Róże kanadyjskie: opis odmian fotograficznych

Lubisz róże, ale w Twoim regionie panuje surowy klimat? Róże kanadyjskie, odmiany, zdjęcia, których opis znajduje się w tym artykule, są idealne dla Twojego regionu. Charakterystyczną cechą tego rodzaju róż jest to, że są bezpretensjonalne, wytrzymują nawet silne mrozy i kwitną nieprzerwanie przez cały sezon. Własnymi rękami możesz wyhodować piękne krzewy kanadyjskich róż, jeśli będziesz przestrzegać zasad ich pielęgnacji.

Opis odmian róż kanadyjskich ze zdjęciami

Adelaide Hoody

Jaskrawoczerwone i szkarłatne kwiaty tej kanadyjskiej róży na długo zachwycą oko. Wysokość krzewu wynosi do 2 metrów, a szerokość do 1,5 metra. Ponieważ gałęzie róży są dość elastyczne, będziesz musiał zapewnić im wsparcie. Adelaide Hoodles jest odporny na choroby, zwłaszcza na mączniaka prawdziwego i czarną plamę. Ta róża kanadyjska jest w stanie wytrzymać mrozy do -40 stopni..

Adelaide Hoodles jest odporny na choroby, zwłaszcza na mączniaka prawdziwego i czarną plamę. Ta kanadyjska róża

Henry Hudson

Miłośnicy białych kwiatów pokochają tę kanadyjską odmianę róży. Wielkość krzewu Henry Hudson wynosi do 1,5 m, a szerokość do 1,25 m. Róża ma słaby aromat, jednak kwitnie przez cały sezon.

Zobacz zdjęcie kanadyjskiego krzewu róży autorstwa Henry’ego Hudsona:

Zobacz zdjęcie krzewu róży kanadyjskiej autorstwa Henry'ego Hudsona

W chłodne dni kwiaty zmieniają kolor z białego na różowawy. Odmiana Henry Hudson jest również odporna na zimę i może wytrzymać temperatury do -40 stopni..

Miłośnicy białych kwiatów pokochają tę kanadyjską odmianę róży. Wielkość krzewu Henry'ego Hudsona dochodzi do 1,5 m przy szerokości do 1,25 m.

Louise Banier

Innym rodzajem białej róży kanadyjskiej jest Louise Banier. Według opisu hodowców odmiana ta ma duże kwiaty, które wydzielają zniewalający aromat. Charakterystyczną cechą tej róży jest to, że prawie nie ma kolców. Bujne białe kwiaty wyskakują z różowych pąków, więc nie martw się.

Innym rodzajem białej róży kanadyjskiej jest Louise Banier. Według opisu hodowców ta odmiana ma duże kwiaty,Zdjęcie Louise Banier

Theres Bagnet

Piękna różowa róża kanadyjska przyciąga swoimi oryginalnymi pąkami i brakiem kolców na łodygach. Kwitnienie obserwuje się przez cały sezon. Zimą ta kanadyjska róża jest w stanie wytrzymać temperatury do -35 stopni. Uprawa krzewu Teresy Bagnet jest absolutnie nieskomplikowana, a kwiat zachwyci Cię szczególnie jesienią..

Uprawa krzewu Teresy Bagnet jest absolutnie nieskomplikowana, a kwiat zachwyci Cię szczególnie jesienią.

Blask ognia Morden

Wspaniała czerwona róża kanadyjska ozdobi Twoją działkę i zachwyci Cię obfitym kwitnieniem przez cały sezon. Morden Fireglow to dość wytrzymała odmiana, odporna na różne choroby. Wielkość krzewu to aż 1 metr, więc róża nie zajmie dużo miejsca na Twojej stronie.

Morden Fireglow to dość wytrzymała odmiana, odporna na różne choroby. Rozmiar krzewu

Przydatny artykuł: Przygotowanie róż na zimę na środkowym pasie

Opisy odmian róż kanadyjskich i zdjęcia pomogą Ci zdecydować, które sadzonki wybrać do sadzenia na własnej stronie. Uprawiaj piękne róże pomimo surowych zim w Twojej okolicy.