Staw zrób to sam na zdjęciu wiejskim, wideo krok po kroku

Na terenie podmiejskim, oprócz standardowych zabudowań, trawnika i klombów, oczko wodne wygląda bardzo pięknie. Dla korzyści praktycznych i estetycznych, staw może być wypełniony rybami. Jeśli będziesz przestrzegać zasad budowy stawu i prawidłowego doboru ryb, możesz osiągnąć dobre wyniki. Zapraszamy do dowiedzenia się jak to zrobić staw w kraju Zrób to sam.

Staw rybny w mojej okolicy. Instrukcja krok po kroku

Duży staw wymaga poważnych inwestycji, a mały staw wymaga utrzymania. Uważa się, że optymalny staw ma powierzchnię do 50 metrów kwadratowych i co najmniej 25 metrów. Staw budowany jest na otwartym terenie z jednym zaciemnionym bokiem. Dno powinno mieć trudną topografię z płytką wodą i głębokimi miejscami. Gleba musi odpowiadać rodzajowi ryb, które będą hodowane w przyszłości..

W stawie można kupić dorosłe ryby lub narybek lina, karasia, karpia, rybę koi. Ostatnie dwa gatunki ze względów estetycznych są osadzane w małych stawach. Lin, karaś, karp

W stawie można kupić dorosłe ryby lub narybek lina, karasia, karpia, rybę koi. Ostatnie dwa gatunki ze względów estetycznych są osadzane w małych stawach. Lin, karaś, karp są idealne do praktycznej hodowli.

Do hodowli nadają się różne gatunki ryb: tołpyga, karp, okoń, strzebla, płoć, szczupak, sum, leszcz, strzebla, batalion, ukleja, powój, szczypce, pstrągi i jesiotry. Wszystkie te ryby, przy odpowiednim doborze gleby i prawidłowym ułożeniu stawu, dobrze rosną i rozmnażają się..

Obejrzyj wideo: Jak zbudować staw rybny

Obliczenie objętości przeprowadza się dla jednej małej ryby do 16 centymetrów, idzie 50 litrów wody. Kształt stawu może być dowolny. Na zimowanie w stawie wykopuje się duży zbiornik i wznosi się rodzaj studni rybnej. Przy wznoszeniu stawu z betonowym dnem kształt może być dowolny.

Na dole zainstalowana jest rura żelbetowa o średnicy metra do studni zimowej. Głębokość rury powinna być o 2 metry niższa niż woda gruntowa.

Przydatny artykuł: Plastikowa palma z butelek, jak to się robi

Wszystkie korzenie wbija się w dół, a gleba jest ubijana. Zagłębienia są wykonane dla przyszłych roślin wodnych. W przygotowanym dole układana jest siatka druciana. Rozmiar komórek powinien wynosić 15 na 15 centymetrów.

Wszystkie korzenie wbija się w dół, a gleba jest ubijana. Zagłębienia są wykonane dla przyszłych roślin wodnych. W przygotowanym dole układana jest siatka druciana. Rozmiar komórek powinien wynosić 15 na 15 centymetrów.

Do rozwiązania pobiera się jedną część cementu, dwie części piasku rzecznego i trzy żwir. Wylany beton jest ubijany. Gdy roztwór stwardnieje, możesz zacząć wylewać ściany stawu. Ściany powinny być pochyłe. Dla nich budowany jest szalunek o grubości około 20 centymetrów..

Aby zapewnić niezawodność, na utwardzonym betonie można ułożyć warstwę pokrycia dachowego. Następnie izolację pokrywa się cienką warstwą zaprawy. Wylewana powierzchnia jest pokryta przed wysychaniem folią lub trawą.

Aby zapewnić niezawodność, na utwardzonym betonie można ułożyć warstwę pokrycia dachowego. Następnie izolację pokrywa się cienką warstwą zaprawy

Przydatny artykuł: Jak uprawiać Arabis w kraju

Do napełnienia stawu wykonywany jest system wodno-kanalizacyjny z rurą o średnicy pół cala. Fajka jest zamaskowana kamieniami, tworząca pozory małego wodospadu. Do czyszczenia zbiornika potrzebny jest filtr ze specjalną pompką. Na drugim brzegu zainstalowana jest rura odprowadzająca wodę.

Jeśli wody gruntowe są blisko, możesz zbudować ziemny staw. W tym celu budowane są rowy foliowe lub gliniane, które muszą być stale monitorowane, aby nie uległy zachmurzeniu. Piaszczysty widok na staw pokryty jest rozcieńczonym roztworem gliny o grubości około 15 centymetrów. Następnie ściany i podłoga pokryte są darnią.

Ciekawe wideo: Staw wiejski do hodowli ryb

Jeśli na terenie znajduje się naturalny mały wąwóz, można go rozbudować, pogłębić i pielęgnować. Blokuje go tama z ziemi. W tym celu ziemia jest wylewana warstwami dwudziestocentymetrowymi, a następnie staranowana. W razie potrzeby gleba jest zwilżona. Tama powinna się okazać o pół metra powyżej przyszłego poziomu zbiornika. Następnie wykonywany jest rów do odprowadzania nadmiaru wody, wyposażony w bok z tyłu zapory.

Przeczytaj także: Niezbędne zimowe wędkowanie dla początkujących

Rowy do odpływu i dopływu wody mogą być wykonane z betonowych rynien. Dno, ściany przyszłego stawu mogą być wykonane z wylewki betonowej ze zbrojeniem, składać się z płyt, bloków lub mieć posadzkę z kamyków, darni z gliną lub gruzu. Grzbiet zapory pokryty jest piaskiem, to jest brzeg. Warstwa piasku powinna wynosić co najmniej 10 centymetrów. Szerokość powinna wynosić około 1 metra.

Rowy do odpływu i dopływu wody mogą być wykonane z betonowych rynien. Dno, ściany przyszłego stawu mogą być wykonane z wylewki betonowej ze zbrojeniem, składać się z płyt, bloków lub mieć posadzkę z kamyków, darni z gliną lub gruzu.

Wypełniony staw wystarcza na kilka miesięcy. Następnie na dnie tworzy się warstwa mułu, a rośliny wodne łatwiej się zapuszczają. Następnie woda opada, sadzi się rośliny i ponownie napełnia zbiornik. Możesz w nim zaludnić ryby. Teraz wiesz, jak zrobić oczko wodne na stronie w wiejskim domu i przekształć projekt krajobrazu.

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org