej róży z tytułem

Kolory i odcienie zaczynają się od bieli, a kończą na bordowym. Po kwitnieniu na różach parkowych powstają jaskrawoczerwone owoce, które pozostają na krzaku aż do mrozu.

Nazwy odmian róż parkowych ze zdjęciem

Kanadyjskie róże parkowe zostały stworzone z myślą o osobach, które nie mogą szczególnie dbać o krzak. Krzew nie wymaga przycinania na zimę i doskonale znosi nawet silne mrozy. Róża może wytrzymać temperatury do -45 stopni. Krzew ten należy posadzić w jasnym miejscu. Gleba może być dowolna. Róża kanadyjska ma kilka odmian.

Kanadyjskie róże parkowe zostały stworzone dla ludziNazwa: Róża kanadyjska

"Róże odkrywców" świetne na żywopłoty. Roślina otula każdą konstrukcję i ukrywa ją przed wzrokiem ciekawskich, dzięki czemu można ją sadzić na altanach, ogrodzeniach i różnych konstrukcjach. Wzrost krzewu tkackiego sięga 3 metrów. Ten rodzaj róży praktycznie nie choruje i ma przyjemny, wyraźny aromat..

"Róże parkowe" ma piękny kształt kwiatu, który uderzająco różni się od innych gatunków. Pień krzewu nie jest spleciony, co pozwala na sadzenie go na środku miejsca. Róża ma wiele odcieni i tonów. Jedną z wad tego rodzaju róży jest brak zapachu..

angielska róża parkowa może być tkanie i krzew. Pąki są niezwykłej urody z podwójnymi płatkami i słodkim zapachem. Róża angielska może ozdobić absolutnie każdy obszar. Opieka nad taką rośliną jest dość prosta. Róża dobrze rośnie zarówno w jasnym, jak i ciemnym miejscu. Nie ma również znaczenia wilgotność i jakość gleby. Jedyną wadą tej rośliny jest podatność na uszkodzenia przez różne szkodniki. Aby uniknąć uszkodzenia krzaków, należy je traktować chemikaliami..

Angielską różę parkową można skręcać i spryskiwać. Pąki są niezwykłej urody z podwójnymi płatkami i słodkim zapachem. Róża angielska może ozdobić absolutnie każdy obszar.Zdjęcie angielskiej róży parkowej

Jedną z popularnych odmian tej róży jest "Abraham Darby", który słynie z wyjątkowej wytrzymałości i mocnego aromatu. Płatki są duże, szorstkie, mają piękny kolor z pomarańczowym rdzeniem i żółtą obwódką. Kwitnienie trwa przez całe lato. Obróbka chemiczna przeprowadzana jest wyłącznie w celach profilaktycznych. Korzeń róży parkowej tworzy się w ciągu 3 lat. Dlatego wszystkie chwasty wokół rośliny muszą zostać usunięte, a gleba poluzowana. W porze suchej róże podlewa się co najmniej 4 razy w tygodniu. Podlewanie powinno być obfite.

Jedną z popularnych odmian tej róży jest

Niektóre z najbardziej znanych odmian róż parkowych to:

"John Franklin" ma niewielki wzrost krzewów. Liście są jasnozielone. Można sadzić pojedynczo lub w połączeniu z innymi roślinami.

Zdjęcie róży, tytuł John Franklin

Różnorodność "Remy Martin", który ma podwójne płatki o jasnożółtym kolorze z przyjemnym aromatem pąków. Pąki mogą być pojedyncze i kwiatostany. Roślina jest mrozoodporna i nie boi się szkodników, chorób.

Różnorodność

"Martin Frobisher" wyrasta w średniej wielkości krzew do 1 metra wysokości. Kwitnienie trwa aż do pierwszych przymrozków. Płatki są dwustronne z jasnoróżowymi i białymi bokami.

Wszystkie te róże parkowe z imionami i zdjęciami wyróżniają się wyjątkowym pięknem, a jednocześnie są bezpretensjonalne w pielęgnacji. Można je sadzić na środku działki oraz w pobliżu zabudowań i ogrodzenia.