Bir ev tasarlarken veya elden geçirirken, cephelerin tasarımı ile ilgili soru ortaya çıkıyor. Feldhaus klinker karoları bu sorunları çözmek için gerçek bir buluş olabilir. Çeşitli renkler ve dokular, herhangi bir stile uymayı mümkün kılar ve binaya benzersiz bir görüntü verir..

Şirket hakkında

Feldhaus Klinker şirketi 1850’lerde Almanya’da ortaya çıktı. Kuruluşundan günümüze kadar inşaat ve renovasyon için malzeme üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Ana faaliyetlerden biri klinker tuğla, parke taşı ve kiremit üretimidir..

Bugün, kadro sadece yüksek kaliteli ve kanıtlanmış malzemelerle çalışan üst düzey uzmanlardan oluşmaktadır. Ayrıca, malların üretimi için yalnızca modern ve yüksek teknoloji ürünü ekipman kullanılmaktadır..

klinker nedir?

Bina cephelerini bitirmek için tasarlanan tek ateşlemeli seramik karo tipine klinker denir. Üretimi için çeşitli boyaların eklendiği özel kil türleri kullanılır..

Ürünün şekli presleme veya ekstrüzyonla oluşturulur. Isıl işlem 1300 dereceden fazla bir sıcaklıkta gerçekleşir. Elle kalıplanmış Fieldhouse karoları, hem bireysel olarak şekillendirilen elemanlar hem de tuğlalardan çift taraflı kesme ile üretilir..

Bu tür ürünler, sıcaklık dalgalanmalarına ve dış etkilere dayanabildikleri için çeşitli inşaat ve onarım alanlarında kullanılabilir..

Çoğunlukla klinker binaların dış duvarlarını süslüyor, Bu, buhar geçirgenliği ile kolaylaştırılmıştır. Ve açık alanlarda zeminleri kaplayabilir, merdivenler, bahçe yolları döşeyebilir, şömineleri süsleyebilirler.. Böyle bir karo, peyzaj tasarımı için mükemmel bir malzemedir..

Klinker hafiftir, bunun sonucunda nesne veya temel üzerindeki yük minimumdur. Bu onu diğer benzer malzemelerden ayırır.. Tuğla ve beton gibi yüzeylerde çalışmak için harika.

Feldhaus ürününün bir diğer çeşidi ise sandviç panellerdir. Bileşimleri poliüretan köpüğe dayanmaktadır ve paneller klinker karolarla kaplanmıştır. Bir odayı dekore ederken zaman kazandıran oldukça hacimlidirler. Ayrıca malzemelerin renk ve doku paleti de yeterince geniştir..

Temel özellikleri

Dışarıdan, Feldhaus klinker karoları gerçek tuğlaya benziyor. Ayrıca, benzer işlevsel özelliklere sahiptir. Neme dayanıklıdır, sıcaklık değişikliklerini iyi tolere eder ve ısıya dayanıklıdır, bu da malzemenin soba ve şömineleri süslerken bile kullanılmasını mümkün kılar. Dış etkilere karşı direnci nedeniyle koruyucu işlevi vardır..

Tüm ürünler Avrupa standartlarına göre üretilmektedir..

Boyutlar ayırt edilir:

 • 295x71x15 mm – maksimum uzunluk, belirlenmiş L-NF, tüketim – 40 adet. 1 m² için;
 • 215x65x15 mm – WDF, 59 adet. normal derz ölçüsü ile 1 m² için;
 • 21x5x1.7 cm – minimum uzunluk, WF, 73 adet / m².

Ürünlerin aynı uzunlukta – 240 ve 9 ila 17 mm arasında kalınlığa sahip olduğu ve yalnızca genişlikte farklılık gösterdiği başka bir sınıflandırma daha vardır:

 • 11,3 mm – 2DF – tüketim 32 adet / m²;
 • 52 mm – DF – tüketim 64 adet / m²;
 • 65 mm – RF – 54 adet / m²;
 • 71 mm – NF – metrekare başına 48 karo.

Bu malzemeler sadece dış işler için değil, aynı zamanda odanın içini oluşturmak için de kullanılabilir. Karo ağır yüklere dayanabilir, dayanıklı, güçlü ve kullanımda güvenilirdir.

Klinker karoların döşenmesi üzerinde çalışmak sorun yaratmaz: elemanlar özel yapıştırıcı kullanılarak yüzeye yapıştırılır.

Bu malzemelerin hafif olduğu akılda tutulmalıdır, bu, üzerindeki yükler küçük olduğu için temelin güçlendirilmesine gerek olmadığı anlamına gelir..

Renk paleti seçimi

Feldhaus ürünleri şık ve modern görünüyor. İstediğiniz rengi kolayca seçmenizi sağlayan geniş bir renk yelpazesine sahip olun.

Değerlendirilebilir:

 1. Gölgeli bir alanda, ev ağaçların arasında, bahçede ise, çatı daha koyu renklerde dekore edilmiş ve duvarlar çok daha açık bırakılmıştır..
 2. Açık bir alanda, yola yakın, daha parlak renklerde kaplama yapılır.
 3. Komşuların kısıtlı bir tarzı varsa, 2 tondan fazla öne çıkmamalısınız. Renkler yakın veya komşu binalarla uyumlu olmalıdır.
 4. Cephe için parlak bir karo seçerken, diğer yapı elemanları için göz alıcı bir bitiş düşünmelisiniz..

Klasik tarzdaki binalar genellikle sıcak yumuşak renklerde tutulur – sarı ve kahverengi tonları, daha az sıklıkla yeşil. Kırmızı bir çatı ile beyaz veya çok hafif renkli kiremitlerin kombinasyonu, Rus stilinin bir işaretidir. Çeşitli kombinasyonlar mümkündür, örneğin sarı ve beyaz.

Modern trendler, soğuk renklerin ve tonların kullanımını içerir: siyah, beyaz, gri, gümüş, mor. Zıt kombinasyonlar – ayrıca modaya uygun bir akışta. En popüler kombinasyonlar: beyaz ve siyah, koyu mavi ile turuncu, taze yeşillikler ve grafit. Bazı durumlarda, az miktarda üçüncü bir renk eklemek uygundur. Bu durumda, binanın bu parçası bir aksan olacaktır..

Her durumda, bir satın alma işlemi yapmadan önce projeyi özel bilgisayar programları kullanarak görselleştirmeniz gerekir. Artık sadece profesyoneller için değil, aynı zamanda isteyen herkes için de mevcuttur..

Popüler dizi

Şu anda, Feldhaus klinker karoları 80’den fazla renk tonu dahil olmak üzere çok çeşitli renklerde mevcuttur. Ayrı olarak, ürün yelpazesinin 1500’den fazla modelde sunulduğu belirtilmelidir..

Vascu serisinde karolar antik tarzda stilize edilmiş ve eski binaları süslemek için kullanılabilir. Sintra koleksiyonu, doğal tuğlayı kusursuz bir şekilde taklit eder. Parlaklık ve savurganlık sevenler için şirket, ana farkı renk gradyanının varlığı olan Galena serisini piyasaya sürdü..

Accudo, klasik renklerin orijinal varyasyonlarını sunar. Carbona koleksiyonu dünyevi bir turuncu renge sahiptir, dona dayanıklıdır ve her türlü olumsuz hava koşulunu tolere eder..

İncelemeler

Feldhaus, tüketiciler arasında yüksek talep gören oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Alıcılar, ürünlerin mükemmel kalitesini not eder. İncelemelere göre, malzemelerin kullanımı kolaydır ve kurulum sırasında kendiniz yapabileceğiniz sorun yaratmaz..

Geniş ürün yelpazesi, her zevke ve çeşitli tasarım fikirlerine uygun malzeme seçimine yardımcı olur. Karo, hem dış hem de iç işler için özgün tasarım çözümlerini hayata geçirmenizi sağlar. Mükemmel performans özellikleri not edilmiştir. Oldukça yüksek fiyat, zamanla bile özelliklerini kaybetmeyen ve harika görünen malzemenin uzun kullanım ömrü ile telafi edilir..

Feldhaus klinkeri ile çalışmanın gözden geçirilmesi için okumaya devam edin.