Własnymi rękami robimy kwietnik i ogród kwiatowy na wsi

Trudno wyobrazić sobie ogród bez kwiatów. Zwykle klomby mają honorowe miejsce na stronie, ponieważ ozdabiają projekt krajobrazu, podkreślają jego główne elementy i ukrywają wady. Aby kwietnik wyglądał jak najbardziej atrakcyjnie, warto wziąć pod uwagę oświetlenie wybranego miejsca, możliwość podlewania, ukształtowanie całego terytorium, a także wybrać odpowiednie rośliny według koloru, kształtu i czasu kwitnienia.

zrób to sam kwietniki na zdjęciu kraju

4 zasady tworzenia pięknego ogrodu kwiatowego

  1. Wysokie rośliny sadzi się bliżej środka.
  2. Wybierz harmonijne zestawienia kolorystyczne.
  3. Rośliny sadzi się ciasno na brzegach, ale rzadko w kierunku środka..
  4. Unikaj skomplikowanych rysunków podczas projektowania.

Pomysły na stworzenie klombu

Kwietnik to ogród kwiatowy, który wznosi się nieco ponad krajobraz i ma regularny geometryczny kształt. Najczęściej kwietnik można znaleźć w pobliżu wejścia do domu, na alejce lub na skrzyżowaniu ścieżek ogrodowych na terenie..

Jak zrobić kwietnik z kamienia naturalnego?

Ułożenie kwietnika z kamienia naturalnego jest dość proste, ponieważ nie wymaga to skomplikowanych czynności instalacyjnych. Zdecyduj o kształcie i rozmiarze, a następnie zrób małe ogrodzenie z kamieni na całym obwodzie. Następnie wypełnij kwietnik ziemią i posadź rośliny. W ten sposób możesz upiększyć istniejące kwietniki na stronie, a jeśli chcesz, aby kwietnik znajdował się na małej wysokości, będziesz musiał włożyć trochę więcej wysiłku.

Jak zrobić kwietnik z kamienia naturalnego?Jak zrobić kwietnik z kamienia naturalnego. Pomysły na zdjęcia.

Na miejscu oryginalnie wyglądają duże gładkie kostki brukowe lub kamienie o najbardziej nietypowym kształcie. Po podjęciu decyzji o lokalizacji przyszłego klombu należy usunąć górną warstwę ziemi, około 10-15 cm, a powstały otwór wypełnić gruzem, piaskiem lub żwirem. Po bokach ogrodu kwiatowego musisz wylać mieszankę cementowo-piaskową i lekko ją ubić.

zrób to sam zdjęcie kamiennych klombów

Teraz zacznij układać ściany klombu. Kamienie muszą być tak dobrane, aby ściśle do siebie pasowały. Zaleca się ponowne zszywanie szwów co 2 godziny w celu zagęszczenia zaprawy. Gdy ściana osiągnie wymaganą wysokość, jej górną część należy wyrównać zaprawą cementową, przetrzeć lub wykonać wzór dekoracyjny. Wewnętrzną stronę ściany należy pokryć mastyksem hydroizolacyjnym, aby chronić ją przed zniszczeniem. Gdy cała struktura jest sucha, rośliny można sadzić na środku.

Piękne kwietniki wykonane z drewnianych desek

Jeśli na działce ogrodowej znajduje się drewniany dom lub altana, najlepiej wykonać kwietnik z desek. Jedną z najłatwiejszych opcji jest użycie starej beczki lub wanny. Wybij dno, a następnie pokryj wewnętrzną powierzchnię specjalną mieszanką, która chroni przed próchnicą. Wybierz miejsce, w którym Twoja klomb będzie ozdobą witryny. Usuń wierzchnią warstwę gleby i przykryj ją gruzem. Następnie ustaw beczkę lub wannę, napełnij ziemią i posadź rośliny..

Piękne kwietniki z drewnianych desek: zdjęcie

Klomb z bali lub desek będzie wyglądał oryginalnie. Weź deski o szerokości do 10 cm i grubości 2-3, przeszlifuj powierzchnię, pokryj szczeliwem i lakierem. Oddzielnie wykonaj kołki, których końce są smołowane. Wbij kołki w ziemię, a następnie wykonaj ściany klombu z desek i połącz konstrukcję. Możesz spróbować zrobić klomb z kołków, wbijając je blisko siebie, a następnie ściągnąć je razem dla siły za pomocą obręczy lub drutu..

kwietniki w kraju własnymi rękami zdjęcie

Kwietnik z bali na letnią rezydencję

Jeśli twój dom jest zrobiony z bali z posiekanymi ścianami, zrób kwietnik w tym samym stylu. Podnieś kłody o mniej więcej tej samej średnicy. Dolne kłody należy ciąć wzdłużnie o ½ średnicy. Kłody, które zostaną użyte do zwiększenia wysokości ścian, należy przygotować w następujący sposób: z jednej strony wykonaj rowek na długości równej połowie średnicy. Aby połączyć kłody w korony, musisz wykonać na nich rowki po obu stronach..

Kwietnik z bali na letnią rezydencjęŁóżko z bali na letnią rezydencję. Pomysły na zdjęcia.

Tam, gdzie będzie kwietnik, usuń wierzchnią warstwę ziemi i wypełnij dziurę gruzem. Zaleca się układanie pokrycia dachowego na obwodzie ogrodu kwiatowego w celu wykonania hydroizolacji i zmniejszenia wpływu gleby na drzewo. Nie zapomnij o obróbce samych kłód za pomocą ochronnego uszczelniacza. Teraz połóż kłody w dolnej warstwie, a na górze na kłody z rowkami. Aby kwietnik był mocny, zabezpiecz kłody kołkiem.

Klasyczne łóżko z cegły

Budynki z cegły dobrze prezentują się w każdym miejscu. Ponadto z cegły można uformować klomb o idealnie płaskim lub zakrzywionym kształcie. Ściana ogrodu kwiatowego może również przylegać do domu, podczas gdy będziesz musiał pomyśleć o tym, jak wykonać hydroizolację, aby nie uszkodzić ściany.

Klasyczne łóżko z cegły

Przed wykonaniem ceglanego łóżka ostrożnie przygotuj podstawę. Aby to zrobić, wyrównaj niewielki obszar i wypełnij go betonem. Grubość podłoża betonowego uzależniona jest od wysokości ścian, np. dla klombu z 5 rzędów cegieł wystarczy wylać beton do wykopu o głębokości 15 cm, zaleca się zbrojenie podłoża dłuższego niż 2 m . Powierzchnia podbudowy powinna dobrze wyschnąć, dlatego układanie muru najlepiej rozpocząć po 2 tygodniach..

DIY ceglany kwietnik na daczy

Kwietniki układa się tak samo jak w domu. Początkowo wyrównują rogi, sprawdzają ich równe położenie za pomocą poziomicy, a następnie układają ściany. W dolnym rzędzie niektórych spoin nie trzeba wypełniać zaprawą, ponieważ w klombie powinny znajdować się otwory drenażowe.

Stale kontroluj, jak równe są ściany za pomocą poziomu, aby gotowa konstrukcja zdobiła pole bramkowe i harmonijnie wtapiała się w projekt. Po uzyskaniu odpowiedniej wysokości ścian ogrodu kwiatowego należy wykonać ostatnią dekoracyjną warstwę muru. W ten sposób staraj się, aby wszystkie szwy były takie same. Pozostaje wykonać fugowanie, aż roztwór stwardnieje i kwietnik będzie gotowy.

Ceglane łóżka wzdłuż ścian domu

Dziewczynki kwiatowe do ogrodu

Kwiaty nie muszą być sadzone na specjalnie wyposażonych klombach. Dziewczynki kwiatowe będą wyglądać oryginalnie na stronie, którą mogą być doniczki, wanny, beczki lub doniczki. Te miniklomby można przenieść na zimę do domu lub szklarni, a także stworzyć kreatywną kompozycję w ogrodzie..

Zanim wybierzesz dziewczynę z kwiatów, zdecyduj o rodzaju sadzonych roślin i ich cechach..

Klomby na rośliny pnące

Jeśli strona jest zabetonowana w pobliżu domu, dziewczyna z kwiatami z kratą kratową pomoże nadać jej piękny wygląd. Ten projekt ma niezaprzeczalne zalety: jest prosty, odpowiedni dla różnych roślin i można go przenosić z miejsca na miejsce..

Klomby na rośliny pnąceKlomby na rośliny pnące

Skrzynka na kwiaty wykonana jest z desek o grubości 3 cm, a jej wymiary zależą od tego, gdzie chcesz ją postawić. W kształcie pudełko powinno przypominać trapez. Ściany i dno montuje się osobno, a następnie całość składa się w jedną całość. Zalecamy zainstalowanie przegrody na środku pudełka, aby było mocne i sztywne. W celu odprowadzenia nadmiaru wilgoci w dnie pudełka wykonane są specjalne otwory..

Gdy pudełko będzie gotowe, przystąp do montażu rusztu. Na płaskiej powierzchni zacznij układać listwy tak, aby dzięki przecięciom uzyskać kwadraty 10×10. Na skrzyżowaniach listwy są klejone klejem. Gotowy ruszt można przybić do skrzynki lub wolnostojący. Do wykonania słupków kraty można użyć dwóch prętów o długości 2 mi średnicy 5 cm..

Kwiatowa dziewczyna z kratą pomoże nie tylko ozdobić teren w pobliżu domu, ale także fasadę samego domu

Kwiatowa dziewczyna z kratą pomoże nie tylko ozdobić teren w pobliżu domu, ale także fasadę samego domu. Przymocuj grill do ściany domu za pomocą wkrętów samogwintujących i kołków. Jeśli chcesz, aby rośliny pięknie zaplatały kratę, nie mocuj jej blisko ściany. Donicę można również zamontować na ścianie za pomocą wsporników lub zamontować pod rusztem. Aby zapobiec gniciu drewna, pudełko i sam ruszt są traktowane środkami antyseptycznymi, a pod pudełkiem umieszcza się warstwę hydroizolacji.

Krata wykonana z łodyg bambusa lub trzciny będzie wyglądać oryginalnie. Grube łodygi są umieszczane bezpośrednio w doniczce, którą wypełnia się ziemią, a następnie tokarką cienkimi łodygami. Krata z winorośli również będzie wyglądać pięknie..

Betonowe kwiatowe dziewczyny

Cement jest szeroko stosowany w aranżacji ścieżek ogrodowych, klatek schodowych, ale można z niego również wykonać ozdobne klomby, które będą harmonizowały z ogólnym projektem witryny. Koszt cementu jest całkiem do przyjęcia i bardzo wygodnie się z nim pracuje. Dlatego jeśli chcesz zrobić piękną zrób to sam kwiatowa dziewczyna wykonany z niedrogiego materiału, beton jest optymalnym rozwiązaniem.

Wymieszaj cement, wodę i kruszywo w proporcji 2:1:6 do uzyskania zaczynu betonowego. Jeśli chcesz, aby gotowy produkt nie był zbyt ciężki, jako wypełniacza możesz użyć trocin lub torfu. Jeśli dziewczyna z kwiatami nie jest przenośna, ale stacjonarna, możesz wziąć piasek lub pokruszony kamień.

betonowe kwietniki zrób to sam na zdjęciu wiejskim

Główną zaletą betonu jest to, że można z niego wykonać wyroby o dowolnym kształcie, rozmiarze i kolorze. Gotowe dziewczęta kwiatowe będą dość stabilne, więc nie boją się huraganów i silnych wiatrów. Ponadto rabaty betonowe mają dobrą przepuszczalność powietrza, dzięki czemu rośliny dobrze w nich rosną. Donice betonowe można barwić lub malować zarówno w trakcie procesu produkcyjnego, jak i z biegiem czasu.Klomby betonowe - kwietniki

Wygląd zewnętrznej powierzchni zewnętrznej doniczki betonowej zależy od wielkości wypełniacza użytego w mieszance. Gładszy i bardziej lśniący kształt uzyskuje się stosując piasek drobnoziarnisty, a szorstki piasek gruboziarnisty. Niektórzy eksperci zalecają stosowanie mieszanki cementu, torfu i piasku w proporcji 2: 4: 3. Chociaż zewnętrzna powierzchnia produktu będzie szorstka i lekko szorstka, sama doniczka okaże się lżejsza niż przy użyciu czystego piasku lub żwiru..

Pojemnik na rośliny betonowe można barwić

Pojemnik na roślinę betonową można barwić. Aby to zrobić, użyj specjalnych pigmentów kolorowych, które rozcieńcza się wodą i wlewa zamiast czystej wody podczas przygotowywania mieszanki betonowej. Należy pamiętać, że po całkowitym wyschnięciu produktu jego kolor stanie się jaśniejszy niż kolor roztworu płynnego. Jeśli masz wątpliwości, czy dobrałeś odpowiednie stężenie pigmentów barwnych, wykonaj próbne produkty w postaci kamieni. Pamiętaj, że gotową strukturę cementu po wyschnięciu można pomalować specjalnymi farbami do użytku na zewnątrz..

Czy po raz pierwszy pracujesz z zaprawą cementową? Najlepiej wybrać prosty projekt pojemnika, a po rozwinięciu pewnych umiejętności budowlanych przystąpić do skomplikowanego projektowania doniczek. Szalunek wykonany jest z desek drewnianych, natomiast do deskowania zewnętrznego należy je połączyć wkrętami, aby po wyschnięciu produktu deski można było łatwo zdjąć. Jeśli do szalunku od wewnątrz przymocowane są płyty z wzorem reliefowym, zewnętrzna strona doniczki będzie miała oryginalną strukturę. Aby wykonać otwory drenażowe, przed wylaniem mieszanki betonowej włożyć do szalunku kawałek rury lub gruby patyk. Otwory drenażowe powinny znajdować się pośrodku, jeśli kwiaciarka jest okrągła i w rzędzie na obwodzie, jeśli produkt jest prostokątny. Otwory można również wykonać na ścianach bocznych, bliżej dna. Wzmocnienie pomoże wzmocnić konstrukcję betonową (możesz użyć drutu lub siatki). Zbrojenie układa się tak, aby znajdowało się na środku betonowych ścian.

Betonowe kwiatuszki, które możesz kupić w sklepieBetonowe kwiatuszki, które możesz kupić w sklepie

Gdy szalunek jest gotowy, na jego środku układana jest warstwa do 10 cm betonu. Następnie szalunek wewnętrzny jest montowany w tej samej odległości od każdej ściany. Aby szalunek był stabilny, na jego dnie umieszcza się ciężkie kamienie. Wypełnij wnękę między dwoma szalunkami betonem na całym obwodzie. Nie zapomnij wymieszać mieszanki betonowej, aby wydostały się pęcherzyki powietrza..

Konstrukcja betonowa powinna wyschnąć w ciągu tygodnia, a następnie można usunąć szalunek. Szczotka druciana może wygładzić narożniki kwietnika i nadać ścianie chropowatą strukturę. Za pomocą szablonu możesz nanosić na ściany różne wzory i wzory.

Do odlewania kształtu doniczki dopuszczalne są miski, wanny, plastikowe wiaderka i inne przybory. Aby ułatwić demontaż szalunku wewnętrznego, owinąć go folią.

Wanny na kwiaty z desek

Donice drewniane idealnie nadają się nie tylko do roślin ogrodowych, ale również do drzew. Możesz zrobić taką wannę samodzielnie, nie mając profesjonalnych umiejętności i wiedzy. Pamiętaj, że im większa forma, tym jest cięższa. Dlatego jeśli planujesz przenieść rośliny do szklarni zimą, zrób wannę z kółkami. Najczęściej drewniane skrzynki na kwiaty wykonane są z desek drzew iglastych, które są impregnowane specjalnymi związkami..

Wanny na kwiaty z desek

Materiały do ​​​​wykonania drewnianej wanny:

– folia polietylenowa;

– deski;

– słupki narożne;

– wodoodporny klej;

– paznokcie.

Rozłóż boczne półki na dole na płaskiej powierzchni. Następnie wykonaj narożniki, aby połączyć górne i dolne słupki boczne. Następnie zbierz dno i ściany z desek. Wszystkie deski są sklejane i mocowane gwoździami. Do dna należy przybić deski podtrzymujące, które podniosą wannę na niewielką odległość od ziemi. Aby zmniejszyć kontakt doniczki z podłożem, przykryj ją od wewnątrz folią. Gotowa wanna pokryta jest lakierem lub farbą.

Drewniane klomby do ogrodu

Dość często ogrodnicy robią doniczki ze złomu. Na przykład możesz wyrzeźbić piękną doniczkę z pnia drzewa lub zrobić doniczkę z dębowych beczek, starych naczyń lub plastikowych butelek. Jest jedna wada tego podejścia: dziewczęta z kwiatów bardzo się od siebie różnią i naruszają harmonię w projektowaniu strony..

Wanny na kwiaty z desekWanny na kwiaty z desek

Aby ukryć wady wielokolorowych doniczek wykonanych z różnych materiałów, proponujemy schować je za drewnianym ozdobnym płotem. Aby to zrobić, możesz użyć starych desek lub kawałków sklejki. Najważniejsze jest, aby zbierać przedmioty o podobnej szerokości i grubości (ich wysokość może wynosić do 50 cm, a szerokość około 70 cm). Wszystkie deski należy najpierw zmontować w tarcze za pomocą gwoździ i śrub, a następnie przymocować do stojaków lub metalowych narożników. Dno może być zdejmowane lub wykonane z prętów. Najważniejsze jest pozostawienie luk, aby usunąć nadmiar wilgoci..

Kwiaty w drewnianych wanienkach trzeba będzie częściej podlewać niż w ziemi, więc martw się o wcześniejszą obróbkę drewnianego produktu i chroń go przed próchnicą. Wannę można malować farbą zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz kilkoma warstwami, wtedy nie straci ona swojego atrakcyjnego wyglądu nawet z czasem.

Nowoczesna pionowa dziewczyna z kwiatami

Na miejscu ciekawie prezentują się drzewa kwiatowe, które lakonicznie wleją się na zewnątrz między wiele donic z kwiatami. Wysokość takiego drzewa może być dowolna, najważniejsze jest to, aby pamiętać, że kwiaty będą musiały być podlewane, a ciągłe branie do tego drabiny jest dość niewygodne.

Nowoczesna pionowa dziewczyna z kwiatamiNowoczesna pionowa dziewczyna z kwiatami

Sam pień drzewa wykonany jest z pręta, do którego następnie przybijane są półki na doniczki. Pręt montuje się w specjalnym rękawie i zakopuje w ziemi. Podłogi półek są wykonane po prostu z desek o długości 20 cm i 54 cm, na półkach zaznacz miejsca na śruby i wywiercić otwory. Odbywa się to tak, aby wygodnie było przymocować półki do listew. Wszystkie elementy drzewa kwiatowego są pokryte farbą, aby uzyskać atrakcyjny wygląd. Stożkowy wierzchołek słupka i osłonięty daszkiem chroniącym drzewo przed wnikaniem wilgoci.

Teraz umieść doniczki na półkach i ułóż kompozycję kwiatową. Jeśli obawiasz się, że kwiaty się przewrócą, zabezpiecz doniczki żyłką lub taśmą nylonową.

W kwiaciarniach dziś sprzedawane są oryginalne pionowe skrzynki na kwiaty ze specjalnymi otworami na rośliny.

W kwiaciarniach dziś sprzedawane są oryginalne pionowe skrzynki na kwiaty ze specjalnymi otworami na rośliny. Z wyglądu przypominają rurę z otworami. Takie projekty spodobają się miłośnikom roślin pnących, a także tym, którzy mają niewielką powierzchnię swojej osobistej działki i potrzebują kompaktowych dziewczynek z kwiatami. Możesz sam spróbować wykonać tego typu konstrukcję..

Kwiaciarki z opon

Pragnienie uszlachetnienia terenu w najlepszy sposób rodzi się u każdego letniego mieszkańca-ogrodnika. Oczywiście w sklepie możesz kupić gotowe rękodzieło ogrodowe lub doniczki, ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i nadać terytorium ekskluzywny wygląd, zrób doniczki ze starych kół.

kwiat dziewczyna z oponkwiat dziewczyna z opon

Jak zrobić dziewczynę z kwiatów z opony

Najczęściej używa się opon do stworzenia klombu lub dekoracji ogrodu kwiatowego. Można je pomalować na dowolny kolor i pięknie ułożyć na wzniesieniu. Ale z opon można również zrobić oryginalną dziewczynę w kwiaty, w której ukryta zostanie wytłoczona zużyta powierzchnia opony. Taki projekt będzie wyglądał interesująco na wsi lub w pobliżu domu, a nie każdy może od razu zrozumieć, z czego wykonany jest kwietnik..

ogród kwiatowy zrób to samDIY ogród kwiatowy

Po bokach opony musisz narysować kredą wzór reliefowy. Następnie ostrym nożem zaczynają zgrabnie wycinać część opony do metalowego sznurka. Wygodne jest wycinanie prostych linii nożem, więc jeśli masz bardziej złożone kształty, użyj wyrzynarki elektrycznej. Zaleca się zwilżenie linii cięcia wodą z mydłem. Następnie zacznij wywracać oponę na lewą stronę. Najpierw zacznij skręcać w jednym miejscu, a następnie przejdź do innej części opony. Po odwróceniu opony na lewą stronę przetnij kręcone krawędzie szlifierką. Jeśli chcesz, aby kwiaciarka wyszła ze stojakiem, weź oponę, która nie została zdjęta z felgi. Możesz również samodzielnie wykonać oryginalny stojak na doniczkę, jeśli nie posiadasz felgi..

ogród kwiatowy z opon zrób to sam zdjęcieZdjęcie ogrodu kwiatowego DIY

Czy uważasz, że taka dziewczyna z kwiatami nadal przypomina oponę samochodową? Pokryj jego części podkładem i pomaluj farbą, wtedy wszelkie podobieństwa znikną. Zaletą tego typu dziewczynek jest to, że nie gniją nawet z czasem. Dodatkowo znajdziesz zastosowanie dla starych kół, które leżały w garażu..

Istnieje wiele pomysłów na dekorację klombu i ogrodu kwiatowego w ogrodzie lub na osobistej działce. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie materiały, kolory i rośliny, wtedy Twój ręcznie robiony produkt nie będzie gorszy niż sklepowy..