Birçoğu Kerama Marazzi’nin başka bir İtalyan üretici olduğuna ve ürünlerinin çok pahalı olduğuna inanıyor. Ancak bu görüş hatalı, çünkü Kerama Marazzi markası bir Rus seramik karo üreticisi. Ürünleri uygun bir fiyata mükemmel kalitede..

Marka geçmişi

Kerama Marazzi markası, sadece inşaat profesyonelleri arasında değil, popüler ve aranan bir seramik karo üreticisidir. Daha önce hiç onarımla karşılaşmamış kişiler bile ürünlerin yüksek kalitesinin farkındadır..

İtalyan Marazzi Group şirketi 80 yıl önce kuruldu ve yavaş yavaş anavatanında ün kazandı ve ardından uluslararası düzeyde layık bir seramik üreticisi haline geldi. 1988 yılında Rus şirketi Kerama Marazzi İtalyan markasına katıldı..

Fayans üretimi, Moskova bölgesinde ve Orel’de bulunan iki fabrikada gerçekleştirilmektedir. Şirket, yalnızca mükemmel ürün kalitesini garanti eden İtalyan yapımı ekipman kullanıyor. Yenilikçi kuru presleme teknolojisi, çeşitli doğal malzemelerin yüzeyini simüle eden karolar oluşturmanıza olanak tanır..

Popüler koleksiyonlar ve seriler

Kerama Marazzi’nin şık, özgün ve canlı seramik koleksiyonları, şaşırtıcı ve çekici iç mekanlar yaratabilir. Şirketin tasarımcıları çok seyahat ediyor, çünkü seyahat sırasında ilham alıyorlar. Kerama Marazzi karoları muhteşem doğayı ve harika mimariyi temsil ediyor.

“Önizleme 2018”

Bu koleksiyon 2018 için yeni. 14 bölüm içerir, her biri odanın lüks bir iç mekanını donatmanıza izin verecek, ona çekicilik ve benzersizlik kazandıracak:

 • Seri “Anlaşma” “domuz” adı verilen bir karo ile temsil edilir. Küçük bir formata ve dikdörtgen bir şekle sahiptir. Parlak yüzey, iç mekana parlaklık ve zarafet verir. Bu seri, farklı genişliklerde dikey şeritlerle süslenmiş iki dekor içerir..

Dekorlar, arka plan karolarıyla aynı formatta sunuluyor ve bu da onları benzersiz kombinasyonlar oluşturmak için kullanmayı mümkün kılıyor..

 • Alma serisi sıradışı ve şık görünüyor. Duvar karoları beyaz renkte mevcuttur. İki versiyonda yapılmıştır – taşın dokusunu ve şapın yüzeyini taşır. Serinin dekorasyonu, sebze teması üzerine yapılmış, parlak bir yüzeye sahip bir dekordur..
 • atölye serisi mutfak veya banyo dekorasyonu için uygundur. Arka plan seramikleri dört tek renkte mevcuttur: beyaz, kül, siyah ve grafit. “Atelier” serisinden dekoratif ürünler, muhteşem geometrik süslemelerle dekore edilmiştir. Siyah beyaz ve renkli dekorlar harika paneller yaratır.
 • bakara serisi hassasiyet ve incelik bakımından farklılık gösterir. Karo, mermer yüzeyini mükemmel bir şekilde taklit eder, bu nedenle güzel, zarif ve zengin görünür. Mozaik veya çiçek baskısı şeklindeki dekor, bej veya koyu bej arka plan kaplamasını seyreltmenize olanak tanır.

“İki Venedik”

Bu koleksiyon, geçen yılın bir yeniliği olduğu için nispeten yakın zamanda oluşturuldu. Venedik ve St. Petersburg gezileri sırasında alınan duygular sayesinde yaratıldı. Koleksiyon, her biri büyüleyici seramiklerle temsil edilen 52 seriden oluşuyor..

En son yenilikler arasında şunu belirtmekte fayda var. “Foscari” dizisi. Fayanslar, doğal taş dokusunu çok doğru bir şekilde yeniden üretir. Seri, parlak duvar ve mat yer karolarının yanı sıra orijinal baskılara sahip çekici dekorlar içeriyor..

seramik granit

Porselen stoneware, dayanıklı, dayanıklı ve şık zemin kaplamaları için ideal seçimdir. Mükemmel donma direnci ve artan aşınma direnci ile karakterize edilir, bu nedenle yoğun trafiği olan odalar için idealdir..

Koleksiyon birkaç seriden oluşuyor: Ahşap, Mermer, Taş, Beton, Fantezi ve Halılar. “Mermer” serisinden porselen taş ürünler, mermer yüzeyini mükemmel bir şekilde taklit eder.

Bu serideki seramikleri kullanarak gerçek mermer saraylara yakışır muhteşem iç mekanlar yaratabilirsiniz..

“Napoli”

Bu koleksiyon Napoli’nin gösterişli mimarisini ve doğasını kutluyor. Bu şehrin muhteşem atmosferini yeniden yaratmanıza izin verecek. Koleksiyon, çeşitli binaların dekorasyonu için uygundur..

Çok çeşitli renk çözümleri sunulur “Positano” dizisinde, tatil beldesinin onuruna böyle inanılmaz bir isim aldı. Fayanslar açık mavi, mavi, koyu yeşil, turuncu ve sarı renklerde yapılmıştır. Dekorlar, enfes deniz temalı tablolar şeklinde sunulmaktadır. Bu seri banyo dekorasyonu için mükemmeldir..

Forio serisi – mutfağı dekore etmek için iyi bir seçim. Seramikler yumuşak renklerde yapılmıştır. Seramik serisinin dekorasyonu masif tablolar halindeki dekorlardır. Deniz kıyısının eskizleri ve çiçek temalı resimler mutfağın iç kısmında parlak vurgular yaratacaktır..

“İngilizce”

İngiltere’nin kültür ve manzaraları sevenler, “İngiliz” koleksiyonundan muhteşem seramik serisini kesinlikle sevecekler. Duvar ve yer karoları pastel renklerde tamamlanmıştır ve gizli baskılara sahip lüks dekoratif unsurlarla tamamlanmıştır. Birçok dekor çiçek desenleri ile dekore edilmiştir..

Örneğin, “Windsor” dizisi doğal mermerin yüzeyini mükemmel bir şekilde taklit eder. Tasarımcılar, kimliği her ayrıntıda somutlaştırmak için malzemenin her çatlağı, düzensizliği ve yanlışlığını dikkate aldı. Seramikler beyaz ve gri renklerde mevcuttur.

Deira serisi yumuşak ve yumuşak renklerde fayanslarla temsil edilir. Duvar kullanımı için arka plan döşemesi, duvar kağıdının yüzeyini mükemmel bir şekilde taklit eder. Enfes bir süs oluşturan küçük çiçeklerle süslenmiştir. Döşeme karosu tek renkli gibi davranır ve bir mozaiği taklit eder. Böyle bir tandem şık, etkileyici ve unutulmaz görünüyor..

“Hintli”

Bu koleksiyon oryantal temalarla dikkat çekiyor. Birçok seride ulusal tarzda çizimler kullanılmaktadır. Arka plan döşemesi esas olarak narin ve yumuşak tonlarda sunulur. Sunulan karo serisi çeşitlerinde, banyo veya mutfak dekorasyonu için harika çözümler bulabilirsiniz..

“Gama” serisi Çatal bıçak takımını ve baharatların isimlerini betimleyen birçok dekoratif unsur içerdiğinden mutfak dekorasyonu için idealdir. Tasarımcılar tuğla benzeri bir kurulum kullanılmasını tavsiye ediyor, çünkü arka plan seramikleri “domuz” şeklinde sunuluyor. Seride fıstık, kahverengi, siyah, siyah ve beyaz renkler kullanılıyor..

“İtalyan”

Bu koleksiyon lüks, zengin seriler içerir. Seramik karolar narin renklerde sunulmaktadır. Diğer renkler olmasına rağmen bej ve kahverengi hakimdir..

Başlıca bir örnek “Traverten” serisi. Seramik karolar, Vatikan’daki Roma Kolezyumu, Aziz Petrus Bazilikası’nın yapımında kullanılan bu doğal malzemenin dokusunu mükemmel bir şekilde aktarır. Dekoratif unsurların varlığı, iç mekanı dekore etmenize, ona zenginlik vermenize, eski zamanları aktarmanıza olanak tanır..

Şekiller ve tasarım

Kerama Marazzi karoları, farklı alanlarda özgün tasarımlar oluşturmanıza olanak tanıyan çeşitli şekil ve formatlarda gelir. Koleksiyonlar genellikle standart boyutlarda karolar içerir, ancak seçenekleri mini formatlarda da alabilirsiniz. En cesur ve sıra dışı tasarım fikirlerinin somutlaştırılması için idealdirler. Orijinal kombinasyon, aksan yerleştirmenize veya geniş odaları imar etmenize izin verecektir..

Şekil seçerken, uzun bir tuğlaya benzeyen “domuz” karoya özel dikkat gösterilmelidir. Modern tarzlarda uzun “tuğlalar” taze, orijinal ve modaya uygun görünüyor. Bu karo formu genellikle İskandinav tarzı iç mekanlar yaratırken kullanılır ve ayrıca ülke, Provence veya çatı katı tarzında muhteşem görünür..

Koleksiyonların çoğu, en pratik ve kullanımı kolay şekiller olduğu için dikdörtgen veya kare karolar içerir. Tasarımcılar, iç mekana özgünlük katmak için, genellikle arka plan karolarıyla aynı formatta ve şekilde yapılan zarif dekoratif öğeler sunar..

Alışılmadık bir iç mekanın öne çıkan özelliği, sıra dışı bir şekle sahip karoların kullanılması olabilir. Örneğin, bazı koleksiyonlarda bal peteğine benzeyen altıgen bir karo bulunur. Zemin veya duvar kaplamalarını süslemek için kullanılabilir. Çoğu seramik kare veya dikdörtgen olduğu için altıgen akılda kalıcı ve sıradışı görünüyor..

Özgün bir iç mekan yaratmak için ideal seçim mozaik kullanımıdır..

Özgünlük veren minyatür bir biçimde yapılır. Mozaik, kabartma veya pürüzsüz bir yüzey olarak sunulabilir. Genellikle tüm duvarda muhteşem bir duvar resmi oluşturmak için kullanılır. Odanın iç kısmında parlak bir vurgu oluşturmak için idealdir. Küçük format, orijinal süs eşyaları ve desenler oluşturarak denemenizi sağlar.

Dekor ve renkler

Kerama Marazzi tasarımcıları, zemin ve duvar kaplaması için arka plan seramiklerinin yanı sıra iç mekanı çeşitlendirmenize, ona özgünlük ve parlaklık getirmenize olanak tanıyan şık ve şaşırtıcı dekorları içeren çok çeşitli seramik karo koleksiyonları yarattı..

Üretici parlak ve mat karolar sunar. Parlak fayanslar odaya daha fazla ışık verir, bu nedenle genellikle küçük odaları dekore etmek için kullanılır. Doğal ahşabı taklit eden karolar mat bir yüzeye sahiptir.

Modern teknolojilerin kullanımı sayesinde Kerama Marazzi seramikleri, çeşitli yüzeylerin dokusunu mükemmel bir şekilde iletir.. Ahşap efektli karolar, iç tasarıma rahatlık ve ev sıcaklığı katar, ancak seramik özelliklerini korur. Bu tür karolar, bir banyo, tuvalet veya mutfak kaplaması için kullanılabilir, çünkü doğal ahşabı taklit eden karolar, gerçek ahşap hakkında söylenemeyen yüksek nemden korkmazlar..

Bazı yer karosu koleksiyonları, parke zemin yanılsaması yaratmak için idealdir. Karo, doğal ahşabın dokusunu mükemmel bir şekilde taşır ve aynı biçimde yapılır..

Parke levhaların altındaki seramikler, doğal bir analogu çok doğru bir şekilde taklit ederken, dayanıklı ve güvenilir bir zemin kaplamasının oluşturulmasını garanti eder. Dış mekan stili için bile kullanılabilir. Artan kros kabiliyeti ve çeşitli hava koşulları ile deforme olmaz.

Kerama Marazzi seramik karoların tasarımı, iç mekanı herhangi bir stil yönünde somutlaştırmayı mümkün kılar. Mermer karolar iç mekana lüks ve incelik katacak. Dayanıklı, dayanıklı döşeme oluşturmak için idealdir. Tuğla, arduvaz veya beton karolar bir odanın tasarımını değiştirebilir.

Sunulan koleksiyon çeşitleri arasında laminat yüzeyini taklit eden seramik karolar bulunmaktadır. görünüşte bir fark yok, ancak performansı normal laminattan çok daha iyidir.

Karo derinin altında etkileyici ve ilginç görünüyor. Bu doğal malzemenin dokusunu çok doğru bir şekilde yeniden üretir. Bu tür karolar, odanın iç kısmına lüks, zenginlik ve güzellik getirebilir..

Çini kilimler küçük ebatlar kullanılarak oluşturulabilir. Patchwork karolar, çeşitli renkler getiren iç mekana mükemmel bir ektir. Olağandışı süslemeler ve baskılar iç mekanı dekore edebilir, onu unutulmaz ve orijinal hale getirebilir..

Renk çözümleri

Kerama Marazzi karoları sadece çeşitli şık koleksiyonlar için değil, aynı zamanda zengin renk seçenekleri için de talep görmektedir. Sadece belirli bir stil yönünü değil, aynı zamanda kişisel tercihleri ​​de dikkate alarak çeşitli odaları dekore etmek için güzel bir seçenek seçilebilir..

Şirketin tasarımcıları, aynı rengin tonlarına ve tonlarına özellikle dikkat ederek geniş bir renk yelpazesi kullanır. Önerilen koleksiyonlarda bir odayı dekore etmek için, hem tek renkli seçenekleri hem de kontrast veya uyum için seçilen çeşitli renk kombinasyonlarını bulabilirsiniz..

Deniz temalı karolar genellikle banyo veya tuvaleti süslemek için kullanılır. Şirket, mavi, turkuaz, bej ve beyaz karoların hakim olduğu koleksiyonlar sunuyor. Bu renkler bir toplulukta harika görünüyor çünkü tek bir renk şemasında sunuluyorlar..

Bir mutfağı dekore ederken, arka plan seramiklerinin pembe, turuncu, kırmızı, mor fayanslarla temsil edildiği parlak koleksiyonlar sıklıkla kullanılır..

Bir mutfak önlüğünü dekore etmek için birçok tasarımcı yeşil fayans kullanmanızı önerir. Bu seçenek, çiçek desenleri veya süslemelerle süslenmiş dekoratif unsurlarla uyumludur..

Klasik sevenler kesinlikle siyah beyaz seramikleri seveceklerdir. Kontrast üzerine inşa edilen koleksiyonların modası asla geçmez. Beyaz ve siyah karoların kombinasyonu, odayı görsel olarak büyütmenize veya küçültmenize, alanı bölgelere dağıtmanıza veya iç kısımdaki vurguları vurgulamanıza olanak tanır..

Kerama Marazzi koleksiyonlarında bulunan zengin renk yelpazesi, doğal ve egzotik tonlar, parlak ve sakin renkler ile çeşitli tonlar ve tonlar içerir..

İç tasarımı dekore ederken, hayal gücünün uçuşunu sınırlayamazsınız, ancak en öngörülemeyen fikirleri gerçeğe dönüştürebilirsiniz..

Stiller

Kerama Marazzi karoları, bireyselliğinizi gösterirken ve genel resme bir lezzet katarken, iç mekanı herhangi bir tarzda dekore etmenize izin verir..

Seçilen stil yönüne bağlı olarak marka koleksiyonları arasından seçim yapabilirsiniz. Mutfağı süslemek için Provence tarzında mavi ve mavi tonlarında seramikleri tercih etmeye değer.

oluşturmak için klasik tarz yön iç mekanda, tek renkli bir arka plan döşemesine tüm dikkatin verildiği ve dekorun pratikte olmadığı koleksiyonları seçmeye değer. Kar beyazı ve siyah fayanslar her zaman trendde.

Altın tonlu seramikler, iç tasarıma incelik ve ihtişam kazandıracak..

Son birkaç yılda, giderek daha fazla tasarımcı dikkat çekiyor. patchwork tarzı, hangi yorgan tarzı olarak bilinir. Farklı baskılara sahip karoları herhangi bir renk düzeninde, ancak aynı formatta kullanabilirsiniz. Bu stil, hayal gücünüzü en üst düzeye çıkarmanıza, benzersiz ve çekici bir seramik tuval oluşturmanıza olanak tanır..

Randevu

Kerama Marazzi sadece seramik karolar değil, aynı zamanda çeşitli dekorlar ve porselen taş ürünler de sunmaktadır. Arka plan karoları genellikle duvar dekorasyonu için tasarlanmıştır, ancak döşeme için kullanılabilir. Bu durumda, onunla çok dikkatli olmanız gerekir. Düşük trafiğe sahip odalara kurulmalıdır..

Güçlü ve güvenilir bir zemin kaplaması oluşturmak için ideal olan porselen kumtaşın, basamakları ve merdivenleri bitirmek için uygundur. Mükemmel aşınma direnci ve yüksek mukavemet ile ayırt edilir..

Bir maliyetle, seramik granit sıradan fayanslardan daha pahalıdır..

Banyoda kullanırken su girdiğinde kayganlaştığını anlamalısınız. Bir çocuk odasında veya yatak odasında porselen taş döşeme, bu malzeme soğuk olduğu için mutlaka bir ısıtma sisteminin kullanılmasını gerektirir..

İncelemeler

Kerama Marazzi ürünleri, yüksek kalitesi, özgün tasarımı ve zarif stili ile profesyonel kiremitçiler arasında çok ünlüdür..

Müşteriler, şirketin ürünlerinin dayanıklılığını ve uzun ömürlü olmasını severler. Ancak bir dezavantaj da var – yüksek maliyet. Fayanslar geniş bir fiyat aralığında sunuluyorsa, mozaikler ve porselen seramikler yüksek bir fiyata sahip. Ancak şunu da anlamak gerekir ki karoların kaliteli ve özgün tasarımı ucuz olamaz..

Kerama Marazzi ürünlerinin müşterileri renk, biçim ve doku çeşitliliğini kutluyor. Karo, doğal malzemelerin yüzeyini çok doğru bir şekilde taklit eder. İlk bakışta, duvar veya zemin kaplamasının hangi malzemeden yapıldığını kesin olarak söylemek imkansızdır..

Seramik karolar kullanım kolaylığı ile karakterizedir. Kurulum yeterince hızlı yapılır ve sonuç tüm beklentileri aşıyor. Yüksek mukavemeti ve güvenilirliği nedeniyle malzeme, mekanik veya kimyasal stres altında bile orijinal görünümünü kaybetmeden uzun yıllar dayanacaktır..

Kerama Marazzi müşterileriyle ilgilenir. Resmi bayilerde, genellikle iyi bir indirim sundukları için geçmiş koleksiyonlardan uygun fiyata fayans satın alabilirsiniz. Dilerseniz firma uzmanları Kerama Marazzi seramiklerini kullanarak bir tasarım projesi geliştirebilirler. Elinizde fatura ve fiş varsa kalan karoları kapalı pakette mağazaya iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz..

Şirket yönetimi, üretilen ürünlerin kalite kontrolünü üretimin her aşamasında gerçekleştirir, ancak yine de kusurlar meydana gelir. Bu dezavantajı mümkün olduğunca azaltmak için şirket, arızalı karoları yenileriyle değiştirme fırsatı sunuyor..

Nasıl seçilir?

Kerama Marazzi, çok çeşitli iç ve dış cephe kaplama malzemeleri sunmaktadır. Markanın tasarımcıları, farklı odaları herhangi bir tarzda dekore etmek için hazır çözümler içeren çeşitli seramik koleksiyonları sunmaktadır..

Orijinal iç tasarımı somutlaştırmak için, aynı anda birkaç koleksiyondan fayans kullanabilir ve tamamen kişisel tercihler üzerine inşa edebilirsiniz..

Şirketin ürünleri yüksek kalite ile karakterizedir, ancak fayans alırken bazı nüanslara dikkat etmelisiniz:

 • Öncelikle, belirli bir odayı dekore etmek için kaç tane fayans satın almanız gerektiğine karar vermelisiniz. Daha sonra satın almaktan daha fazlasını almak daha iyidir, çünkü aynı koleksiyonun farklı partileri renk bakımından farklılık gösterebilir. Hesaplanan karo sayısına her zaman %10 daha eklemeye değer. Bu, kurulum sırasında ürünün hasar görmesi durumunda başka bir ürünle değiştirilmesini sağlayacaktır..
 • Bir koleksiyondan seramik karo satın alırken tüm kutuları açmalı ve ürünün sadece biçimini değil, aynı zamanda gölgesini de kontrol etmelisiniz..
 • Üründe çatlak ve talaş olup olmadığını kontrol etmek zorunludur, çünkü yanlış nakliye veya depolama sırasında ürün kullanılamaz hale gelebilir..

Doğru karo boyutunu, rengini ve desenini seçmek için uzmanların tavsiyelerine uymalısınız:

 • Genellikle onarımlar nadiren yapılır, bu nedenle uzun hizmet ömrüne sahip kaliteli karoları seçmek gerekir. Dayanıklı, güvenilir ve şık olmalıdır..
 • Fayans rengi seçerken kişisel tercihlere uymanın yanı sıra sizi neşelendiren, rahatlamanıza ve gevşemenize yardımcı olan tonlara da dikkat etmelisiniz..
 • Küçük odaları kaplamak için küçük formatlı seramikleri seçmeye değer. Küçük bir desene sahip açık renklerden oluşan bir mozaik, parlak ve şık görünüyor. Bu seçim odayı görsel olarak genişletecektir..

Beyaz fayans evrensel bir çözümdür. İç mekana özgünlük ve benzersizlik kazandırmak için, kar beyazı karolar parlak renklerle birleştirilerek muhteşem topluluklar oluşturulmalıdır..

 • Çoğu insan, zarafeti ve lüksü nedeniyle zemin oluşturmak için siyah fayansları tercih eder. Bir banyoyu dekore etmek için siyah seramik kullanıyorsanız, dikkatli olmalısınız, çünkü sadece odayı görsel olarak küçültmekle kalmaz, aynı zamanda su damlacıkları, lekeler, çatlaklar ve düzensizlikler de böyle bir karo üzerinde çok net bir şekilde görülebilir..
 • Siyah ve beyaz karoların kombinasyonu orijinal ve etkili görünüyor. Bu tandem zamansız bir klasiktir, ancak yalnızca geniş odaları dekore ederken kullanmak daha iyidir..
 • Alçak tavanlı odalar için dikdörtgen karolar kullanmaya ve dikey olarak yerleştirmeye değer. Bu, tavan çizgisini görsel olarak yükseltecektir..

Küçük bir banyo için, duvarlardan birini süslemek için ayna karoları kullanabilirsiniz, bu da sonsuz hissi verecektir. Ancak, her zaman avantajlı görünmek için bu tür seramiklerin dikkatli bakım gerektirdiğini unutmayın..

 • Mat yüzeyli karolar, odanın katı iç kısmının düzenlenmesi için idealdir. Parlak seramikler ise, lambaların ışığı altında parıldadıkları ve parıldadıkları için zarif ve ciddi görünüyorlar..
 • Döşeme oluşturmak için geniş formatlı karolar kullanılabilir. Kabartmalı seramikler banyo için idealdir. Pürüzsüz karolar kullanıyorsanız, kesinlikle kaymaz bir paspas almalısınız..
 • Düz olmayan duvarlara sahip odalarda, yer karolarının çapraz döşemesini kullanmaya değer. Alacalı renklerde kaplama olağandışı ve orijinal görünüyor. Banyo için mükemmeldir çünkü üzerinde su damlaları ve lekeler neredeyse görünmezdir..

İç mekanda güzel örnekler

Banyoyu dekore etmek için Virgiliano serisi kullanıldı. Karo, doğal mermer dokusunu mükemmel bir şekilde yeniden üretir ve ayrıca parlak bir yüzeye sahiptir. Fayanslar bej ve gri renklerde yapılmıştır. İç mekanın öne çıkan özelliği, Orta Çağ’dan kalma bir şam deseni ile süslenmiş dekorların yanı sıra çiçek süslemeleridir. Zenginlik ve lüks bu karonun tartışılmaz avantajlarıdır..

Foria seramik serisi, mutfak önlüğü oluşturmak için idealdir. İç mekana rahatlık ve konfor, stil ve çekicilik verir. Muhteşem baskılar, bitişi orijinal yapar. Bej ve krem ​​tonları tasarıma huzur ve dinginlik katıyor. Yumuşak renklerde arka plan karoları, renk paleti seramikle uyumlu bir mutfak takımı ile güzel görünür..

Daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın.