Zrób to sam karmniki dla ptaków i wiewiórki. zdjęcie, mk

Wraz z nadejściem chłodów wiele ptaków odlatuje do ciepłych krain, gdzie nie boją się ani mrozu, ani głodu. Warto jednak pamiętać o sikorkach i wróblach, które przez cały rok nie opuszczają swoich rodzinnych stron. Zimą drzewa tracą liście, a jesienna trawa może chować się za dużymi zaspami śnieżnymi, więc ptaki muszą ciężko pracować, aby znaleźć pożywienie. Miłośnicy zwierząt wymyślili, jak zrobić karmnik dla ptaków, aby ułatwić poszukiwanie pożywienia dla bezbronnych sikorków i gili. W tym artykule pokażemy, jak zrobić karmniki i wiewiórki z pudełek, sklejki i plastikowych butelek..

Jak zrobić podajnik do pudełek

Robiąc karmnik pamiętaj, że nie powinien on być tak piękny, jak powinien być wygodny dla ptaków. Do wykonania podajnika nie trzeba kupować drogich materiałów, wystarczy przygotować torebki na sok lub plastikowe butelki.

Karton jest jednym z najtańszych i najwygodniejszych materiałów do pracy, więc nawet dziecko może z niego zrobić karmnik. Najlepiej używać pojemników na soki, ponieważ są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, a jednocześnie są odporne na wilgoć.

Weź dwa identyczne pudełka. Na jednym musisz wyciąć prostokąt o długości 14 cm i szerokości 8 cm, jeśli pudełko ma litr. W rezultacie krawędzie powinny wynosić od 1 do 3 cm, drugie pudełko należy przyciąć wzdłuż do końca, ale nie przeciąć dna. Te dwie skrzynki należy połączyć, aby uzyskać podstawę i dach. Można to zrobić za pomocą konwencjonalnego zszywacza. Lepiej nie używać taśmy klejącej i nici, ponieważ podczas pierwszych opadów śniegu twoja konstrukcja może pęknąć.

Weź dwa identyczne pudełka. Na jednym musisz wyciąć prostokąt o długości 14 cm i szerokości 8 cm, jeśli pudełko ma litr. W rezultacie krawędzie powinny wynosić od 1 do 3 cm, drugie pudełko należy przyciąć wzdłuż do końca, ale nie przeciąć dna. Te dwie skrzynki należy połączyć, aby uzyskać podstawę i dach. Można to zrobić za pomocą konwencjonalnego zszywacza. Lepiej nie używać taśmy klejącej i nici, ponieważ podczas pierwszych opadów śniegu Twoja konstrukcja może pęknąć.

Użyj drutu, aby zawiesić karmnik na gałęzi drzewa lub gałązce. Pasza wlewa się do podstawy - do pierwszego pudełka. Nie zapomnij o ptakach i regularnie uzupełniaj karmnik.

Użyj drutu, aby zawiesić karmnik na gałęzi drzewa lub gałązce. Pasza wlewa się do podstawy – do pierwszego pudełka. Nie zapomnij o ptakach i regularnie uzupełniaj karmnik.

DIY plastikowy podajnik butelek

Dziś plastikowe butelki są szeroko stosowane w rękodziełach. Można z nich wykonać oryginalne dekoracje ogrodowe, pamiątki, zbudować domek czy budkę dla psa. Jeśli weźmiesz dużą plastikową butelkę, możesz łatwo zrobić karmnik dla wiewiórek lub ptaków..

Dziś plastikowe butelki są szeroko stosowane w rękodziełach. Można z nich wykonać oryginalne dekoracje ogrodowe, pamiątki, zbudować domek czy budkę dla psa. Dzięki dużej plastikowej butelce możesz z łatwością zrobić karmnik dla wiewiórki lub ptaka.

Weź plastikową butelkę o pojemności od 1,5 do 5 litrów. W dolnej części zrób kilka otworów, aby kilka ptaków mogło jednocześnie podlecieć do karmnika. Upewnij się, że między otworami nie ma zbyt wąskich pasków, ponieważ gotowa struktura musi pozostać mocna. Otwory powinny być wypoziomowane, aby pasza się nie rozsypała. Możesz nie do końca przeciąć plastik podczas robienia dziur, wtedy ptaki będą wygodnie siedzieć.

Otwory powinny być wypoziomowane, aby pasza się nie rozsypała. Nie musisz całkowicie przecinać plastiku podczas robienia otworów, aby ptaki mogły wygodnie siedzieć.

Pozostaje tylko napełnić podajnik ziarnami i zawiesić go w dogodnym miejscu..

Podajnik do sklejki DIY

Nawet początkujący rzemieślnicy, którzy mają niewielkie doświadczenie z drewnem, mogą własnoręcznie wykonać podajnik ze sklejki. Aby wykonać dwa identyczne elementy, będziesz potrzebować prostokątów ze sklejki o długości 27 cm i szerokości 25 cm, na tych półfabrykatach musisz wykonać dwa identyczne pół-owale. To będą ptasie dziury.

Nawet początkujący rzemieślnicy, którzy mają niewielkie doświadczenie z drewnem, mogą własnoręcznie wykonać podajnik ze sklejki. Aby wykonać dwa identyczne elementy,

Musisz również wyciąć prostokąt o szerokości 23 cm i długości 27 cm, do którego będziesz musiał przybić listwy, ale nie zapomnij zostawić niewielkiej odległości na przechylenie dachu. Ten prostokąt będzie podstawą koryta. Będziesz musiał przybić do niego dwa poprzednie elementy, aby utworzyć dom.

Przeczytaj także: Karmnik dla ptaków DIY

Zrób karmnik dla ptaków rodzice mogą iść ze swoimi dziećmi. Jeśli nauczysz dziecko dbać o świat i zwierzęta, umiejętności te utrzymają się w dorosłym życiu..