Uprawa boczniaków w domu dla początkujących. Wideo

Boczniaki to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów grzybów. Teraz nie musisz tracić czasu na leśne spacery w poszukiwaniu grzybów, bo boczniaki można uprawiać w domu na wsi. Nawet początkujący będą mogli wyhodować wiele grzybów dla siebie i na sprzedaż, jeśli zastosują się do przewodnika krok po kroku z tego artykułu..

Jak rozpocząć uprawę boczniaków w domu??

Przed wynajmem garażu lub szukaniem odpowiedniego miejsca do uprawy boczniaków zastanów się, gdzie kupić grzybnię. Z jednego kilograma tej substancji można uzyskać do 3 kg grzybów, jeśli zastosujesz się do technologii uprawy. Nie powinieneś kupować dużo grzybni, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym grzybiarzem. Grzybnia z czasem psuje się, więc lepiej kupić trochę.

jeśli postępujesz zgodnie z technologią uprawy.

Ważne jest również przygotowanie podłoża do domowej uprawy boczniaków. Nie trzeba go kupować, ponieważ jest dość łatwo wykonany z najpopularniejszych materiałów. Doświadczeni zbieracze grzybów zalecają używanie łuski gryki i słonecznika, ale wystarczą nawet zwykłe trociny. Aby oczyścić podłoże z nasion trawy lub chwastów, należy je napełnić wodą i zagotować. Następnie można spuścić płyn i schłodzić masę do temperatury pokojowej..

Ważne jest również przygotowanie podłoża do uprawy boczniaków w domu. Nie trzeba go kupować, ponieważ jest dość łatwo wykonany z najpopularniejszych materiałów. Doświadczeni zbieracze grzybów polecają używanieUprawa boczniaków dla początkujących

Worki foliowe służą jako forma do uprawy boczniaków w piwnicy. Przed załadowaniem do nich przygotowanego podłoża warto zdezynfekować je roztworem wybielacza. Teraz możesz umieścić substrat w plastikowych torebkach i na wierzchu grzybni. Nie spiesz się, aby całkowicie ułożyć całe podłoże, pierwsza warstwa powinna mieć nie więcej niż 6 cm, a sama grzybnia ma 0,5 cm. Wypełnij torebkę warstwa po warstwie podłożem z grzybni ostryg, a następnie mocno ją zwiąż. Ze wszystkich stron torby nacięcia należy wykonać w szachownicę w odległości 14-16 cm od siebie.

Przydatny artykuł: Jak samemu wyhodować banana

Gdy wszystko będzie gotowe, opuść torby w chłodne miejsce o temperaturze powietrza 19-23 stopni. Do uprawy boczniaków w domu początkujący mogą wykorzystać piwnicę lub piwnicę w swoim domu lub na wsi..

Gdy wszystko będzie gotowe, opuść torby w chłodne miejsce o temperaturze powietrza 19-23 stopni. Do uprawy boczniaków

Przy uprawie grzybów początkujący będą musieli zadbać o swoje plony, aby osiągnąć dobre zbiory. Jest to szczególnie ważne w pierwszych dniach po posadzeniu. Monitoruj temperaturę podłoża, aby się nie przegrzał, w przeciwnym razie grzybnia zginie. Przewietrz pomieszczenie, w którym rosną boczniaki. Można zainstalować wentylatory do chłodzenia torebek z boczniakami.

Przy uprawie grzybów początkujący będą musieli zadbać o swoje plony, aby osiągnąć dobre zbiory.

Po 10 dniach zaobserwujesz, jak grzybnia aktywnie zaczyna rosnąć. Podłoże w torebce rozjaśni się i poczujesz przyjemny zapach grzybów. Po upływie tego okresu inkubacji konieczne będzie obniżenie temperatury w piwnicy do 12-15 stopni i utrzymanie wysokiej wilgotności w pomieszczeniu. Jeśli będziesz przestrzegać wszystkich zasad i warunków uprawy boczniaków, nawet początkujący będzie mógł zebrać dobre zbiory grzybów w domu..

Obejrzyj wideo: Uprawa boczniaków w piwnicy

Uprawa boczniaków na pniakach dla początkujących

Wielu początkujących zaczyna uprawiać boczniaki na pniakach. Z jednej strony zbiory są przyjemniejsze, z drugiej jednak ta metoda jest bardziej kłopotliwa i mniej efektywna. Musisz wcześniej przygotować konopie bez pleśni i uszkodzeń. Przed zasadzeniem grzybni w korze konopie moczy się przez trzy dni w wodzie. W takim przypadku początkujący będą mogli uzyskać wilgotny substrat do uprawy boczniaków na pniakach w domu..

Przed zasadzeniem grzybni w korze konopie moczy się przez trzy dni w wodzie. W takim przypadku początkujący będą mogli uzyskać wilgotny substrat do uprawy boczniaków na pniakach w domu.

Czas posadzić grzyby, aby w maju można było wynieść kikuty do ogrodu. Boczniaki nie lubią zimna, więc nie spiesz się, aby zabrać kikuty z grzybnią do ogrodu, jeśli nadal jest mróz. Najlepiej umieścić je w zacienionych miejscach ogrodu, aby grzyby mogły normalnie się rozwijać i rosnąć. Pamiętaj, że boczniaki uwielbiają wilgoć, dlatego musisz regularnie podlewać ziemię w pobliżu pniaków. Pod koniec lata dostaniesz pierwszy zbiór grzybów.

Czas posadzić grzyby, aby w maju można było wynieść kikuty do ogrodu. Boczniaki nie lubią zimna, więc nie spiesz się, aby zabrać kikuty z grzybnią do ogrodu, jeśli nadal jest mróz. Najlepiej zaaranżować iTechnologia uprawy boczniaków w workach

Nawet początkujący mogą to zrobić uprawa grzybów w domu, jeśli postępują zgodnie z zaleceniami doświadczonych grzybiarzy. Eksperymentuj, a następnie znajdź dla siebie najbardziej odpowiedni sposób na hodowanie boczniaków własnymi rękami. W końcu niektórzy mieszkańcy lata uprawiają boczniaki nie tylko w workach i pniakach, ale także na drzewach we własnym ogrodzie..