Zrób to sam zjeżdżalnia alpejska w kraju, jakie rośliny są potrzebne

Ogród skalny to obszar przypominający wzgórze ozdobiony kamieniami, na którym rosną górskie rośliny. Kamienie i rośliny należy rozmieszczać losowo, imitując dziką część dzikiej przyrody. Zjeżdżalnia alpejska w kraju własnymi rękami posłuży jako dobra dekoracja ogrodu, jeśli wiesz, jakie rośliny są potrzebne. Dobrymi pomocnikami w wyborze kolorów będą zdjęcia i tytuły.

Jakie są zjeżdżalnie alpejskie w projektowaniu krajobrazu

  1. Rock – ogród skalny z dużymi głazami poniżej.
  2. Spadek tarasowy – zbocze ze stopniami wspartymi na kamieniach.
  3. Skalista ściana – ogród skalny wykonany z płaskich kamieni złożonych w formie bordiury.
  4. Leśny wąwóz – w pogłębieniu
  5. Stok górski – zjeżdżalnia z jednym zboczem, gdzie duże kamienie znajdują się u góry, a mniejsze kamienie „kruszą się” w dół.
  6. Górska dolina – poziomy ogród skalny, bez wzniesień.

Jakie kwiaty są potrzebne do ogrodu skalnego: zdjęcie z imionami

Dzwony

Dzwony mają wiele odmian, z których niektóre są często używane w ogrodach skalnych. Są to rośliny kochające światło, które dobrze przetrwają w chłodne dni. Istnieją gatunki dwuletnie i wieloletnie. Odpowiedni jest wieloletni dzwon karpacki o wysokości do 30 centymetrów, kwitnący w czerwcu-wrześniu niebieskimi lub białymi kwiatami. dzwonek w kształcie łyżeczki, również biały lub niebieski, kwitnie przez całe lato.

Dzwony mają wiele odmian, z których niektóre są często używane w ogrodach skalnych. Są to rośliny kochające światło, które dobrze przetrwają w chłodne dni. Istnieją gatunki dwuletnie i wieloletnie. Odpowiedni jest wieloletni dzwon karpacki o wysokości do 30 centymetrów, kwitnący w czerwcu-wrześniu.

Dzwon Pożarskiego dorasta do 20 centymetrów wysokości, kwiaty tego gatunku mają nieco inny kształt niż inne dzwonki, są różowe, niebieskie, niebieskie i fioletowe. Dzwonki zrób to sam są sadzone wiosną na powierzchni zjeżdżalni alpejskiej.

Przydatny artykuł: jak zrobić ogród skalny w kraju ze zdjęcia

Lawenda

Lawenda to pospolita roślina górska, która rośnie w postaci bujnych krzewów z kwiatami bzu lub fioletu. Ta roślina nie toleruje obfitej wilgoci, dorosłe krzewy nie tolerują dobrze przesadzania. Aby schronić się przed zimnem w zimie, można przykryć krzaki gałęziami drzew iglastych, lawenda może gnić pod izolacją z liści. Użyj tej rośliny do zjeżdżalni alpejskiej w kraju..

Paproć

Wieloletnia, bezpretensjonalna roślina, idealna na zjeżdżalnię alpejską na wsi. Paprocie silnie reagują na czystość powietrza – nie tolerują suchości i zanieczyszczeń gazowych. Paprocie dobrze znoszą zimę, ich liście nie opadają, ale po prostu leżą, zakrywając roślinę.

Paproć Odwieczna, bezpretensjonalna roślina, idealna na zjeżdżalnię alpejską na wsi. Papor

Astilba

Odporna na cień roślina wieloletnia wymaga wysokiej wilgotności gleby, co należy wziąć pod uwagę podczas używania jej w kraju do dekoracji zjeżdżalni alpejskiej. Dobrze znosi zimę, ale nagłe zmiany temperatury na wiosnę mogą znacznie zaszkodzić roślinie. Kwitną w czerwcu-sierpniu, kwiaty w różnych odcieniach od bieli i czerwieni do różu.

Odporna na cień Astilba, roślina wieloletnia, wymaga wysokiej wilgotności gleby, co należy wziąć pod uwagę przy jej stosowaniu

szałwia

Szałwia ma wiele różnych odmian, istnieją zarówno jednoroczne, jak i byliny, które dobrze znoszą zimę. Wieloletnia szałwia kwitnie jasnoniebieskimi lub fioletowymi kwiatami, nie są kapryśne w pielęgnacji, dobrze tolerują półcień, co należy wiedzieć przy aranżacji zjeżdżalni alpejskiej.

Szałwia Szałwia ma wiele różnych odmian, są zarówno jednoroczne, jak i byliny, które dobrze znoszą zimę. Wiele

Penstemon

Istnieje wiele rodzajów tej rośliny, w tym wieloletnie i odporne na zimno, odpowiednie do ogrodów skalnych w kraju. Do uprawy preferowane są miejsca słoneczne, kwiaty w różnych odcieniach bzu, czerwieni i różu.

Przylaszczka Roślina dobrze rośnie w cieniu i wilgotnej glebie, kwitnie wczesną wiosną. Bylina o jasnoniebieskich kwiatach,

Trojanek

Roślina dobrze rośnie w cieniu i wilgotnej glebie, kwitnie wczesną wiosną. Bylina o jasnoniebieskich, białych lub liliowych kwiatach. Odporna na mróz wątrobowiec odpowiednia do ogrodów skalnych.

Przylaszczka Roślina dobrze rośnie w cieniu i wilgotnej glebie, kwitnie wczesną wiosną. Bylina o jasnoniebieskich kwiatach,

Przeczytaj również: Zjeżdżalnia alpejska zrób to sam krok po kroku, zdjęcie

Aby zjeżdżalnia alpejska w kraju była ozdobą projektowania krajobrazu, ważne jest, aby wiedzieć, jakie rośliny są potrzebne. Eksperymentuj ze zdjęciami i nazwami kwiatów i krzewów, sadząc je na powierzchni ogrodu skalnego.