Uzun yıllar boyunca duvar kağıdı en popüler duvar dekoru olarak kaldı. Bugün, tasarımcılar tarafından geliştirilen desenler için birçok seçenek var, ancak çiçek motifleri en parlak ve en çekici olmaya devam ediyor. Bunlardan zarif ve asil güller en sevilen tasarım seçeneğidir. Bu renklere sahip duvar kağıtları herhangi bir odada bulunabilir..

Görüntüleme

Duvar kağıdında güllerin görüntüsünün farklı türleri olabilir:

 • Üzerinde çiy damlalarının güzelce yerleştirildiği, açıkça işaretlenmiş yaprakları olan, tamamen çiçek açan bir çiçeği tasvir eden bir duvar kağıdı. Değerli taşlı takılar, görüntü için bir dekorasyon olarak kullanılabilir;
 • yarı kapalı veya tamamen kapalı bir tomurcuğun büyük görüntüsü;
 • üzerine uzun bir sap üzerinde tomurcukların çizildiği nötr bir tonun olduğu bir tuval;
 • aynı boyutta ve aynı renk şemasında birçok tomurcukla çizim yapmak, tuvalin alanını tamamen doldurmak;

 • Rozetler genellikle çeşitli müzik aletleriyle birleştirilir. Rastgele dağılmış çiçeklerle birleştirilmiş keman veya piyano;
 • duvar kağıdında çiçek tarhları, güzel düzenlenmiş güllerle saksılar tasvir edilebilir. Bu görüntünün çeşitliliği, bu çiçeklere vurgu yapılan natürmortlardır;
 • daha karmaşık kompozisyonlar, gülün bu görüntünün arka planına karşı parlak bir şekilde öne çıktığı manzaraları içerir. Kompozisyon, yapraklar, bir buket veya yanlışlıkla düşen bir çiçek şeklinde olabilir..

Malzeme

Malzeme olarak çeşitli duvar kağıdı türleri kullanılabilir. Neredeyse bilinen tüm duvar kağıdı seçenekleri, olabilecek güllerin görüntüsünün temelidir. hem düz hem de kabartmalı.

Klasik kağıt duvar kağıdına güller çizilir. Hem tomurcukların hem de çiçek açan çiçeklerin kabartmalı görüntüsü, dubleks kağıt duvar kağıdı ve vinil kaplamalı dokuma olmayan duvar kağıdı üzerinde gerçekleştirilir. Güllerin görüntüsü, farklı yüzeylerde yapılan kumaş duvar kağıtlarında da bulunur. Ama en çok fotoğraf duvar kağıdında etkileyici görünüyorlar. Güller veya onlardan kompozisyonlar hem düz hem de 3D olabilir..

Boyutlar (düzenle)

Güllerin tek görüntüleri genellikle büyüktür. Büyük güller en çok fotoğraf duvar kağıtlarında tasvir edilir. Görüntünün kendisi hem bir tuvalde hem de birkaçında bulunabilir. Tek şeritli fotomuralların genişliği 3-3,5 m’ye ulaşabilir.

Orta ve küçük boy güller ve onlardan kompozisyonlar tuvalin genişliğine uyar. Resmin görünmesi için, birkaç tuvalin yapıştırılması gerekiyor.

Standart duvar kağıdı genişliği 0,53 cm ve 1,06 cm gibi değerleri içerir.Avrupalı ​​üreticiler 70, 90, 100 ve 140 cm genişliğinde duvar kağıdı üretirler..

Renkler

Gül duvar kağıtları, üreticiler tarafından çok çeşitli tonlarda üretilmektedir. Güllerin klasik renkleri şunlardır: kırmızı, beyaz, pembe. Kırmızı çiçekler tutkuyu, zevki ve önlenemez duyguları sembolize eder. kar beyazı çiçekler var saflık ve masumiyet sembolü. Narin pembe tomurcuklar titreyen ve sofistike insanlara hitap edecek.

Gül kompozisyonlarında klasiklere ek olarak başka renkler de var: hem parlak hem de yumuşak, pastel. Bu renklerin görüntüsünde ve kompozisyonlarında bej, uçuk şeftali, açık yeşil ve diğer tonlar kullanılmıştır. Çok güzel görünüyorsun tozlu gül duvar kağıdı.

Duvar kağıdı kontrasta göre renklendirilebilir veya güllerin arka plandan 1-2 ton farklı olduğu tek renkli seçeneklere daha yakın olabilir..

Dekor

Tomurcuk rengine göre güllü duvar kağıdından duvarlar için bir dekor seçebilirsiniz. Renk seçimi odanın amacına ve kişisel tercihlere bağlıdır..

Kırmızı güllü duvar kağıdı oturma odasında veya yatak odasında iyi görünecek. Büyüleyici kırmızı renkler sayesinde yatak odasında harika bir romantik atmosfer yaratabilirsiniz. Bir kompozisyonda toplanan büyük bir çiçek açan tomurcuktan veya birkaç çiçekten gelen parlak bir vurgu, oturma odasının duvarlarından birini mükemmel bir şekilde süsleyecektir..

Ancak bir kreş için, bordo veya kırmızı güllü duvar kağıdı, kırmızı ve hatta daha fazla bordo rengi çok parlak ve agresif tonlar olduğu için tamamen uygunsuz olacaktır..

Rulo seçenekleri veya beyaz güllü duvar resimleri hemen hemen her odaya uygundur. Beyaz güller, yatak odasına bir hassasiyet ve hafiflik katacak. Banyoda çiy damlaları ve düşen yaprakları olan büyük bir tomurcuk harika görünecek. Küçük kar beyazı çiçeklerin ayaz desenleri mutfak için uygundur..

Sarı güllü duvar kağıdı sizi neşelendirebilir, bu nedenle oturma odası veya çocuk odası, belirli bir çiçek veya onlardan bir kompozisyon için mükemmel bir seçenek olacaktır. Turuncu tomurcuklar, kuzeye bakan pencereli odalar için mükemmeldir. Böyle bir desene sahip duvar kağıdı da mutfakta görünecek, çünkü turuncu renk sadece ısınma etkisi değil, aynı zamanda iştahı da artırır.

Siyah veya mavi güllü duvar kağıdı, yatak odasında en iyi şekilde görünecektir, çünkü bu renklerin her ikisi de tasavvuf, gizem, asalet ve sofistike ile ilişkilendirilir..

Stil ve tasarım

Rulo duvar kağıdı ve güllü fotoğraf duvar kağıdı, gereksinimler ve gelenekler dikkate alınarak odada seçilebilir belirli bir tarz:

 • Klasik bir iç mekan için, gerçekçi bir şekilde tasvir edilmiş orta boy güller, yemyeşil buketler, çelenkler ve vinyetlerle süslenmiş gül çelenkleri içeren görüntüler uygundur. Güllerin arka planı açık ve nötr tonlardır..
 • Provence tarzı oda, kremsi ve narin pembe tonlu çiçeklerle karakterizedir..

 • Güllerin iri cüsseli ve parlak renkli olduğu duvar kağıtları, vintage ve country tarzında dekore edilmiş odalar için uygundur. Bu tür çiçeklerin arka planı, kural olarak, zengin bir zıt gölgeye sahiptir..

Nasıl seçilir?

Bir odada güllü duvar kağıdı seçerken, tasarımcıların bazı önerilerini dikkate almanız gerekir..

Her şeyden önce, odanın aydınlatmasına dikkat etmeniz gerekir. Oda küçük ve yetersiz aydınlatılmışsa, en iyi seçenek açık renkli duvar kağıdı olacaktır. Koyu renk sadece geniş ve iyi aydınlatılmış odalar için kabul edilebilir..

Seçilen duvar kağıdı renkli olmalıdır odanın dekoru ile birleştirilecek ve uyumlu hale getirilecek. Bir yatak odası, bir çocuk odası için, daha kabul edilebilir seçenekler, sakin renklerde duvar kağıdıdır ve mutfak için, aksine, parlak duvar kağıdı renkleri satın alabilirsiniz..

Avantajlar ve dezavantajlar

Büyük, orta, küçük güller veya onlardan kompozisyonlar içeren duvar kağıdı seçimi şüphesiz avantajlara sahiptir:

 • çiçek deseni sayesinde odadaki atmosfer daha sıcak ve daha sade hale gelir;
 • desenin doğru seçilmiş yönünü kullanarak odanın boyutlarını değiştirebilirsiniz:
 • geniş formatlı tuvaller, odayı bölgelere ayırmaya yardımcı olur. Onların yardımıyla odanın içindeki bazı kusurları gizleyebilirsiniz;
 • parlak renkler ve ilginç konular, iç mekanı daha canlı ve ilginç hale getirmeye yardımcı olacaktır..

Ancak güllü duvar kağıdının bazı dezavantajları da vardır. Ana dezavantajı bu renk takıntısı. Parlak güllerle süslenmiş bir duvar çabucak sıkılabilir..

Görsel yorgunluğu azaltmak için en fazla iki renkten oluşan seçenekleri tercih etmeli veya sakin nötr tonları tercih etmelisiniz..

Tavsiye

Bir oda için doğru duvar kağıdını seçerken bazı detayları göz önünde bulundurmanız gerekir. Seçim, odanın amacına, dekorasyon tarzına ve elbette sahiplerinin zevklerine bağlıdır..

Amaca bağlı olarak, duvar kağıdı belirli faktörlerin etkisi dikkate alınarak seçilir. Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı en iyi seçenektir ve odalar için kağıt ve tekstil seçenekleri en iyisidir..

Tavanlar alçaksa, desen yukarı doğru uzatılmalıdır. Bu tür duvar kağıtları için mobilyalar tek renkli olmalı ve rengi duvar kağıdının gölgesiyle uyumlu olmalıdır. İç mekanın uyumlu bir şekilde algılanması için, güllerden duvar kağıdına sahip odaya uygun aksesuarların seçilmesi gerekir. Bunlar yatak örtüleri, perdeler, masa örtüleri ve odadaki diğer eşyalar olabilir..

Ünlü üreticiler ve incelemeler

Markaların ait olduğu Belçikalı şirketler Khroma, Grandeco, Ideco, Kalküta, birçok alıcıya göre dikişsiz kaplamalar üretmek, mükemmel kalitede ve çiçekli gül baskılı çeşitli modellerde farklılık gösterir..

Alman şirketleri haklı olarak bu üretimde lider olarak kabul ediliyor. ticari markalar Erfurt, P + S Uluslararası, Paravox, Marburg boyalar ve profesyonel tasarım kullanarak duvar kağıdı üretin.

Ancak yerli üreticiler arasında bu üretimin liderleri var. fabrikalar Sanat, Loymina, Malex Tasarım, “Palet”, “Eurodecor”. Müşteri incelemelerine göre ürünleri uygun bir fiyata satılmaktadır..

İç mekanda güzel seçenekler

Duvarları çeşitli ebat ve kombinasyonlarda güllerle süslemek için birçok seçenek var. Misafirleri ağırlamak için tasarlanmış bir odada, hem büyük tek çiçekler hem de birkaç orta boy gül içeren seçenekler iyi görünecek..

Yatak odasında orta boy çok renkli güllerden oluşan bir panel uygun olacaktır, ancak tam uzunlukta güllere sahip rulo duvar kağıdı harika görünecek..

Yatak odası, oturma odası ve mutfak için duvar kağıdının nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi için sonraki videoya bakın..